Paranoia (2013) ☆ 👁

(Robert Luketic)

amerikai-francia-indiai dráma, thriller

2,7

2020-10-23 14:03:49 Nordbright (3) #6

Rossznak egyáltalán nem mondanám. Igazából egy átlagos "egy éjszakás" mozi, amit megnézel, leokézod, hogy ez is meg volt, de nem a TOP-ok közé helyezel el.
Nyilván a story kicsit hihetetlen, fordulatra lehet számítani, de nem feltétlen erre és így, szóval olyan átlagos kategória. Ettől sokkal gyengébb filmek kapnak kettest, tehát nem ott van a helye.

2020-06-26 02:29:59 Benny Bug (3) #5

Nem igazán akar összeállni, pedig felvetődik rengeteg érdekes dolog, a történet számos lehetőséget kínált volna. Ez így sótlan, kevés és nélkülöz bármiféle egyedi stílust - belegondolni se merek, mekkora filmet rendezne ebből egy David Fincher-kaliberű direktor. De a Doktor szöszi rendezőjétől már ez is előrelépés... :P Ford (aki egyébként sztem iszonyú fura így kopaszon) és Oldman viszont jó formájukat hozzák most is, így legyen hármas. De attól még az ezernyi kihagyott lehetőség filmje.

2017-09-04 17:55:35 zéel (3) #4

Korunk "erkölcséről" van egy jó mondat a filmben (sok más jó nincs benne!):
"Nincs helyes és helytelen, csak győzelem és vereség".

2017-09-03 12:08:16 Reaper (2) #3

Az elején tetszett... a közepén már nem annyira. Sokat nevettem a megkaphatatlan tepsiarcú lányon, aki a film közepére "megkapódik", vagy nem tudom hogy mondjam. :D
Igazából nem is nem tetszett, hanem szabályosan utáltam. Olyan 1 órát néztem meg belőle, mire szomorúan konstatáltam, hogy egyetlen egy ötlet nincs benne, és már sanszosan nem is lesz, úgyhogy inkább megnézem a Krízispontot. :)
A film egyébként szerintem elég szar, ha eddig nem lett volna világos a kommentemből. :D

up: Mégis végignéztem, és még mindig ramaty a véleményem szerint. :D

2014-03-01 03:01:21 szakmunkás (3) #2

Évekkel ezelőtt olvastam a könyvet, na az jó volt. Nagyon.

2013-10-12 06:52:56 Daemiaen (3) #1

Ha lenne korunknak egy Alan J. Pakulája, talán nem az év legnagyobb elhasalásáról beszélnénk, így viszont igen, noha a Paranoia egy ambíciózus, remek szereplőgárdával megtámogatott, kicsit a Crichton-féle Gyilkos napot idéző, viszont rendkívül egyszerű és óvatosan rendezett tech-thriller. Nem csoda, hogy a kutya sem fog emlékezni rá, várjunk csak, már most sem tud senki a létezéséről.