V/H/S/2 (2013) ☆ 👁

(Adam Wingard - Eduardo Sánchez - Gareth Evans (VI) - Gregg Hale - Jason Eisener - Simon Barrett - Timo Tjahjanto)

amerikai-indonéz-kanadai horror, thriller

3,1

2024-01-24 14:16:50 Bateman (3) #13

Egy évtized után tegnap újráztam és talán most egy fokkal jobban tetszett, mint akkoriban. Mégis az egyetlen sztori, ami miatt laikusoknak is megtekintésre érdemes, az természetesen a Safe Haven ami még mindig kegyetlen, zseniális, igazi őrület és látva milyen irányba tart a világ, sajnos egyre aktuálisabb is.

Ezen kívül egyik fejezet sem komolyan vehető. Vannak ugyan viszonylag jobbak, úgy mint A Ride In the Park, ami egy vicces zombie flick, és talán még a Phase I Clinical Trials ami nézhető, a többi viszont elég gyenge, élükön a keretsztorival, amely pedig durván erőltetett, és gagyi módon előadott.

A három csillagot (ami igazából kettős és fél lenne) továbbra is indokoltnak érzem, de csakis a Safe Haven miatt. Az előző részt is újranéztem tegnap, ami viszont elég sokat veszített a varázsából, habár az Amateur Night című szegmens továbbra is nagyon baba.

2021-01-24 13:41:04 tomside (3) #12

Jogos. :)
(Legalább VHS-en van? De mit fog vele kezdeni, aki megtalálja a lakásodban?) :D

előzmény: macready (#11)

2021-01-24 10:57:45 macready (3) #11

Én ezt a 30 perces szegmenst különálló rövidfilmként kivágtam magamnak, a többit meg kukáztam. :)

2021-01-24 10:22:20 tomside (3) #10

Ha jól látom, a Safe Havent Gareth Evans írta. Meg is látszik rajta, igazi mindfuck ötös.

2021-01-22 07:14:57 macready (3) #9

2021-01-22 02:16:09 dikalosz (3) #8

A Safe Heaven kiemelkedő, nagy betűs Horror. A többi szódával elmegy. Gyenge hármas, a harmadik kisfilm azonban horrorrajongóknak kötelező!

2013-06-28 23:24:42 Zalaba Ferenc (2) #7

A Safe Heaven jó, a többi olyan, mintha tinédzserek szórakoztak volna egyet az aputól lenyúlt kamerával.

2013-06-16 12:18:51 BonnyJohnny (3) #6

Én sem feltétlenül lettem meggyőzve.
A kerettörténetre nem vesztegetnék szót. Az első etap korrekt (kb. mint az első film első etepja). A második etepban a zombis filmek egy vicces nézőpontját láthattuk, némi fekete humorral is, de különösebben az sem hatott meg. Számomra a zseniális harmadik etap is "csak" egy erős jó, de tény, hogy lenne benne fantázia egész estés terjedelemben is. A negyedik etap unalmas, gagyi (kb. mintha ChrisAdam és én felvennénk egy idegenmaszkot és integetnénk a kamerába). Összességében számomra ez is csak hármas, br az első résznél valóban nagyságrenddel jobb.

2013-06-15 20:45:46 Ubul (2) #5

hát nem tudom, nekem kb ugyanazt az "élményt" adta, mint az első rész. Talán a

rendőrpáros akikkel az ember még tudott is szimpatizálni.

Az utolsó előttiért azért megkapja a gyenge 3ast.

2013-06-14 23:48:07 drav (3) #4

A francba, pedig hogy vártam. Elég talán csak annyit mondanom, hogy pont a Safe Haven típusú horrorokat nem szeretem. Egyébként nyilván ötös az a rövidfilm, vita lezárva.

2013-06-14 11:17:16 Olórin (4) #3

Az túlzás, hogy ajnároztam, jó volt. Ez jobb (ezt nem csak én mondom, általános vélemény). A Safe Haven meg huhúú, baszki... az önmagában egy csontnélkül ötös rövidfilm.

2013-06-14 11:01:09 BonnyJohnny (3) #2

De te az első részt is nagyon ajnároztad. Akiknek amaz nem tetszett, érdemes-e ezzel próbát tennie?
Én mondjuk biztos megnézem, de nem mindenki áll így hozzá, csak ezért kérdezem. :)

2013-06-14 10:37:28 Olórin (4) #1

Ha nincs a felesleges, gagyi keretsztori és jobban sikerül az utolsó rövidfilm, akkor már nyomnám is rá az ötöst. Különösen Gareth Evans Safe Havenje zseniális, totálisan véres-beteg-durva őrület, mindenki nézze meg, aki szereti a horrort!