The Book Thief (2013) ☆ 👁

(Brian Percival)

amerikai-német dráma, háborús film

3,5

2016-09-06 02:54:10 asda (?) #19

jaj, hát én ezt régen láttam :) elfelejtettem leosztályozni.
mára egy percre sem emlékszem belőle...

2016-03-14 12:20:21 Danesz99 (5) #18

Engem például megvett kilóra.

2016-03-14 11:38:02 Moha85 (?) #17

Szerintem rendkívül érdekes a történetben, hogy a halál mint személy meséli el a sztorit... Persze, nyilván vannak jobb filmek ebben a kategóriában, de ebben mégis van valami újszerű...

2016-03-14 11:10:17 opposition (?) #16

15 percet bírtam belőle. Nem azért, mert "nézhetetlen", hanem mert nem éreztem magam felkészülve rá. Egyszer még adok neki egy esélyt.

2014-11-29 01:41:29 faken (3) #15

Az a gond, hogy amikor láttam már 2-3 jobb filmet a témában, azután nem tudott újabbat mutatni (pedig nyilván lehetne!). Nem éreztem a mondanivalóját eléggé egyedinek (a többi ilyen filmhez képest), ami azt indokolta volna, hogy ez a film megszülessen és ahhoz meg túlságosan tompított volt, hogy csak az érzelmi töltetével lehengereljen.

2014-06-05 16:21:55 Bubu (5) #14

Engem egyszerűen megérintett már az elején, és nem is eresztett. Gyönyörűek a képek, árad a zene, megható a történet. A karakterek szép lassan kibontakoznak, a színészek egytől egyig odatették magukat. A narráció meglepett, az elején más volt a tippem...
A mondanivalóját talán nem olyan egyszerű elsőre megmagyarázni, inkább érezni lehet.
Számomra a legfőbb tanulsága: az élet rövid, de tanuljuk meg becsülni egymást, és gyakoroljunk emberséget, amíg lehet.

2014-03-08 18:17:58 Glasseye (5) #13

Az itteni kommenteket olvasva ez egy nagyon megosztó alkotás lett. Szerintem pont az ilyen filmekből (mint ez is) amik vagy jók vagy rosszak lesznek a klasszikus alkotások. Tipikusan olyan film a Könyvtolvaj amit vagy imádni vagy gyűlölni lehet. A kettő között semmi sincsen. A néző vagy elért már egy olyan érzelmi fejlettségi fokra hogy megértse az alkotás mondanivalóját, és átérezze a karakterek szenvedését az nagyon kiválónak tartja, míg aki érzelmileg kicsit visszamaradott, érzéketlen, hiányos empátiájú annak nem jött be az alkotás. De ez csak az én véleményem. Meg lehet hogy nincs igazam csak én így érzem :P

2014-03-08 17:36:31 critixx (2) #12

Borzasztóan gyenge eresztés. Amint már valaki említette előttem, az amcsik valahogy így képzelik el a II. világháborús Németországot. "Tipikus amerikai, olcsó eszközökkel manipulált dráma, giccsparádé, ami gyakorlatilag nem szól semmiről, nem mond semmit" Ja, valahogy úgy.

2014-03-07 02:30:49 Lil Martin (1) #11

ez nagyon rossz volt. a kislány szinkronja meg maga a kénköves pokol.

2014-03-06 23:46:01 Gumicsirke (5) #10

Nekem nagyon tetszett, egy percig nem volt vontatott, pedig nem egy rövid történet..Hogy lehet ezt a filmet rosszra, nézhetetlenre minősíteni? Értem én, hogy ízlések és pofonok..de, ha valakinek ez a film nem ad semmit és nem érinti meg, az szerintem inkább nézzen valami olyan filmet, ahol a lövöldözés, a látvány a lényeg.

2014-03-05 11:59:57 Glasseye (5) #9

Év filmje nálam. Nagyon tetszett a karakterek szépen ki voltak dolgozva, gyönyörű látványvilág és örök modanivaló. Különösen tetszett hogy a narrátor nem egy szereplő volt hanem maga a halál.
Bár a film nagy hibája volt szerintem hogy nem ábrázolták valósághűen a főszereplőlány nevelőszüleinek halálát. Semmi vér nem volt rajtuk. Azon filoztam hogy akkor lehet hogy füstmérgezésben haltak meg. Meg ugye a halottaknak leesik az állkapcsuk, nekik pedig olyan volt a fejük mint az élőknek. Apróságok de ezek azért zavaróak voltak nekem legalábbis!

2014-03-03 22:23:33 Glasseye (5) #8

Egyelőre még csak a film felénél járok de lehengerlően szép, megható, tragikus de szívmelengető alkotás! Talán még ilyen jó filmet nem is láttam idén. Valahogy minden klappol benne a történelmi események hű ábrázolása, a karakterek nagyszerű kidolgozása és a látványvilág az valami elképesztő. Ennél szebb filmet még nem is nagyon volt alkalmam megnézni szerintem. Amikor mutatják a polgármester házát a színek olyan varázslatosak, pompásnak mutatnak hogy hihetetlen. Vagy az elején ahogy robog a gőzmozdony a téli tájban az is nagyon szépen kamerázott jelenetsor. Az operatőrnek adtam volna Oscar díjat. Értékelést majd akkor írok ha végignéztem a filmet csak ezt a szösszenetet most ki kellett írnom magamból. Aki csak teheti és ideje engedi (mert két és fél órás film!) az nézze meg, nem fog csalódni ;)

2014-02-24 16:08:53 Szökkencs (4) #7

Azért egy nyolcadik osztályosnak erről van információja, hisz tanítjuk, ennek a filmnek a megértéséhez több ennél nem kell szerintem. A témát nagyon a felszínen kapargatja, ez nem az a film, amihez mélyebb ismeretek szükségesek a megértéshez véleményem szerint.

előzmény: Esti Kornél (#6)

2014-02-16 19:45:30 Esti Kornél (3) #6

Én nem emlékszem, hogy a film bármikor is információt adott volna arról, hogy igazából miért utálják a lakosok a zsidókat, kommunistákat. Kicsit érintette ezeket a kérdéseket, de nem ment bele mélyen. Szerintem a filmnek nagyon nem sikerült bemutatni a hétköznapokat, az uralkodó eszmét, azt az agymosodát, amit a nácik már a fiataloknál elkezdtek. Ezért a fiatalabbak, akik most ismerkednek meg a témával, nem mindig tudják követni az eseményeket. Annyit látnak, hogy a zsidó srác valamiért menekül a nácik elöl. De miért? A választ eléggé köntörfalazva kapjuk meg.

előzmény: Szökkencs (#5)

2014-02-12 19:33:19 Szökkencs (4) #5

Sok szempontot figyelembe veszek, ha pontozok, és mindent mérlegre téve négyes jár, ebben van hármas is, ami annak szól, hogy nem elég erős a hatás, holott nagyon tragikus témát dolgoz fel. De mindez feloldódik abban, hogy alapvetően ifjúsági regény a film alapjául szolgáló regény is, így a könnyen emészthetőség annak szól, hogy a célközönség 13-16 éves korosztály, szerintem. Olvastam a könyvet is, ott is voltak fenntartásaim, de adaptációnak teljesen rendben van. Nagyon esztétikusak a képek, gusztusos a díszlet, az utca megjelenítése, a jelmezek. A könyv/film könnyen befogadható, nincsenek drámai mélypontok, magaslatok, de mindez betudható az ifjúsági jellegnek. Kitűnő alapanyag arra, hogy közérthetően bemutassa a náci Németország mindennapjait, a zsidóüldözést, az uralkodó nézeteket, alapvető fogalmak megtárgyalásához történelem órán nagyon jó kiindulópontot ad. A halál narrációja a könyvben hangsúlyosabb, találóbb, de itt sincs különösebb gond vele, de nem tudom, lehet a könyv ismerete nélkül talán zavaró lehet. Ami zseniális az a színészi alakítás, a két gyerekszereplő letisztult, minden mesterkéltségtől, túlzástól mentes játéka kiváló, nagyon szépen beszélnek, gyönyörűek a gesztusaik, öröm volt nézni a közös jelenteket, Emily Watson és Geoffrey Rush pedig hozta a megszokott magas színvonalat. A színészeknek és az ifjúsági kategóriában korrekt kivitelezésnek köszönhetően nem ok, elmegy.A befejezés katartikusnak szánt ugyan, de sem a könyv, sem a film nem tudja igazán elérni azt a hatást, hogy úgy is érezzük.

2014-02-10 22:44:25 yahooboi (?) #4

Figyelek, mert tényleg teljesen céltalan és eredménytelen volt a film szerintem is. De hátha meggyőzől :)

előzmény: Szütyő (#2)

2014-02-10 18:38:07 Esti Kornél (3) #3

Teljesen egyet értek veled. Ez a tipikus "Amerika szerint ilyen volt a 2. világháború idején Németország" Szerintem súrolja Az élet szép c. filmet, bár az mérföldekkel jobb, mint ez. Hány ezerszer ellőtték már ezt, hogy az árva lány, egy családhoz kerül, ahol az anya egy zsémbes öregasszony, (aki persze a végére teljes jellemfejlődésen megy keresztül.) Az apa pedig egy vicces karakter. Egyszer persze nézhető, de mi nem? Pár év múlva karácsonykor a TV2 fogja leadni...

előzmény: tomasso (#1)

2014-02-10 02:13:52 Szütyő (5) #2

Nem szól semmiről?? Ezt komolyan így gondolod? Soroljam?:)

2014-02-02 21:53:09 tomasso (2) #1

Geoffrey Rush miatt érdemes, egyébként nem nagyon. Tipikus amerikai, olcsó eszközökkel manipulált dráma, giccsparádé, ami gyakorlatilag nem szól semmiről, nem mond semmit, a beszélő halál rendkívül magasröptű monológjain kívül.