Joe (2013) ☆ 👁

(David Gordon Green)

amerikai dráma

3,7

2016-10-30 19:37:58 Kakimatyi (2) #14

Hát... ami amocskos valóság ábrázolását illeti: hiteles, a karakterek a főhős kivételével nagyjából rendben vannak, ami annyit jelent, hogy egyszerűek, mint a faék. A főhős azonban több szempontból is gyanús... egyrészt aki ennyit piál, ritkán mard meg ilyen "jó embernek", ahogy a filmben is hivatkoznak rá. Másrészt a bekapott golyó kiszedése, a kezdő rendőr lefegyverezése, a rettentő naiv nagylelkűsége, stb... nem reális, de ami fájóbb, hogy teljesen funkciótlan is. Ha ez egy szép, stílusos és lassú dráma akart lenni, akkor meg főleg nem értem. És sajnos minden erőssége sem menti meg attól, hogy igazán kifejlődő konfliktusok hiányában dögunalmas. Persze lehetséges, hogy így hitelesebb a szellemi-anyagi-lelki nyomor bemutatása, de ettől nekünk, nézőknek nem lett jobb, egy fikarcnyival sem. A humor teljesen hiányzik a filmből, pedig sok helyen az menthetné meg. És minderre jön habként a minősíthetetlen magyar szinkron.... nem tudom milyen lehet eredetiben, de sokszor fogatam a fejem, hogy ennyire életszerűtlen párbeszédeket, ilyen idétlen, oda nem illő tonalitást rég nem tapasztaltam. Bizony ez így ebben a formájában nálam ketteske. Annyit azonban megteszek magamért, hogy megnézem eredeti hanggal is, hátha átjön valami a hangulatából.

2014-12-26 11:24:24 ifj. Ó. Posszum (3) #13

Egyetértek a spoilerrel, ez a párhuzam végigvonul az egész filmen, mégis, nekem pont a vége és a csúcspont az, ami rontott az összképen. A csöndes minimált jobban bevette volna a gyomrom.

2014-12-09 20:23:20 Leo_Stotch (4) #12

Szeretem amerika ezen arcát filmen látni. Cage és a hangulat nagyon bejött s bár részleteiben combosabb, jó kis mozit kaptam.

2014-05-18 22:20:37 hhgygy (5) #11

Kőkemény film volt, nagyon sötét tónusú.

Itt egy cikk a hajléktalan főszereplőről (természetesen Nicholas Cage mellett), aki sajnos már nem láthatta a filmet moziban:
His Name Was Gary Poulter

2014-05-09 21:43:41 BonnyJohnny (4) #10

Az apa öngyilkossága szerintem Júdás párhuzam. 30$-ért adja el szeretteit, ahogy Júdás 30 ezüstpénzért.

2014-04-26 22:08:43 zéel (5) #9

A casting is jól dolgozott: csupa hiteles arc, remek színészek. Ha színészek egyáltalán...
A fiú apjának szerepében pl. nem színész játszik, hanem egy igazi hajléktalan szerepel.
Lásd az interjút a rendezővel (egyébként is érdekes, sőt, döbbenetes!):[link]!

2014-04-23 15:53:30 Daywith (4) #8

Tye Sheridan a fiatal Tom Hardy

2014-04-16 22:28:15 limupei (4) #7

Ha pusztán a szinkronos verzió alapján kellett volna megítélnem, simán rávágtam volna a kettest. Még jó, hogy nem :)

Greennek piszok jól áll ez a stílus, Cage a legjobb pillanatait éli, de az igazi erő Tye Sheridanben van.

2014-04-16 13:10:04 Dió (3) #6

David Gordon Green vissza a gyökerekhez, ami jó, míg maga a film sajnos nem. A Joe és a Prince Avalanche is stílusos, és a maga nemében nagyjából kikezdhetetlen, ugyanakkor tetű unalmas filmek sajnos.

2014-04-09 12:55:36 zéel (5) #5

Szerintem az apa
egyszerűen csak egy mocsadék. Mocsok állat. Én arra tippelek, hogy inkább csak arra jött rá, hogy abból a szituból már nem jöhet jól ki.

2014-04-07 21:55:44 Tenebra (4) #4

Én is megnéztem másodszor is, ha már lehetőség volt rá. Egészen jónak tartom így mésodik megtekintésre is, bár számomra a vége továbbra is túl hollywoodiánus. Ennek ellenére most már megértettem, hogy a fater miért ugorhatott le a hídról önként. Talán rájött, hogy micsoda mocsadék, ráeszmélt, hogy ezek után nincs visszaút, rendesen kicseszett a családjával, és a fia is végleg elidegenedett tőle.

Kár Nicolas Cage-ért amúgy, hogy olyan fosokra pazarolja tehetségét, mint amikben az utóbbi időben szerepelt (pl. Szellemlovas XD). Mert e szerepén is látszik, hogy tud ő játszani, alakítani, ha akar. Csak nem kéne minden fisfosban szerepet vállalni.

2014-04-06 19:53:33 zéel (5) #3

Én a Titanicon megadtam neki az ötöst.
A témaválasztás, Amerika kevéssé reklámozott arcának bemutatása kiváló. Mindezt hitelesen, sem nem csöpögő nyálasan, sem nem lekezelőleg. A casting is jól dolgozott: csupa hiteles arc, remek színészek. Ha színészek egyáltalán, és nem amatőrök. (Mondjuk, nem Nicolas Cage-re gondolok, mint amatőrre.)
Nagyon tetszett a filmzene is. Röviden: jó választás volt.

2014-04-06 19:39:37 Veres Szilárd (4) #2

nem lehetne szavazhatóvá tenni? volt már vetítve Titanicon

2014-03-24 16:21:34 Tenebra (4) #1

Hmmm, egész jó volt. Rég láttam már Nicolas Cage-t jó filmben. :D És ő is jó volt véleményem szerint. Kevés filmben láthatunk ilyen lecsúszott amerikaiakat. Nem mondom, hogy "Tarr Bélás", de az tény, hogy azért van nyomor odaát is rendesen, csak ezt a mainstreamben (sem) nagyon mutogatják.

A karakterek kiválók. Persze jobban utáljuk a fiú apját, mint Joe-t, sőt, Joe szerethető. De azért neki is vannak nyavalyái, melyek miatt távolról sem egy tipikus white knight. Jóllehet, azért elő-előjön belőle az akcióhős. Pl. mikor a lőtt sebet kezeli. XD Azon röhögtem is. Az addig szikár film átment "Terminatorba". Szinte rezzenéstelen arccal szedte ki magából a söréteket, és persze valami jó kemény itallal "fertőtlenített". :D Na neee.
De az is vicces és tipikus, hogy jogsi nélkül, ittasan is lehet vezetni Amérikában... :D Legalábbis a filmek szerint. Bezzeg a zsaruktól félni kell, mert mindenért bemárthatnak.

Na, meg a lezárás sem volt a kedvencem, eléggé hollywoodiánusra sikeredett. (A Looper jutott eszembe egyébként a film nézése közben.)

Viszont összességében egy jó film szerintem. A téma, a karakterek, a hangulat - mind elég jók. Megérdemel egy stabil 4-est.