About Time (2013) ☆ 👁

Időről időre

(Richard Curtis)

angol dráma, sci-fi, szerelmi történet, vígjáték

4,0

2020-01-12 22:46:30 Benny Bug (5) #50

Megnéztem már ma hajnalban, de csak most jutottam el odáig, hogy írjak is egy pár sort az élményről. Tudni kell rólam, hogy nem vagyok túl nagy híve alapjáraton a romantikus komédiáknak, meg a hasonló limonádéknak. De ez a film most nagyon betalált. Szerintem jóval több annál, mint amit a néző elsőre gondol, sőt úgy gondolom, mélysége is van. Nem giccses, egyszerre szép, megható és mélyen elgondolkodtató történetet mond el az életről. Lehet, hogy én öregszem már így rohamosan közeledve a húszhoz, de a vége felé eltörött nálam a mécses, nem tagadom. Bőgtem, mint a gyerek, akinek elvették az oviban a tízóraiját. Márpedig ilyen nem sűrűn szokott azért velem előfordulni. Talán azért is tudtam ennyire belélni magam a filmbe, mert a főszereplő karaktere abszolút jól ábrázolt, szimpatikus, akivel könnyen lehet azonosulni. Legalábbis nekem nagyon hamar sikerült. Egyébként, elgondolkodva a dolgokon, ha bármilyen szuperképességet választhatnék akármilyen filmből, én akkor is erre a "vissza a múltba" dologra voksolnék. Nem is kéne túl régre visszamennem, sok mindent máshogy csinálnék. Tulajdonképpen, ha lenne ilyen képességem, ez a film nyugodtan szólhatna rólam is. Az egész mondanivalójaként azt szűrtem le, hogy mi, átlagemberek ugyan nem bírunk ilyen képességekkel, mégis a legtöbbet kell kihoznunk az életből, hogy boldogok lehessünk. Ami talán az egyik legfontosabb dolog. Mert amíg megvan az esélye, hogy valamelyik korábbi ballépésünkön változtassunk, addig azokat meg kell ragadni, mégha a siker nem is biztos vagy garantált. Igen, lehet hogy klisésen hangzik, de valójában attól még rohadtul igaz és érdemes is figyelni arra, amit eme alkotás mond nekünk. Végső soron azt mondja, nem kell feladni, mert akkor biztos a kudarc, de amíg teszünk érte, amíg van bátorságunk valamit megtenni, vagy legalább próbálni, addig van esély. Csak élni kell vele. Bocsánat ezért a szokásosnál hosszabb "lányregényért", de ez a film épp ilyen "gyenge pillanatomban" talált rám. Bár hozzá kell tennem, ennél jobbkor nem is jöhetett volna. Hálás vagyok ennek a filmnek.

2019-12-24 22:28:53 Interracial Facial Creampie (?) #49

Voltaképpen egy apa-fia "románc", a csajozás csak mellékszál.

2018-01-04 00:32:26 Ehun69 (3) #48

Angol verzióban még az időutazás is emészthető ;) 7/10

2016-12-27 12:51:48 ChrisAdam (5) #47

Harmadjára megtekintve egy cseppet sem romlott az élmény, sőt, ahogy az ember egyre idősebb lesz és más élethelyzetbe kerül, más dolgot is meglát ebben a csodaszép filmben. Nagyon kevés filmet tudok felhozni példának arra, amikor a család, a szerelem és a gyász ilyen meghatóan, de felesleges giccs nélkül, aranyosan és vidáman megjelenik a vásznon.

2016-07-18 09:06:43 Nordbright (5) #46

Nem vártam sokat a filmtől, a történettől a leírás alapján, de meg tudott lepni. Nagyon jó kis alkotás kerekedett ki belőle. Általában nagyon szokták szúrni a szemem az időutazásos filmekben a logikai bakik, paradoxonhoz vezető megoldások. Bár van benne kérdéses szál nem is egy, de itt most rohadtul nem jött át bántó módon, szinte mellékszál volt az időutazás (technikai részét tekintve). És Bill Nighy szenzációs, nagyon kell a humora a filmbe a komoly szálak ellensúlyozására.

2015-12-25 17:34:33 Danesz99 (5) #45

Nem tudom miért nem adtam erre elsőre ötöst!? Egyszerre sírtam és nevettem.

2015-08-10 03:05:15 ChrisAdam (5) #44

2015-08-09 21:30:54 tomside (4) #43

Annyira tudtam előre, hogy mi lesz a végső konklúzió. És habár kicsit coelhósra sikerül, nagyon is valid mondanivalója van. Ezt nem árt megnézni olyanoknak, akik még nem találták meg a helyüket.

2015-01-30 01:17:32 kobretti88 (5) #42

előzmény: kobretti88 (#24)

2015-01-06 10:49:39 tomasso (1) #41

Kevés film irritál ennyire már az első percekben, de itt már az alapsztori is szörnyen gyermeteg. Az az ominózus beszólás végletekig primitív, és értelme sincs nagyon, mondanám hogy a szinkron hibája, de ez nem nyugtatna meg a filmmel kapcsolatban, főleg hogy a zenék is förtelem rosszak benne.

2015-01-06 08:28:10 Ubul (5) #40

kezd rémleni, már elfelejtettem, thx :)

amúgy az eleje kicsit irritált engem is, de utána beindult, és minden idők egyik legjobb "időutazós" filmjévé avanzsált nálam. Újra kéne már nézni :)

2015-01-06 08:11:49 BonnyJohnny (4) #39

A szinkronban valahogy úgy hangzik a párbeszéd, miután az apa elmondja a fiának a titkot, hogy:
- Hú.
- Ez is egy jó reakció. Mikor én meghallottam, azt reagáltam, hogy FAAASZT.
(Asszem ez az első 5 percben van.)

2015-01-06 07:56:32 Ubul (5) #38

mi a hatalmas poén?

előzmény: tomasso (#37)

2015-01-05 21:42:21 tomasso (1) #37

Ennél nagyobb baromságot nehezen tudok elképzelni, 5 percig sikerült nézni, csak annyit tudtam szólni az ámulattól, hogy "FASZ"...hatalmas poén, mi?

2015-01-05 21:25:50 Tenebra (3) #36

A koncepció érdekes, de engem személy szerint már az első képsoroktól kezdve iszonyatosan taszított a film hangulatában úgy, mint történetében, karaktereiben. Ez nem az én világom...

2015-01-02 14:13:05 ChrisAdam (5) #35

Megnéztük újra. És még most is nagyon szép film, úgy minden passzol szépen. Talán a legjobb film, amit a múlt évben láttam.

2014-12-07 20:40:48 ChrisAdam (5) #34

Sosem érintett ennyire mélyen film és most nem túlzok. Nem találok szavakat. Bizony, megitattam jó pár tucat egeret utána...

2014-09-01 22:53:02 sapgabor (5) #33

Igen, erre a második megnézés alatt jöttem rá. Továbbra is zseniális, szívet melengető film nekem. Megint egy film amiből lejön, hogy mitől is mások, mitől is szerethetőek és, hogy mitől is kiválóak a Brittek.

előzmény: amic (#31)

2014-04-17 21:59:05 Kalevala (2) #32

Engem az időutazások már untatnak. Elhiszem, hogy foglalkoztatja ez a téma az embereket, mert megpróbálja megfejteni a véletlen rejtélyét, vagy szeretné visszafordítani az időt, szeretne újrajátszani egy-egy elrontott helyzetet (Mi lett volna, ha…), szivesen játszadozik képzeletben a lehetőségekkel. De ha láttunk már egy jó filmet mint pl. a Groundhog Day-t, akkor minden más csak ismétlés, mindegyik ugyanazt rágja át újra és újra. Ez a film sajnos gyengére sikerült, habár dicséretes a színészek friss játéka, a sztori semmitmondó, ismétli önmagát.
Holnapra már el is felejtem.

2014-04-10 19:47:16 amic (3) #31

A nagybácsi az édesanya testvére, így ő kizárható az ilyen jellegű tevékenységből.

előzmény: sapgabor (#30)

2014-03-25 11:21:52 sapgabor (5) #30

Hosszú idő óta a legjobb film amibe belefutottam. Talán a Benjamin Button varázsolt el ennyire legutóbb.

Azért kiváncsi lennék a nagybácsi történetére is. Biztos ő is utazott az időben, még lehet, hogy többet is mint a többiek és ettől volt olyan amilyen.

2014-03-20 16:18:00 kobretti88 (5) #29

Egész jó a szinkron.

2014-03-08 21:18:31 Fonghi (3) #28

Hát én nem voltam elragadtatva. Általában nem szoktam szeretni az oktatófilmeket. Nagyjából mindent láttam elszórva mások kommentjeiben (a végén újra ledugott tanulság, az időutazás logikátlanságai - ez utóbbit nyilván szét lehetne teljesen szedni, de a magam részéről nem tartom igazán sci-finek - a sablonok, a dramaturgia hiánya stb.), talán csak azt nem, hogy mocsokul szar, undorító zenéje volt. Az erények is fel lettek sorolva (nem egészen szerelmi (hódítás)történet, életszerűre hajazó (bár azért eléggé túl pozitív) karakterek, színészi alakítások). Amíg az időutazás megmaradt saját keretein belül (manipuulálóeszköz - vagy ugyanez szebben mondva), addig nem lett volna baj, de amint snickers (vagy hogy hívták a hugit) életének rendezése is képbe került, nálam végleg bukott a dolog, és elgondolkodtam, vajon volt-e értelme az egésznek.

2014-02-12 14:28:29 nejmed (4) #27

Szerintem egyáltalán nem volt sablonos. Például az, mikor a srác élete már kezd rendben lenni és a szokásos dramaturgia szerint annak kellene jönnie, hogy a valami dráma a kapcsolatában alakuljon ki, ehelyett a lánytestvérének az élete kezd szétcsúszni látszani. Ez szerintem baromira jól kiaknázzák, mert nem tudni sokáig, hogy milyen úton fogják a történetet végigvezetni. És annak ellenére, hogy viszonylag hamar kisimulnak ezek a ráncok a történetben, mégis kellemes bizsergető feszültséget tud okozni. Ez a része kifejezetten tetszett, szerintem nagyon jól bántak a patikamérleggel a cselekményszövésben.

2014-02-06 01:11:22 vaderna (5) #26

Nem lehet nem szeretni. És hogy sablonos?:-) Kit érdekel? Engem az érdekel, hogy mit vált ki belőlem. Imádtam...

2014-02-03 22:50:05 JeszKar (4) #25

Egy kicsit bajban vagyok. Mert egyrészről egy bájos film, aminek van egy-két drámai pillanata + Bill Nighy. Viszont a másrészről azt látom, hogy filmnek alig van dramaturgiája (mintha csak egy sorozat kiragadott részeit látnám), sablonos az üzenete, és néha még logikátlan is.
Mondjuk még így is el voltam vele, de ennél közelebb a négyesem nem állhatna a hármashoz.

2014-02-02 20:43:27 kobretti88 (5) #24

75 %

előzmény: kobretti88 (#22)

2014-01-27 19:29:51 Denice (4) #23

Felüdülés volt a sok amerikai film után! :) Tetszettek a tökéletlen, hétköznapi karakterek, bájos film. De az Igazából szerelmet semmi nem tudja überelni, azt akárhányszor újranézem! Ezt azért nem.:)

2014-01-23 15:16:30 kobretti88 (5) #22

80 %

2014-01-19 10:06:53 Gasz András (4) #21

Időről időre :

Meglepően felemelő, humoros, jókedvet hozó vígjáték lett! Richard Curtis-től mondjuk nem is vártam mást! Számomra csak az utolsó harmada a filmnek az, mely nem hozott annyi vicces pillanatot.
Szép a fényképezés is és Bill Nighy újra brillírozik az Igazából szerelem után vígjátékban!

2014-01-13 22:50:36 kobretti88 (5) #20

Egy rendkívül aranyos, szerethető romantikus film az élet szeretetéről.

81 %

2014-01-09 22:31:07 Kremy (?) #19

Annyit tudok mondani,hogy aki megalkotta a Love Actually-t,az ebben a müfajban nagyot hibazni nem tud. Szellemes,szorakoztato,giccsmentes es valahol mindenkti megerint..

2014-01-07 11:02:19 szirona (5) #18

imádtam! minden hibájával együtt szerethető, remek kikapcsolódást nyújtó film ez.zseniális forgatókönyv és poénok, kielégítő képi világ - nálam még biztos előkerül néhányszor ez a gyöngyszem. :)

2014-01-04 01:44:34 andalgogalagonya (5) #17

könnyedet szerettem volna, megkaptam, méghozzá nem is akármilyen minőségben. a film zsenialitására valahol ott bukkantam rá, ahol egyértelműen tisztázta előttem, még véletlenül sem szeretné a világot megváltani, nem szeretné lenyomni a torkomon az unalomig erőltetett, már ezerszer bemutatott romantikát.

bevallom, "Charlotte" ismételt felbukkanásánál bedőltem és féltem (már szidtam is magamban a filmet, hogy "kész, ennyi volt!"), megcsalja-megbánja-bevallja-összevesznek-kibékülnek-hurrá.

plusz pont a filmnek a még éppen nem agyonidealizált karakterrajzokért.

az időutazás koncepciójának logikai erejét pedig a végtelenségig lehetne kritizálni, de nem gondolom, hogy ennél a filmnél érdemes lenne itt leragadni. Amely korábban a Butterfly Effect című filmben szemet szúr, az abból fakad, hogy a film ott arra épít, ellenben itt csak egy megvilágítási szöget kínál (mintegy nagyítót használva, hatásos és nem hatásvadász bemutatásra vállalkozik)

Az egyetlen bajom a filmmel az utolsó pár perc didaktikus összegzése. Azonban annyira szerettem az egészet, hogy ezúttal az sem tudott felbosszantani.

2014-01-03 15:30:33 VVega (4) #16

Nagyon meglepnek ezek a vélemények és a különböző pontszámok, amiket a film kap. Tíz perc után ordít a már ezerszer felmondott tanulság, unalmas, semmitmondó és érzelmes helyett érzelgős.

2014-01-03 08:16:36 Ubul (5) #15

Na itt még pont nem figyeltem annyira :D , na de akkor ezeken átsiklatva, ha a kezdeti kis idétlenkedések nem lettek volna Tim részéről (nekem kicsit kellemetlenek voltak, mint viccesek :D), akkor akár még 5ös is lehetett volna...de így is újra nézős még, pont a lentebbi spoileres részek újra megnézése miatt :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#11)

2014-01-03 08:11:14 flake (5) #14

Az időutazás :D

2014-01-03 08:04:10 BonnyJohnny (4) #13

Rachel McAdams meg kezd olyan lenni, mint Bruce Willis... :)
Milyen összefüggés van közöttük? :O

2014-01-03 07:47:39 flake (5) #12

Tele van logikai hibákkal a film, de engem ez most abszolút nem zavart. Igen, nekem is azért lett végül ötös, mert a film jelentős része nem romantikázással telik, hanem valami sokkal fontosabbal.

Rachel McAdams meg kezd olyan lenni, mint Bruce Willis... :)

2014-01-03 07:42:20 Zalaba Ferenc (4) #11

1. Valóban nem tértek ki arra, hogy vihet-e magával valakit: ez hiba. 2. Úgy értették azt, hogy nem utazhat előre az időben, hogy olyan időt nem láthat, amit még nem élt meg, viszont amit már átélt, azt bármikor bármilyen időtartamra meglátogathatja újra. Az első időutazásakor is belépett a szekrényébe, megjelent a szilveszteri bulin, megcsókolta a lányt, aztán visszament a szekrényhez, és újra visszament ahhoz a ponthoz, amikor az apja elárulta neki a titkot.

Engem amúgy másodszori nézésre jobban "zavart", hogy ha Tim visszament az időben, akkor az időutazások esetén nem ott jelent meg, ahol az adott időpontban volt (teszem azt, a szilveszteri bulinál a szöszi lány mellett, hanem ahol az utazást kezdeményezte (ebben a szituban a szekrényben), azaz a körülötte lévők azt látták, hogy a srác egyszer csak eltűnik, majd kilép a szobájából (ahol a szekrénye volt). Ez azért egy idő után - mondjuk azonnal :) - zavaró lehetett volna. Persze, nem ez a film lényege, de azért nem ártott volna ezt is levédeni.

2014-01-03 07:07:33 Ubul (5) #10

hát nem tudom, tegnap néztem meg, kb 90%-os odafigyeléssel, szóval lehet benéztem pár dolgot, de a legeljén ugye ki lett kötve, hogy
időutazás a filmben = csak megtörtént helyszínekre,emlékekre, ahol az illető már járt, oda utazhat vissza, pl a jövőbe meg nem.

1. Kit Kat-et hogy tudta magával vinni? Ki volt erre térve valahol is? Jó, nem a scifi szálra mentek rá, de ha valahol elmagyarázták - a szereplő önzetlenségén kívül - akkor lehet megnézem mégegyszer.

2. Ha Kit Kat-el visszament teljesen az időben, arra a szilveszterre, ahol az idióta barátjával összeismerkedett (és jól pofán vágta), akkor Tim újra leélte az egész életét? Mivel arról volt szó, hogy előre nem utazhat az időben, csak visszafele. Elég sokszor volt az , hogy annyi időt ment vissza, ahol még Mary-vel se volt együtt, én szerintem beleőrültem volna, ha tudom, hogy van egy feleségem, egy gyerekem, és visszamegyek legalább 3-4 évet( ha jól számoltam először), hogy utána újra kezdhessek mindent előlről, ha egyáltalán összejönne a dolog, mert hát ugye az időutazás elméleteiről több kitaláció van, de élheti -e az ember ugyanúgy az életét kétszer is, ugyanazokban a pillanatokban, hogy ugyanúgy találkozzon Mary-vel?

Viszont lehet a film elejét félreértelmeztem, és az előre utazást csak abban az értelemben értette az apja, hogy az emlékeiben ezek a dolgok még nem szerepelnek, oda nem mehet, de pl Mary már szerepelt (nagy valószínűséggel), ezért Kit Kat szilveszteri bulija után visszamehetett ugyanabba az időbe, ahonnét eljött Kit Kat-tel. Viszont akkor a gyerek kérdés megint érdekes, hisz ha az utóbbi történt, akkor 2.-jára nem fia lett volna, hanem ugyanúgy marad a lánya, szóval marad az első feltételezésem, miszerint Kit Kat-tel visszament az időben ,jóval Mary előtt, majd újra kezdte az életét, megismerkedett vele, lett egy gyerekük, csak lány helyett épp fiú. (majd megint újra kezdte, hogy lánya legyen...áh,kezdek belekavarodni...:D)

Először 3as volt tegnap este, az eleje nagyon kínos jelenetekkel volt tűzdelve számomra, utána valahogy Mary 2. találkozása után kicsit átfordult a film a jó irányába, majd jöttek a drámaibb részek, és csak ezért adtam meg a 4-est, remélvem hogy a kezdeti tökölés után azért valami ki is fog alakulni a filmben. Külön öröm, hogy

a film 3/4-e nem arról szólt, hogy hódítsa meg álmai hölgyét Tim.

2014-01-03 02:05:58 flake (5) #9

Nem vagyok egy érzelgős alkat, de ez a film, azért valahol mélyen megérintett.

2013-11-03 09:57:06 BonnyJohnny (4) #8

mivel se nem tudományos se nem fantasztikus
Egyrészt az időutazás már megér egy fantasztikumot szerintem. ;)
Másrészt az elemző hozzáállás, ahogy az időutazáshoz hozzááll (mégha szentimentális oldalról, indíttatásból és eszközökkel teszi is), megérdemli a sci-fi jelzőt.

előzmény: Hoqspok (#7)

2013-11-03 09:48:05 Hoqspok (4) #7

Az oldal szerkesztőinek javaslom a film leírásából töröljék a Sci-Fi megjelölést mivel se nem tudományos se nem fantasztikus sokkal inkább romantikáról az élet szeretetésről szól a film.

Aki a tudományos következetességet keresi a filmben az csalódni fog. Viszont aki egy kicsit is szentimentális lelkileg érzékeny és fogékony arra a gondolatra, hogy az - élet szép és az életet élni kell - és nem mindig mindenbe a logikát és összefüggéseket keresni annak nagy valószínűséggel kellemes kikapcsolódást jelent ez a film.
Richard Curtis nevét az Igazából szerelem c.film miatt jegyeztem meg remélem még sok alkotását látni fogom.

2013-10-27 09:56:10 Loretta (5) #6

Végre! Végre újra egy színvonalas, szerethető, sőt imádnivaló romantikus film, amiben poénok, karakterek, érzelmek... egyszóval minden a helyén van, és mindenből pont annyi, amennyi kell. Sehol nem esik át semmiféle ló túloldalára, csak szépen, egyenletesen vágtat, egyenest a szívünkbe. :) Visszanyertem a hitemet, hogy van - e műfajon belül is - még amiért érdemes beülni a moziba.

2013-10-13 10:42:19 BonnyJohnny (4) #5

Nincs elfelejtve. Konkrétan az az első kérdés, amit a fiú feltesz az apjának. Csak aztán a film stílusára jellemző módon Nighy közli, hogy hát eddig nem irtotta ki az emberiséget. :)

Amúgy remek film. Humoros, romantikus, megható, és szerintem egyszer sem fordul át giccsbe (talán az utolsó tengerparti séta). Ellenben a szövegek, a karakterek és a színészek remekek, még szinkronnal is. :)

És tényleg a legjobb sci-fi idén. :)

előzmény: ChYga (#2)

2013-10-11 08:38:29 Daemiaen (4) #4

Az élet csodaszép, és ezt immár Richard Curtis sem rejti véka alá (már ha eddig azt tette volna).

2013-10-09 21:40:27 The Hungarian (4) #3

Romantikus, érzelmes, humoros, könnyen kedvelhető film. Ráadásul a legjobb sci-fi idén. :)

2013-08-28 00:31:54 ChYga (4) #2

Hát azért nem egészen. sőt, érdekes módon a pillangóhatás egy az egyben el van felejtve. Viszont ha ezen az apró logikai bukfencen túljut a néző, akkor remek kikapcsolódást ígér a film. Nekem eddig az év egyik legnagyobb meglepetése.

előzmény: Lil Martin (#1)

2013-07-10 11:31:14 Lil Martin (2) #1

ez ilyen pillangóhatás fless a leírás alapján.