Dead Man Walking (1995) ☆ 👁

(Tim Robbins)

amerikai-angol dráma, krimi

4,1

2024-03-07 11:35:42 branton (4) #11

Nagyon közel az ötöshöz valóban, s én is úgy éreztem valami hiányzik hozzá, hogy meglegyen. Nem sok, nem sok. Talán a szülők karakterével van egy kis problémám, de konkrétan nem tudnám megfogalmazni, hogy mi az. Tim Robbins nagyszerű munkát végzett, ahogyan szinte mindenki. Susan Sarandont és Sean Pennt talán mégis kiemelném, ők karrierjük egyik legerősebb alakítását nyújtották itt. Kegyetlen, szívszorító történet.

2017-11-04 23:10:10 Norbert Simon (4) #10

Nagyon szép, elgondolkodtató, film. Fontos értékeket közöl, komoly drámai perceket láthatunk. Két nagyon jó karakterrel van dolgunk, melyet két remek színész formál meg. Úgy stílusra hasonlít a Holt Költők társaságára. Furcsa mégis kimondani de valami nagyon hiányzik a zseniálishoz...de nem tudom megmondani mi. De határozottan erős a négyes!

2014-01-28 15:56:04 csabaga (4) #9

Ezt az ember kivégezték.

Valahol olvastam,leginkább a szegény(ügyvédre nem telik),kisebbséghez tartozó embereket végzik ki,másokat ugyanazért nem,vagy akár még fel is mentik.

Amerikában a halálbüntetés a fekete bőrű nincstelenek büntetése.

2014-01-28 14:04:13 Kakimatyi (4) #8

A film erőssége egyértelműen az alakításokban érhető tetten. A forgatókönyv so-so... néhol az volt az érzésem, hogy úgy jöttek egymás után a jelenetek, mintha zsinóron húzták volna elő őket egy óvodásoknak készült allegorikus fabula-sorozatból. Az allegória örökös tárgya a bűn és bűnhődés természete, mely sajnos néha-néha átcsusszan a nehezen emészthető, túlzóan áradó érzelemmegnyilvánulás kietlen, magáért való földjére. (megfogadtam, hogy nem írom le a g-betűs szót egy ideig) A zene remek. A amerikai "szegénység-becsületesemberek-ésavallás-idill" modern, liberális elgondolása mindig is irritált kissé, nincs ez másként a filmben látható egészséges, vidám és szorgos fekete kolóniák és a köztük megdicsőülve élő fehér nővér kompozícióját látva sem. Megtörtént sztori, nem kételkedem abban, hogy lehet a valóság ilyen is - csakhogy kisebb, jóval kisebb részben. E tekintetben okos húzás a rendezőtől, hogy a nővér (vagyis inkább az ő körülményei, az őt körülölelő életvilág) totális történeti ellenképét festi meg az így szükségszerűen pszeudó-nácivá váló, ám valójában ideológiai szinten teljesen ártalmatlan és zavarodott fejű elítélt személyében. Az ideológiai zavarból nyilvánvalóvá válik számunkra, hogy nem az eszme mérgező, hanem a körülmények, keresztény terminológiával szólva a szeretet hiánya. Az emberek mégis előbbitől félnek jobban, mert az szépen matricázható, és nincs vele munka, ellentétben azzal, amit a nővér csinál. Ha mondanivalóra kellene osztályozni, akkora hibátlan ötöst kapna a film, hogy kilógna a képernyőről (ez de rossz), ám a totálisan kiszámítható fogatókönyv, a kissé didaktikus stílus és a néhol gikrbvsj%@...-be hajló jelentek miatt jó erős négyes a vége. Soha rosszabbat !

2013-08-16 00:30:10 tomside (4) #7

Nagyon erős a film második fele. Sean Penn zseniális, Tim Robbins pályájában pedig meghatározó elem a bűnhődés. Mint egy hollywoodi Raszkolnyikov. Vagy Dosztojevszkij, mikor melyik. Mindkettő jól áll neki. Talán van némi romantika a filmben, de épp annyi, ami megbocsátható. Olykor elakadhat a lélegzetünk, de csak egy pillanatra. Aztán - mi legalább is - folytathatjuk.

2013-07-18 16:52:06 csabaga (4) #6

Megadom rá végül a jó osztályzatot,bár a vége giccsbe fulladt,túlzásba esik..
El tudom képzelni,könnyes szemmel jöttek ki az emberek akkor a moziból,gyászolva egy gyilkost,akit szintén meggyilkolnak.

A halálos ítélet persze rémes,de főképpen az időhúzás.6 év a siralomházban,majd egy héttel korábban megtudja,ki fogják végezni.
Nagyon sok idő.
A kivégzés ráadásul szinte nyilvános.

Akkor már humánusabb volt,mikor éjszaka felkeltettek valakit,elővezették,és egy kivégzőosztag végrehajtotta az ítéletet az udvaron.

2013-03-10 00:41:35 Spirit (5) #5

Ez a film felrázott belülről

2012-04-27 15:30:00 Leppard (2) #4

Hát ez nagyon nem tetszett. Hihetetlenül vontatott és eseménytelen ez a film. Kicsit hasonló témájú a nagyszerű 'Egy igaz ügy' című alkotás Connery, Harris és Fishburne részvételével.

2011-02-08 18:57:01 dézi (5) #3

a téma, néhány nagyon erős pillanat és sean penn alakítása miatt 5-ös. ja! és eddie vedder miatt is. :)

2010-07-06 20:07:40 puttancsospeti (5) #2

Nagyon szép film.

2009-05-15 20:57:31 Dió (4) #1

Majdnem ötös dráma, ami egy állati erős utolsó fél órával, és pár bravúros párbeszéddel egyaránt büszkélkedhet. Az egyetlen baja, hogy látszik, hogy Robbins nagyjából elsőfilmes rendező, mert a valószínűleg remek alapanyag 1-2 jelenetet illetően éretlenül lett vászonra interpretálva, plusz azért a két főszereplő kapcsolata bár jó és mély, ennél egy elsőosztályú filmkészítő szerintem még ennél is többet ki tudott volna hozni. Ezen kívül csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni.