Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan (1989) ☆ 👁

(Rob Hedden)

amerikai horror

2,1

2019-08-12 17:10:43 ryood (3) #30

valójában ez az epizód is épp olyan rossz, mint a többi, de közben messze a legszórakoztatóbb, legpoénosabb.
egyszerűen megnevettet, és egész ötletes néhol..nagyon jót tett a szériának, hogy kihozták Jasont a "komfortzónájából" :PP

2018-08-26 21:11:56 slawter (1) #29

Órákig lehetne sorolni, miért egy kalap szar ez a film.

2017-01-24 20:59:57 bambula (1) #28

Bakker,amikor elvágta a kapitány torkát Jason,azt hittem hirtelen,hogy átmegy sci-fibe annyira nem akart vérezni a fickó,hogy fixre vettem valamilyen android tán az ipse. :)

2016-11-16 12:53:28 Dezsmant (4) #27

Ez egy jó rész, jobb a 7-nél is és a 9-nél is. A kivégzések itt is változatosak és jók. Legjobb amikor boxolnak a tetőn hát az parádés. A legjobb jelenetek meg már amikor New Yorkban vannak, pl: amikor fölrúgja a rádiójukat a bandának, vagy bevágja a nagy szakácsot a pult mögé fasza. Izgalmas és szórakoztató rész is egyben ez a rész.

2016-05-14 00:22:56 ryood (3) #26

tudom, felesleges egy ilyen filmnél logikát keresni bármiben is, de azért irtó vicces, hogy az elején a crystal lake-nél gyilkol jason a yachton, aztán később ugyanez a yacht már az óceánon van jasonnel együtt wtf :)))))))))

2011-08-24 22:14:29 Leslie (2) #25

A kilencedik részhez képest ez még igen jó. Mondjuk ahhoz képest minden.

2011-08-24 22:09:04 JeszKar (1) #24

Jason talk showban
A műsorvezető is érdeklődik, miért ölt ilyen keveset :)

2011-08-24 22:04:16 Olórin (1) #23

Ja, és milyen szar már, hogy pl. üldözi a főhősöket egy zsúfolt metrókocsiban, és senki mást észre sem vesz - legalább egy-két üldögélő utast kinyírhatna elhaladtában, csak úgy mellékesen.

2011-08-24 21:59:10 JeszKar (1) #22

Na meg azt követő. Ó, istenem!

2011-08-24 21:54:36 Olórin (1) #21

Mindjárt meglátjuk:)
Ja, és ráadásul az eddigiek közül pont ez a fos a leghosszabb...

2011-08-24 21:49:32 limupei (2) #20

Csínján a jelzőkkel, míg nem láttad a következőt:)

2011-08-24 21:42:00 Olórin (1) #19

A slasher tragédiája. A nézhetetlen definíciója. Na jó, a boxolós jelenet fasza volt. Még vagy 20 hasonlóval elég lett volna a fil... a trágyadomb egy erős egyesre.

2010-05-02 17:33:49 BonnyJohnny (1) #18

Oh my God!

előzmény: slipknot (#17)

2009-06-19 17:07:07 slipknot (2) #17

terika hogy lehet Jasont utálni? jason isten jobbkeze, jason nemmás mint jézus...vagy maga az isten??? :) számomra legalábbis! egy sorozatgyilkos azért sorozatgyilkos mert megöli azt aki az útjába áll, nem pedig azért mert megöli a rosszakat, az a Megtorló!!! Jasont tisztelni, szeretni és körberajongani kell! sok idióta töltelékszereplő hogy jön ahhoz hogy menekülni merészel Jason arkangyal elől??? ki lehet olyan gátlástalan állat hogy nem hagyja magát megölni??? Freddy meg mit képzel? hogy megöli a megölhetetlent, felejtsük el Freddyt is (jasonnek sikerült)! JASON A KIRÁLY ÉS EZEN NEM VÁLTOZTAT SENKI!!!

2009-04-10 19:12:36 Suhok (2) #16

Érdekes, hogy Jason gyerekként ebben a részben totál máshogy van ábrázolva, mint mondjuk a másodikban. Ez a torz kiscsávó valahogy nem nagyon tudta meglágyítani a szívemet, de persze nem is ez volt a szándéka. Egy szó mint száz, egy ilyen szörnyszülöttet én is biztos hagytam volna belefulladni a vízbe. ÉS milyen hibás, beteg, pszichopata anya képes teljes mértékben gnóm gyerekét olyan táborba küldeni, ahol csupa "normális" a többi táborozó? Persze Jason mama épelműjéségből már vizsgázott, elég véresen. Az egész család "gyépés", de ez a rész rossz. Még az apát kellett volna valahogy belekeverni a történésekbe, és kész a fekete melodráma.

2009-03-31 14:20:36 terika (1) #15

Köszönöm a kiegészítést, de a VIII.rész végére tisztában vagyok jason "motivációjával".
A válogatás nélküli dolgot úgy értem, hogy olyanokat is megölt, aki mondjuk nem volt rossz, vagy nem lehetett volna hibáztatni semmilyen módon azért, hogy nem figyel oda.
Illetve ebben a részben meg totál nem tudtam elfogadni egyetlen gyilkosságot sem. Jason egy szemétláda. ^^ Értem, hogy dühös, mert meghalt, de akkor is nevetséges a végére ez a véget nem érő bosszúhadjárat. Természetesen ez Jason szexepilje is.
Egyébként itt volt az egyik kedvenc gyilkosságom is, rögtön a második eset: amikor a lány bebújt a hajó egyik sufnijába (vagy minek hívják) és Jason felhajtva a tetejét hallgatta egy picit, amíg könyörög az életéért, majd lassan, de biztosan szíven döfte a lányt. Ezt úgy "élveztem", mint gyilkosság. Tragikus volt. :)

előzmény: Tray (#14)

2009-03-31 14:13:59 Tray (4) #14

"miután mindenkit válogatás nélkül megölt"

Válogatott ő. Főként a Kristály-tóhoz látogató - vagy azzal valamilyen kapcsolatba kerülő, - bulizós fiatalokat nyírta ki, mert ez volt a gyerekkori becsípődése, mivel ugyanilyen bulizós fiatalok hagyták őt megfulladni és ölték meg az anyját is. Ilyen egy igazi pszichopata sorozatgyilkos. Meg még azokat is megölte, akik valamilyen módon az útjába álltak, vagy akadályozták a gyilkosságok elkövetésében.

előzmény: terika (#13)

2009-03-31 13:11:13 terika (1) #13

Ja és igen: utálom Jasont. Úgy az elején úgy, ahogy szimpatizáltam vele. De miután mindenkit válogatás nélkül megölt igazán dühített a karaktere és sokszor vágytam arra, hogy valaki végre koncolja már fel és nyírja ki, de rendesen.
A4. rész vége többek közt ezért is tetszett. Tomi rendesen leszurkálta, dühből meg minden, de jó volt nézni. :)

2009-03-31 13:01:46 terika (1) #12

Édeskiskutyafülefarak, de szar ez a film. :( Arról nem is beszélve micsoda szentségtörés a bevezető. Az amúgy is rossz konstrukciójú op-ot (ami a végére már egészen kedvelhető és egyedivé válik) olyan nehéz lehet alulmúlni, de itt sikerült. Utáltam, hogy ilyen lett, amilyen volt.
Ez a hajós dolog meg ... á nem találok szavakat. Egyszerűen remekmű. :)
Arról nem is beszélve, hogy részleteiben mennyit torzul Jason W. története.
A kutya meg hogy a francba került a partra? Még a hajón eltűnt. Azt ne mondjátok, hogy előre tudta és kiúszott New York-ig... :D

2009-03-28 10:04:25 Zalaba Ferenc (1) #11

a hatodik rész kifejezetten jó a második négyesből. Jason akkor "nemesül" igazi élőhalottá, a rendező végre rájön, hogy ne rejtegesse a monsztert, amely néha-néha rácsodálkozik, milyen erős is lett a villámcsapást követően, nem beszélve arról, hogy a film egészen vicces. a hetedik részben aztán visszatérnek a rejtőzködő, fantáziátlan gyilkolászsához, ellenben jason nagyon jól néz ki - még maszk nélkül is, ehhez képest a nyolcadik rész minden tekintetben bukta. rendkívül fantáziátlan gyilkolászások követik egymást, jason össze-vissza teleportál, a figurák nem csinálnak semmi értelmeset, s még a trükkök is hihetetlenül bénák. de még ez is jobb, mint a kilencedik rész. :)

2009-03-08 01:36:23 limupei (2) #10

Ja, az. Nem láttam. Bár ellen-Dallasként nem aposztrofálnám. Akkoriban jóval több ilyen sorozat volt (a Dallas előtt is). Attól, hogy itt nem mentek, még voltak:)

előzmény: Cesare Gonzago (#9)

2009-03-08 00:16:15 Cesare Gonzago (?) #9

Lehet, hogy inkább Carrington-klán, sőt, ez a helyes. A Dinasztia címen futott ellen-Dallasra gondoltam.

Igen, a negyvenes évek elegáns korszak volt, a harmincas kopottasabb, a húszas pedig túlságosan-modorosan elegáns. Amia hatvanas éveket illeti, '68 körül minden elromlott, kivéve a zenét. :D

2009-03-08 00:13:14 limupei (2) #8

Az legalább ruha szempontjából egy jóval elegánsabb korszak, legalábbis a 40-es évek mindenképpen. Az ötvenesnél már rezeg a léc, de a nyolcvanas őrületek mellett simán elmegy.

Denver-klán: Nem tudom, mi az. Beírtam a google-be, hogy 80's fashion és ez volt az első képtalálat:)

előzmény: Cesare Gonzago (#7)

2009-03-08 00:05:43 Cesare Gonzago (?) #7

Rettenetes ruhák, borzalmas stílus. Ha választhatok, inkább az 1940-1965 között negyedszázadot részesítem előnyben.

A képen nem a Denver-klán tagjai láthatók?

2009-03-07 23:58:22 limupei (2) #6

Hát, aki szerint EZEK a ruhák nem borzalmasak, az megérdemli, nem is beszélve azokról a rettenetes szintetizátor-effekttel telenyomott mű zenékről:)

2009-03-07 23:54:26 Ivan/ (2) #5

Ez gonosz volt:)

2009-03-07 23:53:09 limupei (2) #4

Jason látogasson meg:)

előzmény: Ivan/ (#3)

2009-03-07 23:27:58 Ivan/ (2) #3

"...rakás ízléstelen, 80-as évekbeli tinit (azok a hajak, azok a ruhák és azok a zenék)"

Ez fájt, de nagyon:( A tiniket értem és még egyet is értek vele, sőt talán még a hajakkal is. Na de a ruhák és a zenék? Páratlanul jó évtízed volt ez ilyen szempontból. Eltarthatott volna még vagy 100 évig:)

2009-03-07 23:25:11 limupei (2) #2

Az előző két, gyengébb rész után kifejezetten felüdülés volt a nyolcadik felvonás a Jason sagából. És így, nyolc rész után be kell valljam, Jason nekem valamiféle metaforikus "jó ízlés bajnokává" vált missziója során azzal, hogy kinyírt egy rakás ízléstelen, 80-as évekbeli tinit (azok a hajak, azok a ruhák és azok a zenék). Remélem a 2009-es verzióban sem kell csalódnom, és elhullik pár emós picsogó:)

Kedvenc gyilkosság:
A bokszoló gyerek halála, aki utolsó erejéig küzd Jasonnel, azaz püföli amíg bírja...aztán amikor már nem bírja, Jason egy ütéssel leüti a fejét, ami egy kukában landol.

2008-12-07 20:08:54 slipknot (2) #1

ez a második leggyengébb P13 alkotás szerintem! gyenge négyes mert jó film de Jason Manhattanben? Jason nem mehet Manhattanbe! Jasont a kristály tóban szoktuk meg! viszont maga a film tényleg nem rossz csak Jason ne menjen manhattenbe!!!