Hitler: The Rise of Evil (2003) ☆ 👁

Hitler - A Sátán felemelkedése

(Christian Duguay)

amerikai-kanadai dráma, életrajzi film, történelmi film

3,6

2020-01-21 12:13:16 zéel (4) #11

Hitler - A gonosz születése címmel megy a magyar szinkronos változat.
Tévéfilm, ezen belül rendben van. Sőt, kérdéseket involvál.
Minden diktátor kisebbrendűségi érzésekkel küzd? (szegény, hátrányos sorsban születés, műveltségi hiányosságok, alacsony termet)
Minden diktátor elméje zavarodott, nem százas?
Minden diktátor gátlástalan? Aki abban hisz, hogy a félelem megöli az értelmet? stb.

2014-04-18 18:20:22 kovilaci89 (3) #10

Szerintem pont, hogy nem tárgyilagos a film. Egy tárgyilagos bemutatása jelen esetben egy személynek és pártnak, a pozitív dolgokat is bemutatja és a negatívat is. Sok az olyan hatásvadász jelenet ahol kifejezetten rossz színbe tünteti fel Hitlert és a náci pártot, mikor a tárgyilagosság megköveteli azt a tényt, hogy őket az emberek beválasztották a parlamentbe. Csak ezen eléggé átsiklik a film, hiszen egyértelműen náci ellenes propagandáról van itt szó. Közepesre értékeltem, de csak mert elszórakoztatott a téma.

2012-05-09 20:35:43 caeiro (3) #9

Igazából azt értékelem benne, mennyire tárgyilagosan mutatja be a hatalomra törő náci pártot és Hitlert. Az érettségizőkkel meg szoktam nézetni, mert jobban megértik, hogyan kerülhetett ez a szörnyeteg hatalomra, kik és miért segítettek neki. A színészi játék lehetne jobb is...

2012-01-12 02:03:12 Cesare Gonzago (2) #8

Megtekinthető két részben: I., II.

2009-09-11 22:46:37 Cesare Gonzago (2) #7

Peter O'Toole itt is magabiztosan hozta a tőle elvárható maximumot. Mintha rá szabták volna az idős Hindenburg szerepét.

2009-09-11 22:44:07 limupei (?) #6

Stockard Channing és Peter O'Toole milyen volt? Ha megnézném, akkor miattuk. Na meg Stormare:)

2009-09-11 22:27:53 Cesare Gonzago (2) #5

Valóban, a karikatúra-jelleg felettébb nyugtalanító. Carlyle Hitler-figurája inkább nevetséges, mint félelmetes.

2009-09-11 22:25:13 critixx (2) #4

Egyetértek. Nagyon gyenge film. Robert Carlyle egyáltalán nem meggyőző, sőt egyáltalán nem hasonlít Hitlerre, még a hangjai, mozdulatai, semmi sem. A többi szereplő is elég gyenge, az a tipikus tévéfilm a rosszabbik kategóriából. Az angol nyelv és a láthatólag egyáltalán nem "németes" szereplők is nagyban gátolják a film hitelességét.

előzmény: Cesare Gonzago (#3)

2009-09-11 22:12:33 Cesare Gonzago (2) #3

A videó valóban elég jó, ám a film gyermeteg. Főleg a vége... Egy náci okkult szertartás tanúi vagyunk, miközben a Gonosz felemelkedik.

előzmény: Livcsy (#2)

2009-09-11 21:52:02 Livcsy (?) #2

Én inkább nyeszlettnek mondanám, nem malacpofának... De igazából lényegtelen. Itt egy jól összevágott videó a filmről, amiről nem igazán tudom eldönteni, hogy egy Hitler-rajongó készítette, vagy valaki, aki undorodik tőle. Csak annyit mondanék, hogy technikailag! nagyon jó. Volt már olyan, hogy egy videó, aminek a témája nem tetszett, ebből a szempontból megfogott.

Na szóval ezaz: [link]

előzmény: Cesare Gonzago (#1)

2007-01-29 14:35:23 Cesare Gonzago (2) #1

Ilyen malacpofa Hitlert még nem láttam: Robert Carlyle borzalmas, de maga a film annyira pocsék, hogy már talán jó is lehetne: ennek ellenére - és látva Bruno Ganz "átlényegülését" - csak rossz lehetett.