Trainspotting (1996) ☆ 👁

(Danny Boyle)

angol dráma, krimi, vígjáték

4,3

2021-01-08 20:02:04 Norbert Simon (5) #68

Nos akadnak olyan filmek amelyeken egyszerűen nem fog az időmúlása. De olyan is szép számmal akad amelyeknek csak jót tesz az időmúlása. Tökéletes példa erre a Trainspotting. Elképesztően jó újranézve is és még sokadjára is. Még gimnazista koromban láttam már akkor is tetszett a film de leginkább akkor még a humora és szövege végett. A hangulat, a karakterek, zene, a történet minden fantasztikusan jó. Annyira egyedi a stílusa ,hogy arra alig tudnék most példát említeni. Már ezért megérdemli az óriási dicséretet. Nagyon tetszett a humora a filmnek akad itt egy két olyan jelenet amelyek eléggé felkavaróan hatnak de egyszerűen klasszul működik az egész. Nagyon lehet a poénokat bírni. Meglépem de újranézve illetve felelevenítve az emlékeimet a filmmel még inkább igaz. Egy szóval jellemezve csupa nagybetűvel ZSENIÁLIS.

2021-01-08 18:39:13 gyengeandras (4) #67

Ez egy jó film. Kicsit a Mechanikus narancsra emlékeztet, de azért nem egy sima utánérzés, vagy másolat. Nagyon jó filmes poénok vannak benne és hatalmas dumák. A vége tetszik a legjobban. Nagy nyelvnyújtás a tisztes polgári társadalomra.

2018-09-05 23:16:53 The Cortez (3) #66

Ez a társadalomkritikus kultfilm a függőségről, a züllésről, a szaremberségről és a rossz szociális környezetről-hulladék baráti társaságról szól, illetve arról, hogy ha az egyén nagyon akar, akkor – kevés kivételtől eltekintve – ki tud törni ezekből.
A Trainspotting egy őrült hangulatú alkotás, jó sok poénnal meg rengeteg kreatív vizuális megoldással megfűszerezve. A humor mellett akad 1-2 felkavaró, de zseniálisan megkreált, valamint egy igen gyomorforgató jelenet is.
A filmet az atmoszféra mellett a karakterek és a zenék tették igazán egyedivé. Előbbiek egy része még a hibái ellenére is szerethető, míg a másik szívből utálható, a dalok közül pedig a 2 Underworld track maradt igazán emlékezetes.

2017-08-21 02:25:07 Mizi (4) #65

Voltak előítéleteim a filmmel kapcsolatban. Jó sok éve még a gimiben láttam egy részét. Emlékeim szerint utáltam. Azt hittem, most is utálni fogom. De nem. Már értem én, hogy mitől kultfilm. Van stílusa. Vannak megbotránkoztató, megrázó és szórakoztató pillanatai. Aztán a végén úgy éreztem, kíváncsi vagyok a folytatásra. Viszont az mellett nem lehet egyszerűen csak elmenni, hogy mit is akar mondani ez a film. Én először gyorsan arra a következtetésre jutottam, hogy baromi pesszimista az egész, miszerint két életút van a legtöbb ember számára: Vagy drogos, fekáliában fetrengő, erkölcstelen nyomorult lesz az ember, vagy egy hót átlagos fazon, aki pont a szürkeségtől és a monotonitástól lesz nyomorult. Így is úgy is a lelki nyomor a vége. De mégsem, ez a film nem gondolkozik ennyire nagyban és nem is tesz semmiféle kinyilatkoztatást. Inkább önigazolás ez a Renton, Spud vagy Sick Boy féléknek, akik a drog nélkül is nyomorultak lennének, szóval akkor már miért ne legyenek drogos nyomorultak... Ez a film róluk szól.

2017-03-04 11:42:19 paksiendre (5) #64

Jó pár év után néztem újra, így a 2 előtt és fel kellett javítanom ötösre az osztályzatot. Ez tényleg egy korszakalkotó film, nincs apelláta, rengeteg filmen visszaköszönnek az itt használt stílusjegyek. A színészek hibátlanok, a zenék ütnek, a rendezés zseniális és még sorolhatnám.
Félek, hogy a 2 nem fogja megütni ezt a szintet, főleg ahogy elnéztem azt 2 órásra nyújtották, ami ilyen típusú filmek esetében nem mindig jelent jót. Na majd ma kiderül. :)

2017-01-21 14:52:24 duri (4) #63

ugyan a könyveket jobban szeretem, de zseniális a film is, kedvencem a wc-ben turkálós és az elvonásos-csecsemős jelenet, számomra a legjobb könyv-film páros a maga perverz, beteg módján.

2016-10-06 19:33:32 Prüstü (5) #62

Századjára is unhatatlan lenne. Egyedülálló stílusbravúrban ötvöződik a zene, a karakterek és a kreatív vizualitás.

Olykor nagyon el kell ahhoz veszni, hogy újra megtaláljuk önmagunk........vajon Danny Boyle hogy áll ezzel?

2015-06-09 08:52:23 Leo_Stotch (5) #61

Lesz ennek második része a huszadik évfordulóra, eredeti szereplőkkel?

2014-06-20 23:23:50 Xuja (5) #60

Gondolom nem a film minőségére értette a rettenetest.

előzmény: Eddard Stark (#59)

2014-06-20 22:56:08 Eddard Stark (3) #59

Akkor kicsit túlértékelted, nem?

előzmény: dorothygale (#57)

2014-06-19 11:31:12 Eddard Stark (3) #58

Könyvben van folytatása. Filmben mikor készítik el? Mellesleg szerintem nem rossz film... egyszer nézhető. Már csak Begby-ért és a Sick boy-ért. :) 5/3

2013-06-24 10:14:03 dorothygale (4) #57

Ez a film.... Rettenetes...

2013-04-12 22:04:35 acidphase (5) #56

számomra ritka esetek egyike amikor pl a film jobban tetszett talán mint maga a könyv.. lehet h persze a zenék miatt :-)

2013-04-12 21:27:18 simijohnny (5) #55

Nagyon nagyon hosszú idő után újra megnéztem és valami eszeveszettül zseniális, mi több, az idő előrehaladtával egyre jobb lesz. Nagyon fiatalok voltunk még ehhez annak idején (én 84-es vagyok). Sokkal több ez mint puszta narkófilm, a Requiemre köröket ver, sosem tudtuk annak idején eldönteni melyik is a jobb, mára ez egyértelművé vált. Nagyon nem egy kategória a két film.

2013-03-02 20:31:37 Prüstü (5) #54

Pontosan, unhatatlan kategória, pont a felsorolt dolgok miatt.

előzmény: Glasseye (#53)

2013-02-23 16:58:08 Glasseye (5) #53

Az utóbbi időben látott filmek közül ez a legjobb.. Hangulat, zene, történet és a karakterek! Minden egyben van és nagyon jól működik!!

2013-02-01 14:53:04 ChrisAdam (4) #52

Ja, a csecsemös jelenet nem volt semmi. Az ötös. És igen, újra fogom nézni, mert szinte semmi nem maradt meg bennem...

előzmény: Xuja (#51)

2013-02-01 13:00:13 Xuja (5) #51

Azért a csecsemős jelenet az elég durván nyomasztó szerintem :D

2013-02-01 12:03:55 BonnyJohnny (5) #50

Hát, ajánlom nézd újra nem álmosan, és annak tudatában, hogy ez nem egy Requiem szerű hatásos (és tán kicsit hatásvadász) dráma, hanem egy szórakoztató, de közben legalább annyira drámai mondanivalókkal telerakott film.

2013-02-01 02:44:08 flake (5) #49

Hatalmas különbségek vannak a Requiem és ezen film között. Egyáltalán nem beteg, hacsak a valóságot nem tekintjük annak. Baromi realista mozi ez is, igen, ebben hasonlítanak.

2013-02-01 00:53:18 ChrisAdam (4) #48

Hasonló lenne, mint a Rekviem, de egyáltalán nem nyomasztó. Kicsit ez is beteg, habár fele annyira sem, mint az előbb említett darab.
Amúgy lendületes, pörgős kis film, jó története van, meg zene... Kicsit már fáradt voltam, a vége felé erősen bólintgattam. Mérges is vagyok.

2012-11-22 09:51:25 Tenebra (4) #47

Megnéztem, nem jött be. :C A szellemisége tetszett, de amúgy meg nem tudott lekötni, nem tudott érdekelni egyik karakter sem. A témában vannak sokkal jobb filmek. Formailag mondjuk érdekes volt, tetszett ez az idegbeteg nagylátószöges kamerázás. :D
Viszont: az áradt belőle, hogy ezek az emberek szeretik a kultúrájukat. (Néhány montászszekvenciánál elég sok skót/angolszász kulturális szimbólumot megmutatnak.) Ha legalább ilyesmire képesek lennének itthon is... De arra várhatunk.

2012-01-05 23:15:21 BonnyJohnny (5) #46

Jaj, ez a film most jobban tetszett, mint valaha. :) Ha idevesszük, hogy a Shallow Grave milyen nagy sikerrel debütált nálam, lehet újra felfedeztem magamnak Danny Boyle-t. :)

2011-08-16 12:00:19 Rorschach (5) #45

Frenetikus élmény volt, fogalmam sincs, hogy maradhatott ez eddig ki nekem. Stílusában és szerkezetében (bár látszólag két külön téma) leginkább a Harcosok klubjához hasonlítanám, amit viszont nehezebb volt elérnie, hogy minőségében is. A rekviem meg - elnézést a szóhasználatért - lóf*sz.
Válaszd az életet!

2010-09-06 14:05:14 Gasz András (4) #44

Jaja az tetszett is hogy Ewan a film közepe fele, a skót témára is kitért, egyben az angolokat és a skótokat is szidta.

2010-09-06 13:31:28 deviant (5) #43

inkább angolszász, de semmiképp nem "angol", ez a film a skót identitásról (is) szól.

előzmény: Gasz András (#42)

2010-09-06 13:06:21 Gasz András (4) #42

Trainspotting:

No ez még erős film volt Boyletól. Szerethető/utálható egyedi karaktereket láthattunk, volt egy íves, élvezetes sztorija is a filmnek és nemcsak az egyébként ilyen filmbe szükségszerűen kellék drogos leszoktatós megelőzős hatásokat láthattuk. Szóval mindkettőt tartalmazza a film. A zenék itt is még szuperül ki lettek válogatva. Ewan Mcgregornank ilyen szerepere van szüksége melyek követelik valamennyire a színészi kvalitást nem mint az Élet sójában. Kevin Mckidd és Robert Carlyle is jó választás volt ilyen szerepekre, már csak a külsőjük miatt is meg a színészi kvalitásuk okán. Ami zavart picit a folytonos, néhol, szükségtelennek érzett (sokszor elég volt az éppen futó erős képek és zene hatása a megértéshez szerintem) szinte folytonos narrálás. Illetve az hogy eléggé önismétlő olykor a film de a műfaj és a stílusa okán érthető. Nagyon tetszetős hogy egy ilyen erős függőségi borzalmat bemutató film is lehetett sokszor vicces, leginkább az egyes karaktereknek köszönhetően és a helyzetkomikumok miatt.
A film tipikus 'angol' hangulata és viccei illetve komikus helyzetei is üdítőek voltak.

2010-04-15 10:36:32 Kattantka (5) #41

Egyetértek az egyik előzővel, hamar elhalványul az élmény, de közben rengeteg mély benyomás ér, és nagyon elgondolkodtató. Én azért is tartom zseniálisnak, mert nem köt ki egy sztereotípia mellett a film, több szemszögből mutatja ezt a fajta életmódot, persze Rents-en keresztül, aki ugye alapvetően jó, csak hát kényszerpályán van. Meg persze Begbie, aki nem hernyózik sokkal negatívabb szereplő, mint a "narkós csapat" együttvéve.
Mondjuk a könyv sokkal érzékletesebb, de szerintem jól sikerült leképezni a filmben.

2010-01-25 23:23:47 inigo (5) #40

ilyenkor talán ugyan azt kell csinálni, mint a drogokkal: ismételni :)

előzmény: Livcsy (#38)

2010-01-25 15:32:01 zsolti09 (5) #39

Imádom ezt a filmet! Bár én csak fűvet fogyaszto(tam)k, és ez a film nem is hozta meg a kedvet keményebbekhez, és else vette, amolyan aranyközépút(inkább mint egy arany lövés:D)

2009-06-15 08:32:25 Livcsy (5) #38

most, hogy így jobban belegondolok (és elmúlt a kezdeti lelkesedés) egyáltalán nem olyan überfilm ez, mint amilyennek tűnt... olyan volt, mint a belélegzett hélium; akkor és ott volt hatása, de az hamar elmúlt és már csak halványan emlékszem rá. számomra nem volt benne semmi, ami örök érvényűvé a ,,nem tudom, miért, de tetszik"-ből azóta eltűnt a tetszik, és maradt egy hatalmas MIÉRT? :D

viszont ezért az egy idézetért: "Válaszd az életet!..." megéri megnézni. ez a ,,beszólás" hatalmas... az EGÉSZ :)

előzmény: puttancsospeti (#37)

Kódolva...LOL meg függés LOL
Emberek...mindenki függ valamitől...

előzmény: Livcsy (#27)

2009-06-12 18:38:26 terika (5) #35

Igen, mert vannak könnyű és nehéz drogok. Megint más füvezni és amfetaminon vagy hernyón élni. Nem mindegy, jól látod. Az bogyók ma meg már annyira kommerszek és "piszkosak" úgymond, hogyha valami igazán minőségi és tiszta cuccal rukkolnának elő valaki(k) egyből meghalna(nának) (mert túladagolja magát).

előzmény: acidphase (#29)

2009-06-12 18:34:43 terika (5) #34

Igen-igen specifikus, merthogy nem csak kémiai függés alakulhat ki. És ezekkel a kísérletekkel az a baj, hogy embernél máshogy működik: a patkénynak van igénye arra, hogy belője magát, de max leszokik, vagy belepusztul az elvonásba. Míg az ember elmegy: rabolni. lopni, csalni, hazudni, prostinak, vagy simán ölni -> a drogért. Itt specifikusan (ah, tetszik ez a szó most :P) viselkedéses addikcióról beszélünk, mely szorosan összefonódik a kémiai addikcióval. :D

előzmény: Livcsy (#23)

2009-06-12 18:32:24 terika (5) #33

Nem. Mondtam: szerintem. Én abszolút ki vagyok egyezve azzal, amit mondasz. Persze néha magyarázónak tűnik, meg okoskodónak, de ez nálam szakmai ártalom - bocsánat, máskor jobban figyelek. :)

előzmény: ronin07 (#26)

2009-06-12 18:31:22 terika (5) #32

Nem válthat, válIK. :)

előzmény: Cesare Gonzago (#24)

2009-06-12 18:31:13 terika (5) #31

Így már érthető. Azt éreztem, hogy haragszol valakire (féltem is válaszolni), vagy valamire meg a világmindenségre (is). Csak nem értettem, hogy mi van konkrétan. Na. :D Ámen.

előzmény: ronin07 (#25)

2009-06-12 18:30:29 acidphase (5) #30

na ja de filmfuggesnel is vajon hol a hatar ahonnan szamitva filmfuggo vki..?

előzmény: Cesare Gonzago (#28)

2009-06-12 18:24:02 acidphase (5) #29

meg ne hasonlitsuk ossze azt a kettöt ha vki 1-2 havonta vagy esetleg ritkabban felsziv, bedob eztazt magába (nem alszenteskedek, bevallom h en ebben a kategoriaban bennevaok), vagy aki hetente esetleg naponta belövi magat herkaval.
cigi eseteben sem alakult ki olyan fugges nalam h ne tudtam volna leszokni rola..

2009-06-12 18:02:45 Cesare Gonzago (2) #28

A filmfüggés is függés. :D

előzmény: Livcsy (#27)

2009-06-12 17:32:40 Livcsy (5) #27

szó sincs arról, hogy a patkányos kísérlet hatására megpróbálom :D egyrészt nem bizonyított 100%-osan, másrészt, tudom, hogy belém kódolva van a függés...

előzmény: Cesare Gonzago (#24)

2009-06-12 17:20:36 ronin07 (?) #26

"Lehet két hónap múlva kinyírja magát, de lehet nem. Nyitott marad a vége. Szerintem. "

És ha szerintem zárt, akkor lenézendő vagyok a naivitásom miatt?

2009-06-12 17:16:50 ronin07 (?) #25

Feldühitett az a melldöngetés, amit az a picsa tanúsitott, az van. Én meg vesztesnek kellett, hogy érezzem magam akkor és ott. Ez is van.

előzmény: terika (#21)

2009-06-12 17:15:03 Cesare Gonzago (2) #24

Veszélyes örvénybe kerülhet, aki szenvedélybeteggé válik.

előzmény: Livcsy (#23)

2009-06-12 17:11:39 Livcsy (5) #23

amúgy egyáltalán nem olyan biztos, hogy a drogos függő marad. a drogfüggés - mint nemrég kiderült számomra- specifikus: van, akiben függőséget alakít ki a drog, van, akiben nem. ezt patkánykísérletekkel bizonyították. kérdés: hogy ez embereknél is áll-e? szerintem igen.

a film vége engem is hasba vágott, hogy most mivan??? hiszen én sem hittem benne, hogy van utolsó alkalom. aztán lehet, hogy van... remélem a patkányos kísérletek felfejlődnek (bár erről is megvan a szilárd és rendíthetetlen véleményem). amúgy ezzel kapcsolatban ajánlom a Spektrum Droghatás című sorozatát. én is ott láttam eme pszichológiai kísérletet.

előzmény: ronin07 (#16)

2009-06-12 17:09:52 terika (5) #22

Igen...elautózik valahova. Ez akármi lehet szerintem. Lehet két hónap múlva kinyírja magát, de lehet nem. Nyitott marad a vége. Szerintem.

előzmény: ronin07 (#19)

2009-06-12 17:09:16 terika (5) #21

Most nem azért, de most Neked mi bajod van? o_O
Komolyan nem értem.

előzmény: ronin07 (#20)

2009-06-12 16:50:19 ronin07 (?) #20

És akkor érezzem magam hülyén a naivitásom miatt?! Jó, bazmeg (tanárnő), földbe döngöltél élvezkedj a talmi alapműveltséged győzelme felett, váááúúúááhhh!!!

2009-06-12 16:46:05 ronin07 (?) #19

"A tanárnő valószínű azért kérdezte, hogy vajon lezárt e a film, mert Renton még egyszer a buszon azt hiszem, még egyszer...utoljára megteszi. Ilyen nincs egy drogosnál: vagy leszokik vagy függő marad örökre - "utoljára" állapot nincs."

Leirtad: a Filmre kérdezett rá. OTT pedig hupi ending látható.:)

2009-06-10 21:31:49 terika (5) #18

És ezt azért írtam:
"A néző vagy így vagy úgy, de a végén úgy érzi ez egy kellemes film volt, ez egy qrva jó film volt, ez egy tök jó dolog. Márpedig ennek az érzésnek semmi köze nincsen a valósághoz."
mert az jött le a végéből, hogy nagy kúlság ez az egész drog-világ (azon dolgok ellenére, amik a filmben történtek) és némi szenvedés után úgymond vissza lehet csinálni mindent - pedig marhára nem. :)

előzmény: terika (#17)

2009-06-10 21:28:48 terika (5) #17

A tankönyvön kívül én speciel láttam azt hogyan élnek a drogosok. Voltam terápiás beszélgetéseken, találkoztam visszaesőkkel - mint megfigyelő. Találkoztam olyanokkal, akik mindent megígértek és le akartak szokni (bármit megteszek...című mondatok), de ez a szer túlságosan erős függőséget okozott benne ahhoz, hogy önállóan, akarattal letegyen róla. Így értettem a tapasztalatot. És ezért nem elítélem őket, félre értés ne essék. Csak láttam a valóságot is.
A leszokás folyamata nem olyan egyszerű a laikus ember számára, mint ahogyan az látszik. Az akarat elveszti értelmét, ahogyan az élet is. Helyette van minden más, ami drog - mindegy melyik féle az, minél erősebb annál addiktívabb. Egyébként meg az ember nagyon nehezen tűri a fájdalmat, úgyhogy a leszokás >fizikai elvonási tünetek< része egyszerűen ocsmány (merthogy a kémiai szerhasználót egyrészt köti a vegyi függőség, másrészt egy mentális megszokás, harmadrészt az ebből kialakult függőség).
A kételkedő meg azért kételkedő, mert ugyan sokan "lejönnek a szerről", de sajnos innen is sokan visszaesnek - életvezetési problémák miatt inkább, mintsem a drog gyönyöre miatt (bár utóbbi stresszhelyzetben nagyon kívánatos tud lenni). Ehhez nem kell a drog rabjává válni, kipróbálni sem kell, van elég eset ahhoz (sajnos), hogy kívülállóként is átérezze az ember ezt.
Jelen film esetében egyfajta happy endet láthatunk: Renton átverve mindent és mindenkit, aki szánalmas kis függő életéhez kötötte, lenyúlja a pénzt és elhúz a francba./spoiler] És ez a film szempontjából így zseniális. És én nem is akarom külön elemzeni a valóság és film kapcsolatát, mert semmi értelme nem lenne.
A vége meg azért nem tetszett, mert egyszerűen annyira utópisztikusnak vélem: lelép oszt csókolom. Ezzel a lendülettel búcsút intve mindennek, ami eddig történt vele. Ez olyan tipikus filmes vég, úgyhogy nem nagyon tudok vele mit kezdeni. Az életben nem látni ilyet...persze attól még megeshet, olyan 10ezerből egyszer. :) (Ezzel most nem azt mondom, hogy nem lehet leszokni, csak azt, hogy nem lesz mindennek ilyen jó vége mint ennek az esetnek.)
Egyébként Tommy karaktere a leghitelesebb a kábítószer szempontjából. Valahogy pont így zajlik: hangtalanul, elfelejtve.
A másik kedvencem Begbie volt: az alkoholisták sajnos egy idő után pont ilyen agresszív állatok lesznek, mint amilyen ő is. És ehhez párosul ugye az agyi leépülés is: ergo hülye/bunkó lesz még pluszba azon kívül, hogy agresszív is.

előzmény: ronin07 (#16)

2009-06-10 16:38:21 ronin07 (?) #16

"A néző vagy így vagy úgy, de a végén úgy érzi ez egy kellemes film volt, ez egy qrva jó film volt, ez egy tök jó dolog. Márpedig ennek az érzésnek semmi köze nincsen a valósághoz. Szóval ez egy film csupán, semmi több, amit egy idealista drogos világképpel vetített ki az alkotó. Viszont így meg, mint írtam már, zseniális, de a valósághoz kevés köze van."

Tehát van, aki megerősiti, hogy happy end-del zárul Renton története. Amúgy szerintem teljesen egyértelmű. Csak azért "kötözködöm" most veled, mert pár perce eszembe jutott egy eset, mikor a tanárnőmmel arról beszéltünk, hogy lezárt-e vagy nyitott a Trainspotting. Én mondtam, hogy igen, semmi jel nem utal arra, hogy hősünk "visszafordulna". Mire ő: "És te ezt elhiszed?" Elhiszem, hogy a nő sokat olvasott drogos tematikájú szakkönyveket, vagy mifenéket, de:
1. Nem vagyok időmilliárdos, diák vagyok, igyekszem komolyan venni a teendőimet, ennélfogva számtalan regény elolvasására nincs időm, pláne a kötelezőkön kivül. Nem tehetek arról, hogy nem került a kezembe Irvine Welsh regénye, ha az a hirek szerint kétértelműbben fejeződik be, elfogadom, tényt nem kérdőjelezek meg, de abból gazdálkodom, amiből van. Ez igy van rendjén.
2. Honnan a büdös francból kellene tudnom, hogy egy heroinista lejön-e a szerről? Legyek kábitószeres, hogy rájöjjek? Kötelező jelleggel alá kéne merülnöm a heroin világába, különben hiteltelen leszek?:( A drogról egyébként, aki szerintem akar, leszokik, még ha beledöglik is.

2009-05-04 19:57:00 terika (5) #15

Nekem anno ez a tananyag részét képző film volt (a Kosaras naplójával együtt, bár a két film nem igazán hasonlítható egymáshoz, ez hitelesebb szerintem, de ettől mércének sem nevezném a drogvilággal kapcsolatban). Én speciel imádom. Kb. egy tucatszor néztem még csak meg, a zenék, minden, ami ebben van egyszerűen zseniális.

Viszont egyetlen kivetni valóm van a filmmel kapcsolatban, az pedig a vége, illetve az érzés, amit kelt a nézőben. A néző vagy így vagy úgy, de a végén úgy érzi ez egy kellemes film volt, ez egy qrva jó film volt, ez egy tök jó dolog. Márpedig ennek az érzésnek semmi köze nincsen a valósághoz. Szóval ez egy film csupán, semmi több, amit egy idealista drogos világképpel vetített ki az alkotó. Viszont így meg, mint írtam már, zseniális, de a valósághoz kevés köze van.

2009-05-04 19:25:32 Livcsy (5) #14

Az első film az életemben, amiről nem tudom, hogy miért, de tetszik!!! zene, humor!!! minden...számomra nem is a történet volt a leghatásosabb, hanem az elbeszélése.
nem lennék drogos. jó film. ennyi :)

2009-01-13 15:35:15 Áron (?) #13

Ja és alapzenék a filmben...!!!
Underwoorld - Born Slippy
Ice MC - Think About the way
Lou Reed - Perfect day
.....

2009-01-13 15:31:28 Áron (?) #12

Alap film számomra... legalább 10szer megnéztem már...:)

2008-08-26 17:58:53 mchn (1) #11

Nagyon nem.

2008-08-24 12:14:37 -senki- (3) #10

Roadmovies hülye kalandok, meg a drogos élet bemutatása és néhol egy kis mondanivaló az életről. Elmegy.

2008-06-07 19:32:33 dorothy (5) #9

Én imádom a zenéjét. Szerintem zseniális. Első dolgom volt megszerezni az összeset:) A film hangulata és stílusa is nagyon menö. Így utólag jó megtudni mik folytak a világban a születésem évében:P. Egymást követő 3 napban 3x néztem meg.imádás:)

2008-04-21 08:46:04 Suhok (5) #8

Amióta láttam, borsódzik a hátam Born Sipy Underworldjétől.

2007-07-19 14:31:16 Kovacsadam889 (5) #7

ha elsőre nem tetszett....
szerintem nem fordul visszájára a világ

2007-07-19 12:32:55 mina (1) #6

értem. talán meg kellene néznem még egyszer. :) ha rávisz a lélek.

előzmény: Kovacsadam889 (#5)

2007-07-19 12:24:57 Kovacsadam889 (5) #5

megsúgom.az egész.de főleg a zene,meg a hangulat zseniális.mindent visz.

2007-07-19 12:09:28 mina (1) #4

valaki árulja el nekem, mi olyan jó ebben a filmben. :)

2006-11-08 23:35:34 Brumi (5) #3

Trainspotting

Régi elmaradásomat pótoltam Danny Boyle drogos filmjével, nem értem miért halasztottam eddig a megnézését. Renton és drogos cimboráinak története elképesztő kreativitással, hatalmas szövegekkel, nagyszerű képi megoldásokkal, nagyon jó filmzenével és remek színészek segítségével kerül bemutatásra. Furcsa kategória ez a drogos film, majdnem olyan mint a háborús film, igazából a droghasználat árnyoldalát mutatja be, nevezhetnénk akár drogellenes filmnek is. Szórakoztató, ugyanakkor megbotránkoztató a skót srácokat belőve látni, ahogy kivonják magukat a "fájdalmas világunkból" és egy másik univerzumban léteznek. Az eligénytelenedés és a züllés legmagasabb foka amit Rentonék képviselnek, a filmet látva nem sokan cserélnének Renton baráti körének bármelyik tagjával. Danny Boyle nagyon jó és sokoldalú rendező, a Trainspotting pedig nemhiába vívott ki kultstátuszt magának.

Értékelésem: 10/10

2006-09-16 14:51:25 Ivan/ (4) #2

Tényleg nem rossz, bár ha drogfilm, akkor ez szerintem mindent ver.

előzmény: lely (#1)

2006-09-16 14:37:30 lely (5) #1

Nem tudjátok ti mi a jó....
Mert ez az.