Labor Day (2013) ☆ 👁

2020-04-22 18:05:15 Lady Ópium (5) #9

:D

előzmény: Kalevala (#6)

2016-05-10 12:42:23 Havierez (4) #8

Nagyon tetszett igaz hogy egy limonádé de végig feszültségben tartott nem is drámának hanem thrillernek mondanám.

2016-01-21 17:16:42 berto (5) #7

Nyomokban spoiler!
A 2014-ben bemutatott egyik legjobb film! A forgatókönyvet Joyce Maynard (Salinger 18 éves, később kirúgott szeretője) írta, de a rendezője a "Pszichoszingli" és az "Egek ura" alkotója. A könyvet is érdemes elolvasni, maradandó élményt nyújt. A filmben is minden tetszett, főleg a két főszereplő; Kate Winslet és Josh Brolin játéka, de a sztori is elsőosztályú, bár én nem happy enddel zártam volna le. Kicsit emlékeztet a Szív hídjaira, bár itt egy szökött fegyenc az, akibe az erősen depressziós Adele halálosan beleszeret. A nő betegsége nagyszerűen indokolt az állandó vetélés és az elhagyott asszony szerepe miatt, meg az is igaz, hogy a szerelembe, mint érzésbe volt szerelmes) Néhány hozzászólásban kifogásolják, hogy Frank milyen szuper férfi, de a flashbackek során folyton a kisbabájával látjuk, a véletlen balesetben szerencsétlenül járt feleség egy ordas k...a volt, otthon mindent a férje csinált. Rémisztő jelenet volt Barry, az értelmi fogyatékos gyerek pofonütése.

2015-11-01 19:57:08 Kalevala (2) #6

Tipikus nyálas amerikai giccs. Jaj! Gyere babám, gyúrjunk tésztát, abból lesz a fincsi szerelem- meg férfi kell a házhoz-massza.

2015-07-06 17:05:43 Schumacher (5) #5

Nagyon emberi , érzékeny film.

2014-08-21 18:55:31 Leo_Stotch (2) #4

Ha egy rendezőnek, írónak nincs mondandója, ne kezdjen filmet készíteni (bár ez könyvadaptáció, nem ismerem ag alapanyagot).
Ennyire csúnyán félrement mozit. A kezdés jó, hangulatos, bár hatásvadász is tán (valahogy mindig Az élet fája ugrott be) de tetszett.
Aztán a
bankos,kézremegéses,sütit átvivős,rendőrös, borzasztó erőltetett feszültséggenerálós 20 perc kinyírta a filmet. Miért nem indultak már el!!!!

Aztán a végén ezen már semmi sem tudott segíteni.

2014-02-12 19:04:17 Hannibal Lecter (3) #3

Tetszett, amit Reitman az utóbbi egy-két évben csinált, ezért talán túl nagy elvárásokkal ültem le a film elé. Ha más miatt nem is, Kate Winslet kolosszális alakítása miatt azért mindenképpen kimagaslik az átlagból.

2014-02-07 10:11:44 Daemiaen (4) #2

Jason Reitmanre eddig nemigen volt panaszom, és meg kell mondjam, a melodráma is veszettül jól áll neki. A Nyárutó ugyanis csodaszép képi világgal bíró, rendkívül ízlésesen rendezett, jól eljátszott film, ami a jelek szerint a kutyát sem érdekli.

2014-01-01 18:13:58 Glasseye (?) #1

Pár napja a Walter Mitty film előtt játszották le az előzetesét. Rögtön megkapott a film története, a karakterek érdekessége és a zenei aláfestés összességében nagyon felkeltették az érdeklődésemet. Már most eldöntöttem hogy biztosan meg fogom nézni moziban. Sokan nem tudják de a film alapjául Jayce Maynard amerikai sztáríró azonos című regénye szolgált. Számomra ez az alapanyag garancia a jó filmre!
Olyan filmet még nem láttam amiben Kate Winslet szerepelt és ne tetszett volna nagyon!