Sharknado (2013) ☆ 👁

(Anthony C. Ferrante)

amerikai horror, katasztrófafilm, sci-fi

2,0

2019-04-17 20:38:06 dorothygale (1) #47

Ez a film semmit nem ér... nevettseges egyatalan , hogy filmnek lehet nevezni.

2016-12-06 22:10:50 Dezsmant (3) #46

Ez egy rakat szar, csak azért adom meg a 3ast mert a 2dik része amit félbehagytam az még 2szer rosszabb ennél.

2015-08-21 11:18:01 Killjoy (1) #45

Asylum szinten is bődületes baromság olyan rendezői és forgatókönyvi hibákkal, hogy döbbenetes.

2015-03-21 19:09:23 BalaKovesi (1) #44

Ez a műalkotás annyira béna (szerintem), hogy az már zseniális... Ez egy művészi film.
fáj, hogy mennyire komolyan veszi magát. :D

2014-08-09 00:14:47 carmine (3) #43

Az Asylum 9-es terv-e. Talán pont attól vált egyfajta kultfilm, hogy az egyik legrosszabb filmje a stúdiónak. Nem is az élvezeti szint miatt, mert van egy fajta lendülete. De nem lepődnék meg ha az összes filmjük közül itt lenne az egy percre eső legtöbb orbitális baromság. A trükkök is kritikán aluliak, még a stúdióhoz mérten is. Rossz színészekből meg bőven akad, ám pont ezért van egy olyan bája, amiért nem lehet haragudni. Talán ha John Heard végig viszi a filmet, akkor még jobb lett volna, de mintha azért nyírták ki olyan gyorsan, hogy a készítők jelezzék, hogy "nem poénkodunk ám ennyit, mi ezt komolyan gondoljuk".

2014-01-08 12:45:51 imhouse (4) #42

Egy csomó embert felidegesített a film, nem tudták, mire készüljenek. Aki ismeri a stúdiót, tudja, hogy mire számíthat, én nem is vártam mást, csak zs kategóriás jeleneteket. Meg is kaptam, elég jót szórakoztam, az utolsó 20 percen könnyesre röhögtem magam. Szenzációs, hogy a bakikat elhiheted direkt merényleteknek is... :D Lényegében kitaláltak egy csomó ócska poént a témában, és megvalósították. Velem mondjuk nem volt nehéz dolguk, mert én az ócska cgi-n is röhögtem.

2013-10-29 14:50:05 Eglaronion (3) #41

Szimplán unalmas volt, 50 perc után már be is aludtam, azt hittem, hogy igényes trash lesz, de nem, tiszta rossz volt az egész. Egyetlen "értékelhető" momentum az az volt, amikor kifutnak a házból a tökszáraz utcára, majd a házból elkezd ömleni az özönvíz, mégis...?! Jó, lehet, hogy ott már nem figyeltem eléggé. De nagyon röhögtem.
Mindegy, ehhez legalább találtam feliratot, szóval megkapja a kegyelem egyest, de egyszer még esküszöm, befejezem.

2013-10-27 14:39:39 gerbence (2) #40

Nekem is moziban volt szerencsém (?) látni, és hát... vegyes érzéseim vannak. Egyrészt kínosan feszengtem szinte végig a vetítés alatt, borzalmas jelenetet borzalmas jelenet követ, ostoba hülyeségre ostoba hülyeséget halmoz a film. És itt most nem a megvalósítás ruppótlanságáról / igénytelenségéről beszélek, hanem azokról a tényezőkről, amik nem pénz, hanem alkotói szándék és készség kérdései: párbeszédek, forgatókönyvi fordulatok, szereplők reakciói, dramaturgiai fogások. Csapnivaló az egész, és persze tudom, hogy ez amolyan "direkt szar" kategória, na de attól, ha én direkt csinálok a gatyámba nyilvánosan, emberek között, akkor az kevésbé ciki, mint ha véletlenül, bénaságból? Vagy attól kevésbé lenne büdös..? Hát nem hiszem.
Tudom, hogy pusztán csak el kéne engednem magam (na meg a filmekkel szembeni alapvető elvárásaimat) és csak hátradőlni és élvezni, ami történik, de kb. úgy éreztem magam, mintha férfival kéne dugnom: egyszerűen nem tudtam élvezni. Nem ment és kész. Nem tudtam annyira elengedni magam, hogy szórakoztatóvá váljon a dolog.
Ehhez képest szinte szégyellem, hogy ugyanakkor, bár a film teljes ideje alatt újra és újra el tudtam képedni az igénytelenségén és ostobaságán, mégis voltak olyan pillanatok, amikor elvoltam vele. Olvastam egyszer a megerőszakoltak pszichológiájáról, hogy bár kevesen mernek beszélni róla, de jellemzően van az áldozatokban a megrázkódtatásnak egy olyan összetevője is, hogy bűntudatot éreznek, amiért előfordul, hogy fizikailag élvezetes az ellenük elkövetett aktus. Tudják, hogy borzalmas dolog történt velük, ezért magukat is utálják, amiért közben nem csak kínt, szenvedést éreztek. Na, valahogy így érzem magam én is, napokkal a film után: bár volt közben, hogy már-már élveztem (ami talán egyfajta pszichológiai önvédelmi mechanizmus), mégis, tudom, hogy aminek a részese voltam, az egy rettenetes, szörnyű dolog. :)

2013-10-27 13:26:31 wayage (3) #39

Arra fel voltam készülve, hogy gagyi jelenetek sora fog következni, repkedő cápákkal, de az igazi meglepetést a színész alakítások okozták, élükön Tara Raiddel :) Különleges élmény volt ilyen filmet moziban látni (2. Halloween Nigh Fest), főleg mikor a közönség, a vér ciki jelenetek láttán, röhögve tapsolni kezdett és film vége, már konkrétan nagyobb tapsba és ujjongásba torkollott :))

2013-09-26 20:10:55 opposition (3) #38

Eszméletlen kritikán aluli színészi teljesítmény, gagyi trükkök, nonszensz sztori és mégis szórakoztató :)

2013-09-20 23:15:14 a1fakher (5) #37

Nagyon rég szórakoztam ilyen jól. Tényleg. :D :D

2013-08-18 09:18:06 nejmed (4) #36

Ehh, Cápavihar lett a magyar címe. Pedig én vártam a Cápanádót! :D

2013-08-11 14:10:36 Drahmathon (1) #35

Ez nem b, de nem is zs kategóriás, hanem egy igénytelen amatőrfilm, nem több. Bár ezzel talán az amatőrfilmeseket sértem meg, mert azok között bőven több élvezhető alkotás akad. Pedig sok jót olvastam erről, de nem értem. Más filmeknél totál agyonfikázzák és lehúzzák mindazt, ami ebben a műben van elejétől a végéig...

2013-07-26 23:21:07 nejmed (4) #34

Végülis a túléléshez szükséges génkészletet a fiától is meg tudja szerezni. :D
(De teljesen igazad van.)

előzmény: cucu (#33)

2013-07-26 21:14:10 cucu (2) #33

Nem beszélve a karakterek kidolgozottságáról:
A pincérnő X ideje rá van izgulva apukára, aki még meg is menti a halálból, ezek után simán összejön a fiával. Aha! Ez a lamúr nagyon meg volt alapozva! :-)

előzmény: nejmed (#32)

2013-07-26 19:31:05 nejmed (4) #32

Az utolsó jelent, amikor kivágja magát a cápából, kimászik belőle, a nővel, és végül minden domináns hím megkapja/visszakapja az őt megillető nőt, és csatak véresen úsznak a boldogságban még engem is eufóriával töltött el. Katartikus volt, ilyen egy jó film! :D

2013-07-23 07:20:04 BonnyJohnny (2) #31

A nézhetetlentől olyan badass jelenetek mentik, mint mikor a cápa berepül(!) a bár ablakán(!), és a dögös pultosnő fejbe szúrja egy dákóval (valljuk be, ilyet még nem láttunk). Vagy olyan priceless jelenetek, mint mikor a cápa felrágja magát a kötélen. Vagy olyan látványelemek, mint a címben is szereplő cápatornádó, vagy a cápaeső.
Ha tele lenne ilyenekkel, akkor még közepes is lehetne, de sajnos az első ilyen jelenetre 20 percet kell várni, és mivel az a 20 perc értékelhetetlen fos, így elég hosszúnak tűnik. És kevés is van. Átlagosan 10 percre jut egy ilyen, nem számítva a végét. Ami egyébként mindenképpen dob rajta, az a trailerben is látott, láncfűrésszel előre a cápába ugrásnak a többlet oka. (aki látta, tudja milyen böszmeség)

tomside: Különösen úgy, hogy felfele a kamerába ordít és védekezik, de hátulról kapja az áldást. :D

Összességében csalódás a film. Azt reméltem, hogy az lesz ez a film az Asylum és Sy-Fy szörnyes filmeknek, mint a Cabin in the Woods az erdei házas horroroknak... egyfajta ultimate böszmeség... de nem lett az. Csak egy szokványos darab, a szokottnál nagyobb hype-al.

Mondjuk annyira nem rossz a helyzete, mivel idén eddig minden(!) általam várt film csalódást okozott. De remélem a Sharknado egyfajta jelképes fordulópont lesz (jellege okán lehetne), és innen (lassan kifelé menetben a blockbuster szezonból) beindul a dolog.

2013-07-22 23:58:26 tomside (3) #30

kajak szerethető volt John Heard a bárszékkel. Húzhatta volna még egy darabig. :)

2013-07-21 20:10:50 cucu (2) #29

Ha ez a "menő" B-film, akkor legalább nem kell több B-filmet néznem... Az viszont döbbenet, hogy nem rosszabb, mint egynémely nagyságrendileg több pénzből készült blockbuster.

2013-07-20 17:35:18 limupei (4) #28

Cápanádó a ComicConon :D

Kell egy olyan póló, ha a "sapka" nem is :)

2013-07-17 18:54:20 BonnyJohnny (2) #27

Aftersharks... :D

2013-07-17 18:40:57 limupei (4) #26

Nem örülök, de ez van: jövőre jön a Sharknado 2. A második részben NY kerül cápatámadásos viharveszélybe.

2013-07-17 09:22:11 Timon (?) #25
2013-07-14 18:20:54 Ninety-Four (4) #24

Köszönöm, KT! :')

2013-07-14 11:09:04 limupei (4) #23

Kemény 1 millió dollárról beszélünk :) Szerinted minek kéne történnie ahhoz, hogy ebből ne legyen a végére 2-3? :D Sőt, valószínűleg a hirdetők még hozzádobnak pár ezrest az ismétléshez a twitter-cucc után, na meg hogy minden ezzel van tele :) Több a Sharknadóval foglalkozó cikk, mint amennyi az aktuális mozipremierekkel foglalkozik.

2013-07-14 11:03:45 simijohnny (1) #22

Miért vitáztok egy fostalicska filmen?

2013-07-14 11:01:35 Olórin (2) #21

És most úgy csinálsz, mintha az "amennyi" siker lenne - szerintem az egész interneten egyedül te használtad ezt a szót a Sharknado nézettségére.

2013-07-14 10:59:01 limupei (4) #20

Na nem vitatkozok. Naná, hogy csalódás ahhoz képest, ami a twitteren volt (igen, lazán lenyomta a red wedding áradatot), de attól még annyi, amennyi.

2013-07-14 10:54:31 Olórin (2) #19

Jó, akkor mondd, hogy siker. Ugyan nagyjából minden hír "disappointment", "low", sőt "flop" szavakkal dobálózik, de oké. (Amúgy az eredeti SyFy filmek átlagát 1,5 millió nézőre lövik be, ez annak alatta van.)

2013-07-14 10:40:51 limupei (4) #18

Most keverd össze a mozit és a tévét. Ha valami benne van a csatornaátlagban (ami nem fix pont, hanem tartomány), akkor a percenkénti reklámár ugyanannyi. Ez benne volt, méghozzá a felső értéknél - ha pedig az összes saját gyártású műsorukat nézzük, akkor kicsit felette. A hype pedig akkor érkezett, amikor már ment a film, de ez értelemszerű. Így annak majd az ismétlésnél lesz nagyobb jelentősége.

És vissza a filmhez. Ne legyen folytatása, ezt nem lehet überelni. "Úgy tűnik, ez az a része a hónapnak :D"

2013-07-14 10:27:27 Olórin (2) #17

Olvastam, és? Attól még nem jó eredmény. Ráadásul azért rakták csütörtökre, mert az a legjobb tévés nap. Ehhez képest nem hogy az átlagnál többet vagy legalább annyit hozott, hanem kevesebbet. De most olyannak tűnsz, mint az elmúlt napok egyik-másik box office huszára, aki körmeszakadtáig próbálta bizonygatni, hogy a film, ami tetszett neki, igenis nagy siker:)

2013-07-14 10:21:09 limupei (4) #16

Egy másik estén, igen. Olvasd el az egész jelentést. Most próbáltak ki egy másik napot.

2013-07-14 10:09:45 limupei (4) #15

Szerintem a családi rész is poén volt. "Van egy lányod is?" "Van egy fiad is?" :)

2013-07-14 10:09:29 Olórin (2) #14

Kivéve, hogy a két említett film bőven 2 millió néző fölött hozta a premiert. Kár ezt csűrni-csavarni:)

2013-07-14 10:02:16 simijohnny (1) #13

Gondolkoztam én is a kettesen, éppen az utolsó két perc miatt, de az nem pótolja a kocsiban töltött gyötrelmeket és az oda nem illő, "karakterek közötti konfliktushelyzeteket".

Olórin: "Érted mentem először kislányom, ne felejtsd el!" :D

2013-07-14 10:00:04 limupei (4) #12

1,4M egy vetítésből (Hollywood Reporter) és ebből majdnem megvan a költségvetés :) És jön két ismétlés, a VOD és persze külföld. A cirkusz meg majd a pár napon belül esedékes ismétlésre hat leginkább. Lásd MegaPiranha vagy Mega Shark vs Giant Octopus. Ugyanaz a képlet :)

2013-07-14 09:51:55 Olórin (2) #11

Ahogy én olvastam, alig több mint egymillióan látták, márpedig az átlag SyFy oridzsik átlaga 1,5 millió. Ez nekem nem sikernek hangzik, főleg ahhoz képest, amekkora közösségi médiás cirkusz volt körülötte.

2013-07-14 09:46:37 limupei (4) #10

Kicsivel a csatornaátlag fölött hozott.

2013-07-14 09:34:27 Olórin (2) #9

A címe a legviccesebb és legérdekesebb, amúgy szar. Mármint szarfilmnek is szar. A nyitójelenet meg a finálé egy-két megmozdulása jó volt, a többi értékelhetetlen, lapos, "mennek és pofáznak" semmiség, sőt, a vége felé még lelkizés is fér bele ("jajapu, nem szeretsz engem igazán").

limupei: milyen siker? bukott, mint annak a rendje.

2013-07-14 09:31:34 limupei (4) #8

Sőt, a siker miatt már jelezte, hogy egy második részbe is szeretne mit keresni :)

előzmény: simijohnny (#7)

2013-07-14 09:24:10 simijohnny (1) #7

Szerintem ezzel elérték a gagyi nirvánát, nincs lejjebb. Tara Reid pedig rosszabb színész, mint egy fél pár bakancs és szerintem a forgatás alatt folyamatosan azt kérdezgette magától: What da fuck am I doin' here?

2013-07-13 20:29:42 simijohnny (1) #6

Enough said! Köszönjük limu, megnézzük!

2013-07-13 19:22:21 BonnyJohnny (2) #5

Viccen kívül, az év hátralévő felében második legjobban várt filmem. :D
Egy ilyen kritika után meg már az elsőt ostromolja. :D (Azért még mindig egy film mind felett. ;) De már a közelében.)

2013-07-13 19:18:56 limupei (4) #4

Sharknadóval a cápás trash is megkapta a maga Troll 2-jét :) Kicsit bővebben a linkek között.

2013-07-10 18:57:34 Jereváni Rádió (?) #3

He-he-he! He-he-he! Állat! Az év B-filmje lesz! :)

2013-07-10 18:47:39 BonnyJohnny (2) #2

Az egy perces trailer alatt vagy fél tucatszor felkiáltottam, hogy tyőőő...

Az Asylum legjobbja... legélvezetesebbje lehet belőle... :D

A Pacific Rimnek fel kell kötnie a gatyáját, ha űberelni akarja, azt a jelenetet, mikor a tornádóból kirepülő cápa tátott szájába láncfűrésszel beleugrik az illető. :D

2013-07-10 18:26:11 limupei (4) #1

Az Asylum is vágott egy trailert az új SyFy mozihoz. Elég ütős lett :)

Na és ez a tagline a poszteren, wow, az év legjobbja :D