47 Ronin (2013) ☆ 👁

(Carl Rinsch)

amerikai-japán akciófilm, fantasy, kalandfilm

2,7

2019-12-06 09:30:35 BonnyJohnny (2) #46

Glasseye érdekessége: Carl Rinsch első nagyjátékfilmje a 47 Ronin!
...
Meg az utolsó is. :D

2014-05-11 14:08:19 gerbence (1) #45

Minden tekintetben pocsék. Nem is értem, hogy lehet egy ENNYIRE rossz film egyben ilyen mérhetetlenül UNALMAS is... Annyira 'karaktertelen', hogy még kiröhögős élvezetet sem képes nyújtani. Nem egyszerűen szarul sikerült, hanem íztelen-szagtalan-színtelen, egyszerűen nincs is mit írni róla.

2014-04-17 10:06:00 reting1111 (1) #44

Igazi csemege: Lapos karakterek, klisés történet, pocsék ritmizálás, brutálisan rossz CGI, csapnivaló vágás és minősíthetetlen színészi alakítások.
Nem tudom mennyibe került ez a film, de ha egy cent is volt, már az is túl sok.

2014-04-06 10:09:10 Jason13 (3) #43

Jóindulatomnak köszönhetően kap 3-s értékelést ez az alkotás.
Pedig benne lett volna az alapokban egy jó film ötlete,de sikerült azt eltékozolni.Az a vicc,hogy nem azzal van a probléma,hogy a készítők fantasy elemekkel hígították fel a sztorit,egyszerűen a kivitelezésen csúszott el a dolog.Carl Rinsch elsőfilmes direktor nem tudott mit kezdeni a magas költségvetéssel és a nagy teher,amit a stúdió pakolt a hátára,egyszerűen rázúdult és ez meg is látszik a munkáján.A cselekmény látványfilmhez képest néhol meglehetősen lassú,kimódolt és helyenként még a dráma is működik,emiatt néha már-már plusz dimenziót kap a mozi,de aztán jön egy ordas nagy baki,egy izzadságszagú párbeszéd vagy egy rendkívül gagyi CGI-trükk és az élvezeti faktor csökkenni kezd.
Azonban hiába a rendkívül gagyi forgatókönyv és az esetlen rendezés,az eredeti történet szellemisége néhol egész jól megidéződik,a helyszínek és a jelmezek nagyon szépek,a zene hangulatos és még a befejezés is megér egy plusz pontot,az ember nem várna ilyen drámai lezárást egy ilyen típusú alkotástól.
A színészi játék se rossz,bár Keanu Reeves alvó üzemmódban baktatja végig a játékidőt,azonban a többi szereplővel nincs gond,sőt,a Tűzgyűrű után már másodjára rabolta el a szívemet Rinko Kikuchi,imádom ezt a nőt!
Az akciójelenetek sajnos baromi gyengék,a magas büdzsé szinte egyáltalán nem látszik meg a minőségükön.Persze a CGI-effektek szépen csillognak-villognak,de lehetett volna még rajtuk dolgozni.A harcjelenetek is elég vérszegények,némelyik nem csak rövid,de követhetetlen is.
Összességében a "két szék között a padlóra esés"tipikus esetére példa a 47 Ronin,melyben az alapsztori hangulata számos helyen kiöli a szórakoztató popcorn-mozi hangulatot,amivel még nincs is baj,de sokszor fordított eset is bekövetkezik,mikor az üres látvány kerekedik felül az atmoszférán.Így egy elég hullámzó teljesítményt nyújtó katyvaszba lehet része annak,aki leül a bosszúra éhes roninok kalandja elé,viszont egyszeri matinénak azért úgy-ahogy megfelelt ez a kissé bugyuta és esetlen szösszenet.

2014-04-06 07:31:43 ender1112 (5) #42

Akárhogy is, a hasonlat jó :)

2014-04-04 09:54:16 BonnyJohnny (2) #41

Én hasonlítottam az érdekességek között Mátyás király meséihez, mivel valós eseményeken alapuló, Japánban gyerekkortól közismert tanmese.

Egyébként a Hercules rosszabb, mint ez... :P

előzmény: ender1112 (#40)

2014-04-04 09:42:13 ender1112 (5) #40

Ha már beajánlottad, megnézem azt is ;) De én a valós történelmi esemény mitizálására utaltam. Valamelyik kritikában lehúzó szándékkal azt írták róla, mintha Mátyás királyról látnának egy népmesét feldolgozó filmet, de nekem ez így nagyon bejött.

2014-04-04 08:04:59 BonnyJohnny (2) #39

A 300-hoz hasonlít, csak jóval kevesebb vérrel, és több romantikával.
Pont ezért köze sincs a 300-hoz. :P
Inkább hasonlít az idei Herculeshez.

előzmény: ender1112 (#38)

2014-04-04 05:09:13 ender1112 (5) #38

Ez olyan volt, mint valami japán népmese, amcsi tálalásban, csodálatos :) A 300-hoz hasonlít, csak jóval kevesebb vérrel, és több romantikával.

2014-04-01 09:04:59 tomside (2) #37

Dráma semmi nem jön át, és bármennyire erőlteti, tényleg nem. Nagyon zavar, mikor valami nagyon lenni akar valami, mint például ez itt. Kevésbé zavar a történelmi hűtlenség, ez egy fantasy. Tetszett, hogy Keanu nincs túladagolva, sőt, bizonyos értelemben mellékszereplő. Viszont kémia annyi volt a szerelmesek között... szóval semmi. De tényleg semmi. Mindenki lejátszotta a szerepét kilóra, és hogy ki mennyit keresett ezen, az végképp hidegen hagy. Éretlen film ez. Drámának és romantikusnak erőltetett, történelminek tuománytalan, hűtlen, fantasynak kevés. Valaki sokat markolt és keveset fogott.

2014-03-31 23:04:47 Lil Martin (2) #36

szerintem pont azoknak nem tetszene, akik szeretik a távol-keleti kultúrán alapuló filmeket. én nem láttam közel sem annyit, mint itt nagyon sokan, de azért az lejött, hogy ez elég ócska, mint távol-keleti kultúrán alapuló film.

előzmény: norberto182 (#35)

2014-03-31 22:59:24 norberto182 (4) #35

Egy jó esti kikapcsolódásra való popcornmovie. Mivel én nem úgy ültem le, hogy mégegy Tigris és Sárkányt, vagy egy Hőst fogok látni, így nekem tetszett. Kb egy kalap alá tudnám venni Az utolsó szamurájjal, bár az komolyabb hangvételűnek indult. Akinek tetszenek a távol-keleti kultúrán alapuló filmek annak szerintem tetszeni fog. Szerintem 10/7; gyenge négyes

2014-03-26 17:08:15 Lil Martin (2) #34

no, hát én ezt először kikapcsoltam, úgy elrettentett az elején az a durung nagy gagyi ragadozó. ma megnéztem, és nem rossz film ez, olyan erős hármas. de igen, jobban szerettem volna sárkánygyíknő meg egyebek nélkül.

2014-03-25 18:38:39 carmine (4) #33

Nekem tetszett és még nagyon lassúnak sem találtam. Reeves sosem volt nagy színész, de itt szerintem nem is kellett volna, hogy nagyon játsszon a mimikával. Viszont mi igazán feltűnő volt számomra, hogy képtelenség, hogy ugyanez a Rinko Kikuchi játszott a Bábel-ben, mint itt. Valami borzalmas volt a játéka szerintem.

2014-03-24 12:46:13 Simpleton Larry (3) #32

Popcornköret.

2014-03-24 10:32:30 Sántha Orsolya (3) #31

Sok bajom van ezzel a filmmel. A legnagyobb az, hogy olyan jó lehetett volna. Látványos, de botrányosan lassú. Keanunak nincs mimikája, ugyanaz az arckifejezése az elejétől a végéig, komolyan mondom, az egyarcú Kristen Stewarttal vetekszik. Bezzeg a szamurájok sírnak helyette is.

2014-01-31 23:33:14 Batyu (3) #30

Nem olyan rossz ez srácok :)
Szép és bájos.
Igaz szamurájok arcán ennyi érzelmet soha nem fog látni az ember mint itt. A szövegek meg egy "B" film színvonalát is alig hozzák. Buta, de nézhető.

Én élveztem. Kikapcsolódásnak megfelelt.

2014-01-12 21:52:28 opposition (3) #29

"Hallottál olyanról, hogy megérzés?"
Hallottam. De még nem jutottam el a fejlődés ama szintjére, hogy megérzés alapján lesz@rozzak valamit.

"Vagy csak simán olvass véleményeket."
Olvastam. De mások véleménye alapján pláne nem szoktam lesz@rozni valamit. Ódivatú vagyok, szeretem magam eldönteni, hogy mi tetszik és mi nem.

"A bemutatót láttam, és mintha nem is kapcsolódna semmilyen szinten a hasonlatos című 1941-es filmhez. Javíts ki ha tévednék, de nem azt dolgozná fel?"
Igen. Tévedsz. Ez nem filmfeldolgozás, hanem történetfeldolgozás. Egy japán legendát/mesét dolgoz fel, mint ezt megelőzően tucatnyian.

"Egyébiránt, HA nem tűnt volna fel: mit keres egy NEM japán szereplő japán szerepben? Ez neked mi jelent?"
Azt jelenti, hogy nem láttad a filmet :)
Keanu Reeves nem japán szerepet játszik (vagy legalábbis nem egyértelmű - többször félvérnek is nevezik). Valamiféle elcserélt/talált gyerek, akit az erdő szellemei (vagy valami ilyesmi) nevelték fel. Mint Joe az Amerikai nindzsában ;)

"Az utolsó szamuráj sem hiteles számomra. Sajnos láttam..."
Az egy történelmi film, ez egy fantasy. Ha egy fantasy hiteles lenne, akkor nem lenne fantasy :)

Amúgy a film tényleg elég sz@r... :):):)

Kedves admin-ok, légyszi ne tegyétek át ezt a választ az OFF-topicba; nagyon sokat dolgoztam azon, hogy ilyen lehengerlően vicces legyek... :)

előzmény: 1100101 (#27)

2014-01-08 08:11:22 BonnyJohnny (2) #28

Nem. Már az is feldolgozás. Összesen több tucatnyi kézült Japánban.

előzmény: 1100101 (#27)

2014-01-08 00:32:58 1100101 (?) #27

Hallottál olyanról, hogy megérzés? Vagy csak simán olvass véleményeket. A bemutatót láttam, és mintha nem is kapcsolódna semmilyen szinten a hasonlatos című 1941-es filmhez. Javíts ki ha tévednék, de nem azt dolgozná fel?

Az utolsó szamuráj sem hiteles számomra. Sajnos láttam...

előzmény: opposition (#25)

2014-01-02 22:34:42 SoZi (2) #26

Jhahj, dekár ezért a filmért :( Nagyon kis gyengére sikerült. És akár jó is lehetett volna, mert itt-ott megvillannak remek pillanatok (CGI trükkök, látvány, fantasy-elemek, színházas lopakodás), de mivel ezek tényleg csak megvillannak, a töltelék-jelenetekből áll a film 98%-a. Nem egy olyan jelenet van, ami 2 mondatból áll és két percig sem nagyon tart. Utoljára Barátok Köztben láttam hasonlót. Sehol egy jó párbeszéd. Egyszerűen nem fektettek a sztoriba annyi lelket, hogy el tudjam fogadni az égész végét, s ne csak egy rakás majmot lássak (élükön Keanuval), aki megöngyilkoja magát Ez még Tom Cruise Utolsó szamurájának is sikerült...

Gondoltam, ha a Forbidden Kingdom tetszett, ez sem lesz olyan rossz. Igazából nem rossz ez, hanem csak nagyon gyenge, kevés.
Kár :((

Ja! A tetovált fickó, aki nem csak hogy ott van a végleges plakáton, de még külön karakterplakát is készült róla, kb két snittben látszik. Ezt meg hogy?? Ha már teljes egészében kivágják a jeleneteit, a plakátról is vegyék már le.

2014-01-01 20:33:51 opposition (3) #25

Hiteltelen? Bakker, ez egy fantasy :)!
És honnan tudod, hogy "sz@r", ha még nem is láttad/értékelted, amikor a bejegyzést írtad?

előzmény: 1100101 (#24)

2013-12-30 11:03:35 1100101 (?) #24

Tessék megnézni az eredetit! Ne ilyen hiteltelen sz@rokat.

2013-12-29 21:02:26 ChrisAdam (?) #23

Ó, nem sírok én. Mosolygok nagyokat, mikor látom ezeket a szép átlagokat.

2013-12-29 18:26:30 Rorschach (2) #22

Teljesen oké guilty pleasure lehetett volna, ha egy jobb - de legalább tapasztaltabb - rendező kezei közt köt ki. Így csak gáz lett. És unalmas.

CA: felesleges ezen sírni.

2013-12-29 14:50:47 ChrisAdam (?) #21

Na, Keanu kollega visszatérésére még várni kell, de sebaj, a lényeg, hogy amit kapott ezért a filmért, abból most elélhet pár hónapig-évig, addig meg majd úgyis jönnek még ilyen zseniális alkotások, melyek a filmművészetet felvirágoztatván Keanu pénztárcáját is dagasztják. Remélem, még több pénz megy el ezekre a filmekre, csak a normális filmek ne kapjanak sok pénzt, az milyen természetellenes lenne, nem?

2013-12-26 22:15:22 TaZaR (?) #20

Természetesen a főhős nem tartozhat autentikus rasszhoz, mert akkor ugyanmár ki nézné meg...

2013-12-26 20:48:46 Daemiaen (2) #19

Akkor a filmhez hasonló hatást ért el.

előzmény: Umberto (#17)

2013-12-26 15:01:26 Zalaba Ferenc (2) #18

Hát nem tudom, nekem néha kinyílt a katana a zsebemben.

előzmény: Umberto (#17)

2013-12-26 14:18:13 Umberto (5) #17

unalom okozta rituális öngyilkosságok ne legyenek

Azért ez elég ízléstelen beszólás volt.

előzmény: Daemiaen (#15)

2013-12-26 11:08:04 simijohnny (?) #16

Így év végére meg is érkezett, az év legnagyobb buktája. Sajnos várható volt.

2013-12-26 10:38:19 Daemiaen (2) #15

Könnyű elképzelni, milyen, amikor egy elsőfilmes rendezőre bíznak 175-200 millió dollárt, majd 2 évig utómunkáznak a kész nyersanyagon, hogy legalább unalom okozta rituális öngyilkosságok ne legyenek az előadás alatt. Nos, ilyen.

2013-12-23 15:41:29 flake (1) #14

Már írtam neki Pm-ben, hogy tudja, miért kaphat az átlagnál is erősebb kritikákat, mind a film, mind pedig Ő, ha esetleg nincs tisztában a 47 Ronin eredetével, de... leszerelt na... :D

előzmény: Jill (#13)

2013-12-23 14:07:29 Jill (?) #13

Te ismered az eredeti történetet, ember? Ez egy legendás történelmi eset. Az előzetes meggyőzött, hogy ne nézzem meg, minek ebbe mindenféle hülye természetfeletti elem? Csináljanak egy tisztességes, realista szamurájfilmet, attól még lehet látványos.

előzmény: Glasseye (#9)

2013-10-29 22:07:03 Glasseye (?) #12

Kijött a legújabb, kronológiailag második előzetes! Nagyon ütős lett, bár sok mindent nem értek belőle mert angol nyelvű és még nincs magyar felirat! ://

Egyébként most olvastam hogy a teljes filmet Magyarországon forgatták!

2013-10-24 17:58:52 Glasseye (?) #11

Ja meg azt elfelejtettem leírni hogy a főszereplőt Keanu Reeves alakítja.!! Mondjuk kíváncsi leszek hogy az első nagyjátékfilmes Carl Rinsch mit fog produkálni ;) A történet, a látvány és a színészek adottak egy kiváló alkotáshoz!

2013-10-24 17:53:28 flake (1) #10

Kibírom. Azért is.

előzmény: Glasseye (#9)

2013-10-24 17:51:34 Glasseye (?) #9

Előzetes alapján nekem tuti nézős. Premier napján meg is nézem moziban!!! Szeretem az ilyen fantasy, ázsiai mitológiás alkotásokat. Trailer alapján kicsit hajaz a 300-ra, bár itt szerintem a 47 ronin (ronin=szamuráj) nem fog meghalni, hanem győzni fognak a gonosz zöld nő [link] fölött!

2013-10-24 17:30:30 flake (1) #8

Nem tudod, mit hagysz ki :)

2013-10-24 17:28:40 Ubul (?) #7

plakát fix,trailert ezek után meg se nézem :D

2013-10-24 17:28:14 Olórin (1) #6

Abszolút, ha már prognosztizálni kéne, én inkább a batárnagy bukás mellett tenném le a voksom:)

2013-10-24 17:25:17 flake (1) #5

...és ezzel minden értelmet is nyerne... :)

2013-10-24 17:23:47 ChrisAdam (?) #4

Már csak azért is, mert szenzációsan undorítóan néz ki itt minden - plakát, trailer... :P

2013-10-24 17:20:04 BonnyJohnny (2) #3

Egyébként ez megintcsak egy olyan film, aminél meglepne a bevételi rekord... :P

2013-10-24 16:14:10 Olórin (1) #2

Neked mániád ez a "bevételi rekord" dolog? Nem a forgalmazók beépített reklámembere vagy véletlenül?:)

előzmény: Glasseye (#1)

2013-10-24 15:58:29 Glasseye (?) #1

Na ez az a film amiről egyelőre nagyon keveset beszélnek, de véleményem szerint Decemberi premierkor nagyot fog ütni. Látványos kis fantasy ami szerintem sok bevételi rekordot megdönthet!