Grown Ups 2 (2013) ☆ 👁

(Dennis Dugan)

amerikai vígjáték

2,3

2021-08-22 20:31:54 Xuja (1) #46

Nem értem miért nem szeretitek, legalább 3 Oscart kellett volna nyernie.. Legjobb böfögés, hányás és fingás.

2021-07-19 09:20:36 Nordbright (2) #45

Igaz, már régebbi film, de azért arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy az amerikaiak mikor nőnek ki a pisilés/böfögés/fingás/hányás "nevettetési faktorból". Ez inkább szánalmas :(

2019-01-01 15:35:10 Raul (1) #44

Egészen a harmadik jelenetig bírtam...

2018-11-04 21:00:06 Fujimi (1) #43

Nem olyan lassú a felfogásom, de nem találtam alaptörténetet sem, nem, hogy jó poént.

2016-11-28 15:02:46 Dezsmant (2) #42

Hát ez botrányosan szar az elsőhöz, bár az első se volt nagy durranás.

2015-02-06 13:54:25 dorothygale (4) #41

Ilyen baromsagot...ez már annyira gáz , hogy jó....

2013-11-29 12:08:28 szakmunkás (2) #40

Shaq miatt nem 1-es amúgy...

2013-11-25 00:08:55 sztacska (?) #39

Végig az járt a fejemben, hogy Rob Schneider azért nincs a filmben, mert szétkólázta az agyát és már fingani sem tud rendesen, vagy ezt már ő is gáznak találta?
A visszatérő triumvirátus poén meg tényleg az amerikai vígjátékok egyik mélypontja.

2013-11-23 21:21:55 Sántha Orsolya (1) #38

Szívemből szóltál.

előzmény: Jason13 (#36)

2013-11-22 19:35:56 ekrekirts (1) #37

Nem értem ez a film, hogy szedett össze 2 kerek pontot KT-n, imdb 5,2 ROFL. Ez nem vígjáték, ezzel vallatni lehet komolyan mondom, bár akinek bejön a 90percen át fingunk, böfögünk, szarunk, hányunk cucc, bármiféle story, vagy a cselekmények közötti kapcsolat nélkül (tényleg nincs), az még akár élvezheti is. Ha nem, akkor azt ajánlom jóóó messziről kerüljétek el.

2013-10-30 22:38:44 Jason13 (1) #36

Mi kell ahhoz, hogy engem elszórakoztasson egy vígjáték? Először is legyen egy egyszerű, de a maga módján érdekes és vicces alapsztorija, melyben szimpatikus karakterek mozognak és jól működő poénokat sütnek el. Ennyire egyszerű, ha summáznom kéne a lényeget, szimplán csak azt írnám: ha röhögök, akkor nincs baj.
Sajnos nem ez volt a helyzet a 2010-s Nagyfiúkkal, amit majdnem sírva néztem végig, hiszen tele volt olcsó altesti poénokkal, unszimpatikus figurákkal és nulla sztorival, ezt pedig még sikerült megfejelni giccses "életigazságokkal". A baj ott van, hogy ennek a szörnyűségnek készült egy folytatása és szolgai módon követi is a második részek legfontosabb szabályát: kétszer annyit mindenből, ami működött az elsőben.
Ez azt jelenti, hogy Adam Sandler legújabb ámokfutásában másodpercenként fröcsögnek a testnedvek, szivárognak a bélgázok és az arcunkba egyenesen belerobbannak a rosszabbnál-rosszabb beszólások, de a java még hátravan!
Itt még annyi sztori sincs, mint az előzményben! Komolyan, a három forgatókönyvírónak sikerült összehoznia azt, hogy a főszereplő emberek (színésznek nem nevezném őket, pláne nem komikusnak) egyik jelenetből mennek a másikba és csak úgy mindenfajta előzmény nélkül szerencsétlenkednek! Ez aztán a cselekmény, ennél még a Jason Friedberg/Aaron Seltzer duó is többet tudott felmutatni ocsmány paródiáikban! De lendüljünk túl azon, hogy filmünknek nincs semmiféle gerince, mivel itt vannak "kedvenceink", név szerint: Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock és David Spade! Nekik sikerült egy óriási bravúrt elérniük: alulmúlták önmagukat.
Nem viccelek, ezek a csávók nem csinálnak mást, csak odaállnak a kamera elé, oszt nevetnek egymás hülyeségein. Ez a nem semmi! Bár, azt megjegyzem, mindegyikőjüknél bedobtak az írók valami kisebb-nagyobb magánéleti problémát, de ezek csak lógnak a levegőben, majd a befejezésben megoldják egy fingással az egészet.
Nem is tudom, mit írhatnék még erről a borzadályról. Egyszerűen ez már a legalja mindennek, ezalatt már csak a Föld izzó magja található. Ez pedig azért is szomorú, mert Sandler anno még minőségi nevettetőnek számított, de mára már neve egyet jelent a pocsék vígjátékokkal. Nincsen kezdés, nincs befejezés, nincs sztori, nincsenek karakterek és az értékelhető poénok is hiányoznak. Ezt a büdös nagy ocsmány szemetet pedig már másodjára vitték sikerre a nézők! Ilyenkor érzem azt, hogy a világ megérett a pusztulásra.

2013-08-31 22:38:00 Grofia (1) #35

Ostobaság volt részemről, hogy megnéztem de hajtott a remény, hogy ez valamivel jobb lesz mint a korábbi Sandler filmek. Tévedtem! Soha többé nem követem el ezt a hibát!
Adam Sandler egy levitézlett ócska ripacs, aki a 2000-es évek közepe óta képtelen, egy legalább középszintű filmet összehozni. Ez a "filmje" sem kivétel, pontosan ugyanazt a nagy semmit nyújtja mint a korábbiak. Az egész történet bárgyú, dúskál a Sandler féle leegyszerűsödött "humorban" ami fingós és egyéb alpári viccekből áll, a többi szereplő pedig vígan lubickol ebben az általuk kreált végeláthatatlan szartengerben. Egyáltalán nem vicces!!! Sajnos a többségnek még sokadszorra is "bejön" ez az olcsó humor, úgyhogy Sandler tovább gyárthatja rosszabbnál, rosszabb "vígjátékait", pedig igazán pihenhetne egy kicsit.
Senkinek sem ajánlom!

2013-08-22 09:44:28 Leslie (?) #34

Azóta már megbeszéltük flake kollégával, és mondjuk úgy, hogy annyira gondolta komolyan a kommentjét, amennyire Glasseye a sajátját. :)

"Szóval egy vígjátéknál egy vicces szituáció..."
Egy vígjátéknál tényleg így van, de egy szarkupacnál nem hiszem.

előzmény: Xuja (#33)

2013-08-22 09:20:28 Xuja (1) #33

Spoiler: a filmre vonatkozó olyan információ, aminek idő előtti közzététele csökkentheti a befogadás élményét. Szóval egy vígjátéknál egy vicces szituáció kevésbé lesz "ütős" ha tudod mi fog történni, szerintem ez nyilvánvaló.

2013-08-22 00:00:02 Leslie (?) #32

Most komolyan ezen a "filmen" veszekedtek? Ebben spoilerek?
Idézet egy lenti kommentből: "ha leírom a szarás/hugyozás/hányás/fingás szavakat ki kellene tennem a spoilert, mivel a film 1/3-a erről szól"

2013-08-21 23:37:00 flake (?) #31

Ugyan már, én csak megkértelek, hogy az említett humoros jeleneteket tedd spoilerbe, gondolom ezek a csúcspontok, ha már kiemelted őket, és még a trailerben is benne voltak, amit én nem győzöm hangsúlyozni, tudatosan kerültem, de ezek után már tényleg úgy érzem, semmi értelme megtekinteni ezt a filmet. Kérlek, ne írj töb Pm-et, mert az viszont provokatív volt, és nem szeretnék arra hivatkozni, hogy ki provokál kit.

"Ez a te leckéd, Larry?"

előzmény: Glasseye (#29)

2013-08-21 22:30:55 Lil Martin (?) #30

van egy olyan érzésem hogy spoiler nélkül sem sokat muhaháznék az említett jeleneteken..

2013-08-21 22:14:30 Glasseye (4) #29

Én úgy érzem hogy direkt provokálsz engem. Nem értem hogy mi motiválhat téged , de rólam ez lepereg szóval folytathatod nyugodtan!

előzmény: flake (#27)

2013-08-21 22:10:49 slawter (?) #28

"Vitathatatlan hogy jelenleg ő a komédiafilmek koronázatlan királya"

Vitatom. Sőt...

előzmény: Glasseye (#22)

2013-08-21 21:47:47 flake (?) #27

Most már muszáj leszek :(

előzmény: Xuja (#26)

2013-08-21 20:46:35 Xuja (1) #26

Sztem hagyd ki a filmet is, biztos ami biztos: :)

előzmény: flake (#25)

2013-08-21 20:13:06 flake (?) #25

De én direkt nem néztem meg azt sem :( Mindegy. Valahogy kibírom.

előzmény: Glasseye (#24)

2013-08-21 20:11:03 Glasseye (4) #24

Nem gondolom hogy ezzel spoilereztem volna! Mindezek benne vannak az előzetesben is!

előzmény: flake (#23)

2013-08-21 20:03:27 flake (?) #23

Rengeteg a spoiler. Ezeken én már nem fogok tudni nevetni, kérlek, legközelebb tedd spoilerbe az ilyen részeket. Gondolok itt a szarvasos meg a bepisilős részre, mert így ez számomra már nem lesz vicces :(

előzmény: Glasseye (#22)

2013-08-21 16:51:38 Glasseye (4) #22

Ma sikerült moziban megnézem. Ahhoz képest hogy eleinte egy bugyuta vígjátéknak gondoltam előzetes alapján óriásit csalódtam benne pozitív értelemben! Adam Sandler a film végéig a hátán viszi a filmet. Vitathatatlan hogy jelenleg ő a komédiafilmek koronázatlan királya és úgy gondolom még jó pár évig csúcson is marad. Azonban a film szerintem azért nem lett olyan jó mint az első mivel nem lett jól felépítve és kidolgozva a történet. Viszont a poénok a helyükön voltak. A szarvasos jelenetnél majdnem besírtam főleg amikor a női melltartó lelógott a szarváról. A 80's évek hangulatát idéző bál is a helyén volt a barátok az egyéniségeikhez illő jelmezbe bújtak. Vicces volt a buszsöfőr is főleg amikor bepisilt.. A karakterek jól fel voltak építve, az összes barátról és családjukról tudtunk meg újdonságokat ami nagy előrelépés az előző filmhez képest!

Összességében remek szórakozást nyújtó vígjáték amit végigröhögtem :)

2013-08-01 21:16:29 yahooboi (?) #21

Volt egy jó és 3 közepes filmje meg egy halom (Uram Bocsá) kaki! Nem is tudom mire számítottál :)

2013-07-20 09:53:25 Ubul (1) #20

Sandler kezd egyre jobban mélypontra kerülni nálam az utóbbi filmbeli szerepeivel :/

2013-07-20 08:53:25 McCl@ne (?) #19

Azért az kemény, hogy még annak is "nézhetetlen", aki az előző - számomra nézhetetlen :D - részt szerette :O
Port.hu nem hiszem, hogy kocanézőket leszámítva bármilyen körökben mérvadó lenne, bár nyilván nem is erre utaltál :)
Amúgy tarolhat ez is, meg tarolt a Másnaposok 3 is. Tanulságos dolog, és ezt a tanulságot Hollywood kitűnően le tudja majd vonni.

előzmény: GeryFlash (#17)

2013-07-20 08:28:08 Ptrskay (?) #18

Hm, nem rossz átlaggal indul. Azt hiszem ez már elég indok, hogy rányomjak arra, hogy nem akarom megnézni.

2013-07-19 03:07:58 GeryFlash (1) #17

Nos, először is le kell szögeznem, hogy alapvetően bírom a Sandler filmeket, ezért ma elmentünk a ,,premier napi" vetítésre, angolul néztük meg 2 haverommal, akik szintén nem Sandler haterek.
Igen, nekem bejött a távkapcs/apa ég/apafej/zohan/grown ups filmek, és szerintem meg pont az 50 első randi ami gyenge, és kevés poént tartalmaz.

Szóval a grown ups 2... Ez egy minősíthetetlen mocsok volt amit ez az állat Dugan az arcunkba tolt, viccen kívül, ha leírom a szarás/hugyozás/hányás/fingás szavakat ki kellene tennem a spoilert, mivel a film 1/3-a erről szól. Igen, a grown ups 1ben és az apaégben is vannak undorítóbb jelenetek, de nem ennyi!!!! Ez egy merénylet volt a filmipar ellen.
A film nem szól semmiről, nincs eleje és vége, semmi nem történik, tényleg nincs sztorija.
A viccek egy része ugye a fingásról szól, de ezek talán még a jobbak. Azok a kínos nézések egymásra, ez lenne elvileg vicces, meg az a Swag néger gyerek ahogy mondja, hogy ,,,wháááááát???". Az, hogy jó csaj ugrál, és erre a sok kanos faszi izgul, ez is kb a filmből 15 perc. Szégyen volt az egész film, volt benne közel 300 gag, ami mind gyenge volt, nem elég hogy rosszak a viccek de kurva sok is van belőlük.
Az első jelenet egy szarvas arcba hugyoz mindenkit, a záró jelent meg egy fingás. Eközben a film szól a semmmiről, ha elém raknának a filmből 10 random jelenet nem tudnám sorba rakni mert nincs történet.
Nem értem, hogy egy viszonylag vicces (kicsit néhol undorító) Apa ég után és egy teljesen korrekt (még egész tartalmas moralt tartalmazóÖ nagyfiúk után ez mi a rettenet volt...

Porton az első rész 7,6, ez 7,1, amit nem tudok felfogni, a moziból kijövet mindenki ócsárolta ezt a förmedvényt, vagy nem látták akik szavaztak, vagy olyan seggbuták és egyszerűek mint Hajdú Péter rajongótábora.
IMDB-n szerencsére 4,5, bár az is bőven túlzás

És ezt én úgy írom, hogy egyáltalán nem az a művieskedő sznob vagyok, shop stop2, szextúra, apaég stb minden jöhet, de ez vmi kritikán aluli volt, kár volt végigszenvedni és bizalmat fektetni bele.
Nagyon ritkán kommentelek, általában jó filmeknél, de ezt ktöelességnek éreztem leírni, hogy figyelmeztessek mindenkit ne nézze meg, mert akár milyen humor beállítottságú vagy, ez egy szenny.
Egyszóval ez nézhetetlen

2013-07-11 22:54:25 carmine (4) #16

Azt sem mondtam, hogy emiatt alaptalan, csak jeleztem, hogy színészileg több van benne, mint egy vígjáték színész. És arra reagáltam vele, hogy kiakadtál, hogy egy P.T. Anderson filmben szerepelhetett.
Az Arany Málnát meg remélem te sem veszed komolyan és nem hiszed el, hogy valóban mindig a legrosszabbak nyernek... :)

előzmény: McCl@ne (#15)

2013-07-11 22:49:34 McCl@ne (?) #15

Ez az Üres város, ami miatt alaptalan a Sandlert övező gyűlölet, nos, 2007-es film.
Azóta annyi Arany Málnát vitt már haza ez a szerencsétlen, hogy egy liter szörpöt lefőzhetett volna belőle.

előzmény: carmine (#14)

2013-07-11 22:45:46 carmine (4) #14

Én is láttam az előzeteset. De továbbra is fenntartom, hogy nem az adott filmről beszéltem, hanem Sandlert körülvevő gyűlöletről.

előzmény: The Hungarian (#13)

2013-07-11 22:43:52 The Hungarian (1) #13

"In the first five minutes, a deer walks into the star's bedroom and urinates on his face. It's all downhill from there."

előzmény: carmine (#9)

2013-07-11 22:32:51 carmine (4) #12

Hát akkor velem van a baj, hogy nem érzem az egészet olyannak. Apatow filmjeinél meg nem tudom, hogy csak a rendezéseit érted vagy a produkcióit. A rendezései nem voltak rosszak, bár vígjátékként nekem igazából a 40 éves szűz tetszett igazán, a többi sem volt rossz. Produkciók közt meg van nagyon jó és nagyon rossz is, ott nem tudom, hogy melyiknél mennyire volt benne a keze. De tény, hogy másfajta humorral operálnak azokban.
Azért abban is bízom, hogy McCl@ne azt is olvasta, hogy milyen drámai színész Sandler (bár látta a Kótyagos szerelmet) és ad egy esélyt az Üres városnak. :)

2013-07-11 22:21:10 McCl@ne (?) #11

Bármilyen párbeszéd/vita/érvelés lezárható bármelyik pillanatban, bármilyen szinten az "ízlések és pofonok" frázissal. Tehát ha valakinek - most jelen beszélgetéstől függetlenül - elfogynak az érvei, csak bedobja ezt, és "védettséget" élvez, megfosztva ezzel a másikat attól, hogy megértse az övével teljesen ellentétes véleményt.
Szerintem :)

2013-07-11 22:15:56 limupei (1) #10

Nem az a baj, hogy ilyen van benne, hanem hogy az egész ilyen. Judd Apatow filmjeiben is van ilyen, csak ott helye és kontextusa van, így lesz belőle poén. Sandlernél nem építenek poént, inkább debil módon ontják a szart - ami még úgy is ömlik, ha éppen nincs szó szerint szar. De igazad van, kinek ez, kinek az :)

előzmény: carmine (#9)

2013-07-11 22:08:28 carmine (4) #9

Nyilván nem mondom meg senkinek, hogy mit tartson viccesnek. Nem is célom, hogy bárkit megváltoztassak, csak elmondtam a véleményemet Sandlert övező gyűlöletről. Egyébként én sem bírom az említett poénokat, de azért nem ezek a fő csapásvonalai minden Sandler filmnek. Elég csak gondolni egy Csontdarálóra, egy 50 első randira, egy Kellékfeleségre vagy épp a Nagyfiúkra. Van bennük ilyenek is persze, de ezek pár perc egy másfél órás filmben. De sajnos ez szinte mindegyik amerikai vígjátékban jelen van és régen is előfordult (ld. Dumb és Dumber).
De mondom mindenkinek más a humoros. Például én csak néha mosolyodtam el a Másnaposok-on. De biztos akkor velem van a baj, hogy többet nevettem Férj és férj-en, mint az említett filmen...

2013-07-11 22:01:29 limupei (1) #8

És pontosan min kéne nevetni? Általában fosnak, finganak, hánynak, de néha azért lazítanak egy kis körömgombával vagy más ínyencséggel. De abban igazad van, hogy nem ez a legalja, a "bazi nagy" páros még ennél is alább merészkedik.

előzmény: carmine (#7)

2013-07-11 21:51:53 carmine (4) #7

Nem mondtam, hogy ez a film jó, általánosságban beszéltem. De az tény, hogy sikk utálni Sandlert, ami nem jelenti azt, hogy mindenki ok nélkül utálja. De abban is biztos vagyok, hogy van olyan kritikus, aki nem fog jót írni egy Sandler filmről, akkor sem ha jókat nevetett rajta, mert akkor mi lesz a hírnevével.

előzmény: McCl@ne (#6)

2013-07-11 21:46:35 McCl@ne (?) #6

Eddig 24 kritikusból 24 találta hulladéknak a filmet :) Mármint divatból, természetesen... :D

előzmény: carmine (#5)

2013-07-11 21:38:12 carmine (4) #5

A Kótyagos szerelem filmet nem láttam, de az Üres városban bebizonyította, hogy jó színész, ha szerep úgy kívánja.
Amúgy meg csak szeret könnyed filmeket készíteni egy olyan társasággal, ahol a forgatás is egy jó hangulatú buli. Ráadásul rengeteg ember szereti ezeket a filmeket. De talán még többen utálják és az is tény, hogy sokan divatból utálják. Ezért is nyer annyi Arany Málnát, mert ott azért tudjuk, hogy azok nyernek akiket divat utálni. Szerintem mindenki tudna az adott évből rosszabb alakítást vagy filmet mondani. (Na jó a Jack & Jill tényleg egy nézhetetlen szemét.)

előzmény: McCl@ne (#4)

2013-07-11 21:11:34 McCl@ne (?) #4

És ez az ember főszereplő volt egy Paul Thomas Anderson filmben... Feldolgozhatatlan.
Ennek a szemétnek (tudom, nem láttam, de hadd ítéljem látatlanban) a várható anyagi sikere lesz a tökéletes megkoronázása ennek a gyalázatos nyári szezonnak.

2013-07-11 20:48:16 limupei (1) #3

Na ezért szar az Arany Málna. Ez a p*cs minden évben csinál valami szart, esélyt sem hagyva a többi szarnak.

2013-07-11 19:34:57 BonnyJohnny (1) #2

Lefogadom ez viccesebb, mint a film. :D
Sandlernek 2002és 2007 között volt jó 5 éve, azóta, különösen ebben az évtizedben szégyen.

előzmény: McCl@ne (#1)

2013-07-11 19:28:10 McCl@ne (?) #1