Frozen (2013) ☆ 👁

Jégvarázs

(Chris Buck - Jennifer Lee (XXX))

amerikai animáció, dráma, fantasy, kalandfilm, musical, vígjáték

3,6

2014-10-29 13:24:40 dorothygale (4) #26

Klasszikus.

2014-10-01 00:13:13 blazserbozso (4) #25

Éneklős-klasszikus Walt Disney, de nekem buta volt és nem voltak magyarázatok pl., hogy mitől tudott ő varázsolni. Animációs filmben ennél sokkal nagyobb élményekhez szoktam, talán ez jobban a gyerekeknek szól.

2014-08-23 12:53:15 Leo_Stotch (4) #24

Bár nem Ralph..annak a zsenialitását nem tudom mikor fogják überelni (még Lego-ék se, bár az nem Disney) de lehet az nem is volt cél. Inkább lányos mozi ez, de egy hóember gally kézzel lenyomja az ezredik Madagaszkár, Jégkorszak epizódot.
Simán csak tetszett.

2014-07-20 21:45:29 Olórin (3) #23

Jó lenne, ha a Disney nem csak technológiai, hanem történetmesélési téren is előre tudna lépni. Mit nem adnék pl. azért, ha végre megfeledkeznének az idióta komikus mellékzöngékről (mint Olaf),akiknek kurvára nincs semmi semmi szerepük a filmben, azonkívül, hogy elsütnek pár gagyi poént.
Egyébként viszont az első fél óra egészen remek, ott még szentül hittem, hogy nagyon kellemes meglepetésben lesz részem.

2014-06-03 09:27:28 Bubu (5) #22

Még egy dolog: Bántja a fülem a magyartalan fordítás. "Nyitom a szívem jól"??? Jellemzően a gyerekek nézik szinkronosan, és ezt tanulják meg? Ennél azért legyen már igényesebb a fordító... Tudom, nehéz lefordítani, de ne legyen magyartalan! Több dalt jól fordítottak, de ettől ez még zavaró.

2014-05-29 18:20:00 DenDo (5) #21

Nem hittem volna eddig, hogy egy hercegnős rajzfilm valaha tetszeni fog. Egyébként bírom, hogy a Disney-nél van önkritika.

2014-05-24 23:08:56 ChrisAdam (4) #20

Ma családdal megint megnéztük, jó kis élmény ez. Aranyos mesefilm. Egyszerűen csak szerethető és kész! :)

2014-05-19 11:19:55 o0o (4) #19

Ez a film, kezdve a pökhendi tinilány stílusú főszereplőtől a gyengeelméjű rénszarvason át mondjuk a kő-papír-olló törvényeinek ellentmondó módon darabokra törő kardig a végén, ezer sebből vérzik, mégis az egész együtt remekül működik! Nagyon érdekes ez, mert én mindig úgy voltam vele, hogyha egy film sokat hibádzik, az összességében nem lehet "jó film"; a Jégvarázs most megcáfolta nálam ezt az elméletet! Nem is tudom mi teszi; talán a fülbemászó zene, vagy az összességében grandiózussá terebélyesedő történet?

2014-05-06 21:46:55 azay (1) #18

Rettenetes Barbie-opera. Megjegyzem, ha a film ábrázolta "szeretet" tovább terjed a világban, még gyorsabban el fognak olvadni a jéghegyek. És akkor jaj a Disneylandnek!

2014-05-02 12:30:41 ChrisAdam (4) #17

Sok előítéletem volt és nem is terveztem megnézni ezt a filmet, lévén a hercegnőssége miatt, de sok barátom mondta, hogy milyen remek film, így ma délben a családdal leültünk, megnéztük.

És hát mondanom sem kell, hogy nagyon tetszett. Igyekszem mostanában, ha nézek filmet, élvezni azt, nem pedig szőrszálhasogató véleményezőként a kákán is a csomót keresni, így itt is ezt tettem, holott persze pár kisebb-nagyobb hibát észleltem, ezt bele is számítom az értékelésembe természetesen.
De! Baromira élveztem és ez a legfőbb dolog.
Tavaly a Rontó Ralph is nagyon tetszett, megkapta a csontnélküli ötöst - no persze az egy fiúsabb film volt. A Disney most kárpótolta a lányokat egy bájos kis filmecskével, ami bizony még legkisebb öcsémnek is könnyet csalt a szemébe, s engem is elgondolkoztatott.
És ez a jó ebben a filmben! A tavalyi Ralph csak nagy látványú, másfél órás hullámvasutazás volt a gyermekkorunk emlékei és érzései között egy szeretnivaló főhőssel, itt ezek mellett hozzácsapódik egy igazán jól eltalált mondanivaló és értelem és bitangjó kis mondatok, amik az ember fejében tovább motoszkálnak. Milyen jó már például a Let it go szövegében: "...és közben a szívemen ül a jég." Nagyon elgondolkodtató.
Meg olyan sokszor mondják el, hogy az igaz szeretet így meg úgy, de valahogy azért mégis igaza van azoknak a mondatoknak és az egész film hasonlatába ágyazva ez tényleg nagyon jól üt és milyen hatttalmasan király, hogy a végén a testvéri szeretetre helyezi a hangsúlyt. Mert végülis az igaz szeretet nem is a szerelem.

Remek filmecske, úgy gondolom. Gyakran énekelnek, de nem zavart, mert tetszettek a betétdalok. A "Legyen hó"-t tuti dúdolni fogom ma. :) A látvány, az animáció és a zene tökéletesen működnek együtt, így alkotnak egy nagyon erős feelinget, ami kettős - egyrészt felidézi számomra a régen olvasott meséket és másrészt pedig a csontig hatoló hideget. Legyen ez a hideg, külső vagy belső hidegség - mindegy, mindkettőt.
A szereplők nagyon szerethetőek, különösen Anna és Olaf. :) Tökéletes karakterek. Kristoff kicsit kevés nekem, mintha mindig háttérbe szorult volna, viszont Elsa személye is zseniális - tulajdonképp nincs főgonosz a filmben, csupa jó - mégis szívén a jég ül. Ez is egy fontos összekötendő dolog. De ezt már nem gondolom tovább, majd ha megérik rendesen a gondolat.

2014-04-28 15:12:49 schankox (2) #16

Rengetegszer dalra fakadnak, ez nem tetszett. Kislányos film, a hóember menti csak meg 35%-ra

2014-04-11 23:17:43 nandras (2) #15

isten bizony nagyon igyekeztem, de nem voltam képes végignézni. a disney filmek legrosszabb hagyományai elevenednek fel ebben a filmben.
az még rendben lenne, hogy egy gyerekfilmnek aranyosnak kell lenni, de ez nem aranyos. ez édibédi cukorszirupos gügyögés, egy rakás stupid dalocskával és infantilis alakokkal súlyosbítva.
kettest csak azért adtam, mert... mert nem is tudom, hogy miért.
talán azért, mert a színek legalább stimmeltek :)

2014-03-29 18:42:27 R2d2 (3) #14

Bevallom, hogy csak azért néztem meg, hogy lássam mit tesznek le az asztalra CGI terén. Ez az egész Disney recept már kezd az agyamra menni, kicsi sztori, aztán énekeljünk egyet, nehogy a szegény gyerkőcök fejecskéje belefájduljon a sok infóba... (anno volt egy Animaniacs nevű rajzfilm amiben volt is egy célzás erre az éneklősdire: "enough with singing already")
Hogy mire jutottam, hát irigylem a renderfarmjaikat, ezek amit kitalálnak, seperc alatt meg tudják valósítani.

2014-03-29 18:32:57 Ubul (3) #13

a címe ellenére nem varázsolt el, a musical betétek már túlzóak voltak (tudom,Disney,mit vártam), a sztori rém egyszerű, és kevés idő volt a kibontására,ezért túlságosan csapongónak éreztem.

Egynek elment egy nyugis, és egyben unalmas délutáni matinéra.

2014-03-18 08:08:37 Simpleton Larry (3) #12

Bár a témaválasztás, a karakterek jobb irányba mutatnak, a szokásos diznis elnagyolás miatt nem tudom jobbra osztályozni. Miért nem lehet a zenebetétek helyett, vagy legalább mellett kicsit jobban kibontani a dolgokat? Miért nem lehet lassabban, hosszabban vezetni a történetet, hogy erre idő juthasson? Miért kell még mindig a senki számára sem váratlan, unalmas "gonoszokat" elővenni? Szóval van még mit fejlődni Disney-éknek, mégha már nem félnek olyan nagyon egy depresszió-témát boncolgató forgatókönyvet pénzelni - de egy sötétebb témát nem lehet ugyanazokkal a könnyed, felületes eszközökkel kibontani, mint hajdanán, vagy legalábbis eredményesen nem.

2014-01-30 12:44:38 BonnyJohnny (4) #11

Kivitelezésben, külsőségekben klasszikus (ellenben a 2000-es évekkel), nem történetben és karakterekben. Abban - hál'Istennek - nagyon is haladó.

előzmény: Bubu (#10)

2014-01-30 12:42:38 Bubu (5) #10

Szerintem nagyon jó úton halad a Disney az elmúlt években. De ezt bizonyos értelemben - hál'Istennek - nem nevezném klasszikusnak. A nagy mindent elsöprő szerelem helyett a testvéri szeretetről és kicsit az önmegvalósításról szól. Nem a klasszikus a bajba jutott hercegnőt megmenti a herceg történet, és szerintem épp ezért hozott újat a Disney klasszikusok mellé. Gyerekeknek és felnőtteknek is tartogat tanulságot és poénokat is. Csillagos ötös!

2014-01-20 16:40:51 Adam Taylor (4) #9

Remek régivágású mese, ebből a fajtából szerintem a Hercegnő és a békát és az Aranyhajat is veri.

2014-01-14 14:21:10 opposition (4) #8

Abszolút a klasszikus vonal: 12 éves kor alatti gyerekkel kell megnézni, különben kiégeti az ember agyát...

2013-12-23 11:33:10 Denice (3) #7

Belőlem olyan "egynek jó volt" érzést váltott ki. A Rontó Ralph nekem is jobban tetszett, és a Tangled is sokkal jobban bejön, egyik kedvenc :)
Valóban kicsit sok volt az éneklésből.
A hóembert nagyon eltalálták, hatalmas arc :D A szarvassal is igyekeztek, de neki szerintem gyengécskére sikeredett.

2013-12-18 18:54:17 BonnyJohnny (4) #6

A Rontó Ralphot nem számítva két évtizede a legjobb Disney mese, ami valóban a klasszikusabb vonalat követi (bár mondjuk ez utóbbi igaz volt a Hercegnő és a békára is). Viszont így sem voltam úgy hanyatt esve tőle, mint az említett Ralphtól.
De határozottan jó (bár nekem kicsit sok volt a dalolás), vicces, érzelmes és még értelmes is.

2013-12-15 18:06:42 wayage (4) #5

Klasszikus hangvételű, igazi nagybetűs Disney MESE. Rengeteg éneklős musical betéttel. Ez jelenthetne rosszat is, de szerencsére az általam nagyon kedvelt A szépség és a szörnyeteg nyomvonalain haladva, nagyon is működnek a dalok :)) Szerethető figurák, hol komolyabb, hol viccesebb (a rénszarvas és Olaf a hóember telitalálat), hol kalandosabb, hol mondandóval bíró, hol volt, hol nem volt, de nagyon is jó volt.

2013-12-14 16:04:16 Vektor (4) #4

Pontosan, a Frozen egy klasszikus Disney musical, míg a Rontó Ralph egy Pixar utánzat volt (jó értelemben), nincs értelme összehasonlítani őket.

2013-12-13 13:05:26 Rorschach (3) #3

Hát nem egy Rontó Ralph.

2013-12-07 21:31:36 Rea (4) #2

Jónak ígérkezik, már csak a hóember és a szarvas miatt is. 28 éves fejjel könnyesre nevettem magam az előzetes jeleneten. :)

2013-12-06 09:13:01 Daemiaen (4) #1

Mióta a Disney ismét rátért a klasszikus Katzenberg-i útra, jobbnál jobb alkotások születnek: immáron második éve homályosítják el a Pixart, és teljes joggal aratják le a babérokat. A Jégvarázs is éppúgy klasszikus, mint amennyira friss és mai, vagyis remek szórakozás, igazi Disney.