The Wolverine (2013) ☆

Farkas

(James Mangold)

amerikai-angol-ausztrál-japán akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi

2,8

2017-07-28 08:51:16 Leo_Stotch (4) #68

Nálam a kettestől az ötösig terjednek a filmjei, tud nagyon jót, de gyengét is. A Copland hiányzik még..
Én ezt a Rozsomákot is szeretem, de tény, hogy a Logan közel tökéletes lett.

előzmény: BalaKovesi (#67)

2017-07-28 08:26:18 BalaKovesi (2) #67

Logan sokkal jobban érzi magát az R-kategóriában, az biztos! Kár hogy nem ismerem jobban Mangold filmjeit, mert így hogy csak egy förtelmet meg egy zseniális filmet láttam tőle, nem tudom hova rakni hogy tulajdonképpen milyen rendező Ő.

előzmény: TheDriver (#66)

2017-07-28 00:00:00 TheDriver (3) #66

Amennyire tudom a stúdió ennél a filmnél rendesen megkötötte Mangold kezét. Alapból ugye PG-13-nak kellett lennie, ami egy Farkas filmnél eléggé nevetséges.

előzmény: BalaKovesi (#65)

2017-07-27 19:15:39 BalaKovesi (2) #65

Na a Logan teljesen más, és jobb mint ez a film, kíváncsi vagyok tetszeni fog-e! :) Pedig mindkettőt Mangold rendezte, nem is értem hogy sikerült ez ilyen rosszul, a Logan meg olyan jól.

előzmény: Westmor (#64)

2017-07-27 19:08:54 Westmor (2) #64

Volt igen elég sok benne, de én ennél a résznél dobtam le végleg a szíjat. Remélem a Logan jobb lesz amiatt vettem elő újra az x-eket.

előzmény: BalaKovesi (#63)

2017-07-25 23:15:25 BalaKovesi (2) #63

Szerintem vannak sokkal zavaróbb dolgok is a filmben... :D Régen láttam, szóval nem emlékszem nagyon rá, de szerintem egy ilyen hiba már fel se tűnt a többi mellett. Egy dolog tetszik benne, de a Logan megnézése nélkül az sem érne sok mindent. Te jó ég, hogy mekkora különbség van a Logan és e fertelem között...

előzmény: Westmor (#62)

2017-07-25 22:25:04 Westmor (2) #62

Az egyébként senkit se zavar vagy csak engem, hogy

amikor Logan karmait letörik, azok visszanőnek? Kvázi regenerálódnak az adamantium karmok?:D na ne már.

2016-05-30 17:27:07 BonnyJohnny (2) #61

Nem. Chris érti. :D És, ha az Apocalypsre is kettesnél jobbat ad, újra kérdőre vonom. :P

2016-05-30 17:26:50 ChrisAdam (3) #60

Nem. A 2000-es filmre gondoltunk, mert az nálam kettesen áll.

előzmény: Leo_Stotch (#58)

2016-05-30 17:21:33 Mizi (2) #59

Úgy-úgy, az konkrétan mindennek a legalja.

előzmény: Leo_Stotch (#58)

2016-05-30 17:20:53 Leo_Stotch (4) #58

Első részen az Origins-re gondoltok? Mert azt nem volt nehéz túlszárnyalni...

2016-05-30 16:09:22 ChrisAdam (3) #57

Lehet, hogy rosszul esik nektek, de jobban élveztem, mint az elsőt bizonyos szempontból. Ezen jobban szórakoztam, az sok mindenben idegesített, de egyébként majd lehet megnézem az elsőt újra, ha befejeztem mindegyiket, kíváncsi vagyok hogy látom. Sajnálom. :D

2016-05-30 15:29:45 BonnyJohnny (2) #56

Jobb, mint az első rész?! Beszarás! :D

2016-05-30 14:06:34 ChrisAdam (3) #55

Sokkal-sokkal rosszabbra számítottam az átlag és a kedvenceim osztályzatai alapján, aztán tök jól szórakoztam, sokkal jobban, mint előző Rozsomák filmnél. Ez is, mint ahogy szinte minden X-Men film, remek nyitójelenettel szolgál, s tartja is a szintet egészen sokáig - egészen pontosan körülbelül a vonatos jelenetig. Az első óra tényleg nagyon jó, rendkívül látványos, hangulatos, igényes, harapni lehet a hideget, az atmoszférát, szóval az nagyon tetszett.
Egy pillanatra még elidőzök a vonatos jelenetnél: annak idején a trailer nem tetszett, a sok zúzás és a vonatos jelenet miatt is, székkel együtt estem hanyatt és mondtam magamban, hogy inkább most ezt kihagyom, de aztán megnéztem most is, és rá kellett jönnöm, hogy szörnyen összevágott dolog, na meg a legjobb jeleneteket lelövi a filmben, én meg azt hittem, csupán kóstolót ad a film akciójából, de nem: ez az összes, amit ad, szerencsére. Így viszont, a vonatos jelenet, azt kell, hogy mondjam, a film egyik csúcspontja. Rendkívül látványos és pörög és habár olyan Indiana Jones-James Bond keverék-utánzatnak hatott maga a film is, élveztem és nem volt vele baj.
Mariko, ha nem lenne, a film mérföldekkel kevesebb lenne, ő ott középtájt, amikor amúgy leül a film, feldobja a játékidőt (pedig nem nagy színész a csaj). A finálé megint csak sok agyalágyult dolgot tartalmaz, szinte csak a látvány és az igényes kivitelezés az, ami életben tartja ott a filmet (például régen kaptunk ennyire nem egyértelmű, súlytalan gonoszt). A stáblista utáni jelenet tényleg rendben volt, kellett.
Összességében remek akciófilm, látványfilm, viszont a legkevésbé X-film. Leginkább tényleg olyan, mint egy természetfeletti James Bond epizód, de nagyon nem bukkan fel az eszme és gondolat, ami az X-Men filmek motorját pörgetik (már amelyikét). A film legnagyobb erénye pedig, amibe nem nagyon lehet belekötni, az a látvány és a technikai megoldások (operatőr, vágó), a legjobban kinéző X-film, ezt merem állítani (az eddigiek közül).
Sokkal jobb, mint a Rozsomák eredettörténet, már csak azért, mert tényleg jobban néz ki, összeszedettebb, de persze ugyanúgy beleesik abba a hibába, amibe az is: Rozsomák karaktere ugyanott maradt, a mellette levő karakterek kétdimenziósak, a szövegek gyengék és még folytathatnám.
Így egy erős hármast azért kap, kellemes csalódás. 60%

2015-03-10 18:30:20 BalaKovesi (2) #54

Fúúúúúúúú nekem nagyon nem tetszett :/
Felületes,idegesítő karakterek,elég béna zene....
De nem csak a kínaiak idegesítettek halálra,hanem az operatőr
Néha úgyéreztem,mintha egy alsós kisgyerek vette volna fel a filmet :D
Szerintem ez a film nem illik az X-men univerzumba,az X-men filmek messze sokkal jobbak :)

2015-01-17 14:22:50 Radesz (1) #53

Nem kellene erőltetniük az önálló Farkas-filmeket. A 2009-es sem volt jó, ez viszont bőven alulmúlta.

2014-06-29 09:22:38 peterhappy (2) #52

Az extended 12 perccel hosszabb, van benne pár extra jelenet, néhány pedig másképp lett rögzítve (alternative edit).

Én az extended cutot láttam (amiből csak tehetem, mindig azt nézem), az osztályzatom szerintem sokatmondó.
Lehet hogy kivételesen jobban tetszett volna a theatrical cut.

előzmény: Gruden Gergo (#51)

2014-06-21 01:03:02 Gruden Gergo (3) #51

mi a kulonbsen a theatrical cut es az extended cut kozott?
Melyiket erdemes jobban megnezni?

2014-03-10 15:18:43 peterhappy (2) #50

Nagyon rég keltem fel úgy film után a székemből, hogy úgy éreztem, elvesztegettem X órát az életemből. Hát... most ez történt...

Az első rész nálam köröket vert erre és valljuk be, az sem tette túl magasra a mércét.

2014-01-14 13:02:07 JohnnyJohnny (3) #49

Jobban sikerült darab, mint a 2009-es Kezdetek, nekem pedig teljesen pozitív csalódás volt, mivel nagyon nagy negatív visszhangja volt és nem számítottam semmi jóra. Több emlékezetes momentuma van, látszik, hogy nem csak egy korrekt filmet akartak összerakni. Rengeteg klisét vonultat fel, egy-két esettől eltekintve teljesen kiszámítható, a távol-keleti kultúra viszont egy új színt tudott hozzáadni a Rozsomák történethez. Teljes szórakozást kínáló, tipikus blockbuster, egyszer teljesen elmegy.

2014-01-01 05:10:49 Magnificat (3) #48

szvsz az eddigi leggyengébb x-men variáns, de még azért megkapja a 3-ast tőlem, épphogy. túl sok a kínlódás benne, amitől sok helyen elég vontatottá válik, és az én ízlésemnek kevés benne a mutáns :) Még azzal a kevéssel is marha unalmas volt az összecsapás.

2013-12-21 12:11:29 Karesz84 (3) #47

Egyfelől tényleg egy nagy kliséhalmaz, és szinte az elejétől
fogva jól sejthető a vége, másfelől meg jó kis csihi-puhi móka.

2013-11-17 16:48:46 Jason13 (3) #46

Az X-Men filmek és a képregényvilág egyik legnépszerűbb karaktere Rozsomák (még véletlenül sem Farkas), aki egy fanyar humorú, brutális antihős. Viszont a három X-filmen kívül sajnos eddig nem sikerült hozzá méltó mozit a vásznakra álmodnia a készítőknek. Először 2009-ben próbáltak egy, a képregényektől eltérő eredettörténetet kanyarítani Logan-hez, de ebből egy kínos erőlködés lett, óriási logikai bakikkal és rendkívül gyenge látvánnyal megfűszerezve. A legújabb Wolverine kaland idén került bemutatásra és első blikkre jóval igényesebbnek tűnt, mint elődje, de sajnos a látszat csalt!
Az X-Men 3. eseményei után járunk, Logan kilépett a mutáns csapatból és a hegyekben éli világát, ám egy régi barát hívására elutazik Tokióba. Ott azonban belekeveredik egy családi viszályba, és nem csak egykori bajtársa unokája kerül veszélybe, hanem maga Logan is, mivel rejtélyes módon elveszti regeneráló képességét.
A forgatókönyv alapjául a leghíresebb és egyben talán legjobb Rozsomák képregény szolgált, az Adósság és becsület, viszont ebből csak néhány karaktert és egy-két rövidke jelenetet vettek át az írók. Így most is az a helyzet állt elő, hogy egy "eredeti" sztorit kapunk, ami csak részben kapcsolódik az írott és rajzolt alapokhoz. És sajnos ez a baj! Mert így a szkript egy hatalmas kliséhalmaz, tele logikai buktatókkal és üresjáratokkal, emellett Logan figuráját sem sikerült most sem teljes mértékben kiaknázni. Nekem leginkább a csípős humora hiányzott, bár ezt azért helyenként sikerült megvillantania, nem úgy, mint a 2009-s darabban. De akkor is, ez kevés!
A látvány sem kiemelkedő, de legalább nem találkozhatunk olyan gagyi akciójelenetekkel, mint az előzményben. Itt sokkal földhözragadtabb harcokat kapunk, de ezekből hiányzott a vér. A nyers brutalitás is szerves részét képezi Rozsomák karakterének és ezt sem merték bevállalni a készítők. Oké, ott a vágatlan verzió, de abban is csak egy akció lett igazán erőteljesen felturbózva vérrel és még az se sikerült valami kiválóra koreográfia szempontjából. De sajnos a mozi verzióban látható csetepaték is felemásak, egyedül a vonatos bunyó lett viszonylag emlékezetes.
Szerencsére azért pozitívumokkal is találkozhatunk, ilyen például Marco Beltrami zenei aláfestése, ami kifejezetten hangulatosra és fülbemászóra sikeredett. Emellett a helyszínek is nagyon jól lettek megválogatva, de a legnagyobb érdeme a filmnek Hugh Jackman. Ezt a karaktert neki találták ki, senki mást nem tudnék a helyére elképzelni és még úgy is remekül adja elő Logan-t, hogy az írók kiherélték.
Összességében véve rengeteg hibája ellenére is jobb ez a Rozsomák-mozi, mint az előző, de önmagában és az X-Men-trilógiához képest még így is egy közepes alkotás egy rosszul megírt sztorival, felemás akciókkal, de legalább remek zenével és egy jól teljesítő főszereplővel megspékelve. Így egyszeri nézésre bőven alkalmas, de aztán semmi több. Reméljük, a jövőre érkező X-Men folytatás igényesebbre fog sikerülni.

2013-11-14 14:02:25 tomside (2) #45

Köszönöm! :)

előzmény: von Schatu (#44)

2013-11-13 23:36:35 von Schatu (?) #44

Ha jól felmelegíted a vasat (5-600) fok fölé, akkor elveszíti a merevségét, és könnyen alakítható lesz a hidegebb (szobahömérsékletü) kalapáccsal, lásd kovácsolás. De ha csak 1-200 fokos akkor kb. ugyanolyan merev, mint a szobahömérsékletü. Viszont ha lehütöd -30 fokra, akkor sokkal ridegebb lesz, elöbb törik el (de nem deformálódik), mint a szobahömérsékletü. Mivel nem láttam a filmet, nem tudom mi történt ott, de remélem közelebb vitt a válaszom a megoldáshoz.
A higany pedig - ahogy Glasseye is írja - folyékony marad, majd valahány fok fölött elforr, mint a víz. Azért gömbölyödik össze kis golyó formába, mert borzasztó nagy a felületi feszültsége.

2013-11-13 22:30:26 Glasseye (?) #43

Én fősulin tanultam biokémiát, szerves és szervetlen kémiát 1-1 évig és ott azt mondta a professzor hogy a higany 60-65 kj/mol párolgáshőjű anyag. A higany felmelegítve elkezd forrni de ezt nagyon kell melegíteni mert csak cc. 350 celsius fölött kezd el forrni, és - x fokon (nem tudom pontosan) kezd megfagyni.

Az egyetlen fém ami cseppfolyós, és azért szokott gond lenni ha eltörik a higanylázmérő mert a kifolyó higany szobahőm. már képes párologni és azt belélegezve avgy bőrön keresztül toxikus a szervezetre.

egyébként mellékes meg jól szétoffolom, de én már egyszer tettem lázmérőt forró vízbe és elpattant az üveg. Na a higany összegömbölyödött és nagyon furcsán mozgott a vízben. Csak ezt azért írom mert 100 C volt a víz és abban is ugyan olyan halm állapotú maradt a higany mint a lázmérőben!

2013-11-13 22:21:04 tomside (2) #42

Nálunk a BTK-n viszonylag kevés volt az anyagtan, de arra gondoltam, ha felhevített vassal ütöm a hideget, a hidegnek kellene eldeformálnia (elvágnia) a meleget, vagy nem? (Amúgy mi történik a higannyal, ha felmelegítem? Megszilárdul? - ez utóbbi tényleg a poénkodás álcája mögé rejtett tudatlan, de kíváncsi felhasználó kérdése!)

2013-11-13 18:47:50 tomside (2) #41

A Farkas egy igen komoly kísérlet arra, hogy leszorítsa az év Audi-reklámja trónjáról a Vasember 3-at! Komolyan mondom, semmi, de az ég egy adta világon semmi több. (És még ez sem sikerül neki.) Ha nem vagy fanatikus, azért, ha fanatikus vagy, azért ne nézd meg.

2013-11-11 22:24:44 Rorschach (2) #40

Na én pontosan ilyennek ismerem a Marvel képregényeit. Kilométerről látható csavarok, háromméteres robotszamurájok, baromság baromság hátán, ráadásul ez egy olyan film, ami pusztán azért jött létre, hogy felmérjék, el lehet-e adni még Rozsomákot. Mert hogy se nem ad vissza semmit a jobban sikerült japán kalandokból, az pont annyira biztos, mint hogy nem is érdemi folytatásnak szánták - ugyanis kurvára nem történik semmi nagy horderejű a stáblista utáni jelenetig.
Ha egy szóval kéne jellemezni, az a jelentéktelen lenne.

2013-11-10 13:33:34 sztacska (?) #39

Jó ez, jó ez, jobb, mint az első nekifutás. Kicsit John McClane lett Loganből, de részemről pont emiatt volt szórakoztató, akár egy szürreális X-men vs. Die Hard.

2013-11-10 03:58:33 flake (3) #38

Végül is már a Last Stand végén is megmozdul a sakkfigura :)

előzmény: Lil Martin (#36)

2013-11-10 01:19:06 Ninety-Four (3) #37

Elvileg a következő részben mindent megmagyaráznak majd.

előzmény: Lil Martin (#36)

2013-11-10 00:31:54 Lil Martin (2) #36

amúgy nem a Last Standben veszíti el Magneto a képességét? vagy az majd a következőben derül ki, hogy hogyan kapja vissza?

2013-11-10 00:29:19 Lil Martin (2) #35

fuhh, adtam rá egy 3-ast, aztán gyorsba át is toltam 4-re. nem azért, mert azt érdemelné, hanem mert szeretem a FARKASos filmeket. a vonatos rész elég száni volt.

2013-11-09 01:37:03 Ninety-Four (3) #34

A drámai részeket nem igazán éreztem hatásosnak és az akciójelenetek is meglehetősen eltérő színvonalúra sikeredtek: a temetésen játszódó vagy a műtét közbeni zúzda kifejezetten tetszett, azonban a vonatos rész és a finálé siralmas lett. Néha a zene is furcsa volt számomra, Beltrami score-jának westernes részei szerintem nem illettek a film hangulatához.

Egy szebb filmtörténeti korban ebből egy remek Jakuzák / Fekete eső / Hegylakó keverék születhetett volna ehelyett a lapos, sótlan és helyenként kifejezetten kínos vacak helyett.

2013-09-22 17:47:25 Gasz András (3) #33

Farkas :

Ez az X-men film egy kihagyott ziccer! Magát a keleties hangulatot és kultúrát sikerült egész jól átadniuk, mégis az alapsztori ami elsőre sokaknak üdítően hatott egy képregényfilmben, a végére fokozatosan leépült és egy gagyi, átlagos nyári blockbuster szintjére süllyedt. A színészek többsége szintén. Igazából csak Hugh Jackman az aki alakít is néha valamit. A látvány is felemás, néhol kilóg a CGI, néhol pedig az hogy épp stúdióban forgatnak. Viszont hatásos volt pl. a vonaton zúzás.
Ezt a filmet tehát Jackman, a hangulat, a keleties filmzene, s a szép fényképezés, semmint az egyedi sztori adja el sajnos.

2013-08-30 16:00:19 Tom85 (3) #32

A vonatos jelenet borzasztóan gagyi volt, akárcsak az a robot szamuráj. Ezeket leszámítva nem volt rossz.

2013-08-25 11:35:25 nejmed (1) #31

Tökéletesen érdektelen kategória, izgalom és tét nélkül, két órában.

2013-08-24 10:22:01 cucu (3) #30

Nagyon rosszra számítottam, de végül pozitív csalódás lett.

Igazából kettest érdemelne, mert egy szar. Lásd a lenti kommenteket. És mégis, minden negatív körülmény (szinkron, 3D, üvöltő reklámok, zacskózörgető közönség) ellenére a film közben jól elvoltam. Ez pedig számomra a 3-as definíciója.

Gyanítom, az eddigi filmek (beleértve a 2009-est is!) alatt kialakult Hugh Jackman-Wolverine-rajongásom/nosztalgiám tehet róla, hogy ilyen megengedő vagyok. Akiben ez nincs meg, az inkább ne nézze meg, mert enélkül egyértelműen dominálnak a negatívumok.

2013-08-07 17:12:41 freakin (3) #29

szerintem
csontvelő átültetést végzett az öreg csóka. legalábbis próbálta, amíg ki nem purcant.
persze ez attól még hülyeség marad, de ez a legkisebb baja a filmnek :)

előzmény: lizardking (#28)

2013-08-07 14:26:14 lizardking (3) #28

A kérdéses rész, elég zavaros, én sem értem. Bennem az a kérdés vetődött fel, hogy egyáltalán hogyan is tudta volna elszívni Farkas öngyógyító képességét Yashida? Mert erről egy szó sem esett. Attól, hogy belefúr a főhős adamantium karmainak csonkjaiba, hogyan tudná lenyúlni az erejét? Az fel sem merült bennem, hogy az adamantium kell neki, mert Farkas halhatatlansága és sebezhetetlensége nem abban rejlik. Szóval elég nagy baromság, akárhonnan nézem. De nem ez az egyetlen hibája a filmnek.

előzmény: viktor_mt (#15)

2013-08-05 09:06:14 Zoe (2) #27

Mivel az összes jelzőt amit erre a filmre használni lehet leírták előttem (borzalom, gyenge, tragédia,stb..). Így én csak annyit írnék, hogy 2 órát kidobtam az életemből ami soha nem jön vissza.
Egyes mosolyogtató jelentek miatt értékeltem 2-re.

2013-08-01 07:37:45 BonnyJohnny (2) #26

Dettó.
Sőt, a vonatos harcig még nem is gyenge hármas, onnan akár még négyes is lehetett volna belőle, de a film ahelyett, hogy beerősített volna, súlyos lejtmenetbe kezdett, és egy lapos, közhelyes és unalmas középső rész után egy izgalmak nélküli, ostoba finálé következett, ami még látványban és dinamikában sem tud felérni az első harmadhoz.
Rozsi lazán besétál a ninja városba, mert lopakodni már túl mainstream... de ha John Wayne-es belépőt akart, akkor meg minek szállt le a mociról? De folytathatnám, és nem csak ő cselekszik logikátlanul és következetlenül.

Mindenesetre nekem így is erős kettes, és valóban jobb, mint az első rész.

előzmény: Pete (#20)

2013-07-31 12:09:20 betti (1) #25

Ja, és: a verekedős jelenetek felejthetők, nagyon-nagyon kevés kivétellel, de ezek a kivételek mindösszesen pár másodpercet tesznek ki az egész filmben.
A vonatos rész okés (na jó, ez már kb 1 perc is megvan), a japán lányzó szép. De nekem ez kevés volt ahhoz, hogy felnyomja 2-esre.
Nem szeretek fikázni egy filmet, de ez nagyon "hagyjuk" kategória.

2013-07-31 12:04:55 betti (1) #24

Jókat nevettem. Kínomban. A szőke nő bárgyú, Logan szinkronja horror, amikor sündisznó lesz a rozsomák/farkasból csúcsröhej.
Okés, talán az a gond, hogy nem láttam az előzményeket. Lehet, hogy azokhoz képest jó?

2013-07-30 23:33:07 opposition (2) #23

Eszméletlen gyenge.

2013-07-30 08:47:35 Lajos The Silent (2) #22

Én adtam egy kettest... Nem tetszett ez az erőltetett szamurájkodás, az öregember figuráján meg nagyon meglepődtem. Ennél pocsékabb történetet ritkán látok. Az akcióknak nincs realitása, a történet szerintem elnagyolt. Egyszóval nem tetszett, pedig nem vagyok Xmen fan.

2013-07-29 20:27:54 GothMan (3) #21

Több akciót, kevesebb "drámát" legközelebb.

2013-07-28 16:42:48 Pete (2) #20

Borzalom. Pedig az utolsó fél óráig közepest adtam volna...

2013-07-27 20:46:03 VVega (2) #19

Ennyire WTF, vállalhatatlan és kínos utolsó fél órát nem tudom, mikor láttam utoljára moziban. Kár érte, mert odáig egész jó volt. Rozsomák karaktere pedig hibátlanul működik szólóban is, az már nem rajta múlik, hogy a film végére a készítők kettesével lapozzák a forgatókönyvet és hirtelen elfelejtik, hogyan kell akciójelenetet rendezni. Vagy egyáltalán bármilyen értelmes jelenetet.

2013-07-26 16:37:10 Grofia (2) #18

Sose rajongtam az X-men filmekért nem is láttam az összeset. Jobb lehetőség híján ezt néztük meg a moziban és nagyon reméltem, hogy nem fogom megbánni. Megbántam!
Jól indul a film, az első harminc perc érdekes, izgalmas, aztán jön egy baromi hosszú üres menet amikor nem történik semmi, végül kapunk egy utolsó nevetségesen szar, kiszámítható és bárgyú fél órát. Borzalmas dialógusai vannak a filmnek, és némely jelenetnél a fejemet fogtam, hogy ki az az istenverte marha aki ezt kitalálta. A "kedvenc" jelenetem az volt amikor Hugh Jackman és a Jakuzák a 400 Km/h felett száguldó Japán szuper expressz tetején ugrabugrálnak. Tudom, hogy Hollywood nem a realitások talaján mozog, de ez már sok volt!
Az X-Men rajongóknak valószinűleg tetszeni fog, a többieknek azt javaslom, hogy nézzenek meg egy másik filmet vagy igyanak egy korsó sört. Mindkét lehetőség több örömet tartogat mint ez a film.

2013-07-26 00:45:35 vadPINGvin (2) #17

Csapatban nagyon jó működik Wolverine karaktere, de az az érzésem így két film után, hogy egyedül nem az igazi. Persze egy értelmes forgatókönyv mindkét esetben sokat segíthetett volna...
A végén lévő pluszjelenetről sem igazán tudom eldönteni, hogy akkor ez most jó, vagy nagyon rossz. :)

2013-07-25 23:28:26 BonnyJohnny (2) #16

First Class '60-as évek (hidegháború zenitje)
X-Men Origins: Wolverine '80-as évek (Xavier már kopasz tolószékes, Küklopsz még tini)
X-Men, X-2, Last Stand 2000-es évek
The Wolverine pár évvel a Last Stand után

Days of Future Past: itt is, ott is :)

előzmény: viktor_mt (#15)

2013-07-25 23:23:21 viktor_mt (3) #15

valaki egyebként elmondana a tobbi reszhez képest ez mikor jatszodik?... es még a vege is erdekelne hogy mi is tortent az az oreg most kiszedte belole az adamantiummal egyutt az ongyogyitast is aztan meghalt szval logannek megmaradt a gyogyitas adamantium nelkul?

2013-07-25 22:55:44 Umberto (4) #14

Mangold filmjében nem nagyon van üresjárat, ami dicséretes. Az akciók látványosak (különösen a vonatos küzdelem), a hozzájuk vezető jelenetek pedig feszültek. A hangulata engem egyből magába szippantott, a csavar is tetszett, a stáblista végéről már ne is beszéljünk.
Részemről erős 4-es, vagyis 8/10.

2013-07-25 21:22:52 glarion (2) #13

Hugh Jackman még mindig fasza, de mind a forgatókönyv, mind a rendezés pocsék volt. Az akciójelenetek húzták kicsit fel, de sztoriban meg karakterekben nulla. Sajnálom, talán majd a Days of Future Past.

2013-07-25 21:19:17 lesik20 (?) #12

Erős 4-es. Sokkal jobb mint a 2009-es (Még az is tetszett nekem)

Farkas karmai élethűbek mint valaha

2013-07-25 20:18:07 viktor_mt (3) #11

nekem tetszett, mégha egy kicsit zavaros is volt a kozepe táján...7,5/10

2013-07-25 18:21:09 BonnyJohnny (2) #10

No de 4-est adtál a First Classnak nem?
Igaz, de közelebb van a hármashoz, mint az ötöshöz. Jó film, csak nem annyira, mint az első kettő.

előzmény: Gasz András (#9)

2013-07-25 17:55:24 Gasz András (3) #9

No de 4-est adtál a First Classnak nem?

Azt hittem én, hogy azért a Kezdeteknél jobb lesz, majd meglesem, de nem moziban, egyrészt nyaralni megyek nemsokára másrészt most spórolok könyvekre. S erről tényleg mindenhol közepes vagy rossz értékelésű kritikákat látni. Az értékelésbeli szélsőségeknél én is figyelek már a dolgokra, a kritikákra.

2013-07-25 13:31:47 Zalaba Ferenc (3) #8

Azért a helyzet közel se olyan rossz. Lehetne rosszabb is. Egy saját magadon végrehajtott szívműtét például határozottan kellemetlenebb, mint ez a film.

2013-07-25 13:15:58 BonnyJohnny (2) #7

Mivel én a First Classért sem vagyok oda, az én szememben 10 éve nem készült jó X-Men film, és úgy tűnik ez sem az... talán majd jövőre...

előzmény: Gasz András (#6)

2013-07-25 13:12:08 Gasz András (3) #6

Jaj ne már megint egy X-men kezdetek minőség???? :(

2013-07-25 13:09:20 Daemiaen (2) #5

Shit happens... again and again.

2013-07-25 11:33:59 chrismaster (?) #4

csak CSAPATban működik Wolverine!
[a FARKAS nevet hanyagoljuk-->Wolverine/Logan/Rozsomák]

2013-07-25 00:11:17 Olórin (2) #3

Minden jó szándék ellenére (a koncepció, az ötletek alapján ez egy baromi jó film is lehetne) ez már megint egy elmórikázott vacak.
Egyszerűen TRAGIKUS ez a nyara Hollywoodnak.

2013-07-24 00:35:28 TomPowell (3) #2

Számomra most már egyértelmű, hogy Farkas karaktere csak csapatban működik igazán, legalábbis a vásznon. Egy leheletnyivel jobb, mint a Kezdetek, de így is ezt a filmet csak a stáblistás jelenetért érte meg leforgatni, de azért aztán nagyon.

2013-07-24 00:03:53 Lukrecia (3) #1

G. I. Wolf, szinte teljesen eltávolodott a Rozsomák-mítosztól, legalábbis számomra (értsd: nem igazán ismerem a képregényeket), viszont sokkal akciódúsabb és over-the-topabb, mint az előző rész, így szórakoztatóbb is. A dialógusok kicsit csikorgók, de amúgy egy fokkal jobban tetszett, mint az eredettörténet. Kikapcsolt aggyal jó szórakozás.