Stretch (2014) ☆ 👁

(Joe Carnahan)

amerikai akciófilm, thriller, vígjáték

3,5

2020-01-10 01:56:41 DevilTakeU (4) #9

Feleslegesen túlpörgetett agyament baromság pár atom cameóval,jelenettel,és csöccsel,annyira valahogy nem rántott be (a szinkron sokat ront rajta). Simán dobnám rá a közepest,de a stáblistás bakiparádé (van vagy 3 perc) vinnyogós. Pine egy állat. :)

2016-08-28 18:43:43 iris orai (4) #8

Tipikusan az a film, amely félig zseniális, félig elmegy vagy rossz.
Ami elmegy, az a történet egyszerűségéhez képest kissé mesterkélten fordulatos cselekmény, a néhol erőltetetten vagányra szabott jelenetek vagy a kissé túlírt monológok. Ezek számomra a végére megbocsáthatók lettek, és az önútkereső faszagyerek kalandja enyhe Ford Fairlane-i hangulatot teremtett.
A rossz a vége, bár ez szubjektív, valaki a falat kaparja az ilyen 20 kilométeres kliséktől, valakinek viszont megbocsátható, vagy egyenesen kívánatos ez a fajta, nagy könyvben megírt romantikus happy ending.
Ami miatt mégsem lehet jónál alacsonyabbra értékelni, az a zseniális jelenetek sora, amiből szerencsére nem egy van.
Ott van mindjárt a kezdés. Számomra egészen biztosan a filmtörténet egyik legjobb, leg-eszméletlenül-zseniálisabb filmindítása ez, ha nem A legjobb.
Vagy pl. a "the worst it gets, the better I am" jelenet.
Vagy Hasselfhoff jelene, Úristen. Ezek simán olyan kultfilmmé tehetnék a Stretch-et, mint amilyen a fent említett opusz.

2015-05-24 01:47:26 Xuja (4) #7

Kurvajó pörgős agyeldobós fasság, pedig az első 15 perc után majdnem kuka volt.

2015-01-04 23:46:11 Rorschach (5) #6

Carnahannek végre sikerült az, amibe a Füstölgő ászokkal beletört a bicskája: a Stretch pörgős, őrült, és valami eszetlenül poénos.
A cameók már a puszta létükkel ütnek, Patrick Wilsont meg külön öröm látni - akármilyen filmben, pláne, ha az ilyen emlékezetes. Chris Pine-ról pedig nem is beszélek, alattam eleget méltatják. Nagyszerű trip!

2014-12-23 18:09:28 zetor (4) #5

Eszelős egy film. A második megtekintés előtt féltem, hogy csak egyszer nézős és csalódnom kell, de ugyanolyan élmény volt. A végéért kár csak, kicsit kiszámítható volt az Illatszertáros fordulat, és teljesen felesleges is.

2014-12-12 13:57:10 flake (4) #4

Chris Pine élete szerepében :D

2014-12-04 22:10:16 BonnyJohnny (4) #3

Meglepően jó film. Az elejétől kezdve dinamikus, de még tudja fokozni a tempót. Barry Sonnenfeld Big Trouble-jére emlékeztet. Chris Pine frenetikus.

2014-12-03 23:22:07 ifj. Ó. Posszum (5) #2

Ez egy cseszettül jó film; Chris Pine mit művel? Zseniális!

2014-10-11 20:42:42 Olórin (4) #1

Hát ez pokoli szórakoztató volt - kár, hogy a Universal lényegében kinyírta azzal, hogy egyáltalán nem küldte mozikba.