Filth (2013) ☆ 👁

(Jon S. Baird)

amerikai-angol-belga-német-svéd dráma, krimi, vígjáték

3,7

2017-02-18 20:01:08 The Cortez (4) #12

1 Mocsok jó – angol és magyar – cím meg 1 Mocsok jó film. Leginkább az A Wall Street farkasa c. mozihoz hasonlítható (ráadásul mind a 2 egy évben jelent meg), csak hát itt az egész alkotás, valamint a főszereplő is sokkal mocskosabb ugyebár.
A sztori 1 gátlástalan, törtető, szarkavaró, szociopata módon viselkedő zsaruról szól, aki a saját sikere érdekében, tönkre akarja vágni kollégái karrierjét + életét. A helyszín Skócia, amelyet úgy mutatnak be, ahogy eddig még soha nem láthattunk. Nem sok hírműsor foglalkozik az országgal, tehát nehéz eldönteni, hogy a valóságot vagy csak 1 lejáratást kaptunk-e.
A film első fele inkább vígjáték, a második viszont már 1 sötétebb, elvontabb, szürreálisabb dráma. Elég elborultan ábrázolják, ahogy az antihősön eluralkodik a káosz, és ahogy zavaros részletek derülnek ki az életéből, de legalább megtudjuk, hogy valójában keményen mardossa a bűntudat a múltja miatt, illetve akad 1-2 olyan helyzet, ahol el tud érzékenyülni. Az öreg pszichiáter, kivel többször dumál a játékidő során, igazából a főszereplő lelkiismeretét szimbolizálja. A vele való diskurálgatások a mű legfontosabb, egyben legröhejesebb jelenetei. A züllött zsarut többször megsajnáljuk a szenvedése során, pedig nem kéne, mert mindent megérdemel, ami történik vele. A finálé felé közeledve egyre több fejlődést mutat, de akkor már kit érdekel?
A színészek, köztük főleg McAvoy alakítása mellett a legnagyobb pozitívumok a rendezés, a sztori, a vegyes stílusú zenék, továbbá, hogy az alkotás viccet csinál a PC-ből.

2016-02-22 20:57:41 Modric (5) #11

James McAvoy élete legnagyobb alakítása a drogos,mindenkit félresöprő zsaru szerepében. Ugyan elítélendő,amiket csinál,de most őszintén. Nincs jobb dolog annál,hogy szívathatod a munkatársaidat,netán a főnöködet... én lennék egy napra Bruce Robertson. :D

Kivétel az összeomlott családi élet és a transzvesztita életmód :D

Ahogyan a Port.hu-n olvastam egy ottani felhasználótól: " Egy igazi önpusztító s*ggfej, született troll, az a fajta fickó, aki nem csak hogy bele kulázik a krémesbe, de meg is eteti azt az emberrel." :D

Robertson annyira cool,hogy még a halált is kineveti. :D

Én azt mondom erre,hogy ez Oscar-díjas alakítás volt.

2015-11-10 18:20:57 zetor (5) #10

xpress-en 700 forintért vágják az ember után, eléggé meglepődtem.

2014-08-10 12:00:55 Rorschach (3) #9

Olyan ez a film a Trainspotting mellett mint a Torta a Blöff árnyékában :/
Az igyekezet azért látszott, meg persze nyilván nem lehet minden Welsh-adaptáció (és valszeg az eredeti sem) instant klasszikus.

2014-03-27 02:26:39 GeryFlash (5) #8

Nem rossz film, de nem tetszett, szívem szerint kettes adnék rá, de akár csak az Only God forgivesnél itt is tudom, hogy annál jobb film.

2014-02-17 18:39:15 tomside (4) #7

Ez nagyon jó, nézzétek.
Ilyen király gumimaszkot utoljára Till Attila Pánikjában láttam. :)

2014-02-17 09:18:15 tomside (4) #6

Ha be tudom fejezni, ezt a "HR-es, baloldali" szöveget máris passzintom az idézetekhez. Óriási!

2014-02-03 14:14:51 Lil Martin (5) #5

másodjára újranézve még jobb volt, sok kis apróság, előreutalás, stb leesett. moziban magyarul néztem, másodjára angolul, utóbbi nekem jobban bejött. már csak a dokis tripek miatt is megéri úgy, az valami nagyon jó.

2014-02-03 14:05:31 miraculum (4) #4

Nem egy könnyed matiné...:) De aki szereti a szürreális és az abszurd határán egyensúlyozó filmeket, illetve bejön neki a brit gengszterfilmek világa, az nagyot nem fog vele tévedni.

2013-10-11 18:17:11 gerbence (3) #3

Mocskos zsaruba ojtott Trainspottingba ojtott Las Vegas vegallomasba ojtott In Bruges.
Egyszerre akar vigjatek, thriller es drama lenni, a baj az, hogy nem mindig tudna eldonteni, hogy mikor melyik.
Engem a vege elotti thrillerbe fordulas szemely szerint idegesitett, a vegere juto drama viszont hatott.
Erdekes, am kisse bizonytalan kevercs, osszessegeben kozepes. Remek szineszekkel!

2013-10-06 19:58:08 Daemiaen (3) #2

Csapongó, egyenetlen, ebből következően csak olykor szórakoztató Irvine Welsh-adaptáció a fiatal Gerard Butlerrel. Igaz, ami igaz, nem juthat minden Welsh-feldolgozásra egy Boyle.

2013-09-29 11:32:27 flake (4) #1

Nagyon polkorrektnek tűnik :)