We're the Millers (2013) ☆

(Rawson Marshall Thurber)

amerikai vígjáték

3,6

2017-12-07 04:49:32 ChrisAdam (4) #33

Pár napja fejeztem be a Jóbarátokat, első alkalommal néztem végig a tíz szezont és hát egyértelműen szerelmes lettem, nem csak Anistonba, hanem az egész bagázsba. Így aztán kellett valami, ami betölti az űrt. A Családi üzelmek egy bámulatosan jó Rachel Greennel pedig a legjobb választás volt erre. Merthogy bizony, régen szórakoztam ilyen jól mai vígjátékon. Alapvetően nem vagyok e műfaj szeretője, kivéve, ha keverik valami más zsánerrel, ez viszont színtiszta, oldatlan komédia, ráadásul mai és amerikai... és működik!
Méghozzá baromi jól. Igaz, persze, gyengén indul, meg a vége is olyan sablonhegyek, klisévölgyek, de szórakoztató, rendkívül humoros és basszus Jennifer Aniston, pedig a Jóbarátok előtt kifejezetten nem bírtam őt. A sorozat friss emléke és rajongása pedig fellángolt a stáblista alatti jelenetben. :)
Ha még több ilyet készítenének, igazán nem lennék hálátlan! :) 75%

Ja, és embernek nem volt ennyi irigyese szerintem kerek e földön, mint Will Poulternek, hogy szakadna rá a...!

2017-12-04 23:02:14 o0o (3) #32

Nu, minapi újranézés után is ugyanaz: végre egy "újkori" vígjáték, ami nagy vonalakban visszaidézte a kilencvenes évek amerikai filmiparának a... hogy is mondjam, egyszerű nagyszerűségét. Így kell jó filmet csinálni, és ezt a sanyarú jelenkorral ellentétben, a '80-as, '90-es években mindenki nagyon kente-vágta Hollywoodban. Egy eredeti ötletre felépített egyszerű történet, sallangoktól mentes, de grandiózus kivitelezés, és kellemes tempóban csordogáló cselekmény profi szereplőgárdával, ez a recept. Nagyon el lett találva tehát a film koncepcionálisan, amit még az sem tudott elrontani, hogy amúgy a megvalósításba belecsúszott egy csomó irritáló apróság. Ezeket részben a "mai fiataloknak" szánták, a másik része meg onnan ered, hogy azért már mégiscsak messze, nagyon messze vagyunk a csodálatos kilencvenes évektől...

2017-06-04 16:41:52 The Cortez (4) #31

Igaz alpári, de vicces hollywoodi vígjáték. Az alapötlet egész jó, ütnek a poénok meg a helyzetkomikumok, és a szereplőgárdát is sikerült valamennyire eltalálni, még akkor is, ha Will Poulter kibaszott idegesítő, és ha Jennifer Aniston is nagyon fárasztó már. A cselekmény során feltűnik több szintén irritáló, vagy csak kellően őrült karakter. A finálé kiszámítható, de nagy amerikai nyálaskodás, ezúttal szerencsére elmarad.

2016-02-09 22:21:39 kajaktej (1) #30

Kevés filmen szenvedtem ennyit, mint ezen. Ha egyedül nézem, biztos kikapcsoltam volna a 20. perc után. Ezt most csak azért írtam ide, mert máig nem tudom megérteni, mit esznek ezen a filmen az emberek.
A színészek túljátsszák a szerepüket, a film olcsó altesti humorral meg káromkodással próbálja pótolni a szellemességet, a cselekményt egy percig sem éreztem hihetőnek, a konfliktusok és eleve a bonyodalom tök művi, a szereplők közül meg kb. senki sem volt szimpatikus nekem, egyszerűen mindenki idegesítő.
Az egyetlen értékelhető és valóban szellemes jelenet, amikor a főszereplő a fodrásznál ül (a film elején, ha jól emlékszem). Na ez a rész biztos csak tévedésből került bele a filmbe...

2015-04-15 23:55:30 dikalosz (2) #29

Köszönöm az ajánlást meg fogom nézni, érdekesen hangzik!

előzmény: SoZi (#27)

2015-04-14 09:41:27 tomside (4) #28

Jim, és főleg az alakításai engem is sokszor idegesítenek. A Son of Rambow viszont izgalmasnak tűnik... :)

előzmény: dikalosz (#26)

2015-04-13 23:38:15 SoZi (2) #27

Ajánlom a Son of Rambow-t. Bár kissé más a műfaj és a célközönség, mint ennek a filmnek, nem tudom tetszene-e. De egy próbát megér. Én szeretem.

2015-04-13 22:24:32 dikalosz (2) #26

Ajj hát nem is... jó az antitálentum szó lehet erős, de nála jobban színész még nem idegesített. Talán Jim Carrey. (kövezzetek meg)

2015-04-13 20:25:03 tomside (4) #25

Ne írjuk le. Irritáló kis fiucskát kellett hoznia. Hozta. Ez színészi teljesítmény. Megnézném más szerepben.

előzmény: dikalosz (#24)

2015-04-13 20:02:50 dikalosz (2) #24

Will Poulter. A legnagyobb veréb, antitálentum a Földön. Földön... Valószínű a világmindenségben.

2015-01-24 20:51:13 Corleone01 (1) #23

Elnézést kérek mindazoktól akik magasztalják ezen "remekművet".
Ellenben hosszú passzív hozzászólási szakaszom úgy érzem most kell hogy megtörjem.
Tegnap este úgy döntöttem egy laza, friss vígjátékkal oldom a vizsgaidőszak és a munka feszültségét.

Ellenben leírom mit kaptam:

- A főszereplő karakter a legkevésbé sem vicces
- Aniston játéka sem emeli a színvonalát a filmnek (bár még mindig jó :) )
- Aztán, engedjétek meg hogy közöljek egy a filmben elhangzott beszólást:
A főszereplő faszi búskomoran ül a szomszéd sráccal a lépcsőn ábrándozva arról hogy jöjjenek ki abból a szarból amibe bele csöppentek. Aztán jön egy autó benne teljesen átlagos eltévedt családdal, akik kedvesen segítséget kérnek. Hősünk izomból hazavágja őket egy undorító beszólással, aztán egy rendőr segít szerencsétleneken.
Ekkor eljut az agyáig hogy jó kisfiúnak kell kiadni magát, és ezt egy " Kösszépen FASZFEJEK!" beszólással nyugtáz.

Kérem, valóban erre van szükség napjaink filmnézőinek szórakoztatására?

2014-08-31 06:40:28 tomasso (1) #22

Megint csak a szokásos híg fos kategória...

2014-02-04 17:55:43 GeryFlash (3) #21

Olyan tipikus 3-4-es közötti film, sajnos ez is mint sok más film az elején erős nagyon és ott lövik el a poénok jó részét, utána kissé szenved a többi amcsi vígjáték betegségeitől, de összességében nem rossz film.
10/6,5

2014-01-19 10:45:53 Gasz András (4) #20

Családi üzelmek

Végre egy igazán jó felnőtteknek szóló vígjáték! Jennifer Aniston pedig még most is bombázó! Jók a szójátékok jók a helyzetkomikumok, a félreértelmezések. Ötletes az álca is a család esetében :)
Emlékszem a moziban sokszor mindenki dúlt a nevetéstől. A film utolsó harmadában viszont célt tévesztetek a készítők az már vontatott és erőltetett volt.

2014-01-13 04:20:37 Lil Martin (1) #19

ez egy olyan rossz dolog, hogy én azon is jobban szórakoztam ma, mikor olyan büdöset fingottam, hogy mikor beszagoltam a pukróc alá, sajnos elszégyelltem magam. rosszabb ember lettem azáltal, hogy láttam e művet. komolyan.

2014-01-12 20:57:33 Hicks (4) #18

Az év vígjátéka.Rég szórakoztam ilyen jól.

2014-01-08 22:33:15 Danesz99 (4) #17

:P Én is csak forgattam a fejem az ominózus jelenetnél tehetetlenül és félig aléltan. Lucky bastard!

előzmény: nony_15 (#16)

2014-01-08 21:54:40 nony_15 (4) #16

És Will Poulter ezért fizetést is kapott?? Bármit megadnék, hogy a helyében lehessek.

2013-12-21 20:11:54 hugox (4) #15

A vége miatt lett nálam négyes, de alapvatően jól szórakoztam a film alatt. Egy vígjátéknál pedig nekem ez a lényeg.

2013-12-17 21:50:50 slipknot (4) #14

egyet kell értsek az előttem szólóval! az eleje hatalmas aztán a végére ellaposodik, a legvége pedig szirup ami talán nem kellett volna, gyenge 4-es!

2013-12-08 22:25:55 JohnnyJohnny (3) #13

Az elején elég erősen nyit, ütnek az "új hullámos" poénok, aztán valahogy a végére enyhül a lendület. A töménytelen káromkodás itt még jól is állt a dialógusokban, egyáltalán nem volt zavaró a 20. b*** meg sem. A "családfő" és a szűz geek vitték el a hátukon a filmet, bár Anniston figurája is remekül asszisztált a förtelmes főnökökben megszokott karakterével, a homeless csaj viszont teljesen érdektelen volt. Ha tudták volna tartani a film első felében lévő poénhalmaz nagyságát és a vége nem csapott volna át a már megszokott család centrikus filmek rákfenéjébe, a klisékkel teli konzekvens jelenetek giccsességébe, akkor nagyobb mosollyal fejeztem volna be a filmet.

2013-11-30 07:18:53 Vitelotte (4) #12

Csillagos négyes! A smacizós résznél szakadtam a röhögéstől, tudtam hogy rajta fogják kapni őket :DDD A kórházi jelenetnél már kezdtem örülni hogy Casey leszbikus, erre kiderül hogy a nő akivel szemez igazából pasi (×_×)

2013-11-03 23:57:28 vadPINGvin (2) #11

Nem humoros, a legkevésbé sem értelmes, és nem szórakoztató.

A sztriptíz kellemes, bár szintén teljesen értelmetlen és a végén lévő forgatási jelenetekből vagy kettő tényleg jó. A legutolsó az nagyon.

2013-09-21 17:39:45 Denice (4) #10

Egetverő poénok, szerethető és utálatos karakterek egyaránt. És nagyon jó színészek!

2013-09-19 23:50:49 tomside (4) #9

rokonokkal néztem, ez azért tett hozzá valamit. De ha objektív akarok lenni, akkor sem rossz. Nem az én világom a vígjáték, de ezek a szerethető karakterek kedvessé teszik a filmet. Kár, hogy vége volt, szívesen néztem volna tovább. Kikapcsolódni tökéletes.

2013-09-14 17:31:47 hogyi (4) #8

Rég szórakoztam ilyen jól egy új vígjátékon...

2013-09-08 14:51:32 Adam Taylor (3) #7

Látszik, hogy az alkotóknak mindössze a kétmondatos alapötlet, na meg a bivalyerős szereplőgárda volt meg, és így mentek neki a forgatásnak. Ezek működnek is, viszont a fordulatok, ahogy kanyarog a sztori, legtöbbször baromi erőltetett. Szerencsére van benne annyi poén, és vaa olyan feel good hogy ennek ellenére bőven pozitív az összkép.

2013-09-02 18:53:44 slawter (4) #6

Azt ovlastam, hogy a "Virgin" neheztelt Aniston férjére, mert nem adott tanácsot neki, hogyan csókolja meg a nőt... Úgy látszik, tökéletes volt a gyereknek a szerep. ^^

2013-09-02 18:33:36 BonnyJohnny (3) #5

Tényleg meglepően szórakoztató film. A pozitív kritikák mellett is pozitívan csalódtam. Első blikkre még négyest is adtam volna rá, de azért annyira nem. Mindenesetre erős közepes.
Kicsit talán lassan indul be, a vége pedig túl giccses, de amúgy sok vicces jelenettel, amik közül egyik sem fordul át kínosba. Ezzel már veri az idei vígjátékok nagy részét.
Jason Sudiekis még sosem volt ennyire szimpatikus. Talán mert most igazi karaktert játszott, nem pedig a szokásos disztingvált szerencsétlent. Jannifer Aniston még mindig dögös.

A freakin által említett bakiparádés jelenet priceless. :)

2013-08-31 12:57:48 zeddi (4) #4

Első blikkre tipikus, max 1-2 poénnal tarkított amerikai vígjátéknak tűnt, de nagyon vicces film :) Laza, igazi kikapcsolódásra való film. Én végignevettem, és így volt ezzel a mozi teljes (telitermes) közönsége

2013-08-23 09:02:05 Daemiaen (4) #3

Korántsem annyira üde és vicces, mint Rawson Marshall Thurber előző munkája, a Dodgeball, ennek ellenére tovább folytatja az újhullámos R-rated vígjátékok - szerintem - jó hagyományát.

2013-08-22 23:45:00 freakin (3) #2

meglepően szórakoztató, vicces, a végén kicsit giccsbe hajló, dehát ez Hollywood, nem is vártam mást. arra meg nincsenek szavak, hogy Jennifer Aniston mennyire jól tartja magát.

a végén a bakiparádéban/összeállításban
a Jóbarátok zenéjén jót röhögtem, látszott, hogy jó hangulatú forgatás lehetett :)
hármas, de bitang erős hármas.

2013-08-22 22:55:56 TomPowell (4) #1

Kétszeri megtekintés után is pofátlan szórakoztatás, sablon, de szerethető karakterekkel, amihez még a szinkron is hozzá tesz (Anger Zsolt zseniális).