The Family (2013) ☆

3,2

2018-01-03 15:03:22 Demóna (4) #13

Igazi belevaló galád család :) :) Ezek mindenkit hazavágnak aki megérdemli :D

2014-10-06 15:15:00 Rorschach (2) #12

Ha egy szóval kéne jellemezni, az a fáradt lenne.
A karaktereknek kellett volna vinniük ezt a filmet, de pont rajtuk bukik az egész: De Niro nekem végig unszimpatikus volt, Pfeiffer halovány, egyedül a kissrác lett volna jó zsánerparódiának, ha nem sajnálják tőle az időt. Na de az eye candy... 2014-ben ilyen mondatokat bele mernek adni egy karakter szájába? Fú, bassza meg, hányinger volt az egész.
A többi szereplőről beszélni sem érdemes, a cselekményről szintén (ha láttad az előzetest, tudsz mindent); így belegondolva, csodálkozom, hogy ezzel a kongó ürességgel képesek voltak feltölteni a 110 perces játékidőt.

Jelentéktelen kis film, de Besson legutóbbi szarkupacánál így is klasszisokkal jobb.

2014-08-11 22:48:19 Jason13 (3) #11

Eléggé megosztott engem Besson gengszter-komédiája.
Egyrészt tetszett, mert De Niro végre nem "alvajáró" üzemmódban vánszorogta végig a filmet, jól láthatóan élvezte a forgatást és a karakteréből is kihozta a maximumot. A játékidő első felében a poénok is kellemesek, a cselekmény is szép gördülékenyen halad előre, tehát itt még egész működőképes a mozi.
Azonban egy idő után a sztori unalomba fullad és Besson is elkezd csapongani a szálak között, De Niro filmbeli lányának a drámázását egy idő után már elég erőltettetnek tartottam. És hát a finálé nagy leszámolását is sikerült hamar lezavarni, az addig megkavart történéseket pedig nem igazán vezette le a befejezés.
Úgyhogy összességében ez egy átlagos mozi, amiben akadnak egész jól eltalált poénok, érdekes karakterek és szép helyszínek, de a történet sajnos hamar kifullad, így a mozi második fele már nem szórakoztató, inkább fárasztó.

2014-02-19 10:33:07 opposition (3) #10

Az öregek nem rosszak, a fiatalok viszont nagyon gyengék. A történet helyenként vicces, de inkább középszer; pedig az alapötlet kiváló. Kár érte.

2014-01-14 20:25:31 Denice (3) #9

Hát ez olyan semmilyen volt...izginek nem volt elég izgi, viccesnek meg egyáltalán nem mondanám :) Kevés.

2013-12-05 18:11:13 BonnyJohnny (3) #8

Nálam is gyenge közepes. Nincs semmi konkrét bajom a filmmel, csak épp nincs semmi ami jó lenne benne.

2013-10-13 22:52:52 sztacska (?) #7

Hiába ütköztet egymásnak több zsánert - használja is azoknak sablonjait dögivel - mégis tudja úgy működtetni a komponenseket, hogy összeállnak egy egésszé, sőt, több is tud lenni egy sima műfaji kirándulásnál! Kétségkívül európai szaga van, de nem az a romlott borsófőzelék szag... hanem a friss, európai zsánerfilmé.
Az Adéleben előtörő gyermeki filmrajongás itt is előbújik, de most talán már pubertás ez a játszadozás. A fényképezés pedig...
Zseniális.

2013-10-13 20:56:04 tomside (3) #6

Kikapcsolódásnak nagyon kellemes. Luc Besson kellőképpen higgadtan rendez. A film nem veszi komolyan magát, laza, kellemes.

2013-09-29 02:53:00 VVega (4) #5

Teljesen szórakoztató maffia vígjáték, Besson régen volt ennyire formában. A szereposztás és a hangsúly eltalálása parádés.

2013-09-27 08:51:05 Daemiaen (2) #4

Luc Besson takaréklángon elővezetett gengszterparádéja unottá fazonírozott színészekkel, rettentően banális sztorival és gyatra rendezéssel próbálkozik egykor volt hírnevének megfelelni, de csak az újkorinak tud.

2013-09-26 14:24:28 Hannibal Lecter (3) #3

Hasonlóképpen gondolom - miként azt meg is beszéltük a vetítés után -, ám nálam ez inkább gyenge, mintsem erős hármas. Igazából olyan nüanszok miatt nem kap alacsonyabb osztályzatot, mint a Nagymenők megidézése a helyi filmművészeti vitaesten, a Dallas egyik leghíresebb kétsorosa, vagy De Niro mulatságos dühkitörései. És persze Tommy Lee Jones már a puszta jelenlétével is javít a színvonalon.

2013-09-24 22:37:19 tomside (3) #2

Meg végre van egy faja magyar címünk is. Szerintem zsír.

2013-09-24 22:35:48 Tenebra (3) #1

Nem rossz film, szerintem az utóbbi 10 év Bessonjához képest egészen jól teljesített. De Niro sem volt alávalóan rossz szerepben. Néha jó poénok, van benne lődözés, meg rengeteg gengszterfilmes utalás is. A szerelmi szál irtó béna, a gyerekek nem annyira erősek, persze azért a főhős fia szerethetően "badass", a csaj meg tipikus antiszínésznő, de "eye-candy", ahogy mondani szokás. :D Jó pár ordas klisé is van benne, de nem zavaró. Szerintem szórakoztató, egy erős 3-ast megérdemel. Főleg ilyen Artúr és a villangókhoz képest - ahhoz mérve meg zseniális. :D