Ljutij (1974) ☆ 👁

A fenevad

(Tolomus Okejev / Tolomush Okeev)

szovjet dráma

?,?

„Vérszomjas” a vadon szülötte volt! Történetét Muhtar Auezov, az immár klasszikusnak számító kazah író írta meg elbeszélésében, amely valamikor a múlt században játszódik a cári birodalomnak abban a távoli sarkában, amelynek helyén ma a virágzó Kazahsztánt találjuk.
Vérszomjasról, a farkaskölyökről szól a film, valamint Ahangulról, a pásztorról és unokaöccséről, a kis Kurmasról, a szelíd öregasszonyról, a nagyhatalmú Bejről és Haszanról, aki a szegények sorsát tartotta szem előtt, nem a maga boldogulását.
Eduard Tropinyin és a kitűnő rendező, Andrej Mihalkov-Koncsalovszkij közösen készítette a forgatókönyvet Muhtar Auezov elbeszéléséből, s a fiatal kirgiz filmművészet egyik kiváló mestere, Tolumus Okejev vállalkozott arra, hogy az elgondolkoztató históriát filmre vigye.
Egy kedves gyerek és a kis farkas rendhagyó barátságáról szól A fenevad, amely egyszersmind azt is példázza, hogy mi az emberség, s hogy az emberek között is akadnak fenevadak. A dokumentáris hűség, a természetfilm erényeit is megcsillogtató sajátos mű a kis Kambar Valijev személyében világviszonylatban is figyelemre méltó gyermekszínészt avat.

Bemutató

• 1975. január 30.

Szavazatok

• 0 zseniális
  • 0 jó
  • 0 oké/elmegy
  • 0 rossz
  • 0 nézhetetlen

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Sztalker (1979)
Stalker
4,4
Derszu Uzala (1975)

4,5
Dobro pozsalovaty, ili posztoronnyim vhod voszprescson (1964)
Hurrá, nyaralunk!
4,4