Fiddler on the Roof (1971) ☆

(Norman Jewison)

amerikai dráma, musical

4,4

2018-04-16 09:09:32 mimóza (5) #8

Napestig sorolhatnám a film erényeit, csak néhányat hadd említsek: egyik fő erőssége, hogy minden korosztálynak mérhetetlenül sokat tud adni. Gyerekeknek azt, hogy felfedezhetik egy kis falu (shtetl) miniuniverzumának különleges légkörét. A fiatalok megérezhetik/megérthetik a közelgő nagy Katasztrófa előszelét (előzményeket, indítékokat, a miliőt, az emberek érzéseit). A felnőttek értékelhetik a művészi ábrázolás sokféle trükkjét és csodáját, és a legjobb jelenetek különleges, lenyűgöző humorát. Az idősebbek pedig folyton bólogathatnak: "De még mennyire! Igen, így van. Való igaz!" Másrészről megerősödhetnek abban, hogy az élet csodálatos!
Topol óriási, nem csak a természetes, lenyűgöző játéka miatt, de azért is, mert valahogyan zsigerből tudta, hogyan teremtsen meg egy olyan varázslatot, ami a megtörhetetlen életörömöt, az élet véget nem érő tiszteletét sugározza, mint a legjobb orvosságot mindennapi betegségeinkre.

2017-03-21 01:11:19 Bruce94 (5) #7

Minden idők legjobb musicalje, a komédia és a tragédia elemeit zseniálisan ötvözi, mindezt fergeteges zenékkel. Második talán még jobban tetszett (holott már elsőre is oda-vissza voltam tőle.), mivel olyan apró momentumokat vettem észre amiket elsőre nem, és ezek még zseniálisabbá teszik. pl, Tevje egy pillanatra látszódó öröme a "Szeretsz engem?" című dalban, Golde, Zeitel és a két kislány mosolya mikor Tevje a végén meglágyúl Chava irányába. Plusz a kedvencem, mikor a történtek után tradíciókban hívő anya is már azt mondja a házasságközvetítőnek, hogy még ráér férjhez adni a két kisebbet.

2015-08-07 04:38:14 budaik (4) #6

Nagyon nem szeretem a musical-eket, ezt is sokáig tartogattam. De a vidámsága és humora miatt bőven megérdemli a 4-est...

2010-12-13 18:59:52 oscarmániás (3) #5

Vicces,de csak románul szokták feliratozni a dalszövegeket,de azt minden esetben.Eleinte bosszantott,de azóta jót derülök rajta:)

előzmény: jesi (#4)

2010-12-13 18:37:11 jesi (5) #4

Megnétem újra és minden percét élveztem, rég láttam ilyen erős filmet (sajnos az MGM -en adott változatban nem írták ki a dalok szövegeit)

2010-02-13 15:47:46 bali113 (4) #3

Nálam nem éri el az Ének az esőben vagy a My fair lady szintjét, de szórakoztató film. Már csak Topol játéka miatt is érdemes megnézni. Aki viszont a műfajt nem igazán kedveli, nem ettől a filmtől fogja megszeretni véleményem szerint.

2009-10-16 14:34:44 Livcsy (5) #2

Ezt a filmet felesleges a Hairhez hasonlítani, mert egy lapon sem említhetők, legalábbis nekem nem. A Hegedűs a háztetőn csak megerősítette bennem azt az érzést, ami hetek óta lelkem legmélyebb, legbensőbb kiolthatatlan és csillapíthatatlan örök, beteljesületlen vágya:zsidó akarok lenni! Zsidó akarok lenni!!! ZSIDÓ akarok lenni!!!!!! ZSIDÓ AKAROK LENNI!!!!!!!!!!!
Jó zene, jó történet - by angel :)
zsidó életérzés jeah! be kosher ;)

2008-12-07 01:43:58 angel (5) #1

Szeretem ezt a filmet! Mert jó a zene, a történet. Valahogy ez is olyan otthonos biztonságot ad, mint a Hair.