World War Z (2013) ☆ 👁

Z világháború

(Marc Forster)

amerikai-máltai akciófilm, dráma, horror, katasztrófafilm, sci-fi, thriller

3,3

2021-07-06 22:40:36 Ehun69 (4) #63

Már megint a who...járványban jók

2020-11-24 07:35:11 marcilu (4) #62

Újranézés után még inkább értetlenül állok azelőtt, hogy mi köze van ennek a filmnek az alapjául szolgáló könyvhöz? Mármint oké, hogy semmi, azt látom. Azt nem értem, hogyan történhetett. Ez olyan, mintha marcipántortát akartál volna csinálni, de végül rakottkrumpli lett belőle. Vagy mi? Nagyon érdekelne a folyamat, amely során az ötlettől eljutottak a végső forgatókönyvig.
By the way a film szórakoztató, de a könyv az egyik kedvenc regényem, szóval nyilván sajnálom - fasza kis kísérleti jellegű sorozatot lehetett volna belőle csinálni, minden epizódban más rendezővel, más stílusban, más szereplőkkel.

2020-03-23 16:26:01 Ugor (4) #61

Újranéztem. Hát, nem is tudom... kicsit megkopott a fénye az első élményhez képest, de még benne maradt a négyes tartományban.

2020-03-21 20:32:11 ryood (3) #60

"Pitt meg... hát nem tudom, volt ő valamilyen szerepben rossz?"

The Curious Case of Benjamin Button

meg vannak jó kis nyálas romantikus cuccai is, amiket mondjuk nem is mertem megnézni... :)

a film meg annyira közepes, hogy már el is feleljtettem, pedig pár órája ért véget...

2016-06-22 04:06:02 ChrisAdam (4) #59

Mostanában nagyon későn jutok oda, hogy filmezzek, nyár ide vagy oda, így aztán inkább a "könnyed" szórakozásokra esik a választásom, nem a nehéz drámákra. Nem jó ez így, az se, hogy ilyeneket nézek alvás helyett, viszont szerencsére a film jó, méghozzá magasan felülmúlta várakozásaimat.

Ilyennek kell lenni egy blockbusternek, pattanásig feszült, izgalmas, látványos, hangulatos és drámai - mindezt persze a műfajon belül versenyeztetve. Noha nem a legokosabb zombifilm, remekül használja a jól bevált módszereket, s a tipikus amcsi filmes eszközöket (pl. az amerikai kormány dirigálása, heroikus katonák mentőserege, Amerikaföldre fókuszálás) szépen elkerüli, ez nagyon tetszett benne. Áttekintve a filmet zsúfoltnak tűnhet, sok helyszínen sok minden történik, ennek ellenére a megtekintés alatt azt éreztem, a tempó teljesen követhető, mindenkinek marad tere, akinek/aminek az író teret ad. Más kérdés, hogy Segennek nem adott, tényleg jogos a kérdés, hogy "na de ki a f. volt az a kopasz?", de hát annyira nem is voltam rá kíváncsi. A lakótelepi, a koreai, izraeli, repülőgépes jelenetek mind szépen fel vannak építve, tényleg élveztem őket mind egy szálig. A különleges az, hogy nem tolják túl a világkatasztrófát. Persze, van itt zombitenger meg minden, ami szem szájnak ingere, de nincs földbe tiport Fehér Ház, felgyulladt amcsi zsászló, leszakadt Eiffel-torony, kiégett Sydney operaház és nincsen a végén egy rohadt hatalmas fény, robbanás, hangorkán, ami teljesen indokolatlan és annyi a funkciója, hogy a finálé orbitálisan nagyot szóljon. Ehelyett a finàlé nagyon szolid, de feszült, s remekül elkanyarodtak attól a megoldástól is, hogy mindenki meggyógyul és Pitt családja újra a napfelkeltében fürdő amcsi kisvárosban nevetgél, ahol a postás éppen akkor dobja a gyepre a napilapot, s mindenki örül, mert csak 2 millárd ember halt meg. Egyszóval a finálé nagyon jól van megoldva, a film legjobb része, ha a "megmentő tett" teljesen ki is számítható.
A családi dráma is visszafogott, sikerül nem belefulladni egymás könnyeibe se a végén, se az elején. Bár furcsa, hogy a mexikói kishaver szinte olyan gyönyörű nyugalommal van a családja kiirtása után, hogy azt Bruce Wayne is megirigyelné.
A zenét is illik megemlíteni, nem az év zenéje, de nagyon szépen passzolt. Brad Pitten kívül felesleges megemlíteni bárkit is, ha vannak átlagos színészi játékok, akkor igen, itt összegyűjtöttek mindent. Pitt meg... hát nem tudom, volt ő valamilyen szerepben rossz? Ő Brad Pitt és kész.

Összefoglalva: üdítően jó szórakozás a Z világháború, teljesen vállalható minden perce, persze messze nem zseniális, de a műfaján belül kimagaslónak tekinthető, a négyest mindenképp megérdemli.

2013-12-28 18:00:30 Karesz84 (2) #58

Jogos! :)

előzmény: trockij (#56)

2013-12-27 13:03:02 mchn (2) #57

Egy ponton kiemelkedő ez a film: Segen a valaha volt legkidolgozatlanabb moziba került karakter a vásznon töltött időhöz képest. Egyéb tekintetben csak simán gyenge.

2013-12-26 14:46:34 trockij (4) #56

Nem mondod, hogy a realitást keresed egy olyan filmen, ahol a halottak gyorsabbak, mint egy gepárd.

előzmény: Karesz84 (#55)

2013-12-26 01:21:27 Karesz84 (2) #55

Ekkora zombi-cunamit talán csak a Resident Evil filmekben láttam eddig. :)

Valahol nem érzem reálisnak, hogy egy levágott kezű és egy átszúrt testű ember expedíciót vezet a zombik uralta kutatóintézetben.

Egyébként pedig propagandafilm az ENSZ-nek,
a WHO-nak és a vakcináknak...
Ez vajon mire utal?

2013-11-28 15:34:55 fatbastard (1) #54

Ha egy filmre egyest adok,vagy untat vagy idegesít.Ez az elejétől idegesített,nem is tudom miért áldoztam rá az életemből majd két órát.Az édibédi család,az életveszélyes melóját a családjáért lecserélő,majd nagy sóhajtózás után folytató főhős,a borzalmas kliséhalmaz,ami az egész filmre végig jellemző,az előre tudható (nemcsak sejthető) megoldás mind mind bosszantó volt számomra.És az izraeli gettófal építője szponzorálta ezt,vagy mi?Vagy a moszad?A legrosszabb Brad Pitt film,amit láttam,pedig volt egy pár.És a korhatárbesorolás miatt lett ilyen lájtos?Ha egy zombi-túlélőhorrorban levágnak egy kezet,há' mutassák már!Olvastam a film elkészülte körüli nehézségekről,újraforgatás,Pitt és Forster összeveszett stb.Jobb lett volna ha dobozban vagy HDD-n marad.Aztán shift+delete és enter...Remélem a szintén borzalom Die Hard 5. és ez után valami jobb is készül majd nálunk.Pitt meg átnevezhetné a filmes cégét Plan B -ről Plan 9 from Hollywood - ra.

2013-11-08 17:13:07 deathcode (3) #53

A Blu-ray szaftos! :)

2013-11-02 17:40:21 Marlboroman (4) #52

Nem vagyok az a kifejezetten zombifilmrajondó, de ez a film kifejezetten tetszik. Rögtön beindul a film, nem tökölnek az indulásnál. Brad Pittnek meg irigyeltem a haját a film nézése közben.

2013-10-04 22:02:23 limupei (4) #51

Kedves tiduj!

Ha leírod a film végét, légy szíves használd a spoiler gombot! Nem dísznek van.

előzmény: tiduj (#50)

2013-10-04 21:59:50 tiduj (3) #50

Az nagyon jó ahogy a zombik kattogtatják a fogukat!!!! Azért kicsit béna a film, néha olyan pfff..hahaha . Viszont még annak örülök, hogy nem csak rájön a gyógymódra aztán vége, hanem megmutatja mi lett utána. Én úgy szeretem az ilyet.

2013-09-22 10:44:03 simijohnny (3) #49

Nem a legokosabb zombifilm, de kellemes meglepetés, így remélem lesz még folytatás. Néha vicces, de Brad Pitt tényleg egy tough motherfucker!

2013-09-13 04:30:09 tomside (3) #48

nem azért lett elszabva, amire számítottam. A trailerben harsányan hömpölygő zombiár nincs ugyanis végig jelen a filmben. Szinte vállalható. :) Egy per egyben kifejezetten jók a zombik, csak tömegben nem működnek. A film ott lett elszabva, hogy nem tartott sehová. Értem, hogy esetleg előkészít valami folytatást, de így, egyszerűen kevés volt.

2013-09-11 09:05:32 GabN (5) #47

Amikor az első percben felcsendült a Muse: Isolated Systemje, valahogy éreztem, hogy itt nagy baj nem lehet. A film tempója és a látvány eszméletlen. Döljetek hátra és élvezzétek, ne a hibákat keressétek benne!

2013-09-09 14:36:25 Ubul (4) #46

nem volt rossz, eleinte eléggé keserű szájízzel néztem, mondhatni tucatzombifilmként, utána azért egész gyorsan vége lett, és pozitívabban álltam fel a székből.
sok volt a hülyeség,főleg

Brad Pitt karakterében, amiket ő túlélt főleg,meg hogy ő találja meg a megoldást elsőre, mert senkinek nem tűnik fel.

Annak viszont örültem, hogy

nem teljesen a család körül forgott az egész, és 1/4-énél lerendezték azzal, hogy különválasztják őket, gyerekei meg felesége biztonságban, ő meg járja a maga útját a megoldás megkeresésével. Szarabb lett volna szvsz, ha egész film alatt csak a családra fókuszált volna, ahogy menekülnek, bújkálnak, próbálnak túlélni, sőt, még ketté is szakadnak, és próbálják egymást megtalálni. Persze megint más kérdés, hogy én nem néztem trailert, ezért lehet hogy már ott lejött, hogy nem így lesz :)

Egyszeri szórakozásnak tökéletes, moziban nézős, de nem hiszem hogy többször megnézném, lehet hogy már köv. hónapban alig emlékszek majd pár jelenetnél többre rá.

2013-09-05 15:42:48 Lil Martin (4) #45

a fb-os kiírás hitelessége rovására mentek a csúf szavak, de tán ez is kifejezi rajongásom.

előzmény: Lil Martin (#44)

2013-09-05 15:27:48 Lil Martin (4) #44

életemben először fb-ra toltam egy kis szösszenetet nem ide, szóval bemásolom:

nagyon szerettem volna lefikázni a world war z-t, de nem tudom. az első egy-másfél óra maga volt az epic zombóság, néhány klasszikuson kívül én még ilyet nem láttam, nem éreztem azt a parát amit itt. fogalmam sincs hogy trilógia lesz-e vagy sem (két részbe nem férne bele szerintem), de ha igen akkor ez kurva jó kezdete volt. a könyvhöz köze sincs, de basszus, alig várom a ruszki frontot, alig várom azt az abálást amit pl a GYU 1-ben nem kaptam meg és ezért volt olyan jó a 2. része. a párhuzam szar, a film meg kibasznagy.

2013-09-05 03:01:06 frindli (?) #43

Amerika eddig is mindig egyre nagyobb erőszakott vitt a filmjeibe. De ez esetben a probléma megoldásaként is a betegek teljes kiírtását volt olyan intelligens belevinni ebbe a szokásos sablonokra épülő családi (legalábbis, úgy értem szokásos módon megint egy család van a középpontban) moziba. A sztori a régi, a kivitelezés sablonos és magát az egész filmet egy szóval úgy jellemezném, hogy felesleges (például megnézni is felesleges, meg elkészíteni is az volt, stb.)

2013-08-01 21:53:42 Grofia (3) #42

Hatalmas elvárásokkal néztem meg ezt a filmet, és sajnos csalódnom kellett.
Többé kevésbé szeretem Brad Pitt filmjeit, de erre a szerepre szerintem rossz választás volt. Nem alakít maradandót, és ez a többi színészről sem mondható el. A történet hol padlógázzal pörög, hol kínosan lassan vánszorog. Apropó történet, szerintem idáig ez a leggyengébb Zombis történet, amit kitaláltak. Nem tudom, hogy mennyire tér el a könyvtől, nem olvastam. A látvány középszerű, nehezen hihető, hogy közel 200 millió $-ba került a film.
Egyszer nézhető film.

2013-07-18 10:47:19 pyrooo1 (4) #41

Szívemből szóltál.

előzmény: gerbence (#38)

2013-07-14 22:12:08 Pedro (4) #40

Szívemből szóltál és nálam is pont a Holtak hajnala a vízválasztó. Mindig azt a filmet kerestem ami ennyire apokaliptikus. Hasonló film volt a Legenda vagyok, de az nagyon egy helyre koncentrálódott, viszont abban a magányos jelenetek tetszettek, hogyan használja ki egy ember, hogy egyedül van a "világon". Szóval a kettőből lehetne egy igazán kiváló filmet készíteni. Gerbence tetszett amit írtál.

előzmény: gerbence (#38)

2013-07-14 07:56:10 goromba (3) #39

Nekem is abszolút ez a véleményem.
Hova lett az a tenger sok lóvé?
Ez max. közepes katasztrófafilm, Pitt nyugodtan behelyettesíthető lenne mondjuk Dean Cain-nel,vagy C.Thomas Howel-lel, és akkor mehet Film+-ra.
Kevés.

előzmény: opposition (#36)

2013-07-11 14:13:03 gerbence (4) #38

A 2004-es Holtak hajnalával lettem zombifilm-rajongó (sőt, igazából a horrorra, mint filmes műfajra is azóta vagyok nyitott, azelőtt egészen periferikusan kezeltem a zsánert). És azóta most, majdnem tíz évvel később láttam először újra olyan apokaliptikus zombifilmet, aminél ugyanazt a hidegrázós, hátborsózós, feszült izgalmat éreztem. Persze szerettem a Shaun of the Deadet és a Zombielandet is, de azok mégiscsak alapvetően vígjátékok; meg hát ott volt a REC (és a Karantén), amik zseniálisak, de inkább kamarahorrorok, hiányzott belőlük a világpusztulás.
Én pedig azóta is egy olyan zombifilmre vágytam, amiben pusztul az egész világ, ami komolyan veszi önmagát, ahol nem csak arról van szó, hogy a szereplők rossz helyen vannak, hanem ahol nincs "jó hely", ahol nincs hova menni, mert mindenhol csak halottak vannak és pokollá változik a Föld.
A Z világháború pedig pontosan ezt a világméretű léptéket hozza el, amellett, hogy mégis jórészt nélkülözi a megalomán megoldásokat. Nekem kifejezetten tetszik, hogy egy főszereplőn keresztül követhetjük végig az eseményeket, így van azonosulási pont, mi is mindig pont annyit látunk, érzékelünk, fogunk fel a történésekből, amit ő, és így - a véres-beles darabolások hiánya mellett is - végig rajtunk marad a feszültség, ami az első percek után ránk telepedett.
Számomra abszolút pozitív meglepetés, jó volt végre látni egy komolyra hangszerelt világégést óriásrobotok és szuperemberek nélkül, amiben végsősoron csak hétköznapi emberek mozognak. Élők és holtak.

2013-07-10 22:39:31 Klein András (5) #37

Szerintem semmi gondot nem jelentett, hogy szóba került a filmben a Holocaust. Sőt, a mai közállapotokat figyelembe véve nagyon is helyes!

A filmet azzal cikizni, hogy "Hoolywoodi popcorn" és hasonlók pedig már szánalmas. Akinek előítéletei vannak valamivel kapcsolatban, az előtte dönthet, hogy beül-e a mozivászon elé. Nem kell beülni a moziba és/vagy nem kell letölteni illegálisan az amerikai filmeket!

A magam részéről azt éreztem, hogy megérte a mozijegy az árát! Bár ezt a film imdb értékelése és néhány infó beszerzése után szinte biztosra vettem!

2013-07-09 21:42:19 opposition (3) #36

Nem igazán láttam benne a 200 milliós költségvetést. Teljességgel felejthető minden mozzanata. Max. közepes.

2013-07-04 23:05:24 Eglaronion (3) #35

Brad Pittel elmegy, de ha nem ő lett volna a főszereplő, tökérdektelennek gondoltam az egészet, tele demagógiával, propagandáktól és közhelyektől nem mentesen.
Viszont nagyon üdítő volt amikor Doktor Endrú "paulo coelho" Faszbukk pofára esett, le kellett fogni, annyira röhögtem.
A másik meg a szinkron, Gerry Lane helyett folyamatosan Jerry Lee-t mondtak, hát ez beszarás. Külön még mondja is Pitt drogoStohl mindenestül, hogy "Jerry (dzserri) vagyok". Nem szeretnék később a tudatlanságba burkolózni, ha netán tényleg így kell kiejteni, feltétlenül szóljatok!
Szigorúan egyszer nézhetős, de szórakoztató.

Edit: Az anya egyszerűen szörnyű látvány volt, a film végén jöttem rá, hogy
SPOILER!!!
Ő nem zombi.
SPOILER BEZÁR.

2013-07-03 17:00:10 deathcode (3) #34

Film után beszálltunk a kocsiba és a hírekben azonnal rákezdtek valami májgyulladásos rosszhírbe. Aztán jött egy csomó frázis a filmből ("átterjed", "megfertőződés", ködös prognózisok), mondtam is barátomnak, mindjárt szükség lesz az egész ménesre a kocsiból, hogy áttörjünk egy hirtelen kialakult zozótengeren :D

2013-07-01 23:16:19 wayage (4) #33

3D miatt az eleje nagyon nem tetszett. Pörgős katasztrófa akció, de alig láttam valamit, sötét volt a kép, a vágások meg baromi gyorsak. Aztán szerencsére a történet izgalmas kalandos világutazássá válik. A legjobban viszont pont az új finálé tetszett. Végre jött egy kis félelmetes horror. A zombikat is mutatták és lelassultak. Mivel a helyszín is világosabb volt, láttam is szépen a jeleneteket :))

2013-06-30 19:25:58 limupei (4) #32

Kifejezetten üdítő volt a családi dráma minimumra redukálása, mint ahogyan a személyes drámáké úgy általában. Ezeket úgyis elszúrták volna, jobb ez így. A film egyébként a logikai bukfencei ellenére is szórakoztató és a hármasról az olyan kis apró utalások húzzák fel, mint például az amerikai elnök kinyírása, mert végre nem jár-kel délcegen és osztja az észt. Vagy ott volt az ENSZ leszarozása és az izraeliek falépítő mániájának hasznosságáról elejtett summás vélemény is:)

2013-06-29 00:39:36 McCl@ne (4) #31

Szerintem is nagyon jó volt.
Végre egy kis felüdülés, másfajta megközelítés, néhány új ötlet, jól eltalált hangulat, tökös jelenetek, kiváló látványvilág, jó zene... tulajdonképpen ennek a bántóan semmilyen idei blockbuster szezonnak az egyik váratlan meglepetésfilmje. És mint az Oblivion, ez sem tökéletes, de megáll a lábán és ebben a reboot/remake/sequel/prequel kizárólagosságát hirdető Hollywoodban most nagyon meg kell becsülni az ilyet.
Aki meg egy Brad Pitt nevével eladott, 200 milliós szuperprodukciótól várja a szabályok felrúgását és az új utak keresését (bár a film ezen a téren sem vall szégyent igazán), annak lehet, hogy érdemes lenne ezt a kérdést újragondolnia.

2013-06-28 16:11:24 Tenebra (3) #30

A James Bond-párhuzam nekem is eszembe jutott. Azok közül is konkrétan a Világ nem elég. Csak itt nem 007-es, hanem ENSZ-ügynök a főhős. :D De ugyanolyan mindentudó, macsó hős ő is.

Egyébként nem tudom, mennyi látványfilmet láttál, vagy, hogy mennyi hollywoodi filmet néztél, vagy milyen "műfajtudatod" van (ezt filmes szaknyelven így hívják :D), de szerintem azért elég nagy klisék voltak ebben, már csak képileg és zeneileg is. Épp a minap néztem a Majmok bolygója: Lázadást, hát a két film között csak tónusokban volt különbség, de ugyanazok a formai klisék uralták. Na, meg a tartalmiakról ne is beszéljünk. Ha az nem klisé, hogy van egy főhős, aki megmenti a világot, vagy az, hogy elmegy egy helyre, ahonnan segítséget remél, de visszautasítják.... Nos, akkor semmi nem klisé. :D Persze ettől még szórakoztató, csak kiszámtható.
De nem baj, ha nem látod klisésnek, a legtöbb néző bizonyára nem látja annak, mivel sokan szórakozásból néznek filmeket, nem szakmailag.

Egyébként a szerkesztőknek: esetleg hozzácsaphatnátok a kritikámat a többihez. Annyira nem tesz hozzá sokat azokhoz, mivel kb. egy véleményen vagyunk. :D WWZ kritikám

előzmény: Glasseye (#28)

2013-06-27 22:59:06 dmikee (5) #29

Elejétől a végéig tökéletes. Végre egy okos, pörgős, tökös akció-horror. Nem rontják el unalomig lerágott közhelyes jelenetekkel. Ne akarj benne hibát keresni, csak élvezd!!

2013-06-27 22:58:08 Glasseye (4) #28

Na ma sikerült megnéznem ezt a filmet is! Jóformán semmire se számítottam vele kapcsolatban, nem voltak elvárásaim a filmmel. Egy jó kis akciós, horroros zúzdára gyanakodtam előzetesek alapján. De óriásit tévedtem!
Először is tetszett hogy már a film elején nem húzták, vontáka dolgot kb 5 perccel a főcím után beüt a zombiapokalipszis!
Bratt Pitt és családja na meg az egész város menekül az élőhalottak seregétől! Végül hosszas harcok után, sikerüla főszereplőéket egy hajóra szállásolni. Azonban csak úgy maradhatnak a hajón ha a családapa elindul hosszas küldetésére hogy segítsen megállítani a zombiinváziót!
Különösen tetszett a történetben hogy rengeteg helyszínen játszódott és ezáltal nem állt meg a cselekményfolyam, nem laposodott el a film. Először Dél-Koreában majd Jeruzsálemben és végül Skóciában folyt a főszereplő és a zombik ádáz harca! Az origós cikkben olvastam hogy James Bond elemeket is tartalmaz a film, hát a helyszínek tekintetében mindenképpen ez tény!

Ennyit a történetről és most jöjjön a film pozitív illetve negatív oldala!
Először is leszögezném hogy Brad Pitt óriási alakítása és a többi mellékszereplő is nagyon jól formálták meg az egyedi karaktereiket! Különösen kiemelném a Jeruzsálemi elit harcos csajt aki a bajtársa volt a főszereplőnek a film végéig! Megemlíteném hogy zseniális húzás volt a rendezőtől hogy amint megharapták a csajt nem változott zombivá mivel Brad Pitt rettentő gyorsan cselekedve levágta a megharapott kézfejet! Bár az egész film szinte csak Brad-el volt hirdetve azért megemlíthetjük még az aggódó feleség, és a néger barátja/parancsnok karakterének kidolgozottságát!
A képi világ, látvány is nagyon jó volt, egyedül talán a Dél-Koreai és a panelházas sötét jelenetek voltak kicsit laposak!
A zene hátborzongató volt ahogy egy ilyen horror filmnél el is várja az ember!
A történet hogy megpróbálták valóságszerűvé varázsolni, veszettség, járványok is kifejezetten innovatívak voltak. Egyáltalán nem volt ebben a filmben sok Hollywoodi klisé, ami meg volt is Persze hogy túléli az egész család és a főszereplő is a vége Happy szinte megnyugvással töltötte el az embert!

Viszont a film legnagyobb erőssége kétségkívül a megoldás voltAmit persze hogy a Brad Pitt talált fel megelőzve több tucat virológust meg tudóst stb.. szóval kicsit elszállt lett a megoldás de így is érdekes volt!!, és az utolsó 15-20 perc! Na az mindent vitt, és a végén ahogy bevágták a híradások hogy vakcinákat fejlesztenek ki, a Moszkvai csatát a zombik ellen.. hát hideg rázós volt!

Negatívumnak pedig talán csak annyit hogy lehetett volna egy picivel hosszabb is a film, mert ilyen jó filmeket még akár 3-4 órán keresztül is tudnék élvezni! ;)

Összességében egy erős négyes de csak azért nem ötös mert nem az én műfajom ez a zombi apokalipszis és horror, viszont üde színfolt a World War Z a Hollywoodi tucatfilmek és folytatások tömege után!

2013-06-27 21:18:54 Zsocci (4) #27

Jó kis akciófilm. Nem ül le egy percre sem, végig izgalmas. Egyedül az bosszant, hogy "muszáj" volt már megint beletenni egy kis holokausztot. Lassan már nem lesz film, ahol legalább egyszer meg ne említenék. De amúgy ajánlom a filmet!

2013-06-27 20:28:01 Tenebra (3) #26

Kinek az élőhalott, kinek az élőholt. :D

Én alapjáraton rühellem a katasztrófafilmek minden formáját, s ez is inkább az volt, úgyhogy nálam eleve nem jó esélyekkel indult.
Valóban nem érdekes túlzottan, hogy sok köze van-e a könyvhöz, ez egy film, nem könyv, ez oké. És valóban, önmagában egyszer simán élvezetes, akciódús, ráadásul a finálé is jóra sikeredett. Csak túl "hollywoodi" szerintem, ami nekem személy szerint ellenszenves, mivel csupa elbaltázott, de kiváló koncepciót okád ki magából a Los Angeles-i monstrum. Ez is alapvetően egy nagyon izgalmas, akár még emlékezetes film is lehetett volna, de a polkorrekt és pénzhajhász Hollywood annyira aranyközéputasra csapta le az egészet, annyira a saját kliséi szerint alakította, hogy számomra tényleg egy gyenge közepes, egyszer nézhető, izgalmas, de megmosolyogtató katasztrófafilm marad.

Ami a főhős karakterével történik, az nevetséges legalábbis. Ahogy critixx is írta, tipikus amcsi WASP férfihős, James Bond vagy Superman is lehetne: mindent átfog, mindenre tudja a megoldást, és hiába zuhan le egy géppel, hiába fúródik a belébe egy roncsdarab, hiába ad be magának valami vírust, a végén a családjával boldogan összeölelkezik. :D Fikció, de akkor is annyira szemetszúróan ostoba néha a film emiatt, hogy ez nálam semmiképp sem 4-es.

2013-06-27 20:06:33 Rorschach (4) #25

Nem értem a fanyalgókat. Szerintem a Z világháború nem csak, hogy jó, de a könyv mellé is bátran oda lehet tenni, ami azért elég nagy szó.
Már a kezdéssel megvettek kilóra. Nem elég, hogy egy perc üresjárat nincs a majd' kétórás filmben, de sikerült úgy ráhúzni egy rakat neccesnek hangzó ötletet a zombifilmes sémára, hogy az még jól is áll neki. Gondolok itt a globalitásra, vagy a zombik bemutatására, mint egyfajta veszettségi hullám.
Merész húzás volt ez utóbbi, de szerintem kurvajól sikerült.

Az pedig, hogy nem futottak kötelező köröket, vitte a fődíjat. "Dzsonit megharapták, jaaaj, most mi lesz, nem lőhetjük le, az túl kegyetlen, de meg se várhatjuk, amíg átváltozik, jaaaj" - lófaszt, ezt három másodpercben, egy félmondattal meg lehet oldani. Tökig vagyok a Walking Dead-féle felesleges drámázással, marhajó volt, hogy itt komolyabban vették magukat, és tényleg a címmel sugallt nagyobb képet helyezték előtérbe.
Az egyetlen negatívum talán a film vége.Már az is furcsa volt, hogy az addigi nemzetközi pörgés helyett belteres suspense-be (és horrorba) fordult a finálé, de ez nem volt túlzottan zavaró, mivel az elképzelés és a megvalósítás is jó, csak szerintem nem illett a képbe. Az "álca" is elment, bár kissé logikátlan. De a zárásban mutatott giccs már egy kicsit sok volt.Na mindegy, a jegy árát simán megérte.

2013-06-26 21:35:17 Gruden Gergo (3) #24

Horrorfilmnek eleg gyenge... Sooot!! Aki egy jo kis veres zombioldoklest akar nem eri meg a mozijegyet...

2013-06-26 09:57:38 ChrisAdam (4) #23

Hollywood eddig ebben az évben mindenből bukott. Képtelen vagyok elhinni, hogy nem tudnak egy normális csapatot összehozni, akik egy jó blockbustert készítenek... Olórin kritikáját idézném: "Ez a vég."

2013-06-25 17:01:17 limupei (4) #22

Ez nekem egy újabb standard elemnek tűnik, talán nem is baj, ha ilyesmi kimarad :) Egyébként sem óhajtanék egy újabb hős, újabb popcorn drámáját. Ja, mert ezt megnézem, teljesíti az egynek elmegy nyári zsibbasztástól elvárt követelményeimet.

2013-06-25 16:58:04 vadPINGvin (4) #21

Valahol ott lehet a gond, hogy zombifilmet vártatok, ez pedig (szerencsémre) inkább katasztrófafilm, mellesleg zombikkal. Romero neve a stáblistán elég lett volna, hogy messzire kerüljem. :)

2013-06-25 15:58:37 Tenebra (3) #20

Hát igen: horrornak kevés, az akciószál is langyos, és én egy-két jelenetet leszámítva azt az apokaliptikus atmoszférát sem éreztem, ami mondjuk a könyvben, vagy, hogy unfair legyek, Romeronál is meg van. (Pedig Romero csak egy bevásárlóközpontot mutat 1978-as filmjében...) Ha már zombifilm, akkor a sok vér és a húscafatok szerintem alapvetőek, még akkor is, ha nem ez a lényege pl. Romero filmjeinek sem.

Illetve még eszembe jutott valami: igazából ninsc tétje a filmnek azon kívül, hogy mentsük meg az emberiséget. Mivel a főhős tényleg egy "acélember", meg még a családja sem kerül különösebb veszélybe, így nem igazán kell izgulni érte. Legalább lett volna valami nagyon komoly döntési helyzet, hogy meg kell ölnie valami hozzá közel álló személyt. Ha jól emlékszem, a könyvben is volt ilyen dráma.

Nagyon sztenderdizálták a sztorit, hiba volt.

2013-06-25 15:09:10 Olórin (2) #19

Nekem a zombizsánernek a blockbusterizálása alapból bűzlik. A finálé meg olyan, mintha egy teljesen más filmhez írták volna.

2013-06-25 15:06:12 Tenebra (3) #18

Igen, a finálé kifejezetten jóra sikerült, bár számomra érthetetlen, hogy egy látványpornóhoz miért nem csaptak hozzá még egy nagyon látványos, nagyon epikus leszámolást. Ha már 3D...

vadPINGvin:
Igen, ez nyilvánvaló, hogy lehetetlen vállalkozás lett volna. Én sem azt írtam, hogy a regényt adaptálják szó szerint, hanem csak az "áldoku-stílus" lett volna ötletesebb ide. Vagy mondjuk kiragadnak egy érdekesebb "interjút", és azt filmesítik meg, és akkor majd jöhet a "folytatás" is. Szerintem ez sokkal inkább működött volna úgy, hogy egy család vagy kis csapat menekül ki a zombiinvázió elől egy városból, közben pedig vagy valaki kameráz, vagy csak szimplán híradós stílusban, talajközelben követi az eseményeket a kamera. Így talán még sokadszorra is izgalmas lett volna a koncepció, jóllehet én már a Diary of the Deadnél is inkább untam. De talán a 3D még dobott is volna ezen. Persze lehet, az alkotók úgy gondolták, ez elcsépelt. Megjegyzem: a zombis téma még inkább. :D

2013-06-25 14:39:21 vadPINGvin (4) #17

A könyv után tisztában voltam vele, hogy megfilmesíthetetlen a sztori. Mockumentary stílusban is. Hogyan lehet egy mozifilmben több évet átölelő sok-sok egymástól teljességgel független történetet kezelni? Szóval meg vagyok elégedve azzal amit a lehetetlenből kihoztak. Persze pont a kedvenc részeim kimaradtak, meg ami belekerült se úgy van mint emlékszem, de jól szórakoztam. Inkább mint különálló filmet kell nézni, amiben feltűnik néhány, egy hasonló könyvből ismert pillanat. Az előzetesek után csodálkoztam, hogy egyáltalán olvasta valaki a könyvet a készítők közül. :)
Brad Pitt karaktere nagyon passzolt a hangulatomhoz, ugyanis épp a Man of Steelről sétáltam át. Két szuperhősmozi egyszerre. :)

2013-06-25 14:26:47 critixx (2) #16

Az, egy átlagos katasztrófafilmes sémába bújtatott kétórás hentelés. Mondjuk annyira nem volt rossz mint amennyire vártam, hogy az lesz. Brad Pitt karaktere tényleg iszonyú irritáló, az igazi szőke-kékszemű WASP hős, aki két töltény eldarálása közt könnyezve suttogja a feleségének a telefonba, hogy mennyire szereti. Aminek örülök, hogy a film végére szánt, Budapesten forgatott részt teljességgel kihagyták és helyette egészen mást tettek be, így egy újabb bazi nagy, ezúttal Oroszországban lezajló tömegmészárlás helyett egy kis, zárt térben játszódó dolgot kapunk, mintsem ugyanazt huszadszorra.

2013-06-25 14:22:25 Zalaba Ferenc (4) #15

A halálos kórok akár évekig is lappanghatnak az emberben: lásd AIDS!

Amúgy kíváncsi lennék, hogy Matthew Fox mit szólt ahhoz, hogy a kész filmben kb. fél percet szerepel? Pedig nem is Malick-matéria. :)

2013-06-25 14:19:52 Tenebra (3) #14

Megnéztem én is. 3-ast fogok rá adni. Szerintem nem egy nagy szám. Átlagos katasztrófafilm. A WWZ csak a márka miatt kellett, bár tényleg vannak részek, melyek emlékeztetnek a könyvre. :D Igaz, azzal még nem végeztem, de már abban eltér a két mű, hogy míg ez egy átlag hollywoodi felkúrbózott látványpornó, addig a regény ugye egy interjúalapú mockumentary, komplex történetekkel. Itt most pont az a máshol elcsépelt stílus kellett volna, mint a Cloverfieldbe vagy a REC-be. Adta volna magát szerintem a híradós stílus. Ok-ok, az is elhasznált, de még mindig jobb, mint a sztenderd hollywoodi forma.

S ami elképesztően röhejes volt számomra: Brad Pitt karaktere. :D Ő szerintem simán lehetne Chuck Norris utóda, mert bár pörgőrúgást nem csinál, de kb. mindenhez ért. :D Ráadásul olyan kemény, hogy simán, lábon kihord valami halálos kórt és egy suhintással, tőből levág egy kezet :DD.

A sztori szerintem nagyon kiszámítható, a karakterek pedig, mint írtam, a lehető legklisésebbek. Nem azt mondom, hogy Roland Emmerich-szint, de nekem nem nyújtott többet, mint az utóbbi évek katasztrófafilmjei. A zombikból meg már akkor elég volt, mikor a hatszázadik Blair Witch-imitációt láthattuk az utóbbi 20 évben. (Még maga Romero mester is lemásolta ezt az egyik utolsó Dead filmjében.) De legalább tényleg, használta volna a dokumentarista formát ala Cloverfield, akkor csettintek elégedetten. Ráadásul ha ezt 3D-ben teszi, elképzelni sem lehet, milyen fasza lett volna. Így viszont még a 3D sem volt túl ütős, mert elég kevésszer ugranak a zombik tömegesen a pofánkba. Pedig ezt elvártam volna.

(Egyébként elég fura élmény ez a 3D. Nincs viszonyítási alapom, ez volt az első ilyen film, amit láttam. De nem vágódtam hanyatt tőle. Tudom, van az IMAX meg a sztenderd, meg még pár formátum, fogalmam sincs, milyen verzió volt ez. Mindenesetre pár pofába ugráson és "majdnem a fejemre esik az eső"-élményen kívül nem volt benne semmi különös 3D-s feature.
Viszont a térélmény az meg van, kétségtelenül mutatós volt néha a nyugisabb jeleneteknél is. Az jutott eszembe, hogy ha Welles élne... :D)

Tehát összességében szerintem egy igen kiszámítható, közepes katasztrófafilm, átlagos Brad Pitt-keménykedéssel. Egyszer elmegy, de amúgy meg inkább megnézem még 500x Romero Dead-trilógiáját, ha zombikra vágyom.

2013-06-25 14:15:14 Olórin (2) #13

Csakhogy valaki igazolja az "elvárásokat" is: szerintem rossz film:)

2013-06-25 13:47:05 flake (3) #12

Ne kezdjétek már itt is :)

2013-06-25 13:44:46 McCl@ne (4) #11

Te nem csak elismert kritikusokat olvasol?

előzmény: Glasseye (#9)

2013-06-25 13:28:49 BonnyJohnny (3) #10

Hát, ha most gonosz lennék azt mondanám, hogy az imdb pontszám semmit sem ér, ellenben a Metascore, illetve a Rotte all critics és top critics alapján is jobbak a százalékai és pontszámai (amit sokan nem néznek, pedig az a fontosabb), mint a Man of Steelnek... de nem leszek gonosz. :)

előzmény: Glasseye (#9)

2013-06-25 13:21:18 Glasseye (4) #9

IMDB -n eléggé le van húzva nemrég még 7.4-et kapott most meg 7.2 eddig közel 25 ezer ember szavazott!!
Megy az még hetes alá is szerintem!

2013-06-25 13:10:15 BonnyJohnny (3) #8

Ez az év (pozitív) meglepetés filmje eddig. Mindenki rosszat és bukást várt, erre jó és sikeres. :)
Forster engem csak egyszer tudott eddig maradéktalanul elszórakoztatni (Stranger Than Fiction), közben egyszer már (pont egy pergős akciófilmnél!) csúnyán pofára ejtett.

előzmény: Zalaba Ferenc (#7)

2013-06-25 12:58:43 Zalaba Ferenc (4) #7

Nem volt túl okos film - a könyvhöz kb. annyi köze van, hogy kölcsönvette a címét -, és nem ártott volna egy kis vér, viszont intenzív és nagyívű: szórakoztató darab.

2013-06-25 07:44:34 tomside (3) #6

nah, ez boldogság, mert a trailerben látható borzasztóan idióta ˝zombitenger˝ szar előérzetet hozott. De akkor van remény. :) Köszi!

előzmény: vadPINGvin (#5)

2013-06-25 05:00:19 vadPINGvin (4) #5

Most 4/5, de így a mozi után sok film jobban tetszik, mint mondjuk két nap múlva, úgyhogy még változhat. A világvége hangulat ott volt rendesen, azt nagyon hiányoltam volna a könyv után.
Jól szórakoztam és nem emlékszem, hogy lett volna időm unatkozni.

2013-06-25 04:38:23 Lil Martin (4) #4

ez egy legalább 4-es filmecske lesz.

2013-06-25 01:27:54 tomside (3) #3

És milyen a film? :) Hányasra értékelnéd?

előzmény: vadPINGvin (#2)

2013-06-25 01:15:48 vadPINGvin (4) #2

Így első nézésre nem igazán láttam benne Budapestet, de gondolom megint valami máshoz asszisztált.

A könyv után nem igazán értettem hogyan lehet ebből film. Nem csinálták rosszul. Kifejezetten érdekesen építették bele az eredeti sztori részeit egy külön történetbe, nagyon keveset persze, mert az egész történethez egy nagyon hosszú tévésorozat kellene. Gondolom az értelmetlen részekért megint Lindenlof a felelős, pánikoltam is kicsit amikor kiírták a nevét, de túl lehet élni. :)
Brad Pitt az összekötőkapocs a részek között, vagyis maximális főszerep, mindenki más csak epizódszereplő. Daniella Kertesz marad csak egy pillanattól tovább mellette. Tehát pl aki David Morset szeretné látni, de Pitt arcát különösebben nem bírja, az ne próbálkozzon vele.
A 3D a néhány szép pillanat mellett megint csak egy fölöslegesen sötét 2D filmet eredményezett.

2013-06-21 11:32:24 Glasseye (4) #1

Most nézem ehhez a filmhez még 1 komment sincs? Budapesten forgatták és állítólag egy jó kis pophorror lesz!!!