The Pink Panther (1963) ☆ 👁

(Blake Edwards)

amerikai-angol krimi, vígjáték

3,9

2022-06-27 09:33:01 Xuja (4) #6

Stílusos, humoros, remek zenéjű thriller-romkom paródia illusztris szereplőgárdával és biztos kezű rendezéssel. A vibe és a képi világ kissé emlékeztetett a szintén színes-szagos Álom luxuskivitelben-re, csak szebb, nem nézett ki így egyik színes film sem ebben a korszakban. A történet meglehetősen bugyuta, de a karakterek és az atmoszféra igazából elviszi a hátán - a befejezés egyébként túllép a Hayes-kódex keretein Ami viszont egyáltalán nem működött, az Sellers csetlés-botlásai, borzasztó erőltetett volt néhol - sokkal jobban kellett volna a finomabb, ironikus humorra támaszkodni (amit egyébként részben meg is történik). Stabil négyes, megjött a kedvem a következő filmhez is ebben az univerzumban.

2018-01-26 07:53:34 bambula (3) #5

A legjobb az egészben a film vége felé lévő üldözési jelenet.
Kár,hogy nem ilyen ötletekkel volt tele az egész film.

2012-02-25 19:06:08 Bruce94 (4) #4

Idáig csak a Steve Martin féle verzhoz volt szerencsétlenségem. Ez természetesen sokkal jobb volt. Peter Sellers kiválóan komédiázott. s David Niven is remek ellenség volt. Én azzal a szinkronnal láttam, ahol Szombathy Gyula szinkronizálta Sellertst, s nem is volt rossz, bár megjegyzem Márkus Lászlóval nem láttam a filmet. A történetet egy jó kis James Bond paródiának fogtam fel. Néhány jelenet nagyon el volt találva, főleg a befejezés, ám sok jelenet feleslegesen volt bent a filmben.

1964-es változat 10/8
2006-os változat 10/4

2011-07-11 17:25:30 csabaga (4) #3

Most én is inkább csak egy 3/4 adnék a filmre.
Nincsen igazán kidolgozott története,sok az unalmas párbeszéd,és előbb utóbb unalmassá válik Sellers folyamatos csetlése botlása is.
Az az érzésem,Herbert Lom későbbi megjelenése jót tett a történetnek.Voltaképpen ő az igazán humoros szereplő.

2009-09-21 09:26:49 Norchee (3) #2

Lehet, hogy rossz pillanatomban néztem meg e filmet de azt kell mondjam, hogy nagyon untatott. Vontatott és unalmas volt. Peter Sellers viszont zseniális, csak miatta kap hármast. De lehet, hogy egyszer újranézem.

2007-09-23 23:36:40 birkassy (5) #1

Végre újra láthattam a közelmúltban, előre rákészültem. Amikor meghallottam az új szinkront, akkor meg gyorsan kivettem. ÁÁÁ minek kellett hozzányúlni?