American Hustle (2013) ☆ 👁

amerikai dráma, krimi, vígjáték

3,4

2019-08-14 17:05:30 csabaga (1) #57

Csak sikerült végigszenvednem...
Csakis Amy Adams miatt. Most jöttem rá, már most 6/0 az Oscar jelöléseknél (ebből 5 a mellékszerep, ebben szerintem máris rekorder), ennél többet érdemelne, ráadásul az Érkezésért még csak nem is jelölték.

Most jöttem rá, a Svindlerek milyen jó kis szélhámos film...

2016-10-16 17:07:56 Havierez (4) #56

Érdekes film volt ez korhű ruhákkal és szép rendezéssel de semmi több. A történetet túl viccesre akarták csinálni és nem is nagyon értettem hogy miről szólt a film a korrupción kívül. A rendező David O. Russell kicsit túlbonyolította a történetvezetést úgy érzem. Ezen kívül azért kap tőlem négy csillagot ez az alkotás mert a színészek és színésznők nagyon odatették magukat és elég sok sztár tűnt fel a két óra alatt. Pl Robert De Niro ötperces cameo szerepe maffiavezérként lehengerlő volt
De többet nem ért a film a fent említett pozitív dolgokat leszámítva!!

2015-08-03 17:29:34 ifj. Ó. Posszum (5) #55

Elsőre csak jó volt, másodszorra kibaszott zseniális!

2015-07-30 13:21:42 kobretti88 (5) #54

előzmény: kobretti88 (#29)

2015-05-12 22:50:06 zéel (5) #53

A korrupcióról, egy komoly társadalmi problémáról - rendkívül szórakoztatóan.

2014-09-30 23:27:40 blazserbozso (4) #52

Többet vártam tőle. Köze nincs az Oscar díjhoz. Bradley Coopert nagyon csípem, C. Bale jól játszott, de az egész sztori és a megvalósítás nem volt túl érdekfeszítő. Max. 4-es.

2014-09-28 21:29:37 dorothygale (3) #51

Kacifantos, kiszamíthtaó, hosszadalmas... Viszont korhű, es tele neves főhőssel....

2014-09-07 17:52:24 winona (3) #50

Nekem egyedül a filmben csak J.Lawrence alakítása maradt meg.Megint sziporkázott.

2014-08-24 17:40:09 Jereváni Rádió (2) #49

A színészek szuperek, a miliő kellően korhű, tényleg még a hangulat is adva van egy jó filmhez, de egyszerűen ez a film UNALMAS!

2014-07-30 20:29:57 Karesz84 (3) #48

Lehet, hogy az eleje tényleg szenvedés,
később azért van benne meglepetés. :)

2014-07-30 17:59:12 schankox (3) #47

Az eleje tényleg eléggé szenvedés. De nem adtam fel. Később egyre jobb lesz, és a vége már egész nézhetővé válik. Éppen hogy megkapja a közepest.45%

2014-06-28 17:52:16 csabaga (1) #46

Egy órát kínlódtam vele,majd feladtam.

Igaz,lehetett volna több eszem,hiszen a Harcost sem tudtam végignézni és a Napos oldalt is csak nehezen.
A film szereplőit is nagyrészt ebből a két alkotásból mentették át.Egyik sem olyan nagy kedvenc.
Ha már Bale,akkor inkább lefogyva...
A két színésznő meg szokott önmagát hozza.Amy Adams még jobb,J.Lawrence ismét flúgos.A CIA ügynököt játszó színész már megint szövegel és pattog ide-oda...

Ebből elég volt.

2014-06-12 13:19:41 Leppard (2) #45

Az a film vagy rendező, amelyik nem képes negyedóra alatt felkelteni a néző érdeklődését a legcsekélyebb mértékben sem, megérdemli a karót. Nálam ezen megállapítás alól egy kivétel volt: Fincher Játsz/Má-ja. Ez az "Amerikai botrány"-osan rossz film a maga 130 percével - egy-két jó jelenet nem mentheti meg.

előzmény: Xuja (#44)

2014-04-01 13:25:31 Xuja (?) #44

Csak mert velem is volt olyan, hogy majdnem kikapcsoltam az elején, de végül tetszett maga a film. Néha rá kell hangolódni, vagy egyszerűen csak máshoz van az embernek hangulata. Egy 2 órás film esetén 15 perc után rávágni az egyest húzós szerintem. Ha legalább a feléig nézte volna, akkor megérteném.

2014-04-01 10:30:01 VMVKWA (?) #43

Miért ne osztályozná? Ha egyszer 15 percig bírja nézni és utána nem, akkor az nézhtetetlen. Hozzáteszem én fél óráig bírtam, de úgy voltam vele, hogy majd kap egy esélyt még, de időközben elfelejtettem.

előzmény: Xuja (#41)

2014-04-01 02:46:46 Lil Martin (1) #42

jó, nem tettem hozzá, hogy nem azért kapcsoltam ki, mert például rám tört egy fergeteg nagy kakilásroham, aminek következtében el kellett mennem a vécére, hanem mert egy nézhetetlen gányadék, egy jókora szar.

előzmény: Xuja (#41)

2014-04-01 02:27:38 Xuja (?) #41

Akkor ne osztályozd.

előzmény: Lil Martin (#40)

2014-04-01 02:09:03 Lil Martin (1) #40

kikapcsoltam 15 perc után.

2014-03-10 23:25:56 arylacee (4) #39

Ámulok bámulok a túlzott kritikai megközelítésektől. Csináljatok jobbat! Nem olyan rossz film. A közepénél azt mondtam zseniális, a végére úgy utána a végén már csak közepes, de sem nem a sztori miatt, sem nem a karakterek miatt. A dumálást meg kifejezetten élveztem.

2014-03-04 09:31:26 kobretti88 (5) #38

Kíváncsi leszek a szinkronra.

2014-02-28 23:40:31 carmine (3) #37

A film erőtlenül próbálja felvenni a 70-es évek hangulatát, időnként Nagymenők utánérzéssel (vacsora jelenet), de a kanyarban sincs ahhoz a filmhez semmilyen szempontból. A zenék jók benne, de 80%-ban szerintem nem illetek az adott jelenetekhez. A rengeteg Oscar-jelőlést meg aztán tényleg nem értem. Szerintem ha Russel csinálná meg a Resident Evil-t, azt is jelölnék. Talán csak a jelmez díját adnám neki, semmi más és senki más nem érdemelné meg.
Alulról megkarcolja a közepes szintet. Igazából nem is tudom miért, de talán mert az utolsó 45 percben történik valami nem csak unalmas dumálás és Robert De Niro. AZ utóbbi időben általában mellé lő a szerepeivel, de a Vérmesék-ben és itt is bizonyítja, hogy ha gengszterről van szó, nincs nála hitelesebb. Egyébként előbb hívnám randira Adams-et, mint Lawrence-t. Nálam a mai napig nem jött át az a hatalmas vonzereje.

2014-02-26 20:42:13 JeszKar (3) #36

Amúgy egy kicsit belegondolva a film alapszituációjának nem sok értelme van, a rendőrök el akarnak kapni különböző csalókat a főszereplők segítségével, erre mi csinálnak? Megpróbálnak besározni egy köztiszteletben álló polgármestert? Oké, hogy a végére így közelebb jutnak más valóban korrupt képviselőhöz, és maffiózóhoz, de ezt az elején nem tudhatták.

2014-01-29 22:31:12 David Rosenberg (?) #35

Dögunalom. Ha nincs J-Law, elaludtam volna rajta.

2014-01-26 22:10:22 wayage (3) #34

Csalódás, főleg a Napos oldal után. Nagyobb a füstje, mint a lángja. Az első fele alatt még az is átfutott a fejemben, hogy kijövök róla a moziból, de aztán szerencsére magára talált és szórakoztatóvá vált. A színészek lubickolnak (JLaw Live and Let Die jelenete visz mindent, meg kiemelném Jeremy Rennert, mert a sok alakítás hype-olás mellett, mintha róla megfeledkeztek volna) sok spontán improvizálós jelenet, de ez a történet kárára ment. Lényebében mindenki átver mindenkit. A 70-es évek retro hangulat, meg a zenék nagyon ott vannak. Majd fél év múlva újranézem, s helyre teszem.

2014-01-26 15:27:37 McCl@ne (4) #33

"nagyon béna színészvezetés"
:D :D :D

előzmény: tarax (#32)

2014-01-26 15:23:03 tarax (2) #32

Nem értem mit esznek annyira David O. Russellen, amit láttam eddig tőle nem győzött meg, ez pedig most kőkemény értelmetlenség volt. Feltűnő ruhák, érdekesnek ígérkező alaptörténet, totálisan felesleges párbeszédek, nagyon béna színészvezetés. De legalább jól le tud zárni egy filmet. Mindenki, aki divatos benne van. Ennyi, amit tud.

2014-01-25 19:55:20 Ugor (4) #31

Most így frissen hazajövet: azt hiszem, ez volt a legkevésbé érdekes film, amit az utóbbi időben láttam. Hosszú időn át unalmasnak éreztem, de nem nagyon értettem, hogy miért. A szereplők rendben voltak, szeretni nem szerettem senkit, nem nagyon sikerül azonosulnom senkivel és semmivel, amúgy képek, jelenetek rendben, de az egész úgy sehová. Azután a végén, az utolsó pici nyolcadában lett valami érdekes vagy emlékezetes, és most azon rágom magam, hogy ez elég-e nálam a négyeshez, egy amúgy elég feledhetőnek látszó filmre.

2014-01-25 12:01:47 vsandor (3) #30

Szerintem valóban találóbb lett volna megtartani a rendező által eredetileg javasolt címet, az American Bullshit-et.

2014-01-25 03:57:16 kobretti88 (5) #29

A színészi játék nagyon jók, bár Oscart egyikük se fog nyerni. A karakterek teszik érdekessé a filmet, mivel a történet nem túl acélos, ennek ellenére én nagyon szórakoztató filmről beszélünk. A karakterek nagyon jól ki lettek kidolgozva. Azzal egyetértek, hogy lehetett volna rövidebb is, mondjuk egy 10-15 perccel. A forgatókönyv teljes mértékben a karakterekre koncentrál, nagyon jók a párbeszédek. A film soundtrack-je nagyon ütős.

90 %

2014-01-24 12:46:52 banana (3) #28

A színészek tényleg jók benne (Oscart szerintem egyikük sem fog most kapni), de történet valahogy hidegen hagyott. Már ami történet volt persze benne. Valahogy olyan langyos víz. Kicsit krimi, kicsit dráma, kicsit vígjáték. Se nem krimi, se nem dráma, se nem vígjáték. Van egy olyan érzésem, hogy a nagy esélyek ellenére ez a film lesz az Oscar nagy vesztese.

2014-01-24 11:56:22 Leslie (3) #27

Végülis én csak három Oscar-jelölést vitatok el tőle: film, rendezés és forgatókönyv. A többi jelölés teljes megérdemelt. A fő gond a forgatókönyv jelölése, különösen úgy hogy a film harmadát bevallottan a színészek improvizálták.

2014-01-24 11:46:11 Leslie (3) #26

A Huckabees, mint kerek film? Komolyan nagyon örülnék, ha azok akik értették és szerették azt a filmet, leírnák röviden, hogy kb miről szól és miért is jó. Ezt most viccen kívül. Nekem életem egyik legrosszabb filmélménye volt, és egy deka értelmet nem találtam benne. És mint mindig, tudni szeretném, hogy bennem van-e a hiba.

2014-01-24 11:20:25 Zalaba Ferenc (4) #25

Azt inkább senki ne nézze meg. :)

előzmény: Daemiaen (#16)

2014-01-24 10:44:43 BonnyJohnny (3) #24

Készültem erre a válaszra. Lásd Általános Fórum. :)

2014-01-24 10:43:40 limupei (3) #23

Nem, az a hangvágás. (de ezeket én is mindig összekeverem)

2014-01-24 10:40:49 BonnyJohnny (3) #22

A hangmérnök az a Sound Editing, nem? Mert akkor ráhibáztam. :)

2014-01-24 10:36:50 limupei (3) #21

Smink/maszk/haj (most már ez a neve) és hangmérnök.

2014-01-24 10:29:46 BonnyJohnny (3) #20

most azon tűnődök, hogy miért nem kapott még kettőt.
Miket hiányolsz? Smink és fényképezés vagy hangvágás?

2014-01-24 10:27:49 limupei (3) #19

Vagy inkább nem kéne olyan filmeket néznem, amelyek tényleg tetszenek és akkor jobban tetszenének ezek. Amúgy az Oscar-jelöléseivel nincs baj, sőt, most azon tűnődök, hogy miért nem kapott még kettőt.

előzmény: Daemiaen (#18)

2014-01-24 10:07:07 Daemiaen (5) #18

Szerintem ki kellene hagynod egy díjszezont. :)

2014-01-24 10:05:53 limupei (3) #17

Vitatkoznék, a I ♥ Huckabees sokkal kerekebb film volt. A színészvezetéssel (de leginkább a karakterekkel) itt most csak annyit akar, amit alul leírtam.

előzmény: Daemiaen (#16)

2014-01-24 09:27:55 Daemiaen (5) #16

David O. Russell legnagyobb erőssége a színészvezetés: ebből most is a "tantárgy" csúcsát látjuk, de persze ennek van hátulütője is. A fene nagy karakterközpontúságnak a sztori látja kárát, ugyanis míg más rendező a hasonló alaptörténetet izgalmasan, stílusosan vezényelné le, fent említett rendező sajátos megközelítésben teszi ezt. Ezen eredetiségét elvitatni nem lehet, de érthető némelyek csalódottsága is. Ők ne nézzék meg az I ♥ Huckabeest.

2014-01-23 23:17:11 zsandar filip (2) #15

Honnan is kezdjem a sorolást, hogy egy picit lenyugodjak az opus után? 8 Oscar jelölés?

Alapötlet : jó. Amy Adams kitűnő…

Ami csupán ócska, az a film, a forgatókönyv, a rendezés, a szereplők kínlódnak és szenvednek , hogy azért valami kijöjjön ebből az elcsúfított Ocean's Eleven-ből. Döcög a történet, néha bealszom, felébredek, reménykedem… Nincs okom rá.

És végül: se vígjáték, se dráma, se fekete komédia, de még dramedy sem. Az egyetlen aki felülírja a nagy semmi lufit, Amy Adams, aki próbál valamilyen élő húsvér karaktert formálni, a többiek hűen követik a rendező utasításait, de nem tudják jóvá tenni a forgatókönyv-rendezői baklövéseket. Jennifer Lawrence rikácsol, Bradley Cooper ordít, Christian Bale vaksin hunyorog a parókája és sötétedő szemüvege mögül, ő az agytrösztöt kínálja, akinek érzései is vannak, amúgy családcentrikusan.

Összességében az egész 2 és fél óra legkegyesebb besorolásban: unalmas, borzasztó. Nem felejthető, hanem kötelező elfelejteni.

Botrányosan amerikai.

2014-01-23 21:49:26 limupei (3) #14

Igazi kirakatfilm. Nincs olyan sora, olyan karaktere vagy jelenete, ami ne az Oscar-zsűrinek készült volna. Hogy a film szempontjából irreleváns, hogy Bale percekig bíbelődik a parókájával? Nem baj, lényeg, hogy a maszkmesterek lássák. Hogy miért fontos, hogy mosodája volt? Hát a kosztümösöknek meg lehetett még mutatni pár vintage cuccot stb. stb. De azért elég szórakoztató.

2014-01-22 08:58:54 botto (3) #13

Nagyot csalódtam.
Teljesen középszerű film volt.
Ok Bale játéka megint visz mindent és Jennifer Lawrence pedig megint odateszi magát és szerintem lemossa Amy Adamset pedig fele annyit se szerepel. De ezenkívül teljesen középszerű film, és nem értem az óriási hype-ot.

2014-01-19 21:48:39 Robobá (?) #12

Ennyire nagynak kikiáltott és mégis elmondhatatlanul borzasztó filmet még nem láttam!
Unalmas, egysíkú karakterek, lapos történet, súlytalan fordulatok, felszínes és giccses emberi roncsok egy helyen. Gyakorlatilag egy üres, semmitmondó, "mindenki mindenkit átver hahaha" film, amire csak maximum az öreg kampósorrú akadémikusok verik. Minden emberi, erkölcsi, morális és anyagi fertőt próbál felvonultatni a vásznon, sőt a nézőtől még elvárja azt is, hogy azonosuljon vele...hát nem. Színtelen, szagtalan, de mégis szúrós szagú gáz ez a film...ami nem tudja(és nem is akarja) megkerülni az aktuális trendeket. Szomorú.

Egy dolog viszont nagyon találó benne: a címe. Mert ez a film egy igazi semmitmondó, értéktelen "amerikai botrány".

2014-01-16 20:10:47 Kremy (?) #11

Oh es meg valami: Jennifer Lawrence egeszen biztosan azert kap barmilyen dijat ezert az alakitasert,mert ö az aktualis trend Hollywoodban,mas okot egyszerüen nem latok ra.

2014-01-16 20:09:41 Kremy (?) #10

Hatalmas csalodas. Tipikusan az a film,amit a szineszek adnak el,mert ha ök nem lennenek es ezzel együtt a dijesö sem,akkor a film fele ennyit sem erne. A sztori elbeszelese zavaros,kusza,izgalom lenyegeben nincs benne,engem Christian Bale jateka es Amy Adams dekoltazsa foglalt le leginkabb.Pedig nö vagyok.

2014-01-16 12:46:39 belarus (3) #9

Sokkal többet vártam tőle,ha már ennyire ajnározott és díjazott filmről van szó. A színészek, zenék, hangulat nagyon jó a rendező sokat köszönhet a színészeinek, mert a sztori megvalósítása gyenge, zavaros és semmitmondó. A történetben szinte semmi feszültség csak mennek a jelenetek egymás után. Igaza van az előttem szólónak Robert DeNiro jelenete a legfeszültebb és egyik legjobb a filmben. A sztárok játékát élvezet nézni és azért nem figyeltem állandóan az órát közben. Nem Oscar-díjas film, legalábbis számomra nem az. 3-as.

2014-01-16 10:44:27 Leslie (3) #8

A Napos oldal után ez vaskos csalódás. Úgy tűnik Russell mégsem az én rendezőm, és az a film volt a kivétel. Ennél nem igazán tudtam eldönteni, hogy mi is akart lenni. Kémfilmnek, kriminek nagyon gyenge lenne, mert semmivel nem nyújtott többet, mint a két mondatos szinopszis, és nagyon kiszámítható volt. Egyetlen igazi feszült jelenete a Robert De Niro-s. Vígjátéknak nem vígjáték, drámának meg szappanoperás. A színészek persze nagyon jók, de ez nem sokat ér, ha egyetlen karaktert sem tudtam megkedvelni. A zenék és a retróhangulat menti a menthetőt, és kijön végül egy: oké/elmegy.
Azért majd valamikor megnézem újra, hátha én néztem most be valamit, ha egyszer ilyen népszerű.

2014-01-16 09:53:36 vilosz (5) #7

2013 Legjobb filmje nálam:)

2014-01-13 22:09:04 dabo (2) #6

Remélem az előttem szólók beteljesítve érzik majd a várakozásaikat. Én elvárások nélkül fogtam hozzá a megtekintéshez és a film végén sajnálattal tekintettem az órámra, melynek tanúsága szerint több, mint két órával megraboltak a készítők. A történet érdektelen, Bradley Cooper annyira halvány-szürke, hogy szinte láthatatlan, Jennifer Lawrence karaktere elviselhetetlen, a rendező pedig valahol útközben elhagyta a székét és vitte magával a vágót is. Vigaszdíjként marad Christian Bale remek játéka, a jól eltalált zenei betétek (a Jefferson Airplane White Rabbit-jének arab feldolgozása különösen bravúros), valamint egy remekül összerakott suspense jelenet a közepén Robert de Niro cameo-jával.

2014-01-09 16:35:41 henisz (5) #5

Ma láttam sajtóvetítésen, és bátran mondhatom, hogy ennyire jó történetmesélést és rendezést régen láttam. Király film, zseniális színészek, remélem kap sok díjat :)

2014-01-04 19:43:25 kobretti88 (5) #4

Már úgy várom :)

2013-12-31 16:29:25 Ubul (?) #3

senki se látta még? :) ahogy nézem, elég sok helyen lement már, itt meg majd fog...de gondolom valaki csak látta, hátha tud valami véleményt alkotni róla :)

2013-11-02 21:27:27 Marlboroman (?) #2

Már várom :)

2013-10-14 01:00:21 Jereváni Rádió (2) #1

Tökéletes poszterek, maximális a retrófaktor, Bale-re rá sem ismertem.