Elysium (2013) ☆ 👁

Elysium - Zárt világ

(Neill Blomkamp)

amerikai-kanadai-mexikói akciófilm, dráma, sci-fi, thriller

3,0

2021-02-07 15:59:05 Doc (3) #50

Nem rossz film, ha eltekintünk attól, hogy mekkora baromság...
Ha a gyógyító ágyak használata tényleg annyira semmiség, mint ahogy a filmben kinéz, akkor jelentősen csökkenthették volna az illegális bevándorlást pár földi telepítésű ággyal.
Ha ilyen könnyű lenne állampolgárságot hamisítani, az decentralizált rendszerre utal - akkor viszont nem olyan könnyű visszavonni valakinek az engedélyét, vagy éppen kicserélni az elnököt.
A katana+energiapajzs kombót, a pólóra kívülről rátett exoszkeletont és az assemblyben megírt rendszerújraindító kódot (amit aztán a fejébe töltött :)) meg végképp hagyjuk.

"Társadalomkritiká"nak szánt, nyáltengerbe fullasztott "Ők gazdagok, mi meg nem! Jól van ez így?"
Szóval scifinek gáz, de akciófilmnek erős közepes.

2019-05-02 23:20:58 MicaHiro (1) #49

Huhh...döbbenetesen rossz, igénytelen, hányavetin összerakott történet, amit ráadásul nagyon feleslegesen túlmagyaráz. A színészek némelyike elfogadható, de például a főgonosz (?) sokkal jobban működne karikatúraként, mint komolyan vehető félelmetes ellenségként, aminek egyébként szánták. Ja, és a végén még nyállal is sikerül elárasztani ezt az amúgy is sok sebből vérző, sci-fi klisékből összerakott működésképtelen filmszörnyet.

2018-11-25 02:16:08 Ugor (5) #48

Filmről filmre jobban kedvelem ezt a Blomkamp zsenit!

2016-05-22 23:54:04 hhgygy (4) #47

A Wikipédia a barátod (legalábbis az angol a maga 5 millió+ szócikkével)
As Kruger's ship leaves Earth, Spider and his men take advantage of the lockdown lift and also board a ship towards Elysium.

előzmény: Jereváni Rádió (#46)

2016-05-22 10:49:00 Jereváni Rádió (3) #46

Kár ezért a filmért. Ragyogón prezentálja a vadkapitalizmus világát, csodálatos a miliő bemutatása, a fő szál kellően izgalmas, erre a végére egy sima akciózúzdára silányítja a filmet a rendező. Tudom, a District 9 is egy kevercs volt ebből a szempontból, de ott jobban illeszkedtek egymásba a különböző műfaji elemek.

Egy nagy hibát felfedeztem a filmben: amikor Max Kruger gépén bejut Elysiumba, akkor utána egy külön űrhajóval Spider és haverjai is simán bejutnak az űrállomásra. Hogyan? Hogyhogy nem vették észre őket? Hogyhogy nem lőtték le őket még az űrben?

2014-12-16 14:47:41 hhgygy (4) #45

Csak egy mozzanat, a "Chemrail" feliratú csodafegyver nekem is feltűnt, de én is kikacsintásnak vettem azokra a nézőkre, akiknek még van agyuk.

2014-11-06 10:43:25 manuva (?) #44

Annyira nem.

előzmény: convar (#43)

2014-11-06 00:59:33 convar (5) #43

"A Breaking Bad-ban is hasonló séma szerint kellett (volna) megmenteni a latino fiatal nőt és a kisfiát."

Ugye ez nem egy fontos spoiler volt a sorozat története szempontjából?

Mások is válaszolhatnak, sőt, kérem.

előzmény: Klein András (#23)

2014-04-16 15:11:01 Marla Singer (3) #42

Elvárásaimhoz képest gyenge volt és lehúzó.

2014-01-08 22:01:56 Ubul (4) #41

meglepően jól szórakoztam rajta a negatív kritikák ellenére is. Nem egy D9, az biztos, és elvonatkoztatva a rendező előző munkájától, bizony ez egy jó film (még ha a karakterek,és a sztori sablonos is, de pl én nem untam magam rajta, és ez már jó pont)

Viszont ettől függetlenül eléggé megbocsáthatatlan az, amit a rendező művelt ezzel a filmmel...lehetett volna akár egy D9 szintű alkotás is több odafigyeléssel...

2014-01-06 21:34:44 Glasseye (4) #40

Ilyen se nagyon volt még nálam. A filmre az utolsó 10 perc előtt kettes osztályzatot akartam volna adni a sablonos sztori és a sok értelmetlen akció miatt. Azonban a befejezése és az utolsó pár perc megható jelenetsorai miatt felküzdötte a szememben a film magát egy nagyon jó, szép és érzékeny alkotássá! A végét soha nem találtam volna ki. Keserédes befejezés, de valahogy így kerek az egész film szerintem!

2013-12-14 17:35:46 djhopihe (1) #39

Szerintem nem meglepő az alacsony átlag, mert ez a film egyszerűen szar. Ez nem sci-fi, mert nincs benne science. Annyira együgyű, buta, alpári, gyökér az egész, hogy nem is tudom, hogy miért néztem meg egyáltalán. Gyakorlatilag a CG-n kívül minden rossz, Idióta színészi játék, nagyon átgondolatlan és kidolgozatlan sztori és körülmények. A kerettörténet több sebből vérzik, mint Max és Kruger együtt. Frogman véleményét osztom, hogy nagyon IQ-free társadalomkritikával ágyaztak meg a sztorinak. De gyakorlatilag az egész film IQ-free. Simán jó lesz majd "szombat esti szupermozinak" nagyon jól kiegészíti az éjjelnappalbudapest, a fókusz, az édesélet és a többi szarhalom trajektóriáját.
Ez egy mese, aminek úgy kellett volna kezdődnie, hogy "réges-régen, egy messzi messzi galaxisban..." és akkor nem lett volna ennyire bántó ez a sok baromság, amit összehordtak benne.
Igazából akkor is bántó lett volna az egész.

2013-12-13 09:51:35 Zsoca87 (4) #38

Meglep az alacsony átlag, szerintem a Hollywoodi trágyagyárból ez egy egész jó minőségű trágya lett. Alacsony a nívó és ez bőven átlag feletti.

2013-12-11 17:15:35 leplesbitang (1) #37

Ez az értelmezés teljesen indokolt, hisz a film egyébként is bővelkedik az ironikus húzásokban, nem? :) Javaslom, hogy olvasd egy kicsit a Világ helyzete blogot, vagy csak írd be a google-be, hogy "chemtrail" és "elysium", és meglátod majd, hogy az "idióta réteg" mennyire ünnepli ezt a rejtett kinyilatkoztatást.

előzmény: grofjardanhazy (#33)

2013-12-11 17:12:39 leplesbitang (1) #36

"Cameron felületes hollywoodi marxizmusa (az alsóbb osztályok nyers kitüntetettsége és gazdagok kegyetlen önzésének karikírozott ábrázolása) nem kell, hogy meglepjen bennünket."
Slavoj Zizek: Avatar: Return of the natives

Innen, Zizek Titanic-elemzéséből vettem a "hollywodi marxizmus" kifejezést, és nagyon sok filmre érvényes megállapításnak érzem.

2013-12-06 23:50:02 R2d2 (3) #35

Szeretem a jó science fiction filmeket...vagy csak szeretném? Valahogy nem sikerül igazi jó SF-ket csinálni manapság. Jó, persze viuálisan hozzák a tutit, de tartalmilag nem. Még várom az Ender's Game-et bluray-en,remélem abban nem fogok ekkorát csalódni.

2013-12-03 14:09:26 frogman (3) #34

Abba, hogy a stábtagok közül kinek telik kaviárra, s ,kinek csak CBAs rizsre, nem mennék bele, de azt el kell ismerni, hogy az Elysium azon filmek hatalmas táborába tartozik, amelyek iszonyatosan primitív társadalomkritikával bírnak. Akinek több van a kelleténél rossz, akinek jóformán semmije sincsen jó, de azért van 1-2 ingadozó kivétel, érteeeem? (Mackey bácsi hanglejtésében, Csoda Milánóban-tól A bűn éjszakájáig.)
Az Elysium szerintem kifejezetten nagy öngól, mert tovább gondolva a filmet Max nem ment meg senkit, hanem teljesen romba dönti a civilizációt. Van egy túlnépesedett Föld, amelyben a halálozási ráta erősen visszaesik, s nyilván a javak újra rendeződnek, lesznek új, mások kárán nyerészkedők, már ha a régi felső tízezer nem szerzi vissza hatalmát. Ja, és ott vannak az emberi befolyás alól kikerülő robotok... "Slaves dream not of freedom, but of becoming masters."

2013-12-03 09:57:01 grofjardanhazy (3) #33

Azt a Chemrail feliratot úgy hívják, hogy vicc, nem behódolás az egy idióta réteg legjobb szórakozásának.

előzmény: leplesbitang (#28)

2013-12-03 02:05:28 Hannibal Lecter (3) #32

Mit ne mondjak, ez a film éppenséggel jó példa arra, hogy egy eredeti és stílusos rendező behódol "a rendszernek" (vagy ha úgy tetszik, a nagy pénznek), és a középszerűség mocsarába süllyed. Ámde valóban ne őt vagy a stábot vádoljuk "hollywoodi marxizmussal", legfeljebb a stúdiót, bár az is tökéletesen felesleges.

2013-12-02 21:15:12 JeszKar (3) #31

Blomkamp - aki az író is volt egyben - Dél-afrikában született és nőt fől, miről is beszélünk?

előzmény: leplesbitang (#30)

2013-12-02 20:27:14 leplesbitang (1) #30

Jogos, de gondolom nem ők írták a forgatókönyvet...
Csak arra akartam rávilágítani, hogy épp azoknak a zsebét tömi tele a néző azzal, ha beül a filmre a moziba, akik a film kritikájának a célpontjai. Eladnak az embereknek egy ritka primitív kapitalizmus-kritikát, és pont azok keresnek ezzel, akiket a saját kritikájuk illethetne. Így lesz a balos rendszerkritika maga is "áru", a rendszer része. Ezért tűnik alapvetően álságosnak az egész.

előzmény: manuva (#29)

2013-12-02 09:13:27 manuva (?) #29

Azért a forgatáson dolgozó ácsok talán nem szupergazdagok.

előzmény: leplesbitang (#28)

2013-12-02 03:51:10 leplesbitang (1) #28

Imádom, amikor egy filmben bemutatják nekem, hogy milyen gusztustalanul gazdag emberek vannak, miközben "mi" - a film mögött álló emberek, és én, a hétköznapi ember - itt senyvedünk, méltatlanul. Azt hiszik, hogy nem jut eszembe, hogy a film teljes stábja épp olyan körülmények között él, mint a film által megjelenített kevesek, és épp abból, hogy eladják nekem ezt a felületes hollywoodi marxizmust? Ritka klisés, buta film.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy az űrpuskán a "chemrail" felirat szerepel, ami nyílt utalás a chemtrail-mérgezés koncepciójára alapozott összeesküvés-elméletre. Így szolgál ki egy hollywoodi film egy paranoid szubkultúrát. Bravó.

2013-11-29 20:53:10 miraculum (2) #27

Tizenöt éve amikor azt olvastam, hogy a videojátékok hamarosan olyan élethűek lesznek, mint a filmek, akkor nem arra gondoltam, hogy azért,mert a filmek sztorija ócska videojátékok szintjére fog lesüllyedni.

2013-11-14 00:01:11 Dimitryj (3) #26

Hát nem tudom. Látvány az 5ös, a sztori? Hát ez elég ssssz...

Az elején sikerült komoly feszültséget keltenie bennem, majd szépen el eloszlott a film vége felé és egyszerűen elült. Utóhatás semmi. Láttam egy látványos filmet de nem adott semmit. Szóval röviden: elég gyér.

2013-10-28 01:45:35 Karesz84 (3) #25

Az elit elkülönültségének felszámolásával elért
"szabadság, egyenlőség, testvériség..." ugye, hogy ismerős valahonnan?

Egy újabb propaganda filmet látok benne, ami a technológiát, mint az emberiség fő gondjainak megváltóját kívánja bemutatni, valamint gondolatilag az ember-gép hibrid elképzeléshez való hozzászoktatást célozza.

Feltűnt másnak is az önfeláldozó hősök szokatlan felszaporodása mostanában?

2013-10-20 15:08:59 gomez1000 (3) #24

"az itt hozzászólók többsége hazudik, bár talán nem is tudja, hogy azt teszi"
A Pallas nagy lexikonának meghatározása szerint : A hazugság annyi mint tudva, akár szóval, akár csak valami jellel, másnak megtévesztése céljából annak ellenkezőjét mondani, amit igaznak tudunk.
Tehát hogyan hazudhatnának úgy, hogy nem is tudnak róla?
Mellesleg az emberek többségében tényleg van egy futok a többi után kényszerérzet, és ha nem látnák, hogy mások hogy pontoztak, elég érdekes lenne a szavazat állása.
Az Elysium nem olyan jó, mint amilyennek kéne lennie ennyi pénzből. Az Ultraviola és A Burok jutott eszembe. Sok pénzből készült futurisztikus sci fi thriller. A hatalmas látványon kívül pedig hangyányi sztori hozzá.

előzmény: frindli (#21)

2013-10-18 02:08:23 Klein András (2) #23

Ez borzalmas volt. Hab a tortán: a PC jegyében megint egy latino nő és beteg kislánya a legelesettebb... :/ A Breaking Bad-ban is hasonló séma szerint kellett (volna) megmenteni a latino fiatal nőt és a kisfiát.

Az alapötlet ugyan zseniális, de a forgatókönyv, a párbeszédek, a színészek nem ütik meg a szintet.

2013-10-14 10:51:35 Denice (3) #22

Sablonos, közhelyes, és szinte mindenkit utáltam benne :D Sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni ebből. Na meg amúgy sem értek egyet az egész törekvéssel, ami a végére megvalósul.

2013-10-13 03:42:35 frindli (?) #21

Én is megvagyok lepve, hogy imdb 7 pont és azon meg még jobban, h itt is 3 felett van. Ez egy röhejes, ócska szar volt. Alig tudtam végigszenvedni. A legeleje tetszett egyébként, azért is néztem végig, mert az eleje miatt nem akartam elhinni, hogy valójában ez egy szar, de az. Odáig volt jó szerintem, h haldokolni kezd a főhős a munkahelyi baleset miatt. És nem spoiler, de ahelyett, h egyre rosszabbul lenne a következő jelenetben már emberfeletti küzdelmeket nyomat és közben néha mikor eszébe jut, akkor sír, h jaj megfogok halni, de látszólag sose volt jobban, tiszta röhej.

Kimondom nektek őszintén: szerintem az itt hozzászólók többsége hazudik, bár talán nem is tudja, hogy azt teszi. Mivel azt vettem észre (nem csak ezen az oldalon), hogy sok vélemény szerint van egy csomó baj a filmmel (pl.: #20-as üzenet) de mégis jóra értékelem, mert... ...csak vagy mert látványos (és ez elég indok????), stb.

előzmény: vadPINGvin (#15)

2013-10-02 18:28:02 Jason13 (4) #20

Neill Blomkamp rendkívül magasra tette a lécet a District9-nal,ezt pedig új filmjével nem sikerült megugornia (ha szigorú akarnék lenni,megközelítenie sem).
Pedig rendezőnk most 100 millió dollárból ültethette látomását a vásznakra és elvileg a stúdió fejeseitől is szabad kezet kapott,és amíg az előbbi tényező erőteljesen meglátszik a végeredményen,addig az utóbbi sajnos már nem.
A történet nem is lenne rossz,a cselekményvezetéssel sincs baj,bár ez elég sok rokonságot mutat a 9-s körzetben lezajló eseményekkel,de engem személy szerint ez egyáltalán nem zavart. A logikai bakik viszont annál inkább.Elsősorban ez húzza le a filmet,hiszen rendkívül sok hiba van a forgatókönyvben,melyek egy darabig még nem is olyan feltűnőek,de a játékidő vége felé már egyre nagyobbá nőnek.A másik dolog pedig a giccs túladagolása.Sajnos túl bő lére lettek eresztve a drámai jelenetek,néhányon már a cukormáz rózsaszín bevonata is meglátszik,leginkább a befejezésen.
De a pozitív oldalon ott vannak a remekül megkoreografált akciójelenetek,a remek CGI-effektek,a megfelelő színészi játék (Matt Damon szokás szerint szimpatikus az eleinte nem is olyan hősies hős szerepében,de az ász az Sharlito Copley az elmebeteg Kruger bőrébe bújva),és a fülbemászó zenei aláfestés.
Így összességében mégis csak azt tudom írni az Elysiumra,hogy egy jó film,hiszen amíg nézi az ember,addig nagyon szórakoztató,de sajnos egy D9-hez képest nagy visszaesés.Sebaj,Blomkamp még javíthat,most például ismét egy kis költségvetésű sci-fi vígjátékon dolgozik,reméljük,ott kissé ügyesebben fogja végezni a dolgát.

2013-09-11 23:53:37 ChYga (3) #19

nem könnyű ezt a filmet egy 5-ös skálán értékelni, az tuti.

2013-09-07 18:19:20 tomside (4) #18

Spider fejét annyit mutatták közelről, hogy már szét akartam fejelni a vásznat. A harmadik sorban ültem, ha nagyon akartam volna, sikerül. Meg még egy-két hasonló szintű apróság zavart, de egyébként szívesen néztem. A film első felében olyan flash-sem volt, mintha Zola Germinal c. regényét olvasnám. :) Csak az sokkal jobb. Nagyon erős hármas ez a film, a sci-fi szeretetem át is dobja négyesbe.

előzmény: THE (#12)

2013-09-01 22:59:13 Pete (4) #17

Jó film, a droid harcok egyenesen zseniálisak. Kicsit kevesebb maszlag kellet volna bele, de így is erős négyes. Tetszett. :)))))

2013-08-25 08:54:00 felhasznalonev (2) #16

mar a district 9 is rossz film volt, de ez meg ratesz eggyel arra, talan az mentette meg az egyestol, hogy moziba neztem

2013-08-24 22:51:55 vadPINGvin (2) #15

Na most elég volt. Ez 2013-ban egy nagy költségvetésű sci-fi!? Vérprofi vizuális megvalósítás, de ezt egy Transfomers moziról is elmondhatom. Ez a történet ez Hollywoodban komolyan vehető? A legelfeledettebb SF folyóirat leggyengébb novellájában több ötletnek és kevesebb logikai hibának kellett lennie, hogy ne sajnálják rá a papírt.
Elismerem, régen se volt minden film Alien, vagy Terminator, de hogy csak Spacehunterek készüljenek éveken keresztül...

Hozzáteszem, hogy átlagos SF kinézetű akciómozi lehetett volna belőle, ha a vágó néha megengedte volna hogy lássuk mi történik. Így az se.

2013-08-21 20:21:22 wayage (4) #14

Bevallom nekem jobban tetszett, mint a District 9. Már rég vártam valami hasonló akciódús sci-fi popcornt, nem akar túl bonyolult lenni, sokat markolni. Matt Damon jól néz ki, s végre egy igazán ütős fő rossz (Sharlto Copley), minden megjelenése emlékezetes és félelmetes. Egy idő után beugrott róla, meg az egész filmről is a Terminátor 2. Vagyis azóta nem találkoztam hasonló sci-fi akcióval.

2013-08-21 19:31:45 Rorschach (2) #13

Legalább a film fele tessék-lássék változtatásokkal lett áthozva Disctrict 9-ból: a felütés, a képi világ, a főhős teljes útja, a mondanivaló, a borzasztó ritmus, az ezer kisebb-nagyobb lyuk/hiba, de még a D-9 főszereplője is.
Ez utóbbi egyébként külön megér egy bekezdést. Sharlto Copley egy nagyon jó színész, de Krüger - amúgy borzasztó, kétdimenziós - szerepét annyira nem rá szabták, hogy ha ő lenne a színészet atyaúristene, sem tudott volna vele mit kezdeni. És neki kéne lennie a legkarizmatikusabb karakternek, baszki.

Az Elysium egyértelműen jelzi, Blomkamp mennyire nem tudott (mert?) elszakadni az előző munkájától, és néhol elég szembetűnő az irány, amerre a tisztelt rendező halad. Én úgy képzelem, hogy a titkos, hollywoodi sikerreceptkönyv "sci-fi 101" fejezetét fellapozva talált rá az exoskeletonra és a Mass Effect Fellegvárára, a "tippek, trükkök" címszó alatt pedig a nagybetűs Kelet bevonzásáért felelős katanára és cseresznyefára. Hogy a turmixba hogy került olyan hihetetlen kamerarángatás, amit a bossfight alatt láthatunk, arra nem sikerült rájönnöm, de a kész cucc ettől igazán megfekszi az ember gyomrát.
Hármasra állna a kezem, mert az utolsó húsz percet nem számítva egész jól szórakoztam, de mivel a District 9 közepest kapott, az Elysiumra semmiképp nem nyomhatok azt. Így ez kettes.

2013-08-19 21:32:53 THE (4) #12

Társadalomkritika, Blomkamp, popcorn...Összefoglaltam az eddigi hozzászólásokat :D

2013-08-17 20:59:04 Hannibal Lecter (3) #11

A "társadalomkritika" vérszegény, viszont végre egy (sci-fi köntösbe burkolt) akciófilm, aminek fordulatai láttán a tisztelt néző nem kap rögtön a fejéhez. Blomkamp egyszerű, de látványos egynyári produkciója teljesíti azt, amit vállal, de egy fikarcnyit sem többet. A Feledés és A Föld után mércéjével mérve az Elysium jó film, egyébként csak a tisztes átlag szintjét üti meg.

2013-08-17 20:43:42 Nagy Tamás (3) #10

Társadalom kritika egy nyári porcorn filmbe csomagolva, nem rossz, de azért lehetett volna jobb is ;)

2013-08-17 17:16:11 Adam Taylor (4) #9

Ha azt a néhány logikai bukfencet valaki kikalapálná, illetve a - gondolom - Blomkamp kompromisszumkészségét mutató elcsépelt és sablonos hajtásokat lemetszené, egészen remek filmet kapnánk. Így csak egy pörgős, látványos, szórakoztató sci-fi, a Star Trek után a legjobb idén.

2013-08-17 12:54:48 freakin (3) #8

ahogy itt eddig mindenki, én is többet vártam Blomkamptól. a District 9 után luftot rúgott, pedig egyáltalán nem volt rossz ez, de jó sem. futurisztikusabb volt és mégsem. pörgősebb volt és mégsem. tetszett is, meg nem is.

jóval felszínesebb, mint előző munkája, összecsapottabb, az akciójelenetek közbeni vágások jóformán élvezhetetlenné teszik a lényegét a filmnek, a karakterek is haloványak, a szinkron is rossz, néhol bugyuták a párbeszédek, az érzelmi kötődés is jóformán nulla ezeknek köszönhetően, mégsem tudok haragudni rá. még ezt sem tudja kiváltani belőlem.

az egész film a kettősség példabeszéde számomra, egyszerűen semmilyen. egy-két hét múlva már emlékezni sem nagyon fogok rá. kár érte, pedig bíztam Blomkampban. az Elysium "csak" egy szimpla akció sci-fi minimális társadalomkritikai felhanggal, aminek pedig elégnek kellene lennie ahhoz, hogy kitűnjön az idei szezon csalódásai közül, de egyszerűen képtelen rá.

2013-08-16 09:04:22 Daemiaen (3) #7

Jókora ázsióvesztés Blomkampnak, ennek ellenére szórakoztató, ám kissé rövid és ebből következően kissé butuskának tűnő sci-fi. Mindenhonnan több bátorság kellett volna, hogy ne egy töklineáris, két és fél szereplős történetet adjanak elő.

2013-08-16 01:24:52 bump3r (4) #6

Ettől bizony én is többet vártam volna.. a hangulata ennek a filmek is megvolt, de egy elgondolkodtatóbb sci-fit vártam, és egy akciófilmet kaptam. Sharlto Copley meg tényleg király :D E sorok írása közben 3-ról 4-re változtattam a pontszámot, a gépek, kütyük, fegyverek miatt, amik most is nagyon ötletesek mint a District 9-ban. (azért a D9 kenterbe veri minden más téren)

2013-08-15 18:54:28 Ninety-Four (3) #5

Pörgős meg hangos meg látványos meg néha tényleg R. Sharlto Copley viszont jó volt.

2013-08-14 23:54:29 Olórin (3) #4

Korrekt akciófilm, de azért jó lett volna, ha ennél többet tud nyújtani.

2013-08-12 13:17:56 GabN (3) #3

De miért Matt Damon???

2013-08-10 20:54:38 BonnyJohnny (3) #2

Ebben a "sci-fi évben" én eddig csak csalódtam (na jó, az Europa Report jó volt, ahhoz képest, hogy found footage), és ezért én már ezt sem, és az Ender's Game-et sem várom különösebben. Csak a Gravity tűnik olyannak, ami érdemes még a bizalmamra. Na persze, örülnék, ha kellemesen csalódhatnék.

2013-08-10 20:30:25 Ubul (4) #1

valaki? vélemény? District 9 után nagy elvárások vannak, remélem a rendező nem lőtt mellé ezzel a filmjével...imdb/rotten szerint erős közepes,gyenge jóra lehet itt számítani. Vagy nem :D