All Is Lost (2013) ☆ 👁

(J.C. Chandor)

amerikai dráma

3,7

2019-10-31 22:01:43 biri (?) #21

Nem erre értettem, hanem pl. a "hogyan került ide, ezzel az inkább a Földközi-tengerre való hajóval" kérdésre, illetve nekem simán egy kivasalt 70-esnek néz ki, akinek fizikailag már alapból nem fekszik az óceáni hajókázás.

2019-10-31 17:07:10 csabaga (4) #20

Nem számított a tengerben úszó szemétdombra...

előzmény: biri (#19)

2019-10-31 15:32:23 biri (?) #19

Én pont ezek miatt nem tudtam azonosulni: nekem az jött le, hogy egy gazdag, de nem megfelelően felkészült bácsika túlvállalta magát.

A Gravitációnál viszont valóban nagyságrendekkel jobb.

2018-08-24 09:18:24 robertjordan (5) #18

"I tried. To be true, to be strong, to be kind, to love, to be right. But I wasn't."

Hatalmas film, ami egy "jófajta", megsüvegelendő küzdelmet tár elénk, döbbenetes erejű befejezéssel.

Ami a végét illeti:

A kétértelmű bejezés ellenére én úgy gondolom, hogy erősebben kínálja magát a halál interpretációja. Az emberi test elcsügged, lesüllyed a mélybe, de a lélek legyűrhetetlenül sóvárog. Kapaszkodik az utolsó fénysugárba is, de nem a megváltás hiú reménye miatt, hanem mert a kitartásban rejlik a végső diadal. És mert ez méltó az emberhez.

2017-08-19 02:45:48 erasto (3) #17

Ez így éjszaka a csendben és a magányban pont jó volt...

Nem tudtam mire számítsak: a Redford által játszott one man show egy klasszikus hollywoodi Számkivetett-féle akciófilmet tesz elénk, vagy inkább az amerikai filmes fősodor peremét erősítendő független filmet láthatok?

Összesen nem hangzik el 10 mondatnál több, ráadásul filmzene sincs a játékidő 3/4-ig, mégis él a film, mivel a Sundance kölyök zseniális: néhány tekintet és mozdulat hangosabban ordít minden szónál! Aztán vannak rossz döntések, remény, kilátástalanság, beletörődés, minden, amit el tudsz és el sem tudsz képzelni egy léket kapott kicsike vitorláson létezve az Indiai óceánon...

Ha teheted, nézd meg te is egyedül, késő este, így lesz lehetőséged elmélázni az ismeretlen hajós segítségével, mennyire is esendőek, kicsik és halandóak vagyunk mi ezen a világon..

Ezzel együtt nem kimagasló, csupán egy egyszer nézős, elgondolkodtató film, ami a helyzetből igyekszik kihozni a legtöbbet. Lehet sokan unalmasnak fogjátok tartani, amit akár meg is értek, de így, éjszaka egy és fél három között tökéletes kikapcsolódás volt az ágyban forgolódás helyett :)

2015-06-26 00:19:41 Leo_Stotch (4) #16

Mindenféle csimbumcirkusz zene, erőltetett fordulat és könnyzacskórázásos drámázás nélkül elérte amit más film vért izzadva se, vagy alig.

2014-12-17 20:04:25 tosokigyula (5) #15

Nem hiányzott a "függő" befejezés, de Robert Redford elképesztően valóságszerűvé tette a forgatókönyv meséjét. Zseniális alakítás. Felejthetetlen momentumok sora.

2014-08-02 14:50:08 THE (3) #14

Megkockáztatom az eredeti nyelven is megnézni :)

2014-06-25 17:40:38 csabaga (4) #13

Későn futott be,talán a szépfiú külseje miatt.A pályafutása csúcsa a 70-es évek voltak.

Keselyű három napja,A nagy balhé,A nagy Gatsby,Az elnök emberei.

Engem nagyon meglepett ez a szerep,hiszen már 30 éve alig vállal fontos szerepet.Utána vagy kis film,vagy mellékszerep csak.

2014-06-24 17:59:28 Tenebra (5) #12

Na, jó, de Penn filmje idejében még csak 30 éves volt. :D Engem az vágott mellbe, hogy itt 77-78 évesen néz úgy ki, mintha csak 50 lenne.

2014-06-24 17:48:32 csabaga (4) #11

Akkor te nem láttad őt a 68-ban bemutatott Mezítláb a parkban c. filmben.:)

Jane Fonda korosztálya...,aki ott a partnere is volt.

Vagy még régebbről:Üldözők,szintén Jane Fondával és Brandóval.

2014-06-24 13:52:25 Tenebra (5) #10

Nagyon erős film, mely tényleg éles kontrasztban áll a hasonszőrű Gravitációval. Dialógus, túljátszott giccses érzelmek nélküli, zárt szituációs karakterdráma. A főszereplőn kívül csak egyetlen, az emberi világhoz kötődő valami tűnik fel, egy nagy szállítóhajó. Ezen kívül viszont senki. Éppen ezért ez az egész hánykódás és a tenger absztrakt térré válik, mintha nem is ebben a világban, hanem egy másik dimenzióban játszódna az egész. Persze ettől még abszolút emberi történet, mely kétértelmű lezárása ellenére azért átadott nekem valami egyértelműt is: a megbékélés fontosságát. Hiszen, ahogy a főhős elmerül a végén a tengerben, az nemcsak keserű beletörődés, hanem megbékélés az emberi sorssal. Hogy az ember eleve bukásra van ítélve az élet végessége és az emberi, triviális szükségletek miatt. Elfogadni a természet erejét, elfogadni a kiúttalanságot.

Egyébként Robert Redford elképesztően jól néz ki, jó formában van. Nem tudtam eddig, mikor született, csak kombináltam, hogy kb. a 40-es évek közepén, tehát 60-70 körül lehet, de még így is csak 40-50-nek néz ki. Aztán megláttam, hogy 36-os születésű, azaz közelebb van a 80-hoz. Elképesztő. :D Abszolút elhittem a filmet látva, hogy ő egy kompetens, szikár, túlélésre képes figura. Letagadhat simán 20-30 évet is.

2014-05-29 11:01:44 Leppard (5) #9

Rég láttam viszonylag új filmet, ami igazán tetszett, úgyhogy erre kénytelen vagyok megadni az 5-öst.

2014-05-25 16:48:07 csabaga (4) #8

Ha egy ember heroikus és szinte reménytelen küzdelmét akarták díjazni,akkor sokkal inkább ez a giccses szentimentalizmust mellőző alkotás,mint a Gravitáció.

Ez a történet ráadásul hihető is.A hajós nem mindent csinál jól,vagy dönt jól,de a valóság ilyen.

Külön öröm,hogy a szereplőről semmit sem tudunk meg.
Nem is szükséges,a film nem arról szól,hány gyereke vagy unokája van és mennyire hiányoznak neki...

Arról sem szól,hogyan került ide,ezzel az inkább a Földközi-tengerre való hajóval.

Ilyen film ritkán készül,megéri megnézni.Nem tartozik a hollywoodi főáramba,de napjaink európai filmje sem ilyen.

Redford alakítása egy nyamvadt Oscar jelölést megérdemelt volna.

Igaz,megkapta a new yorki filmkritikusok díját,és az is valami.

2014-05-24 16:54:51 Leslie (?) #7

Nem szereti? Rögtön első rendezéséért díjazták. :)

Amúgy értem, hogy érted és egyetértek. :)

2014-05-24 16:34:15 csabaga (4) #6

Redford el nem ismert színészóriás.
Egész pontosan az Oscar nem szereti őt,akárcsak korábban Cary Grantet.

előzmény: Gasz András (#2)

2014-04-04 13:57:58 opposition (3) #5

Tudom, hogy velem van a baj, mert tudom, hogy ez egy jó film egy zseniális színésszel. Ennek ellenére nem tetszett. Pár hónap múlva futok vele még egy kört.

2014-03-03 06:52:27 blazserbozso (4) #4

Jó film volt, de valamiért nem kiemelkedő. A sztoriból hiányzott valami, de szeretem az ilyen filmeket, amik egyszereplősek, egyetlen helyszínen játszódnak. Végig feszült és izgalmas, Robert Redford is jól játszik, a vége is jó, de mégsem lesz emlékezetes. Csak jó.

2014-02-04 18:24:17 HejjaX (4) #3

Nem gondoltam, hogy ennyire működőképes lehet egy olyan film, ahol összesen 10 mondat ha elhangzik. Úgy tűnik, nem kell tojáslabdához vagy magadban beszélni ahhoz, hogy szavak nélkül elmondj minden fontosat.

2014-01-19 10:09:32 Gasz András (3) #2

(All is lost) :

Nekem pont azért nem jött be annyira mert már megannyi ilyen filmet láttam az Öreg halász és a tenger óta.(+ Számkivetett) A Pi élete is jobb volt, igaz az más kontextus, de hasonló helyzet egy jó ideig. A film felén át, hatásosabb volt s nem az effektek miatt, a mondanivalók miatt. Redford viszont még mindig egy színészóriás!

2014-01-19 02:32:02 Dió (5) #1

Amikor sok-ezer agyonbonyolított és agyoneffektezett film után egy one-man-drama képes éteri letisztultságának és egydimenziós gyönyörűségének köszönhetően mindenféle dialógus, csúcspontokat vagy akár akármilyen ívet is hanyagoló cselekmény, látványelem, vagy a fenébe is, bármilyen elem nélkül így lenyűgözni, akkor bizony elgondolkozik az ember, hogy miről is szól az igazi filmgyártás. Épp ezért vett meg engem kilóra az All is lost (amin még Redford karakterének bénázása sem tudott sokat rontani), és ezzel mindent el is mondtam: a kevesebb néha több. Ami pedig a végét illeti... az ugye nyilvánvaló volt, hogy a "jön egy hajó és na add a kezed kihalászunk" fináléval, mint ahogy az "elegem van ugrok egy fejest és megdöglök" lezárással egyaránt elkefélték volna a katarzist. Épp ezért örülök neki, hogy a készítők a kettő közötti, kétértelmű, szimbolikus lezárást választották, de még aludnom kell rá egyet, hogy eldöntsem, bekajáltam -e. Akárhogy is, gyönyörű, az ziher.