Experiment in Terror (1962) ☆ 👁

Terror-kísérlet

(Blake Edwards)

amerikai film noir, krimi, thriller

4,3

2017-08-06 22:19:21 critixx (?) #13

Apró megjegyzés: ami itt az oldalon a film plakátjaként van feltüntetve, valójában a filmzenét tartalmazó bakelitlemez borítója. :)

2017-08-06 01:49:39 dikalosz (5) #12

Szép ötös ez a film. Az utolsó negyed órától ugyan mást vártam, de még így is: tökéletes zene, egyedi operatőri munka és egy bizonyos fajta sajátos feszültségkeltés jellemzi.
Lynch egyébként nyíltan rajong a filmért, és inspirálta őt. Elég csak megnézni a jeleket: Twin Peaks, Garland (Briggs), ázsiai nőci nagyon hasonlít Josie-ra, a zene is hasonló, igazából már mikor elindult a film akartam mondani, csak hülyeségnek tűnt. Ám így utólag már nem.
Summa summarum érdemes megnézni!

2014-03-23 23:30:42 Lil Martin (?) #11

OFF: lehet, hogy jobban az övé, de akkor sem Mike Patton feldolgozás, hanem Fantomas feldolgozás. nem olyan jó példa, de pl. Zappa albumain is figyelgetem olykor a többi kis bugrist, mit csattognak, hogyan pöngetik, hiába a neve alatt adták ki, plusz még a producere is. (nagyrészt.) (azt hiszem.)

előzmény: deathcode (#10)

2014-03-23 23:08:18 deathcode (?) #10

OFF: mivel egyben a lemez producere is volt, egy cseppet jobban az ő feldolgozása, mint bármelyik másik tagé...

előzmény: Lil Martin (#9)

2014-03-23 15:46:26 Lil Martin (?) #9

OFF: nem Mike Patton feldolgozás ez, azazhogy akkor lenne az, ha nem akkora nevek állnának mellette, mint Osborne, Trevor Dunn és Lombardo.

ON: meg is nézem nemsokára.

2014-03-23 14:30:27 deathcode (?) #8

Vagy Mike Patton feldolgozását!

előzmény: Paul Ricard (#7)

2014-03-23 12:09:39 Paul Ricard (4) #7

Csodálom, hogy Mancini score-ját még senki nem említette: Henry Mancini - Experiment In Terror

2014-03-23 11:29:14 Paul Ricard (4) #6

Ezen jót nevettem: a nő San Francisco Twin Peaks nevű városrészében él, és egy Red Lynch nevű fickó terrorizálja...

2013-05-23 19:01:56 ChrisAdam (5) #5

Nagyon jó film. Amellett, hogy hangulata kitűnő, tempója nem engedi, hogy ellankadjon figyelmünk, a színészek óriásiak, a történetvezetés bravúros; nagyon jó meg tudja tartani azt a feszültséget, amit már az első percekben felépít. Tulajdonképp alig találkoztam még olyan filmmel, ami ennyire az elején mindent megteremtett volna, ami kell az egészhez - hangulat, feszültség. (Ilyen még az Alien első hat perce, most hirtelen ez ugrott be.) A második percben máris a félelem kerít hatalmába, és ez a félelem (ami nem az a horroros, hanem az a szorongásos, pszicho dolog) nem múlik el, a film tökéletes megtartja a "kiizzadós" hangulatot és az a legjobb benne, hogy nem is annyira sötétben, éjszaka közepén játszódik, hanem legfőképp nappal, persze akad éjjeli jelenet - ennek ellenére azokban a jelenetekben is megmarad a feszkó, amit a fenyegető úgy ad, úgy sugároz, hogy tudjuk, kicsoda és micsoda. Amúgy az ő karaktere elég összetett, ahhoz képest, hogy nem tudunk meg sokat róla. De az (legalábbis az én számomra) feltűnt, hogy a gyilkos először profinak tűnik, aki mindent tud, stb., de a vége felé kiderül, vagyis valamennyire érződik, hogy mégsem. A végén túl naiv volt, amikor felhívta az FBI-t, amikor elment csak úgy a meccsre, mikor a nő látta már az arcát... szóval nem volt akkor már profi és egyébként is, ahogy egyre többet tudunk meg róla, egyre több lesz benne a hiba.
A főszereplő nő rendkívül jól játssza a szerepét, de ki kell emelnem Ripleyt is, aki a film legjobb személyisége (és talán a legszerethetőbb is.).
Mindenkinek ajánlom Blake Edwards filmjét, aminek szavazótábora előtt én is értetlenül állok. Ennek minimum 150 szavazattal, klasszikus titulussal ellátott filmnek kéne lennie.
Nem tökéletes ötös, de ötös. :)

2013-05-19 22:02:02 flake (5) #4

Ez gyors volt :) Hasonlóképpen vélekedem én is, de az nagyon meglett, hogy ilyen kevesen ismerik.

2013-05-19 20:58:50 BonnyJohnny (5) #3

Valójában öt nappal az első szavazat után láttam, de akkor nem volt időm hozzászólást írni. Aztán másnap sok ügyintézésem volt, meg mozi is... teljesen elfeledtette velem. :P
Nos, szerintem azért zseniális, mert egy nagyon izgalmas szituációt dob fel, és azt fokozatosan izgalomban tartja a film teljes játékidejében, tehát jó thriller. Teszi ezt úgy, hogy megmarad életszerű kriminek, ami a nyomozás és a karakterek viszonyát illeti (gondolok itt arra, hogy nem erőltetnek romantikát a filmbe, annak ellenére, hogy amúgy a szereplők között láthatóan működik a kémia).

2013-05-19 20:48:58 flake (5) #2

Bonny Johnny. Szerinted, miért zseniális?
Igen, szeretném előtérbe helyezni ezt az alkotást ;)

2013-05-10 13:13:46 flake (5) #1

Komolyan senki sem látta? Tudom ajánlani bárkinek, aki szereti a műfajt :)