The Bling Ring (2013) ☆ 👁

(Sofia Coppola)

amerikai-angol-francia-japán-német dráma, krimi

2,8

2021-06-11 13:12:22 Rorschach (2) #9

Fantasztikus film lehetett volna a Bling Ringből, de olyan, hogy még Chuck Palahniuk is elégedetten bólogatna a látottaktól.

Mindehhez csupán az kellett volna, hogy Sofia Coppola ne úgy csinálja meg, ahogy. Pislákol néhol a remény egy-egy sugara, hogy na majd innentől, de sajnos nem lesz belőle semmi. Nagy kár.

2020-11-20 03:45:14 The Cortez (3) #8

Megtörtént eseményeken alapuló bűnügyi dráma, ami az újgazdag fiatalok kritikája is egyben. A film nem éppen egy Robin Hood-sztori, de attól még van abban valami perverz öröm, amikor az elkényeztetett, folyamatosan szelfiző prolik huszadrangú celebek (pl: Paris Hilton) luxuspecóiba törnek be, majd pakolják ki azokat. A karakterek idegesítőek, több kínos képsor köthető hozzájuk, a színészi alakítások pedig gyengék, különösen Hermionéé, de ezt már megszokhattuk. Az alkotásnak a fényképezés meg a nyitójelenetben hallható karcos zene az erőssége.

2014-10-13 21:50:40 ryood (2) #7

az első egy óra igazán rémes volt, már ott voltam, hogy nyomom rá a nézhetetlent, annyira üres, semmitmondó volt, mint a film szereplői (hasonlóan sofia coppola somewhere című filmjéhez).
aztán, miután elkapták őket, feljavult kicsit, és néhol egészen ironikus lett, és érdekes módon itt a zenék is jobbak lettek, szemben az előtte elhangzó parasztminimálokkal
persze azért összességében még így is egy rossz film ez, emma watson pedig pont olyan pocsék színésznő, mint amilyen szexi csaj..tényleg fájdalmas és szánalmas a játéka..

2014-02-02 02:50:01 asda (3) #6

Ha valaki szereti szereti Sofia Coppola-t, Emma Watson-t és Project x-et akkor ezt is végé bírja nézni :)

Nagyon jó a rendezés, jók a színészek, a zene és a vágás.
A karakterekkel nem lehet azonosulni,mert ellenszenvesek. Érdektelen a történet.
(ez megtörtént! és az egyik kis csajból celeb lett...)

2014-01-19 10:15:00 Gasz András (2) #5

Lopom a sztárom :

Mindent elmondtatok amit én is gondolok :) Nem tudom Sofia-ból kiveszett e az a rendezői lélek és stílus, hogy ennél sokkal jobb filmeket is újra rendezhessen?

2013-12-07 15:38:35 yahooboi (?) #4

Mostanában a mai amerikai elkényeztett és bűnözésre hajlamos fiatalokat bemutató filmek virágkorát éljük, de hogy miért azt nem tudom. Céltalan film ez is, mint a Spring Breakers.

2013-10-23 22:27:56 grofjardanhazy (4) #3

Az év meglepetése, kordokumentumként rendben van.
Még egy indok, amiért szeretem Sofia Coppolát!

2013-09-07 17:10:29 dabo (2) #2

Súlytalan, tét nélküli produkció.

2013-06-30 12:21:18 sleepingdancer (2) #1

Bátor, ámde harmatos kísérlet arra, hogy főszereplő(k) és célirányos történet nélkül készítsen valaki filmet. A dolog persze nem lehetetlen,de ez a téma ebben a felfogásban egyszerűen nem teszi lehetővé. Átgondolt vágással ki lehetett volna hozni az anyagból 50-60 jó percet, másfél órában viszont túlságosan repetitív, ráadásul kissé befejezetlennek hat. Dokumentumfilmként egyébként érdekes, aki kíváncsi Paris Hilton puccparádés otthonára és 1500 pár cipőjére, az feltétlenül nézze meg. Sofia Coppolát továbbra is az Elveszett jelentésért és a Made in Hollywoodért szeretem.