La tulipe noire (1964) ☆ 👁

(Christian-Jaque)

francia-olasz-spanyol akciófilm, kalandfilm, vígjáték

3,9

2017-06-20 11:48:53 bambusz11 (4) #3

Amolyan kardozós kalandfilmet kerestem a gyereknek. Szembejött és rádöbbentem, hogy még nem láttam.
Megérte, vicces volt. Micsoda izgalmak. Azért a francia forradalom rövid magyarázata egy 5 3/4 évesnek néha nehézségbe ütközött :)
A gyerek véleménye:
Pont olyan mint a Zorro és a Robin Hood keveréke.

2013-12-17 02:38:43 Groenendael (5) #2

Nagyon klassz történelmi kalandfilm, ami remek korrajz is egyben. Amellett, hogy nem egy didaktikus történelemoktató film lett belőle, a cselekmény során remekül felvázolták a kor (francia) társadalmi berendezkedését, tipizált figurákkal.

2009-06-10 10:13:42 Gasz András (4) #1

Fekete tulipán:

Egy régi klasszikus kaland-vígjáték, amelyet szégyen szemre még csak 2.-szorra láttam. Az utolsó 15-20 percet kívéve nagyon vicces lett a film azok a beszólások,szövegelések nagyon ott vannak a filmben. Alain Delonnak fantasztikusan jól áll a szerep, pontosabban a kettős szerep. A forg könyv is egész ötletes volt, akkoriban meg főleg. csak a végét csapták össze kicsit a nyál jegyében is. A zenéje is fantörpikus, Tulipán főtémája még most is ott duruzsol a fülemben.
Igazi rég idők kalandfilmje vígjátékos elemekkel, szerethető és nem épp kedvelhető karakterekkel egyaránt. Egy biztos a későbbi feldolgozások rosszak lettek nagyon rosszak.