Inside Llewyn Davis (2013) ☆ 👁

(Ethan Coen - Joel Coen)

amerikai-angol-francia dráma, zenés film

3,8

2021-12-21 23:41:04 The Cortez (3) #24

Vontatott sztorivezetésű zenés dráma sötét, hideg, egyben stílusos képi világgal. Egy szintén elmélyültebb darab a Coen-fivérektől, de sajnos az egész kínzóan lassú, rohadtul álmosító hangulatú, ráadásul az énekbetétek is altató hatásúak. A főként New Yorkban játszódó alkotás teljesen realista, leszámítva a közepét, ahol a cselekmény pár percre elvontabba csap át. A hangvétel komoly és depresszív, tehát poénok nincsenek, viszont vannak helyettük ütősebb beszólások, valamint káromkodós osztások Carey Mulligantől, aki ekkor még nem férfigyűlölő propagandatermékekben vállalt szerepeket. A mű legnagyobb érdemei: Oscar Isaac + az operatőri munka.

2021-02-20 16:33:25 dora87 (5) #23

Nekem, így lassan 8 év után felment ez a film ötösre. Eltelt pár év, de még mindig rendszeresen hallgatom a soundtracket.

2016-03-06 21:58:43 Ugor (3) #22

De legalább néha megszólalnak benne jó zenék is...

2015-08-21 15:06:45 ipartelep (4) #21

Megnéztem. Részben revideálok: a Coen testvérek nem tudnak rossz filmet csinálni - igaz, ezt már az elején is tudtam. Ez sem rossz film. A baj az, hogy nem is túl jó. Az ő mércéjükkel persze. Van benne néhány nagyon jó "poén", de az kevés. Kevés benne a spiritusz, a coheni mélység, és a finom, groteszk humor, amiből pl. annyi van a "Serious Man"-ben.
A zene meg szar - ez sem volt újdonság. Sajnos ez most egy vérszegény téma volt még nekik is.
Coheni mércével ez egy gyenge kettes, általános filmes mércével persze 3-4.

2015-03-14 16:35:50 ipartelep (4) #20

Hát... én a Coen testvéreket napjaink legjelentősebb, legjobb filmrendezőinek tartom. Egyszerűen más kategóriák mint a legtöbb filmes. Jobbnál jobbak a filmjeik, és már a kezdetektől. Azonban, ezt a filmet nem tudom megnézni. Ez a Dob Dylan szerzőtársa voltam téma annyira előrevetíti, hogy itt milyen zenékkel lesz tele a film... És én ezeket a zenénket nagyon nem szeretem. Kár a témáért.

2014-10-09 23:10:47 Adam Taylor (5) #19

Szép lassan felcsúszott zseniálisra. Annyi emlékezetes kép, jelenet, zene (soundtracket még mindig nem tudom megunni) - de a hangulat főleg, ami miatt megérdemli az ötöst. Nem tudom elfelejteni a didergő Oscar Isaacot, ahogy rátalál a reggel minden alkalommal, a kilátástalanságot, a fura figurákat. És nemcsak a képek, a remeklő színészek, de a dramaturgia is olyan csodásan ráilleszkedik erre!

2014-05-29 21:01:12 lizardking (3) #18

Van úgy, hogy a Coen-tesók egy-egy története, annak hangulata, szellemisége nem jut el hozzám. Most is ez történt. Ennek a filmnek is vannak jó pillanatai, de valahogy mégsem ütött be. De ők pont azok a filmkészítők, akiknek érdemes többször megnézni az alkotásaikat, mert van, hogy csak sokadszorra érnek be. Legalábbis nálam már megesett.

2014-04-11 09:06:12 Zalaba Ferenc (4) #17

Hazai bemutató: május 15.
Magyar cím: Llewyn Davis világa.
Fuck: yeah!

2014-03-27 07:22:58 deathcode (5) #16

Hihetetlenek a tesók, BÁRMIBE kezdenek. Egy héttel később is a hatása alatt vagyok, zene nagyon tetszik. Csuda az egész.

2014-02-20 13:06:08 Kalevala (4) #15

Elolvastam a cikket és bizony meglepett a sok hasonlatosság. Úgy gondolom, hiba lenne most, a cikk ismeretében Llewynt Vad Ronkkal azonosítani. Habár Van Ronk önéletrajza szolgált alapul, mégis a Coen testvérek formálták a figurát a maguk belátása szerint, a filmbe beleépítve rengeteg e miliőben létező valós személyre emlékeztető elemet. Ha abból indulunk ki, hogy Llewyn mégis csak egy fiktív figura, akkor, tessék, bármi megtörténhet vele, nem tudhatjuk, hogy alakul az élete. (talán csak sejtjük…)

2014-02-20 11:01:29 zéel (4) #14

Dave Van Ronkról én sem tudok sokat (= semmit).
De találtam egy érdekes cikket: [link]!

előzmény: Kalevala (#13)

2014-02-20 10:22:24 Kalevala (4) #13

Szerinem ez egy olyan film, aminek „le kell ülnie“ a nézőben. Megvallom, az első óra után elkapott az álmosság, de aztán nem aludtam el és megérte. Mert ennek a filmnek van egy nagyon erős utóhatása. A film után előjönnek jelenetek, amikre fel sem figyelt az ember, de visszagondolva rájuk jelentőséget kapnak. Hozzájárulnak ahhoz, hogy megismerjük és megértsük Llewynt. Szerettem, ahogy Oscar Isaacs, mint Llewyn az álmosan fáradt tekintetével lenéz a vászonról, és szerettem a zenéjét is. Az egész film hangulata hideg, nedves, lassú és fáradt és ebbe a hangulatba süllyed el a sikertelen folk-énekes Llewyn,
már rezignált, már feladta a harcot, elege van az egész cirkuszból, belefáradt a sikertelenségbe, a nélklülözésbe, hajléktalanságba, hogy mindenki csak le –a.. hole-ozza, már bedobta a törülközőt, csak egy bürokratikus kis hiba gátolja meg abban, hogy örökre eltünjön, de – és ezt látjuk végig a filmben – hű marad önmagához, a művészetéhez, nem adja el magát, nem dől be divatos irányzatoknak, még akkor sem, ha közben egyre keveskebben akarják meghallgatni.
És ekkor feltűnik Bob Dylan, aki majd felvirágoztatja ezt a zenei műfajt, sokan fogják Dylan árnyékában élvezni a sikert. Vajon Llewyn zenéjére hogy fog hatni ez a fellendülés?? Ezt már nem tudjuk meg, a fantáziánkra van bízva – ismervén Llewynt (és nem ismerve Dave Van Ronk életét).

2014-02-04 00:06:19 zéel (4) #12

Imádom a Coen fivérek filmjeit. Akármihez nyúlnak, legyen az dráma, thriller, vígjáték, western, bármi, az mindig nagyon eredeti, összetéveszthetetlenül coenes. Mint pl. ez is, ha nem tévedek, az első zenés Coen film.

Brumit meg egyenesen irigylem! Nekem nem sikerült osztályozni (mármint technikailag). Mert különben egy erős négyes. (De mire osztályozható lesz ez a film is, addigra még ötös is lehet.)

2014-01-29 19:04:55 ryood (3) #11

egészen elálmosított ez a film..pedig nagyon vártam, de most csalódtam coenékben (ez az első alkalom) lehet csak nem megfelelő állapotban néztem meg, de számomra teljesen semmilyen az egész, középszer..
és még egy macska is meghal :(
talán ilyen unalmas zenéről tényleg csak unalmas filmet lehet csinálni..

2014-01-08 18:23:02 ryood (3) #10

OFF: ellenőriztem közben, és valóban volt, de több, mint egy évvel később, mint készült a film, 2010 novemberében..

előzmény: desmond (#9)

2014-01-08 18:20:11 desmond (5) #9

Most, hogy mondod, mintha tényleg lett volna. De dvd-n biztosan nem jelent meg.

előzmény: ryood (#8)

2014-01-08 18:18:52 ryood (3) #8

én is úgy emlékszem, h nem volt programon a serious man..

2014-01-08 18:10:06 Zalaba Ferenc (4) #7

Az volt moziban. Ez viszont nem is lesz...

előzmény: desmond (#5)

2014-01-08 17:50:24 ryood (3) #6

hát sajnos igen..de ez elég szomorú..

előzmény: desmond (#5)

2014-01-08 17:43:15 desmond (5) #5

Az A serious man-t sem mutatták be, sőt, még dvd-n sem jött ki. Szóval nem újdonság.

2014-01-08 17:21:42 ryood (3) #4

szégyen, hogy ezt a filmet se mutatják be a magyar mozik :(

2013-11-22 21:53:42 kobretti88 (?) #3

Ezt nálunk mikor lesz bemutatva?

2013-11-22 00:25:43 ryood (3) #2

mégsem lesz decemberben premier?:(

2013-11-19 21:00:59 ryood (3) #1

egyre mennek fel a pontszámok.. :-)