The Secret Life of Walter Mitty (2013) ☆ 👁

Walter Mitty titkos élete

(Ben Stiller)

amerikai-kanadai dráma, fantasy, kalandfilm, vígjáték

3,4

2015-08-21 16:54:25 Ilith (1) #24

Nincs egyben a hős (egész nap az alagsorban dolgozik), de gördeszkázni profin tud, ja és az erőnlétével sincs semmi gond. Úszik (sőt elüldöz egy cápát), fut, mászik... A motivációt sem értem, egész életében csak álmodozott az izgalmas kalandokról, és a lökést, egy amúgy is elveszített állásba való kapszkodás adja ... ???

előzmény: Ilith (#23)

2015-08-21 16:49:12 Ilith (1) #23

(Szép) mozgóképek sorozata laza füzéren. Se több, se kevesebb. :( De nem film. Semmi izgalom vagy várakozás. A főszereplő annyira béna (meg a szituk is), hogy nem lehet vele azonosulni. Csalódás.

2014-12-06 10:41:13 csacs (3) #22

Az amúgy felejthető filmnek mégis volt rám három maradandó hatása:
1) El fogok utazni Izlandra
2) A David Bowie - Space Oddity feldolgozás arra sarkallt, hogy hallgassam meg a filmzenét (megérte)
3) Szeretnék egy longboardot :-)

2014-05-11 03:07:49 Kakimatyi (3) #21

"Az új Forrest Gump" na ne bassz :) El sem tudom képzelni mi állhat távolabb tőle. A rettenetes nyáltengerbe bújtatott ÜZENET, néhányszor azért felröhögtem, (dölfin!!!) de még így is nagyon alulról nyalogatja a 3-ast. A hármaska alsó ingerküszöbe, görbüljön, talán.

2014-04-28 15:10:35 schankox (4) #20

Egy jó Stiller film, remek helyeken, szép képekkel (Izland, Grönland, Everest) 60%

2014-04-26 17:15:16 Denice (3) #19

Egynek jó volt, tényleg szépek voltak a tájak, de a végére elaludtam...majd bepótolom :D De elég túlértékelt film, az biztos.

2014-04-15 20:25:48 ChrisAdam (4) #18

Hűűűűű.... nagyon megfogott. Igen, egy nagyonnagy feelgood mozi, de pont ez benne a jó. Világot járunk, közben nagyszerű zenéket hallgatunk és a nagyszerű látványba belefeledkezve belépünk a filmbe. Nem egy világmegváltó mozi, kétségtelen, nem is mondd nagy szavakat, de pont ez benne a zseniális - egyszerű, de nagyot szól. Annyi logikai bukfenc és megmagyarázatlan dolog jellemzi a filmet, mégis a főszereplő karakteréből adódóan ezekkel nem is foglalkozok, hiszen annyi minden baromságot megtesz.
És hát, a fényképezés az gyönyörű, lélegzetelállító. Azonnal indulás Izlandra! :)

Egy szó, mint száz, a Walter Mitty titkos élete egy hangulatos, szabad, feeling good mozi, aminek egy szavát sem kell komolyan venni. Van benne egy kis szerelem, ami még pont bent van a határon belül, egy percig sem giccses, vagy kínos. Nem hahotázósan vicces, de humoros szituációk jellemzik szinte mindvégig, zseniális zenékkel és képekkel, Izlanddal és Grönlanddal. És voltak benne igen meglepő dolgok, akár színészek, akár helyszín, akár történet szempontjából. Nem tökéletesen zseniális, négyesét kiérdemelte. 70%

2014-04-12 23:17:34 Dió (2) #17

A film pocsék (Forrest Gump? Really?), Ben Stiller szintúgy, az izlandi tájak miatt viszont megéri (még úgy is, hogy alaposan össze is kutyulták őket).

2014-04-10 13:42:19 frindli (?) #16

Nekem nagyon NEM tetszett! Az egy dolog hogy NEM álmaim helyszínein forgatták, de az egész egyben nagyon NEM fogott meg. NEM tetszett:
ahogy a kis félénk menősködő fa**ból nagy menősködő fa** lett

Bocs Busmen, de tényleg így gondolom. Bár beismerem valójában nem is bírtam végig nézni, ezt a fajta hányinger keltő stílust ki nem állhatom!

előzmény: Busmen (#15)

2014-04-06 16:04:55 Busmen (5) #15

Nekem nagyon tetszett! Az egy dolog hogy álmaim helyszínein forgattak , de az egész egyben nagyon megfogott. Tetszett:
ahogy a kis álmodozó kamaszfiúból felnőtt férfi lett

2014-03-31 21:14:10 hogyi (2) #14

túlértékelt film, kettessel megpróbálom kicsit ellensúlyozni

2014-03-25 18:52:59 Lil Martin (3) #13

attól függetlenül, hogy alapjáraton egy fekélyes kelést szívesebben nézegetek a nemzőszervemen, mint Stillert, nem volt ez rossz, néha még mosolyogtam is. inkább az elején. érdekes, hogy jobban áll perpillanat, mit a 47-es eredeti.

2014-03-22 23:11:44 Majvaldo (2) #12

Ez a film sokkal több akart lenni, mint ami végül "sikerült" neki...

2014-01-18 16:12:41 BonnyJohnny (3) #11

A "történetmesélős" hosszú trailerre, mint rövidfilmre megadnám az ötöst (de az erős négyest biztos). A film maga csak közepes, már-már tolakodó módon didaktikus feel good mozi.

2013-12-27 22:33:50 Lukrecia (3) #10

Túlságosan feelgood volt ahhoz, hogy fennakadjak a döccenőkön, és túlságosan habkönnyű, hogy tíz perccel a vége után bármi komolyabbra emlékezzek belőle. Aranyos, ártatlan, helyenként szívmelengető családi film, de túl kevés lélek és történet van benne ahhoz, hogy igazán maradandó legyen.

2013-12-27 20:50:33 Daemiaen (4) #9

Nagy szíve, ám pici sztorija van, Ben Stiller pedig nincs akkora formátumú rendező, hogy ebből a felállásból maradandót hozzon létre. Így lesz Walter Mittyből egy arányaiban kissé elnagyolt, részleteiben kedves filmes mementó, búcsú a tradícióktól.

2013-12-27 16:38:55 Glasseye (2) #8

Ezt a filmet ma volt "szerencsém" megtekinteni moziban, és nagyon nem jött be! A színészek és a tájak vitték a hátukon a filmet. A történet ami a legfontosabb része egy filmalkotásnak véleményem szerint olyan semmilyen volt hogy hihetetlen! Így visszagondolva nem is értem hogy miért tetszett meg enneka filmnek az előzetese.
A szememben Ben Stiller megbukott mint rendező. Bár voltak jó húzásai: Például a sztori végén a főszereplő került a Times címlapjára, az nagyon meglepő fordulat volt. A fotós figurája kicsit bolondos volt, de milyen is legyen egy művészlélek ;)

2013-12-27 16:05:59 Zsocci (4) #7

Kellemes csalódás. Szórakoztató film, és az izlandi táj....

2013-12-27 13:31:03 BonnyJohnny (3) #6

Hát, a kritikai átlagai nem túl fényesek... :P
Csalódnék, ha tényleg ennyire rossz lett. De, ha már csak közepes, akkor is csalódás.

előzmény: FazziBá (#5)

2013-12-27 13:29:18 FazziBá (3) #5

"Ez az új Forrest Gump." Nem az :)

2013-12-21 20:20:54 The Hungarian (3) #4

Az illető kritikus 4*-os skálán értékel, feltételezhetően.

2013-12-21 20:18:06 tomside (?) #3

Láttam az aluljáróban egy plakáton valami olyasmi szöveget, hogy Ez az új Forrest Gump, alatta meg szépen középre zárva 4 csillagot. Hát, mondom, ez így együtt totál lehetetlen. :) Nem tartom érinthetetlennek a Forrest Gumpot, de ha már valami az új Forrest Gump címmel ékeskedik (más tollával egyébként), akkor az biztosan 5 csillagot kell, hogy vigyen. :/

2013-12-11 23:35:30 Dió (2) #2

Stillerben annyira bízok, mint egy gutaütésben, de az izlandi tájak miatt én mát most venném rá a jegyet.

2013-12-11 21:11:11 tomasso (3) #1

Ben Stiller ide vagy oda, a trailer alapján nagyon jónak tűnik. Kíváncsi leszek a moziélmény után hogyan vélekedem majd.