Nebraska (2013) ☆ 👁

(Alexander Payne)

amerikai dráma, vígjáték

4,1

Woody szerepével kapcsolatban felmerült Jack Nicholson, Robert Forster, Robert Duvall és Gene Hackman neve is. Davidet illetően pedig Bryan Cranston, Matthew Modine, Paul Rudd és Casey Affleck került szóba. Forster, Cranston és a filmben Ross szerepét játszó Bob Odenkirk együtt szerepeltek a Breaking Badben.

A film egy klasszikus, '50-60-as évekbeli "A Paramount Release" feliratú logóval kezdődik és végződik.

A temetőben játszódó jelenetben látható egy "Payne" feliratú sírkő, amely utalás a rendező nevére.

Alexander Payne negyedik filmje (Ez az életem!, Gimiboszi, Schmidt története), amely az otthonául szolgáló Nebraska tagállamban készült.
Elmondása szerint azért fekete-fehérben forgatták a filmet, mert így akartak egy "ikonikus és archetipikus" látványt megteremteni. Azzal is indokolták a döntést, hogy a táj kiemelten fontos szerepet játszik a filmben, a költői erejű fekete-fehér képek pedig nagyobb hangsúlyt fektetnek a vidék látványára. A Paramount kezdetben ellenezte a fekete-fehér felvételt, a tesztvetítések után azonban beleegyeztek. Állítólag a stúdió nyomására egy színes verzió is készült a filmből, de Payne azt nyilatkozta, hogy reméli így sosem látja senki.