R.I.P.D. (2013) ☆ 👁

R.I.P.D. - Szellemzsaruk

(Robert Schwentke)

amerikai akciófilm, fantasy, krimi, vígjáték

2,6

2022-06-10 00:32:54 dorothygale (4) #27

Szörnyű, de ez nekem tetszett. Bírtam ezt a 2 szürreális szellemirtót. Bejött a cowboy akcentus , és a poénok is.
A főgonosz rész kitalálható volt, de egyébként ötletes. Valami olyasmi amit még nem láttam :D

2014-12-09 00:09:10 Leo_Stotch (2) #26

Nem tudok rá jobb jelzőt...szétdigitalizált marhaság, ami nem vicces. A vègén már az volt az érzésem, felrobban a tévé..mindezt úgy, h leszámìtva az elején a lassítást borzasztó gagyi,plasztik a kép és ami a legrosszabb, szinte egy poén se jó.
Tán a számítógépről való pornó letörlésen és a végén a szakállazáson mosolyogtam

Gyenge.

2014-02-18 19:40:26 Glasseye (2) #25

Hát mit mondjak kora esti limonádénak elment, de semmi többet nem nyújtott!

2013-12-10 06:11:39 BonnyJohnny (2) #24

én azt szeretem tudni a filmekről, mielőtt megnézem, ami a leírásában szerepel.
Én inkább kerülöm a leírásokat a KT-n. Mert legtöbbször a port.hu-ról átvettek, és ezért néha pontatlanok, néha leírják az egész filmet, néha konkrétan spoileresek.
Ellenben Jason13 leírásában nem is értem, mi a spoiler. :)

előzmény: Lil Martin (#22)

2013-12-09 22:30:20 carmine (3) #23

Értem én, hogy nem mindenki ugyanúgy néz filmet. Ezért írtam le, hogy valójában mennyit írt le, hogy eltudd dönteni, hogy az neked sok-e már vagy még belefér.

előzmény: Lil Martin (#22)

2013-12-09 22:27:11 Lil Martin (?) #22

értem én ezt, de pl. a fight clubban sem a fő bonyodalom volt számomra a ráejakuálós rész. én azt szeretem tudni a filmekről, mielőtt megnézem, ami a leírásában szerepel. ez már szörszálhasogatás lesz, de sok olyan film van, ahol az első 15 percben meghal valamelyik központi szereplő, vagy olyan hal meg, akire az egész film épül. nem fontos a halál persze, de olyav derül ki róla, stb.. azt akartam ezzel mondani csak, hogy az arc elvette tőlem a ma estére betervezett filmek egyikét.

előzmény: carmine (#21)

2013-12-09 21:44:13 carmine (3) #21

Martin a zárójeles részt én tettem spoiler-be, mert nem biztos, hogy mindenki látta az adott filmet. (A Gladiátor-ról ír, ha valaki még nem látta, ne olvassa el.)
Amúgy Jason maximum az első 10-15 percet ha leírta, azt meg nem gondolnám, hogy nagy spoiler lenne. Minden egyéb tudható. De például se a fő bonyodalmat, se a fő végkifejletet nem írta le.

előzmény: Lil Martin (#20)

2013-12-09 21:10:21 Lil Martin (?) #20

hinnye, a filmet még nem látván, de igencsak úgy érzem, hogy a spoiler revolvered igencsak beletalál sokak film élvezetiérték sarkantyúscsizmájába. szóval na, ha nem olvasom ezt, akkor tán még ma nekikezdek a filmnek, így viszont várnom kell vele, amíg elfeledem hozzászólásodat, hogy teljes élvezeti értéket tudjon nyújtani e remek. azért megköszönni nem fogom, inkább legyen itt a "rohadj ketté" helyett egy "kérlek ilyet ne csinálj már többet, mert fölba fölidegesít" befejezés. szia, minden jót. (remélem még nem láttad a Gladiátort, ne örülj, a végén úgyis meghal!)!

előzmény: Jason13 (#19)

2013-12-09 18:59:05 Jason13 (3) #19

A történet főszereplője egy zsaru, akit elárul a társa és megöl, viszont a fickó nem nyugodhat békében, mivel bekerül a szellemzsaruk közé, akik a szökött lelkeket hajkurásszák világunkban. Társául kap egy vadnyugati pisztolyhőst, így ketten próbálják megmenteni az emberiséget a gonosz túlvilági lényektől és mikor épp nem akcióznak, akkor egymás agyára mennek.
Ez a koncepció nem is lenne rossz, bár sok eredetiséget nem tartalmaz, mégis, ki lehetett volna ebből hozni egy szórakoztató látványfilmet, kár, hogy a végeredmény egy összecsapott bugyutaság lett.
A legnagyobb baj az, hogy az alapvető klisék mellett nagyobb nyúlások is vannak, például az egész túlvilági rendőrőrs és a bűnöző lelkek kísértetiesen hasonlítanak a Sötét zsarukban látható díszletekre és kreatúrákra. Ezen felül ott van még a két, egymástól teljesen különböző főszereplő karakter, akik a játékidő végére összekovácsolódnak és még egy szerelmi szálat is kapunk, ami egy az egyben a Ghost című romantikus moziból lett kiollózva.
Persze, megbocsájtható lenne ez a sok "lopás", ha a film tartalmazna jó humort és magába szippantó hangulatot, de sajnos ezek helyett erőltetett poénokat kapunk és egy elképesztően kidolgozatlan cselekményt, ami még logikai buktatókban is gazdag.
A készítőknek az volt a szerencséjük, hogy magas költségvetésből gazdálkodhattak és még egy kifejezetten szimpatikus színészekből álló gárdát is megnyertek maguknak. Így a látvány egész korrekt, bár néhol kilóg a CGI-lóláb, de az akciók még így is dinamikusak és jól fényképezettek. A szereplők pedig megfelelően hozzák karaktereiket, a csúcs Jeff Bridges, aki nagyszerűen alakítja a vén western-hőst. Mellette Ryan Reynolds már jóval haloványabb, viszont a fő gonosz bőrében Kevin Bacon szintén hozza a tőle elvárható szintet.
Összességében tehát a Szellemzsaruk egy agyatlan, látványra kiélezett hülyeség, amit akkor lehet viszonylag élvezni, ha teljesen kikapcsoljuk az agyunkat másfél órára és az ég egy adta világon semmit nem várunk a látottaktól. Én így tettem, ezért egy jó indulatú közepessel tudom jutalmazni a filmet, ami megérdemelten esett pofára a mozipénztáraknál.

2013-12-02 14:20:46 hemill (4) #18

Nem kell annyira komolyan venni és logikát sem kell benne keresni, ezért lesz annyira szar, h már jó! :)

2013-11-04 19:15:14 Aaron Boone (3) #17

Iszonyat gyenge a CGI, as Asylum produkciokban lehet ilyet latni. Jeff Bridgest szeretem, ezert 3.

2013-10-20 12:50:02 sztacska (?) #16

Ez a film döglöttebb a foszlóknál is... Jeff Bridges pedig eme karakterével az élmezőnybe került a ripacslistán.

2013-10-20 11:05:08 kovi1970 (2) #15

Valami MIB és Szellemirtók kotyvalék, értékelhetetlen történettel. Az akció és az effektek önmagában kevés a sikerhez. Nálam legalábbis.

2013-09-15 15:02:42 vadPINGvin (2) #14

Marisa Miller alakítása az egyetlen ami érne valamit a filmben, ha kicsivel nagyobb teret kapott volna.
És ezzel azt hiszem mindent elmondtam. :)

2013-08-26 07:35:53 Mikkey (2) #13

szegény ember men in black-je :)))

2013-08-24 07:44:14 goromba (2) #12

MIB light.Reynolds meg színész-light.Vagy az sem.Egyszerűen nincs a fószernek mimikája.
És ez zavaró.
És igen, Bridges nem lenne rossz, de sokat nyafog.
Még a nem túl eredeti alapötlethez képest is egy elpocsékolt lehetőség, mert simán lehetne akár egy közepes film is, mondjuk Reynolds helyett bárki mással(komolyan mondom, még Seagalban is több az érzelem), meg egy kicsit bonyolultabb forgatókönyvvel.

2013-08-11 21:57:48 opposition (3) #11

Ilyen jó színészekkel ilyen rossz filmet...

2013-08-11 14:47:51 tomside (3) #10

teljesen mosolygós kis film, tökre eltalált szereposztással. ( azt leszámítva, hogy a zöld lámpásban nyújtottak után ez a film is ráerősített a véleményemre: Ryan Reynolds alakítása bármikor tetszőlegesen helyettesíthető egy sótartóval, kínai vázával vagy tomfával.) Mary-Louis Parker nagyon bejön férfiszemmel.

2013-08-10 13:03:43 tomside (3) #9

Most ültem be rá a két unokahúgommal, miattuk eleve ötös. :)

2013-08-01 07:31:59 BonnyJohnny (2) #8

Borzasztó logikátlan, és sablonos, ami nem tudja eldönteni mi is akar lenni, ezért minden akar lenni, és semmi sem lesz. De ami a legrosszabb, hogy humortalan is. Na jó, ez nem igaz, van benne poén, de azt a trailerben mind el is lőtték. Bridges percekig(!) tartó kalapos nyafogása pedig még az ő karakterét is dobta a szememben.
Őszintén szólva gyenge kettes. Csak azért nem egyes, mert... nem is tudom miért nem.

2013-07-18 09:48:38 Daemiaen (3) #7

Jeff Bridges jó, de ez önmagában kevés, mert a karaktere nincs rendesen kidolgozva.

2013-07-18 09:16:20 BonnyJohnny (2) #6

Jeff Bridges sem húz rajta? Vagy önmaga paródiájává fajult?

2013-07-18 09:13:51 Daemiaen (3) #5

Több nagy előd nyomdokain járó, amúgy jobb sorsra érdemes képregényadaptáció, amelyben bizony volt potenciál, ám filmkészítői oldalról - úgy látszik - hiányzott az a tehetségbeli plusz, ami az amúgy igen drága film létjogosultságát igazolhatná. Érzésre hiányzik belőle legalább egy óra, holott a sztori mélysége ezt nem indokolná, a másodvonalbeli trükkök pedig nevetségessé teszik, az amúgy hollywoodi nyári mércével mérve már-már B-szintű költségvetést.

2013-07-17 23:11:08 Zalaba Ferenc (2) #4

Hát ennek a filmnek tényleg van szaga, és egyáltalán nem kellemes.

2013-07-16 12:40:13 ChYga (1) #3

Jogos... :D

2013-07-15 12:27:09 limupei (2) #2

Nem is tudom, láttam-e mostanában olyan hollywoodi trailert, aminek ne lenne "valamilyen szaga". Miért pont ezt a sormintát ne rajzolnák tovább, ebből még legalább nincs tizenöt :)

előzmény: ChYga (#1)

2013-07-11 12:10:25 ChYga (1) #1

Az előzetes alapján nagyon Men in Black szagú...