Rushmore (1998) ☆ 👁

Okostojás

(Wes Anderson)

amerikai dráma, vígjáték

2023-06-08 11:46:08 critixx (2) #9

Van egy kamaszos bája és pár jó poén, de a főszereplő hihetetlenül irritáló. Alig másfél óra a film, de útközben mégis kifárad a cselekmény. Sokszor pedig az egész nagyon erőltetettnek tűnik, de ez önmagában Wes Anderson egyik legnagyobb hibája szerintem, amit olykor sikeresen palástol a jól megírt forgatókönyv és egy-egy remek színész (Gene Hackman - Tenenbaum), máskor viszont eluralkodik a filmen (Édes vízi élet).

2020-01-18 23:49:02 Jereváni Rádió (4) #8

Olyan kedves film ez. Kiforratlan, de eleven. Tetszett, jól esett nézni.

2018-11-24 23:34:55 sleepingdancer (5) #7

Na, jó, nem gondoltam volna, hogy valaha Wes Anderson-filmre ötöst adok, nekem általában olyan kimódoltnak hat, tulajdonképpen ez is az, egy hatalmas stílusgyakorlat, de ez mégis levett a lábamról. Tele van szellemes, meglepő gegekkel, az egész rendkívül eredeti. Cukormáz és prosztóság nélküli tinirománc, vagy inkább felnövéstörténet.

2015-01-02 22:58:36 Oki1100 (1) #6

Idegesitö ellenszenves föhös, unalmas cselekmény. nálam ez 0. Pedig sokat vartam töle :(

2013-05-16 17:39:17 Xuja (3) #5

Az első fele az elég ötletes, meg tetszett a főszereplő csávó karaktere, de a vége felé már eléggé kiszámíthatóvá és unalmassá válik. Nem egy Moonrise Kingdom (mondjuk az is kissé kifulladt a végére).

2011-02-12 13:39:34 Korben (4) #4

Jókis film volt.Elismerem igényes.De nem estem tőle pofára.Talán azért mert nem jön be Wes Anderson rendező stílusa.Érdekes ugyanígy voltam a Tennenbaummal is,az azután készült filmjei nem láttam.Viszont..A rendező első filmje a Petárda ngyon tetszett.az olyan laza volt.ez meg nem az.Pedig egy Wes Anderson rajongó tuti azt mondaná:'Az csak az első filmje volt,nem volt még annyira kiforva!'

2010-11-23 12:44:35 Kalti (5) #3

Azon gondolkoztam, hogy ebből miért nem lett egy generációs kultuszfilm ? Pedig minden elemében magasan túlmutat az egynyári tinivígjátékokon, sőt degradáló lenne ebbe a kategóriába sorolni, a színészek, a képi megoldások szenzációsak, a hangulata pedig egészen egyedi, nehezen is lehetne leírni, annak, aki még nem látta. Egyszerűen imádtam :). Legalább ismerőseim körében próbálom elterjeszteni, mekkora film, szinte szégyen, mennyire ismeretlen alkotás.

2008-11-10 20:32:39 na (5) #2

+ jó zene

2008-03-25 23:18:28 ThomYerk (5) #1

Érdekes hogy senki nem véleményezte ezt a filmet, azt hiszem Anderson a Tenenbaummal lett befutottabb, mégis ezt az alkotását sokkal jobbnak érzem :) Néhol a Tenenbaum túl groteszkké válik, ez a film pedig csak egyszerű és mégis annyira egyedi történet :) Csodálatos "képi monológok" és fantasztikus alakítások szinte minden színésztől