More Than Honey (2012) ☆ 👁

(Markus Imhoof)

német-osztrák-svájci dokumentumfilm

4,2

2020-05-01 18:55:12 Ugor (4) #12

Ma újranéztem. Még mindig egy megdöbbentő film. És egyre inkább aktuális, ahogy múlik az idő. Mindenkinek látni kéne, mielőtt még...

2013-08-02 08:51:58 Kalevala (4) #11

Milyen keveset tudunk a világról, amiben élünk!

2013-07-13 23:26:51 jutas (?) #10

Köszi nejmed, nagyon felcsigáztad az érdeklődésem.

Pici érdekesség: amire utaltál, hogy Einstein mondta (ti: a méhek pusztulását az emberiség max 4 évvel éli túl), az egy városi legenda. Most nemrég olvastam én is (http://www.urbanlegends.hu/2013/06/einstein-es-a-mehek/). Vicces dolog a mém. Még az internet kora előttről...

Ez persze mit sem változtat a lényegen, mert akár igazzá is válhat. :(

előzmény: nejmed (#4)

2013-06-06 21:44:59 ryood (5) #9

és tényleg több mint méz! :)

2013-06-04 10:10:44 nejmed (5) #8

Ezt az interjút ki tudod nekem keresni? / Amúgy a német-svájciakról én is azt hallottam, hogy furcsák. :)

előzmény: somogyireka (#7)

2013-06-03 21:59:42 somogyireka (4) #7

(igazad van...valószínű a rendezővel látott interjú miatt írtam ezt, az volt amolyan hideghiggadtnémetes vagy svájcias)

előzmény: nejmed (#6)

2013-06-03 20:05:05 nejmed (5) #6

Köszönöm a pozitív visszajelzést! :)
Szerintem a rendező is nagyon szereti a méheket. Ez az első képkockától kezdve süt a filmről. Ha emlékszel a kezdő jelenetre, az esszenciálisan maga az óda a méhekhez. A bölcső körül jár körbe a kamera, a születő méhkirálynő kibont egy kis rést a bölcső tetején, de csak annyit tud, hogy kidugja a szívó szájszervét a résen. A dolgozók már várják, mint a messiást, azonnal elkezdik etetni, és elkezdik lefejteni körülötte a viasz- és bábing burkot. Mikor már kifér, akkor nehéz mozdulatokkal kimászik az újdonsült méhkirálynő. Gyönyörű szürkésfekete színű krajnai anya, a többi dolgozóhoz képest hosszabb és kecsesebb potrohhal. Egy igazi princess! Aki ennek az aktusnak a felségességét ilyen szépen meg tudja fogni, az biztos mély tisztelettel tekint a méhekre. :)

előzmény: somogyireka (#5)

2013-06-03 18:17:35 somogyireka (4) #5

Örömmel olvastam az elemzésedet, sok dolgot általad értettem meg, ugyanis a német nyelvű dvd-t láttam, és nem kis erőfeszítésembe került a film pontos megértése a rengeteg szakszó miatt. Szeretem az olyan írásokat itt, ahol a film okán látszik az ember is, aki írja.Na meg ami átjött az elemzés alapján, hogy te sokkal jobban szereted a méheket,mint a rendező, és bizony többet jut eszembe az írásod,mint a film.

Mióta láttam a filmet méhek zümmögnek a fejemben.A heti munkámba is beépítem ezt.Szóval, a magam módján valahogy reagálnom kell a látottakra, s azok nálam nem csak a szavak.

előzmény: nejmed (#4)

2013-05-25 14:09:20 nejmed (5) #4

Ide kezdtem írni a kommentek közé, aztán olyan hosszú lett, hogy betettem elemzésnek, és a kilőttem posztként a Pixillációba is. Két másik méhekről szóló dokumentumfilm fényében méltattam a More Than Honey-t. Remélem olyan élvezettel olvassátok, amilyennel én néztem a filmet, illetve írtam a hosszú sorokat. :)

2013-05-25 10:13:37 Ugor (4) #3

Szerintem, amit vártatok, azt hozta, bizony! Abszolút leköti a figyelmet egész idő alatt, rengeteg ismeretet ad, de nem tolakodva, bámulatos és ámulatos. Az ember belegondol, hogy nagy sorskérdések hol, min és hogy dőlnek el, és elfelejti becsukni a száját. A film szép és okos egyszerre, csak szeretni lehet.

2013-05-10 21:46:42 S C A R F A C E (5) #2

Én is várom, remélem nem száll el a valóságtól, és hűen tükrözi majd a méhek életét :)

2013-05-08 10:30:46 nejmed (5) #1

Méhészcsaládba születtem, szóval epedve várom ezt a doksit! :D