Team America: World Police (2004) ☆ 👁

Amerika kommandó: Világrendőrség

(Trey Parker)

amerikai-német akciófilm, kalandfilm, musical, paródia, vígjáték

3,6

2020-01-22 16:51:45 critixx (2) #9

Az alapötlet jópofa és ez a marionett-bábos megoldás is egyedi. Parker és Stone szokás szerint semmit és senkit nem kímélnek, nincsen olyan tabu téma - a nemi erőszak, az AIDS, a terrorizmus, 9/11, stb. -, amiből ne csinálnának viccet. Szokásuk szerint mindenkinek alaposan beszólnak, a hurráhazafias "war on terror" amcsi mentalitás ugyanúgy megkapja a magáét mint az önelégült, álpacifista balos Hollywood.

A gond, hogy az alapötleten túl nem sok igazán izgalmas, érdekes dolog szorult a másfél órás játékidőbe. A politikai szatíra túlságosan direkt, szájbarágós, ami pedig ezen kívül van, az egy átlagos, sokszor látott akciófilm-paródia valahol a Nagy durranás vonalán haladva. Az akciófilmes és amcsi klisék kifigurázására épülő humor, a poénok többsége erőltetett vagy sokszor látott. Híres amerikai sztárokat karatéznak le a főhősök, ha ha ha, mennyire vicces. A dél-koreai diktátor egy Bond főgonoszként jelenik meg, aki fel akarja robbantani a világot és cápákkal etet meg egy diplomatát. Hahahaha. Az arabok halandzsanyelven beszélnek. Hihihihi.

A dalok sem olyan jók, mint a South Parkban. A Pearl Harboros szám inkább erőltetett, mintsem vicces. Kivétel az America F.ck Yeah!, az egy örök klasszikus. Összességében, értem a szándékot, de sajnos ez a film mellément. Nyomába se ér a South Parknak.

2014-10-24 19:01:11 PG (5) #8

Erdekes, hogy a sokfele mufaji besorolas kozott az animacio vagy babfilm nem szerepel.;)

2013-02-09 23:35:24 maxwell (5) #7

ez a film istenkirály, akárki akármit mond! tele van poénnal, amiken kb. az egész filmet végigröhögtem és emellett egy jó nagy pofánköpés úgy szépen taknyosan. plusz pont, hogy létrehoztak kb. egy teljesen új műfajt.

2009-08-24 13:29:18 "L" (2) #6

Ez nekem már túl nagy ökörség volt ahoz, hogy 40% nál jobbra értékeljem.

2007-06-21 23:16:15 Semprini (4) #5

A Speibl és Hurvinek c. csehszlovák sorozat óta nem láttam ilyen jó marionett-bábfilmet!
Igaz, hogy rosszabbat sem...XD

2005-11-03 08:51:31 Ivan/ (?) #4

"Az SP-t nem ismerem, nem kedvelem"

Ez picit ellentmondásos nekem :))))

2005-11-03 08:48:14 kery (5) #3

Az SP-t nem ismerem, nem kedvelem, de ez a maga nemében zseniális.
Technikailag csúcs. Nagyszerű élmény. A Színész "gyűlölet" nekem sem tetszett.

2005-03-12 22:42:42 limupei (2) #2

Néhány tucat South Park után már hozzászoktam a rendező stílusához és még tetszett is ez az "nyíltan odamondogatósdi", de most kicsit túllőtt a célon. Sok jó poén van a filmben, de például miért kell olyat mondani, hogy Susan Sarandon tehetségtelen? Sajnos a film hemzseg a hasonló "poénoktól".

2005-01-21 21:19:24 rec (4) #1

a film jo. egy southpark epizod jobb.