3,9

2021-01-19 19:42:30 desmond (4) #7

Svankmajer életmű ledarálva!

2013-06-06 16:22:58 jesi (4) #6

Macskássy Gyula sem élt, a lista inkább a magyar animáció mestereit fogta össze.

előzmény: nejmed (#5)

2013-06-06 15:04:28 nejmed (3) #5

Kovásznai György akkor már sajnálatosan nem élt, Rofus Ferenc meg Kanadában dolgozott, nem itthon. Amúgy igen, impresszív lista. :)

2013-06-06 14:40:51 jesi (4) #4

A hazai animáció abban az időben nagyon magas szintű volt (csak pár név Dargay, Cakó Ferenc, Gémes József, Jankovics Marcell, Kovásznai György, Macskássy Gyula, Nepp József, Orosz István, Reisenbüchler Sándor, Rofusz Ferenc, Szoboszlay Péter, Vajda Béla, Varga Csaba stb)

előzmény: nejmed (#3)

2013-06-06 14:32:31 nejmed (3) #3

Kb nekem is ezek voltak ismerősek. :D Mondjuk az akkori Magyarországról lehetett volna simán válogatni egy féltucat rendezőt, akiket bevonhattak volna a projektbe. Az általad még elvárt rendezők pedig tényleg kiválóak voltak, de az itt megjelenő országok, mint műhelyek, szintjére nem ért volna fel Svájc, Olaszország vagy Belgium. Ezért maradtak ki szerintem. Amit én beletettem volna még: Szovejtunió, Kanada és Magyarország. Ezekkel az animációs nagyhatalmakkal lett volna kerek a golyó! :3

előzmény: jesi (#2)

2013-06-06 13:57:00 jesi (4) #2

Bill Plympton, Jan Švankmajer, Tezuka Osamu és Priit Parn munkáit ismerem jobban, azokat simán fel lehetett ismerni (Plympton-t a leginkább)
(Sajnálom, hogy több ország kimaradt: kíváncsi lettem volna Georges Schwizgebel, Raoul Servais, Bruno Bozzetto, Rofusz Ferenc, Kovásznai György vagy Jankovics Marcell önarcképére is)

2013-06-06 12:57:09 nejmed (3) #1

Érdekes összeállítás, a nagy animáció fanok játszhatnak is, hogy mennyit ismernek fel az önarcképek közül. Csoportosítva a masszát:
USA: Sally Cruikshank, David Ehrlich, Candy Kugel, Bill Plympton, Maureen Selwood
Észtország (U.S.S.R.): Riho Unt, Hardi Volmer, Priit Parn, Mati Kütt
Csehszlovákia: Jan Švankmajer, Jiří Barta, Pavel Koutský
Jugoszlávia: Borivoj Dovnikovic-Bordo, Josko Marusic, Dušan Vukotić, Nikola Majdak
Japán: Tezuka Osamu, Kawamoto Kihachiro, Kinoshita Renzo

Itt megtekinthető