Locke (2013) ☆ 👁

(Steven Knight)

amerikai-angol dráma

4,1

2019-09-01 18:00:23 Barbesz94 (3) #47

A sok pozitív kritika alapján jobbra számítottam.Nem volt rossz film,de az egész alapja unszimpatikus volt nekem.Mindenki dicsérte a kritikákban,hogy "igen,ez az igazi férfi! Vállalja a tetteiért a felelősséget" de nekem ez az egész valahogy nagyon logikátlan volt.Egyrészt,már amikor megtörtént a megcsalás,el kellett volna mondania.Ezen nincs mit húzni,ha a film üzenete pont,hogy a felelősségvállalás lett volna.Inkább tűnt nekem ez az egész utazás is a saját gyerekkori traumájának feldolgozásának,mint igazi felelősségvállalásnak.Most tulajdonképpen mit változtat azon,hogy odautazik? Látja a kisbabáját,megkapja a nevét...és? ottmarad vele és apja lesz? gondoskodik róla? és a jelenlegi családja? Szóval nekem az alapjaiban dőlt meg ez a film. Nem tetszettek a teljesen életidegen szituációk sem.Ha valaki megtart egy olyan gyereket,ami egy nyilvánvaló félrelépésből származik,egy egy éjszakás kalandból,akkor minek kérdezgeti,hogy "ugye szeretsz?".Vagy.A szülészeten sem kérdeznek vissza 5x,hogy "maga a párja?? maga az apa? ugye maga??" ez nagyon erőltetett volt. A színészi játék a helyén volt,de a képi világ hiánya nekem kicsit elvette az élvezeti értékét.Egyszer nézhető film volt nekem.Egy vasárnapra így elment.

2017-07-06 12:31:01 Locke(d) (5) #46

Én tegnap néztem tizenmásodszor. :)
Kevés olyan film volt eddig, ami újra, és újra előkerül a fejemben.
Munkából hazafelé, utazás -, vagy csak szimplán kutyasétáltatás közben. Ráadásul mindezt jogosítvány nélkül...

2017-03-08 13:15:29 BadDevil (4) #45

Szinkronnal jobb, mint eredetiben, szerintem ez pont az a film...ritkaság amúgy. Ivan segédje sokkal jobban átjön például.

2017-02-05 17:30:31 Reaper (3) #44

Elég vegyes érzelmekkel álltam fel a film elől. A történet egész jó, pár baromi nagy hibával. Összességében tetszett, de nem fogom újra elővenni. Hardy jól alakít, bár semmi kimagasló. A nagy hibám a filmmel, hogy nem tudtam azonosulni Ivan problémáival, és kitöréseivel a halott apja felé. A film végéig unszimpatikus maradt, és nem értem mit vált meg azzal, hogy látja az újszülöttet. Ezzel miért és mi van megoldva? Utána ugyan úgy ott fogja hagyni, ahogy a családja hagyta őt, mert egy kretén. Ő baszott el mindent, és nem hozott helyre semmit!!! Helyette hoznak mindent helyre, az ő szarának nyomában takarítanak!

2017-01-13 20:34:26 miraculum (5) #43

Harmadik nézésre érett meg bennem az ötös. Sőt ez az egyetlen olyan film, ami pozitív értelemben arra készteti az agyam, hogy hogy is mondjam? Kitaláljam magamtól a jeleneteket, amelyek a telefonos beszélgetésekben elhangzanak. Például itt van előttem, ahogy Locke segédje megérkezik a műszak végét járó lengyel aszfaltozókhoz a sötétben, és az elmenő autók reflektorának fényénél próbálnak tört angollal megállapodni a hogyanokról és a miértekről, majd három izzadságszagú és koszos melós taggal kocsiba vágják magukat és elindulnak az építkezés felé. Úgy hogy ebből persze semmit nem látunk valójában. De tele van ilyen részekkel a film. Hardy közben zseniálisat játszik, szinte úgy érzem mintha félig én ülnék a kocsiban. És a düh, ahogy hátraordít néha a rég halott apjának a hátsó ülésre? Libabőrös jelenetek. Szóval nincs semmi vizualitás a filmben, lehetne hangjáték is, de döbbenetes módon nemhogy működik így is, hanem engem például kreatív módon be tudott húzni magába. Ja és második nézéstől szinkronnal néztem, úgy sem sokat vesztett az erejéből.

2016-10-24 22:20:37 pile (3) #42

akinek annyira zavaró volt a "képileg üres" minösités,szeretettel ajálom a következö filmet

2016-04-04 17:20:19 Ubul (4) #41

torrentbóton láttam fent szinkronnal, szóval valszeg :) az biztos, hogy nem fogja átadni az egész film hangulatát a szinkron, bár aki úgy látta, mondhatna róla véleményt.

2016-04-04 17:13:39 flake (5) #40

2016-04-04 16:58:42 Rorschach (5) #39

Mi ez a sok trollkodás most már, csinált hozzá a Film+ egy szinkront, vagy mi történt?

2016-04-04 14:20:26 noresz02 (2) #38

Iszonyat gyenge a történet, néhol csak nagy döccenőkkel képes továbbhaladni, Tom Hardy alakításában pedig nem éreztem semmi kimagaslót. Mondjuk lehet, hogy nem rajta múlt.

2016-04-04 09:24:05 BonnyJohnny (?) #37

Én utána néztem. :D

előzmény: McCl@ne (#34)

2016-04-04 08:27:11 tomside (4) #36

Nem lesz elég. ;) Hardy nagyon überül adja elő!

előzmény: budaik (#35)

2016-04-04 07:50:16 budaik (4) #35

Ez EPIC :D :D :D

Nem láttam még a filmet, de rajta van a hosszú hoszzú listámon ... :)

bár, ha jól olvasom : hallgatnom is elég lesz :-)

előzmény: McCl@ne (#29)

2016-04-04 06:15:25 McCl@ne (5) #34

Passz, gondolom valami sajtótájékoztató, ahol talán azt kérdezhette az egyik újságíró, hogy "Ugye ön szerint sem számít semmit a vizualitás a Locke c. filmben?"

2016-04-03 14:50:09 Xuja (4) #33

Ha csak hang lett volna, Hardy alakítását nem látod annyira.

előzmény: pile (#32)

2016-04-03 14:42:27 pile (3) #32

ilyen filmet a legolcsobb megcsinálni,van egy érdekes forgatókönyv,nem kell szinészeket alkalmazni fizetni, a bmw ad pénzt mert az egész filmben az ö autojukat nézed,ha csak a hang ment volna kép nélkül ugyanolyan érdekes lenne az egés,nem rossz de nem nézném meg ujbol,erre gondoltam

2016-04-02 11:20:34 goromba (5) #31

Diplomatikus leszek, mert jól átgondoltam: nem értek egyet, egyáltalán.

2016-04-02 11:00:15 BonnyJohnny (?) #30

Ennek a meme-nek mi a storyja? :)

előzmény: McCl@ne (#29)

2016-04-02 10:47:23 McCl@ne (5) #29

"képileg üres"

2016-04-02 10:18:50 frogman (4) #28

szerintem meg ez egy ember szembenézése önmagával és a hibáival. fogalmam sincs, te miért tartod rádióba valónak, mesének, pláne bmw reklámnak.

2016-04-02 10:17:12 pile (3) #27

jo a forgatókönyv de ez rádióba való mese képileg üres ,esetleg jo lenne bmw reklámnak

2016-04-02 09:27:50 goromba (5) #26

Nagyon megkésve találkoztam ezzel a filmmel, és ezt sajnálom.
Sokan említették már, hogy OK, hogy Leo megkapta végre azt, ami járt(ha nem is feltétlenül azért), de Hardynak is kijárna már régen.
Hát, szerintem ez (pl.)az az alakítás, amire az iskolában azt mondják, csillagos ötös,a Mortal Kombat-ban meg Flawless Victory, az Akadémiánál viszont, azt, hogy jól, van, de hát sem zsidó, sem elnyomott néger, sem ló, kutya, buzi, beteg ember nem szerepel benne, szóval, légy szíves, állj kicsit félre.

2016-03-29 23:29:47 Rice (4) #25

Tom Hardy zseniális, pedig nem is csinál szinte semmit, de azt pont úgy, és pont akkor csinálja, ahogy és amikor kell. Számomra elképesztően hiteles a karakter, és egy percig sem unalmas. De magából a filmből nekem hiányzott még egy kis plusz ahhoz, hogy ötöst adjak. Nem tudom megmondani mi lenne az, de ez egy nagyon erős négyes, alvás után még lehet ötös is.

2016-01-31 08:13:39 Kogaledo (5) #24

Zseniális film az őszinteségről, felelősségvállalásról, rendíthetetlenségről és valahol szerintem a felnőtté válásról is. Az út egy szimbólum, ahogy a gyerek is, a betonalapzat is, a tervezett felhőkarcoló és a buta sörvirsli meccs is. Én így tekintettem legalábbis az egészre. Mindenki nyafog, úgy viselkedik, mint egy kisbaba, ráadásul egy adott ponton vesztegel, miközben velük szemben a főhős hoz egy döntést, ráadásul nem a maga javára valót, és cselekszik, vállalva a következményeket - azaz utazik, halad.

Én is simán megnézem még egyszer majd, most már figyelve az apróbb utalásokra, már ami a főhős lelkiállapotát és az út aktuális jellegét összekapcsolja. (Útszűkület, bukkanók stb.) Okos forgatókönyv ez, jó rendezés és egy fantasztikus Tom Hardy.

2015-09-16 23:35:01 Majvaldo (5) #23

pl. én

2015-03-01 21:52:44 GabN (2) #22

Hát ez a story szerintem egy rádióba elment volna, de ebből filmet csinálni képbeli történés hiányában szerintem butaság volt. Bár fotózásnál én is imádom a bokehet, de amikor már 145-szörre mutatja a kamera az autót vagy a pálya fényeit bokehben (más történés hiányában) már megfájdult fejem. A story nem rossz, de közben végig egy autóban ülő embert nézve... Nekem a végére unalmassá vált.
Még ha a végén kiderült volna, hogy a gyerek nem született meg élve, akkor azt mondom, hogy megdöbbentő, hogy a semmiért tönkretette az életét, de így még a fordulat is elmaradt.

2014-12-30 20:46:39 Mikkey (4) #21

miért, te sosem szoktál akár otthon pl. hangosan gondolkodni, számot vetni, feszültséget kiadni, stb..?

előzmény: zetor (#20)

2014-11-22 23:29:04 zetor (3) #20

Eléggé.. Hogy is mondjam.. Gázosak voltak a magában beszélős jelenetek. Nem tudtam komolyan venni onnantól.

2014-10-10 21:20:55 Dió (5) #19

A bemutatót látva félve ültem le elé, de a kezdeti aggodalmak már az ötödik perc környékén elillantak, utána pedig úgy magába szippantott a film, mint a daráló. Ugye az egy térben játszó dráma az a műfaj, amit a legkönnyebb elk.rni, és a legnagyobb hozzáértéssel kell nyúlniuk az alkotóknak - amikor viszont eltalálják, akkor eltalálják. És itt pont ez történt. A képek, a fordulatok, a zene, és nem utolsó sorban Tom Hardy színészi játéka, ami idén messze a legjobbak között lesz (ha nem A legjobb), olyan szintű harmóniában és lendülettel viszik előre az egész egyszerűen zseniálisra írt cselekményt, hogy a másfél óra körülbelül negyven percnek tűnik. A keserédes befejezés aztán pedig mindehhez még egy tökéletes lezárást is szolgáltat, amely után csak bámul ki a fejéből a néző.

2014-10-08 21:12:53 Rorschach (5) #18

Őszintén szólva én nem bíztam ebben a filmben. Az egy dolog, hogy Ryan Reynolds nem boldogult anno a one-man show műfajával, de ugyanúgy elvéreztek a komolyabb színészek, Adrien Brody és James Franco is, pedig ez utóbbi még egy Danny Boyle-lal is meg volt támogatva.
Úgyhogy Tom Hardy ide vagy oda, arra számítottam, hogy Steven Knight rendező bicskája valahol a negyvenedik perc környékén bele fog törni a koncepcióba, és a lelkesedésem először unalom, aztán a beerőszakolt fordulatok miatti hitetlen szájhúzogatás fogja követni.

Ám ennek a filmnek sikerül a bravúr, végig hiteles és feszült tud maradni, Tom Hardy színészi zsenije pedig még az egésznek ad egy fájóan emberközeli ízt is. Őt magát szinte nem is látni, csupán Ivan Locke van a vásznon. Fantasztikus alakítás, éreztem, ahogy szűkül körülötte a BMW, hullik szét az élete, szökik a tüdejéből a levegő.
Mindemellett a script gördülékeny, illetve a képre és a hangra sem lehet panasz, ám Hardy grandiózus játéka mellett ezen szempontoknak érthetően kevesebb figyelem jut.

Megvan az egyik tuti befutóm a férfi ezüst Vapitire.

2014-09-12 23:55:53 Xuja (4) #17

Tényleg kiválóan megírt dráma, de persze az egész nem működne Hardy zseniális alakítása nélkül. A befejezés nagyon megható.

2014-09-07 19:18:16 flake (5) #16

Szerintem betonozni :)

előzmény: Iszram (#15)

2014-09-07 19:03:19 Iszram (5) #15

Wow, most fejeztem be,ez biza egy zseniális darab, ott ültem Locke-kal az anyósülésen, aztán a film végén kitett valahol és elhajtott, de nem tudom hova...

2014-09-04 20:40:09 Ubul (4) #14

érdekes, hogy a rendező előző filmje - ami elég gyenge közepes volt - egy ilyen filmmel állított be. Mármint arra értem, hogy elég nagy ugrás minőségileg (ami persze jó, csak pl a Hummingbird is lehetett volna sokkal jobb is)

2014-09-04 18:37:53 oxibenzol (5) #13

elemezhetném a filmet, írhatnék véleményt, magasztalhatnám Hardy-t, sajnálkozhatnék azon, hogy mennyi "egyszernézős" után lehet ilyenre akadni, de most csak ennyi jön:

sajnálom, hogy csak 5-ig lehet osztályozni.....

2014-08-21 11:36:53 thegofg (5) #12

Lehet ezt máshogy érteni? ☺

előzmény: flake (#11)

2014-08-20 20:04:44 flake (5) #11

Tom Hardy egy állat.

Ez bók volt, amivel az ösztönös tehetségére villantottál rá? Mert, akkor jaja, igazad van :)

2014-08-20 18:40:45 thegofg (5) #10

Most már hivatalos: Tom Hardy egy állat. Mai legjobbak egyike /és kevesen vannak/ Csak azok a @#$& sorozatok... A 2009 előttieket betudom karrier boosternek...de sajnos a trend az trend...

2014-08-08 00:54:10 ChYga (5) #9

Akár harmadszorra is. :)

2014-08-07 19:47:11 cucu (?) #8

A leiras alapjan valami sablon gagyinak tunik. De ha tenyleg kamaradrama, akkor meger egy probat.

2014-08-07 11:42:15 dabo (3) #7

Akkor ezek szerint a hiba az én készülékemben keresendő :)

előzmény: von Schatu (#6)

2014-08-05 11:23:38 von Schatu (5) #6

Dettó!

2014-08-05 11:19:46 Olórin (5) #5

Jelen.

2014-08-05 10:51:38 dabo (3) #4

Tegye föl a kezét az, aki másodszorra is képes volna végignézni...

2014-08-05 10:46:38 tomside (4) #3

Precízen összeáll és Hardy is magabiztosan hozza, de nálam valami plusz hiányzik a zseniálishoz.

2014-08-03 22:02:49 Olórin (5) #2

Egy autóban játszódó dráma, ami hihetetlenül intenzív - ez pedig nem kis részt Hardy érdeme (meg persze a fantasztikusan megírt forgatókönyvé).

2014-04-24 23:35:46 ChYga (5) #1

Egy visszafogott, valós idejű kamaradráma, melyben Tom Hardy megint megmutatja, hogy nem csak egy valaki a tömegből. Bár korai ezt még kijelenteni, tudom, de azt hiszem már meg is van az egyik vapiti jelöltem az idei évre.
Lényegében az egész film alatt azt látjuk, ahogy egy kocsiban ül, és különböző hívásokat bonyolít le, ezáltal a feszültség is hétköznapi interakciók által érkezik. Az alapszituáció ellenére gyakorlatilag három szálon fut a cselekmény (a lezárásukért külön piros pont jár), melyek totál beszippantják a nézőt. Legalábbis engem nagyon magával ragadott. És akkor itt vissza is térnék Hardy-ra, aki mondhatni a szíve-lelke ennek a filmnek, hiszen szó szerint az arcát bámuljuk másfél órán keresztül. Ez pedig egy nehéz szerep, amiben a legtöbb színész hivalkodó "körömrágós-rángatózós-kiabálós" ripacskodásban vérzett volna el, de Tom Hardy játékában nem volt hiba. Karaktere kimérten, meggondoltan viselkedik, mégis érzelmek ezernyi skálája olvasható le az arcáról.
Úgy gondolom ebből a filmből mindent kihoztak, amit lehetett. Megéri beülni rá. (Lesz magyar premier?)