Kick-Ass 2 (2013) ☆ 👁

(Jeff Wadlow)

amerikai-angol-japán akciófilm, krimi, vígjáték

3,1

2019-09-28 13:53:12 saatonda (2) #35

egyetlen fokkal jobb az elsőnél mert kevésbé akar többnek látszani mint ami, de pár szórakoztató jeleneten kívül itt sincs sokkal több élvezhető, kár a színészekért, többet érdemeltek volna
harmadik rész nem lett, hálistennek.

2014-03-10 23:58:35 JohnnyJohnny (4) #34

A többséggel ellentétben nekem ez a rész jobban tettszett, mint az első. Korrekt poénok és erőszakosabb jelenetek jellemezték, az érzelgős kötelező karakterfejlődős tini szál viszont annyira nem jött át.

2014-02-21 20:19:40 Glasseye (4) #33

Az akciójelenetek nagyon jól sikerültek, a poénok a helyükön voltak kb a film első 40 percét végigröhögtem!
Na így kell igazán jól elegyíteni a humort az akcióval ahogy Jeff Wadlow rendező tette a Kick-Ass 2. - vel! :)

2014-01-19 11:20:04 Gasz András (2) #32

Kick-Ass 2. :

Az első részhez képest mintha egy másik filmet láttam volna! Vacak humortalan egyszer nézős filmmé vált! Valószínűleg a rendező és író csere miatt, sőt tuti! Infantilisen szar volt néha, főleg a végén.
Bele kellett vinni egy kis tini filmet is és még egy gyermeki geekséget is ha mondhatom így.
Nicholas Cage is ezerszer jobb volt az előző részben mint itt bármelyik szereplő.

2013-12-29 00:30:53 Karesz84 (2) #31

Gyenge, röhejes vacak.

2013-12-10 21:43:37 Horváth Szabolcs (2) #30

Erejét vesztett folytatás , amit már a rendező csere megölt. Ami az előzőben jó volt és működésképtelen, vagy erősen mellőzött. Szr

2013-12-09 00:02:29 Lil Martin (5) #29

én meg emiatt néztem csak meg, köszi.

2013-12-08 22:22:03 tomside (3) #28

Közben, amíg az előző hsz-t megírtam, elcsorgott a film a stáblista utáni jelenetig.... pff....

2013-12-08 22:20:41 tomside (3) #27

Kicsit zavarba jövök magamtól... most velem van a baj, ha egy születési dátum után érdeklődve odakattintottam C.G. Moretz lapjára...?! :D

2013-12-08 19:02:24 Lil Martin (5) #26

kb pont ugyanakkor fejeztük be a filmet, mi kb 18:50 felé :D nemtom, megnéztem egymás után mindkettőt, nem tűnt gyengébbnek az elsőnél, tán a poénjai jobban bejöttek. nomeg ezt felirattal néztem, az is hozzátett.

előzmény: peti0290 (#25)

2013-12-08 18:53:17 peti0290 (4) #25

Gyengébb, mint az első, de még így is bőven tűrhető folytatás. Viszont van egy dolog, ami nem hagy nyugodni Dave haverja, Todd feldobja Dave apját D'Amico-éknak, így közvetve ő okozza a halálát. A végén meg csak úgy simán odasétál Kick-Ass-ékhez mint ha mi sem történt volna?Emlékeim szerint erre nem volt semmiféle magyarázat, így viszont eléggé hülyén néz ki a dolog.

2013-11-02 17:52:15 Marlboroman (3) #24

Nem olyan mint az első, de méltó folytatás. Jim Carrey alakítása átlagos -olyan semmijen-. Chloë Moretz itt is hozza a formáját Hit Girl szerepében, Aaron Taylor-Johnson ugyanolyan mint az első részben, Christopher Mintz-Plasse pedig az elején vicces a végére meg örülök hogy megeszi a cápa.

2013-10-19 11:16:06 nmate (4) #23

Tényleg popcorn mozi, pont azt irtották ki az egészből, hogy milyen komoly következményekkel jár ha szuperhősködik.

De popcorn mellé tényleg jó.

2013-09-16 08:55:34 sztacska (?) #22

Teljesen érdektelen. Ahogyan az első rész beszívott, itt úgy taszított el magától a film. Nem kínszenvedés, de ez nyári agylohasztónak édeskevés. Hiába, Vaughn bandája magasra tette a lécet, az új fiú meg átkúszott alatta laposban. Végül is átért.

2013-09-08 16:54:57 Grofia (3) #21

Tény és való, hogy gyengébb mint az első rész, de sokkal nem múlta alul azt! Ez is tele van brutalitással, pörgős jelenetekkel, morbid poénokkal. A karakterek alig változtak, talán kicsit még eszelősebbé váltak az első rész óta. Az új karakterek brutálisak, az én kedvencem magasan a "Ruszki Mutter" volt. Összességében, szerintem egyáltalán nem rossz film, egyszer mindenképp látni kell.

2013-08-30 12:33:54 BonnyJohnny (3) #20

Chloë Grace Moretz alakítása és Hit Girl karaktere az egyetlen pozitívum, ami megmaradt az első részből. De neki is csak a furgonos jelenete az, ami az első részben látott jelenetei nyomába ér.
Azon kívül a filmben még Mother Russia pusztítása az utcán az, ami intenzitásban és ötletben felér hozzá. És ennyi a film. Társadalomkritika és humor szinte kiirtva, vagy hányássá hígítva jelenik csak meg a filmben.
Aaron Taylor-Johnson talán túl nagy sztár lett a három év alatt, hogy karaktere megmaradjon loosernek, csak hogy ezzel Kick-Ass lényege veszett el.
Jim Carrey pedig mintha ott sem lenne. Egész jelenlétében a legnagyobb poén, hogy ő játssza Stars and Stripes ezredest.
Christopher Mintz-Plasse pedig többször kínos, mint vicces, pedig amúgy akkor vicces ő, mikor a karakterének kínos. (Bolti rablás priceless, mikor gonoszkodni próbál, kínos.)

2013-08-29 18:06:40 kiDDny (3) #19

Nem olyan jó, mint az első epizód, ez tény... popcorn-mozinak jó.

2013-08-27 08:58:23 Ubul (?) #18

na mondjuk ezt tényleg hozhatnák, hátha...

előzmény: nmate (#14)

2013-08-27 08:57:42 Ubul (?) #17

rotten 29, az se jobb :D

én bízok benne hogy az első után azért egy korrekt folytatást kapok, még ha nem is emelkedik fel olyan magasságokba, mint az első rész

előzmény: THE (#15)

2013-08-27 07:55:01 Mikkey (4) #16

igen, kevesen nézik moziban, és nem nagyon becsülik, de nálam méltó utódja az első résznek mert nem bűzlik az izzadságszagtól, hogy ez csak 1 összefércelt folytatás lenne
végig pörög, dögös, korrekt bunyók, párbeszédeken felfordultam :DD
szerintem aki vevő volt az elsőre, ezzel sem lesz túl nagy baja

2013-08-26 22:39:48 THE (3) #15

Több humort vártam egy vígjátéktól.
IMDB 7,5? kicsit overrated

2013-08-25 10:30:54 nmate (4) #14

Még nem sikerült megnéznem, de már amikor a képregényt olvassa az ember, akkor látszik, hogy ezt a brutalitást Az apa brutális meggyilkolása, Katie nyomorékká erőszakolása - lényeg, hogy totálisan szétcseszik Kick/Ass életét, áldozatokkal jár, amiért szuperhős, nem fogják a filmben megcsinálni. Mindegy, én reménykedek egy jó popcorn moziban attól még :D

2013-08-22 09:12:53 Zalaba Ferenc (2) #13

Egy autós hacacáré közben váratlanul életre kel, előtte és utána viszont döglött és bűzlik, mint egy cápa a "friss vízben" (köszönjük, Dávid).

2013-08-22 09:08:28 Daemiaen (2) #12

Roppant gyenge karakterek téblábolnak egy erőtlen rendező kamerája előtt, aki képtelen volt különbséget tenni a kick és a kiss között. Nem mondom, hogy kár érte, de azért a bitang jó zene jobb hozzávalót érdemelt volna.

2013-08-20 14:57:26 vadPINGvin (4) #11

A képregényekkel az a gondom, hogy túl sok bennük a kép. Már nem könyvek, de még nem filmek. :)
Szóval fogalmam sincs az eredeti mű lényegéről. Ebben a részben mindenesetre elég sokat foglalkoznak a szuperhős-lét működésképtelenségével, de a forgatókönyvíró és rendező Wadlow vagy nem társadalmi drámát akart csinálni, vagy csak nem sikerült neki.
Akinél nem az az elsődleges cél, hogy láthasson egy tinicsajt aki nagyon randán beszél, miközben látványosan nagy élvezettel rosszfiúk végtagjait amputálja az lehet hogy nem fog maximálisan szórakozni. :)

2013-08-19 18:56:10 TaZaR (?) #10

Az a baj, hogy az első részben sem sikerült nagyon megérteniük a képregény lényegét, amikor filmnek adaptálták (tehát azt, hogy ez annak a bemutatása, hogy mennyire tragikus és működésképtelen dolog lenne a szuperhősködés a valóéletben), ez a 2. rész így a trailer alapján meg mintha az arcoköpése lenne az egésznek, langyi blockbuster trendi beállásokkal, meg dabszteppel.

Azért egy esélyt még fog kapni tőlem, de a legrosszabbra számítok.

2013-08-18 21:48:45 vadPINGvin (4) #9

Nem akkora buli mint az elsö rész, de még mindig nagyon jó. Az elözetesben pl nem tetszett Carrey karaktere, de a filmben nagyon ott volt, Aaron Taylor-Johnson az idö múlásával sem lett egy szimpatikus arc, de mivel épp átlagos tinédzsert alakít azt hiszem annak tökéletesen átlagos, The Motherfucker pedig az egyik legszórakoztatóbb és legkínosabb fögonosz a filmtörténelemben. Mindez egy jó négyest érdemel majd ha lehet pontozni.
Na de ott vannak Chloë Grace Moretz jelenetei, aki miatt nem tudok nem rajongani a filmért és az esetleges akármennyi folytatásért.
Leginkább persze egy Hit-Girl spin-off ami idöszerü lenne. Van a karakterben annyi dráma, hogy elbírjon egyedül is 100 percet.

A 13.5 milliós amerikai kezdés kétségessé tehetné persze a folytatásokat, de mivel 28 millióból hozták ki a filmet, talán mégsem...

2013-08-17 02:05:27 GeryFlash (?) #8

Huhh, akkor most ez nem haver 2 lesz? Hála égnek, bár a vörös köd meg még egy két félre fordítás így is benne van a pakliban. Amúgy miről fog szólni? Nem vagyok nagy képregényes, de őgy tudom, hogy az alapsztori az annyi ami az 1-ben van, csak a főhős meghal, persze ezt hollywood nem engedte meg.
Az elsőnek a társadalomkritikája brutális volt.

2013-08-13 14:01:12 Olórin (4) #7

Az első részhez képest igencsak veszített az erejéből, de azért még mindig ütős. Vagy seggrúgós.

2013-04-29 00:39:27 flake (4) #6

Leírtad a magyar címet!!! Mindennek vége :)

előzmény: whiteman 01 (#5)

2013-04-28 23:20:18 whiteman 01 (2) #5

Áhhh, egyszerűen botrány, ami egyes esetekben szinkron, meg fordítás címen zajlik itthon. Például a mai napig találkozom olyan emberekkel, akik a címe miatt nem nézték meg az Erőszakikat... na meg persze olyan is van, aki azt rótta fel a filmnek, hogy "dehát ez nem is volt olyan erőszakos". :D

2013-04-28 22:53:11 Rorschach (3) #4

Én már meg sem botránkozom, elég csak ránézni az első rész honosított neveire :/

2013-04-28 22:45:54 whiteman 01 (2) #3

tényleg, igazad van. akkor inkább csak az a tré, ahogy a "the mother fucker"-t próbálják vicceskedően magyarítani. Szerintem eredetiben is értettük volna...

2013-04-28 19:45:56 Rorschach (3) #2

Semennyire, mert a név eredetileg is változik.

előzmény: whiteman 01 (#1)

2013-04-28 15:13:54 whiteman 01 (2) #1

a film borítékolhatóan az év egyik legjobbja lesz, de ezek a magyarítások...
Mennyire tré, hogy ugyanannak a karakternek a neve az első részben "Vörös köd", itt pedig "Mutterbever"...