The Purge (2013) ☆

(James DeMonaco)

amerikai-francia horror, sci-fi, thriller

2,7

2018-03-13 17:46:06 Leo_Stotch (3) #22

Bődületes baromságok tárháza. De az alapötlet és pár meglepetés tetszett.
Valamiért azt éreztem, kitűnik a tömegből.

2017-02-10 00:12:32 slawter (2) #21

Arról nem is szólva, hogy előtte mindenki jól agyoncsapná a fiát, amiért ennyire buta egy csök.

előzmény: lizardking (#19)

2017-02-10 00:11:26 slawter (2) #20

Az egy dolog, ha van egy idegesítő szereplő egy filmben. Oké, kettő még esetleg elmegy... De ennyi?!!!!!

2015-08-24 14:23:51 lizardking (4) #19

Sok ostobaság van benne, mégis jól szórakoztam. Az alapötlet remek, ezt többen is elmondták. És valószínűleg többek közt ez viszi a hátán a produkciót, annak ellenére, hogy olyan hihetetlen dolgok történnek benne, mint amikor a családfő úgy dönt, hogy nem dobja ki a fekát a gyilkosoknak, mert ők bizony megküzdenek velük, még ha ezzel a felesége és a két gyereke életét is sodorja veszélybe. Ilyen egyszerűen nincs. Nem hiszem, hogy bárki hozna egy ilyen idióta döntést. Aztán a "semmiből előtűnő megmentő" háromszori alkalmazása nem kicsit irreális, amiben benne van a fekete hajléktalan, aki eltűnt onnantól fogva, hogy kiszabadult (mert persze őt is megkötözve kell hagyni, hátha kinyírják a támadók, függetlenül attól, hogy lényegében azért van az egész balhé, hogy az ő seggét mentsék) és csak reggel jön elő, hogy megmentse a családot. Naná. Ja, Ethan Hawke-ból Rambo lesz, de elnézzük neki, mert aztán mégis meghal, ami viszont tetszett. A hülyelány folyton elrohan, mindegy, sokkot kapott. A hülyegyerek meg egy fegyverrel rohangáló feketét navigál, hogy bújtassa a szülei elől, hátha valamelyik családtagjában kárt tesz, mint ahogy majdnem meg is történik. Szóval van baj akármennyi és mégis... A vége viszont ütős, ezt nem tudom a filmtől elvenni. Még akkor sem, ha megint csak nehéz elképzelni, hogy az anya nem szórta tele a kedves szomszédok agyvelejével a falat egy sörétes segítségével. De, ahogy reggel 7-kor a szomszédok hazasomfordálnak (az egyik betört orral, mert pár perccel 7 előtt azért még bepróbálkozott egyszer), hogy talán majd jövőre, addig is jószomszédi (v)iszony... Az zseniális! Nem tudok mit tenni na, ha egyszer jól szórakoztam, meg kell adjam a négyest, pedig ha objektív lennék, akkor csak hármaska lenne.

2014-02-08 08:19:26 dmikee (2) #18

Atyaég mekkora kihagyott ziccer. Mindent elszúrtak benne amit csak lehetett. Majdhogynem nézhetetlen.

2014-01-25 22:26:07 trockij (3) #17

Azért valljuk be, minden lány romantikusnak találná, ha megölnék az apját. Vagy ezt nem gondolták végig? hehe..

2014-01-19 13:17:04 carmine (2) #16

Akár gondolhatnám, hogy a filmben burjánzó értelmetlenség az erőszak értelmetlenségének a szimbóluma. De gyanítom, szimplán szar forgatókönyvről van szó. Annyira irritáló a család, hogy egyre gyakrabban drukkoltam annak, hogy inkább nyírják ki őket. Színészi játék gyenge, feszültség semmi, forgatókönyv összecsapott. A vége felé nem egyszer akartam már leállítani a filmet. A nézhetetlentől talán csak az menti meg, hogy nem hosszú és az alapötlet. Bár ez 'az egy éjszaka alatt mindenki gyilkolhat és az jó lesz az országnak' dolog is több sebből vérzik. Nem vagyok híve a csípőből Amerika ellenes hozzáállásnak, meg hogy ott mindenki hülye. De ez a film sajnos teljes mértékig ezt támasztja alá. Kezdve az éjszakától egészen a szereplők viselkedéséig.

2014-01-01 16:03:48 Dió (4) #15

Bár valóban sok a kihagyott ziccer és a sablon, a remek alapötletre még így is sikerült egy olyan feszültség-teljes paratúrát felhúzni, ami végig a székbe szegez, és mivel a befejezést sem k*rták el (ez nagy szó!), összességében működik! Nem egy Eden Lake, de egyszeri szórakozásnak több mint remek.

2013-10-31 23:59:05 G-ergo (1) #14

és ezt rímékelte volna Uve Boll

előzmény: sztacska (#13)

2013-10-31 23:12:19 sztacska (?) #13

Mintha Carpenter újraforgatott volna egy régebbi Haneke filmet.

2013-10-26 04:00:16 ChYga (3) #12

Ha belegondolok, hogy mennyi de mennyi lehetőség rejlett az alapszituációban... egyszerűen bosszantó a végeredmény.

2013-10-23 20:38:05 Rorschach (1) #11

Mindent elbasztak, amit el lehetett.

2013-09-14 17:30:14 hogyi (2) #10

A sok unalmas rész mellett volt benne pár meglepetés, a történet ennek ellenére kiszámítható.
A téma izgalmas, sok kérdést felvet, lehetne boncolgatni, de ezek nagyrészt megválaszolatlanul maradnak.

2013-09-06 10:48:47 Daemiaen (4) #9

Hogyan, ha jól szórakoztam? :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#8)

2013-09-06 10:21:10 Zalaba Ferenc (2) #8

Szégyelld magad! Mentegetőzés helyett simán nyomhattál volna rá egy kettest. :)

előzmény: Daemiaen (#7)

2013-09-06 09:10:38 Daemiaen (4) #7

Számomra már az alapötlet is hangzik olyan izgalmasan, hogy a több sebből vérző, illetve ziccereket kihagyó megvalósítás ellenére is elvigye a hátán a filmet, meg aztán - úgy látszik, a Hívatlanokhoz hasonlóan - a megfélemlített, bezárt család sztorija a(z egyik) különleges perverzióm. Legalábbis ezek alapján.

2013-09-04 15:06:03 Tom85 (3) #6

Igen, az ötlet jó volt aztán sablon ötletekkel és hatáselemekkel kinyírták. Mégis volt valami jó az egészben.

2013-09-03 23:05:58 BonnyJohnny (2) #5

Elég hektikus éve ez Ethan Hawknak. Az USA-ban egymás utáni héten jelent meg ez és a Before Midnight, most meg a kis autókázása Selena Gomezzel, ami, ha jól tudom, szintén hasonló minőség, mint a Bűn éjszakája.

2013-09-03 22:01:59 critixx (2) #4

Halál átlagos thriller (a horrorhoz semmi köze), klasszikus szituációval, fordulatokkal és hatáselemekkel. A feszültséget nagyjából fenn tudja tartani, de a fordulatok többsége kiszámítható. A film elején például jól a szánkba rágja a rendező, hogy mennyire nem bírják a szomszédok a főszereplő családot, akik az ő lehúzásuk révén szedték meg magukat.

előzmény: pyrooo1 (#3)

2013-09-03 21:56:47 pyrooo1 (2) #3

Valahogy egyetértek a #1 hozzászólóval. Többet vártam a filmtől, de ezek a színészi játékok kinyírnak. Le kell állítanom a filmet, h igyak egy kis sört, mert bosszantó, amit színészi játék/diaógusok alatt ők értenek

előzmény: Gruden Gergo (#1)

2013-07-14 09:59:28 Ladyhorror (5) #2

Az ötlet jó volt :) Nekem tetszett.

2013-07-04 00:11:33 Gruden Gergo (2) #1

Nos.... Elkepzeles: 10*
Megvalositas: Valahol a beka segge alatt...

kb ennyiben ossze tudnam foglalni a filmet.
A film tele van sablonos jelenetekkel, es sokszor jon, hogy abbahagyd, mert annyira idegesito 1-1 jelenet (vagy eppen az adott szereplo reakcioja az adott helyzetre). Ha nem szegyelnem magam siman kimentem volna a terembol, de vegigszenvedtem. Nem volt sok elvarasom, de meg igy is csalodtam.