Fast & Furious 6 (2013) ☆ 👁

(Justin Lin)

amerikai-angol-japán-spanyol akciófilm, krimi, thriller

3,2

2016-11-22 11:46:47 Dezsmant (4) #57

Ez gyengébbre sikerült az 5nél, viszont az akciók, a verekedések, és az üldözések itt is nagyon jók lettek.

2015-01-16 09:46:33 Calavera (?) #56

na megfejtettem, hogy miért lett ilyen orbitálisan szar, blőd, nevetséges, pocsék, klisé, tele hibákkal: hogy emellett ha megnézed az egyet, az egyre jobb és jobb:D

2014-09-08 13:34:15 Leo_Stotch (4) #55

Az, hogy egy mozisorozat az 5. és 6. részre érjen a csúcsra. Ejjha. Pedig a negyediknél már temettem.
Jó, hogy kiléptek a versenyzős világból és jött ez az akció vonulat, na meg a Rock. Egyértelműen Rio és az öt a legjobb, de ez se okozott csalódást, apró pici poénok, látvány, zene..jó ez na.
Mit vàrhatunk jövőre? Még hihetetlenebb tempót..utána masszív lejtmenetet.

2013-11-22 13:41:19 BonnyJohnny (3) #54

Sokan morogtunk rajta, hogy túl hosszú a fináléban látott kifutópálya. És milyen hosszúnak kellene lennie a valóságban... Nos, a válasz... 27.86 mérföld, azaz 44 és fél kilométer. :)

2013-10-23 12:32:34 Corso666 (2) #53

Ennyi klisét meg logikátlan ostobaságot egy filmben... :S :S

2013-10-09 18:21:56 McCl@ne (3) #52

Ellentétben a zseniális Alkonyattal :D Ühüm :D
Amúgy a 7. rész simán a sorozat eddigi legjobbjának néz ki James Wannal, Stathammel és persze Kurt Russellel a fedélzeten!

előzmény: Glasseye (#51)

2013-10-09 18:14:37 Glasseye (2) #51

Ennél a filmnél csak az ijeszt meg jobban hogy lesz 7edik része is! Nagyon-nagyon pocsék!!!

2013-10-04 14:31:54 manamana (4) #50

Nálam is csak a bónusz miatt 4-es én 3-t akartam rá adni.

előzmény: Drahmathon (#48)

2013-10-04 14:30:06 manamana (4) #49

Nagyon megkeverték a kártyát az már biztos! 4-t érdemel. Viszont a fizika törvényét nagyon átírják, ami nem jön be, azért szórakoztató.

2013-08-18 15:22:19 Drahmathon (3) #48

Ha nem lett volna az a bizonyos bónusz jelenet, 2 pontot adtam volna, de az majdnem mindent vitt! Csak kár, hogy előre vetíti a folytatást, hogy mi és hogy lesz. Remélem tévedek!

2013-07-20 21:08:23 tomside (3) #47

Megértettem - ez alap. Különben nem adtam volna jó osztályzatot rá. :) A nyomatékosítást azoknak céloztam - magamból indultam ki -, akik olykor a vélemények megtekintése alapján választanak filmet. ;)

előzmény: McCl@ne (#46)

2013-07-20 20:07:41 McCl@ne (3) #46

Ha nem kapcsoltad ki, magadra vess: a trailerekben és az előző részekben erre többször is felszólítottak, méghozzá rendkívül hangosan és jól érthetően :D

2013-07-20 20:01:30 tomside (3) #45

Ha kikapcsoltad az agyad - tök szórakoztató.

2013-07-16 14:39:51 Xuja (3) #44

Az eddigi legjobb epizód. Tényleg hozza azt, amit egy ilyen filmtől várni lehet, dinamikus, gördülékeny, remek akciókkal. Még a párbeszédek sem zavartak annyira, mint az előző részben. Viszont a végén ez az elengedjük Shawt, aztán utánarohanunk és kinyírjuk már-már röhejesen gagyi húzás volt. A cameóért viszont respect, nagy ötlet volt.
Szóval nem csalódtam, egyszeri szórakozásnak megéri.

2013-07-16 14:25:19 Corey (4) #43

A finálét leszámítva simán hozni tudja az előző rész szintjét, talán kicsivel még jobb is annál. A saját kategóriájában ez és a két évvel korábbi Justin Lin film iszonyatosan profi munka és nem mellesleg baromian szórakoztató.

2013-07-12 23:15:39 lesik20 (5) #42

Han-nak azért kellet meghalnia mivel már a háromban is meghalt.
Csoda hogy még 3 rész rányomtak :P

előzmény: franktom (#41)

2013-07-05 13:25:35 franktom (3) #41

Mért nézik hülyének a nézőt? Mért a világ "legjószívűbb" (transporter, parker, the mechanic, etc...) akcióhősével kell így befejezni, aki kinyírja az egyik leglazább karaktert? (Han-t) (nem kamu izomszagú, nem érzelgős, nem játssza magát, de tökéletesen higgadtan precíz, lojális, macsós, és ahh...) Oké, azon is elgondolkodtam, hogy ki akart szállni a "sorozatból" (Han), és valahogy "meg kell halnia", de mért pont így? Az is átfutott az agyamban, hogy Statham valszeg átáll majd a jókhoz a 7-be, és akkor ismét a régi "jófiú" lesz, de ha nem, akkor nagyon szomorú leszek. :D (kit érdekel, hogy szomorú leszek? :D tudom tudom...
Az apróbb bakik miatt másodjára tudtam végignézni, de mivel szeretem az autókat, így érdekelt. A hibák, és a "személyes problémáim a sztorival kapcsolatban" miatt nem teszem a dvd gyűjteményem közé. (egyszernézős)

2013-07-05 12:33:51 flake (4) #40

Erre most majdnem rányomtam a zseniálist, de azért... azt mégsem :) Veszettül szórakoztató! A fizika meg HITELES! :D

2013-06-10 07:04:28 McCl@ne (3) #39

Nekem is nagyon tetszett a film, de ez azért talán a kelleténél is elfogultabb hozzáállás :)
A kifutós jelenet tényleg túl hosszú, feleslegesen is az. Én mondhatom, hogy rajongó vagyok, de az éjféli premieren ülve, teljesen a film hatása alatt is kiszúrtam, hogy a kifutó bizony k*rva hosszú! Ez pedig kizökkenti az embert! Pl. Hobbs autóra ugrása vagy a völgyhidas katapultjelenet nem zavaró, mert a film világán belül elfogadható, hiába mond ellent mindennek, amit valaha tanultunk, vagy a világról tudunk... Ennél egy fokkal zavaróbbak az időbeli következetlenségek (a film utolsó harmadában már annyira, de annyira pont akkor ér oda mindenki mindenhova, hogy pont jó legyen, hogy ez már szintén szembetűnő, bár nem igazán zökkent ki).
Ez egy hiba, és ebből van még pár, attól még lehet élvezetes és jó egy film!
Ami engem a legjobban zavart, az az, ahogy Gisele-t megölték. Erőltetett, "még ennek is meg kell történnie", mondvacsinált jellege volt az egésznek. Sokkal jobb lett volna, ha a film kb. kétharmadánál történik, ez adott volna egy sötétebb hangulatot a végének, plusz lehetőséget arra, hogy Han és Dom együtt zúzzon még egyet valami kemény bosszú formájában.
Ez kihagyott ziccer szerintem, amit a Fast Five óta eltelt rövid időnek tudok be, és emiatt aggasztó kicsit a Universal kapkodása a folytatást illetően.
Ettől függetlenül nálam eddig az év blockbustere.

előzmény: snooki22 (#37)

2013-06-10 06:40:27 BonnyJohnny (3) #38

mondj egy olyan filmet ami tökéletes és egy baki sincs esetleg benne.
De ennyi és ekkora?

élveztem a filmet... :)
Amúgy én is, de én például az ötödik részt jobban.

2013-06-09 23:16:46 snooki22 (5) #37

ez egy film.. nem értem
miért kell belekötni lépten nyomon ... vérciki.. a hosszú kifutópálya..
na most ezen kell felakadni .. ?! :D
mondj egy olyan filmet ami tökéletes és egy baki sincs esetleg benne.
én meg néztem ezt moziba és annyira eseménydús volt hogy időm se volt arra figyelni
milyen hosszú az a kifutópálya.. és mennyi ideig mutatja..
élveztem a filmet .. :)

2013-06-04 09:03:53 opposition (4) #36

Egymással laza kapcsolatban lévő vérprofi és látványos videoklipek sorozata.

2013-05-30 15:23:35 Gruden Gergo (3) #35

Nekem hatarozottan teszett a film es meg tanulasgos is volt...
nem is tudtam, hogy van spanyolorszagban egy 1000 km hosszu kifutopalya. Bar ahany percig ment rajta az a repulo (bolygo), lehet h meg az is keves :)

2013-05-26 22:14:11 Xuja (3) #34

Ilyet se láttam még: egyre feljebb megy az IMDB pontszáma, már 7.8-on áll, majdnem 25k szavazattal. Lehet az év egyik meglepetésfilmje?

2013-05-26 12:55:20 McCl@ne (3) #33

Szerintem mást mutat a két széria: a F&F6 pl. jó adag öniróniát mutat fel a keménykedés mellé, ezzel elvéve a lehetőséget, hogy számon kérd rajta a hihetőségét. Láthatóan a "fun" faktor szabályzásig pörgetése volt a lényeg, nem az, hogy valami hihetetlen epic világmegváltást toljanak le a torkunkon. Nyilván a stílusbeli különbségeket nem róhatom fel, mert azt vagy látja az ember, vagy nem.
Valódi keménységet pedig kár számon kérni ezen a PG-13-as kategórián.
A többit BonnyJohnny szépen megfogalmazta a #44-esben, azzal nagyjából egyet is értek.

2013-05-26 12:43:14 Rorschach (2) #32

Velem mindkét széria el akarta hitetni, hogy laza, ugyanakkor kemény, meg látványos, ugyanakkor szól is valamiről. Hát, látványosnak látványos mind a kettő, egy-egy, de inkább ennél mélyebbre nem is merülnék a témába, nem vagyunk egyformák, na :)

2013-05-26 12:33:57 BonnyJohnny (3) #31

Mondjuk a Transformers szerintem más tészta. Az egy szuperprodukció, ahol a karaktereknek gyakorlatilag nincs szerepe. Ebben is kevés és gyenge, de az 1 sokkal több, mint a nulla. Amaz egy magát igenis komolyan vevő, patetikus, amerikai zászlót lassítva lobogtató világmegmentő film, míg ez egy élvezetes (már akinek, nekem speciel igen) zúzás.
Ebbe kerültek vicces és kemény szövegek (bár többségében inkább vicceskedőek és keménykedőek), de még mindig a Transformers színvonala előtt. Shia LaBeouf egy főszerepbe helyezett Jar Jar Binks. Vin Diesel és Rock pedig már azzal viszik a fél filmet, hogy a vásznon vannak.

És most csak a Transformers első részével hasonlítottam össze, a folytatások eleve gyengébbek, mint az.

Mondjuk én inkompetens vagyok ebben az összehasonlítgatásban, mert én az Independence Day és Armageddon közti különbség között állok ugyanolyan értetlenül, mint te itt. :)

2013-05-26 12:24:00 Rorschach (2) #30

Inkább az az érdekes, hogy neked nem tetszettek az előző részek sem, és mégis elmentél rá moziba. Mert ugye elmentél? :)
Erre sajnos pont elmentem, muszáj volt. Megvan a jegy, ha gondolod, adsz egy e-mail címet és megkapod a fényképét :)

A poén az, hogy hiába nézek meg kábé mindent, mert en bloc szeretem a filmeket, ez pont kimaradt volna (moziban legalábbis), ha nincs az isteni közbeavatkozás.

Egyébként nem értek egyet, főleg azért, mert a lenti érvek jó részét a Transformersre is rá lehet sütni, azt mégis divat szidni. Pedig szerintem nem ad kevesebbet, mint a Halálos iram.

előzmény: McCl@ne (#24)

2013-05-26 08:40:25 McCl@ne (3) #29

"Lehet, hogy erről azok, akik az első részt az autóversenyei miatt szerették, kicsit máshogy vélekednek."
Az ő sorozatuk - szerencsére és szükségszerűen - már nagyon régen véget ért. Akik az első részt csak a gyorsulási versenyek miatt szerették, azoknak a YouTube megfelelő alternatívát kínál azóta is.
Akik viszont a karakterek miatt, azoknak az utóbbi 3 rész nagyon jó szórakozást nyújtott, minden hiba ellenére. Amúgy igaz, amiket felsoroltam, állnak a Transformers filmekre is, bár azokból csak másfelet láttam. Valamitől mégis fényévekkel jobban működik a F&F sorozat... Talán jobban van megírva? Nem tudom, ezt a részt nem érzem nagy eresztésnek... Mármint, ahogy meg van írva. A Fast Five-ban van kb. 25-30 percnyi alibi, ami még egy ilyen monstrumnál is rengeteg, és újranézve pl. elég zavaró volt. Stílszerűen pont a film közepe közepes, a 6. résznél viszont inkább csak néhány percre ül le a cselekmény, vagy válik tök feleslegessé, ami történik, és általában az is csak az amúgy megkérdőjelezhető minőségű humoros vonalat szolgálja. Ilyen pl. a sznob autóárus faszi levetkőztetése, a totál felesleges és mondvacsinált hercehurca a szigonyospuskás faszival, aminek ugyan a folyománya a látványos metrós verekedés, vagy a totál placeholder térfigyelőkamera központos jelenet..., de ezek mindegyike csak néhány perc, kizökkensz, aztán mehet tovább. Felesleges, de nem rossz.
Tényleg érdekelne, hogy akinek jobban tetszik ez, mint pl. egy Transformers széria, az mit lát benne. Szerintem a humora is igényesebb, nem jellemzőek az altesti poénok, a jópofáskodó középszerű viccek pedig jól vannak előadva, Tyrese Gibson és a Szikla is jól adják elő ezeket, Ludacris szerintem felesleges, de elfér, a többi "csak legyen meg a létszám" arc úgyis nagyjából ki lett írva, így vagy úgy.
Szóval a humora jobb, szerintem a karakterek is érdekesebbek, persze egyszerűek, de milyenek legyenek? Jókat mulatok, amikor olvasom a kritikákat pl. egy Into Darknessnél és aztán a Furious 6-nél. Mókás, mintha a jellemrajzok és a dráma ott olyan hihetetlen erős lenne. Röhej, abban a filmben még annyi feszültség sincs, mint a Halálos iramban utóbbi 2 részében, a karakterek pedig semmivel nem árnyaltabbak, amilyen tulajdonságokkal felruházzák őket, azok is csak arra jók, hogy valami mondvacsinált és erőltetett módon kiderüljön róluk, hogy tudnak másmilyenek is lenni. Ehhez képest a F&F szériára a kezdetektől jellemző és részről részre fokozódó szentimentalizmus és családközpontú szövegelések nem tűnnek annyira gáznak. Sőt... így két mozizás után nem érzem akkora gondnak, hogy letöltöttem angolul a filmet (kamerás, szar minőségben), és bizony a - Stohlt és Roman hangját leszámítva - gyalázatos szinkron kb. 10-szeresére erősíti ezeket a részeket. Eredetiben egyáltalán nem kínos az, ami a moziban már kissé kellemetlen volt.

Az akciójelenetek megítélése meg nagyon érdekes: az éjféli premieren összegyűlt rajongók székbe szegezve figyelték, hogy hova fut ki a tankos jelenet, és az akrobata mutatványra sem hördültek fel, sőt! Tegnap este már nekiálltak hátperszézni az okosok, miközben a világ többi részén - nem mindig egyszerű beazonosítani az imdb-s nickeket - tapsoltak vagy éljeneztek.

Én megértem egyébként, ha valakinek egyáltalán nem jön be a sorozat - igaz, akkor mi a halálnak nézi? mert a csalódás szerintem kizárt egy ideje már -, de azért arra kíváncsi lennék, hogy milyen blockbustereket sorolna fel a kedvenceként. Ott voltam idén az Iron Man 3-on és a Star Trek új részén is, de sehol nem szórakoztam ilyen jól, mint a Furious 6-en. Látványosabb, vagányabb, viccesebb, és még az érzelmekkel is jobban bánik. Teszi mindezt úgy, hogy a teljes koncepció és forgatókönyv ráférne egy Turbó rágó kihajtogatott papírjára. Pontosan ezért félek a rendezőváltástól, Justin Lin kihozta ezzel a résszel a maximumot az alapanyagból, folytatni ezt már szerintem totál felesleges, főleg nem egy újabb trilógiával. Sőt, valahol pletykaszinten elhangzott az IMAX 3D is, akkor pedig elveszítenek engem is, de ez még odébb van :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#26)

2013-05-25 20:08:16 THE (4) #28

Ha megnézzük a szereplők listáját, már az is spoileres :)

előzmény: Jason13 (#25)

2013-05-25 17:21:20 VVega (3) #27

Pont azt szállítja, amit mindenki tud, hogy hozni fog. Az előző részt nem meglepő módon nem sikerült überelni, de ez még így is egy kellemes nyári film, bárcsak minden blockbuster legalább ennyire megfelelne a várakozásoknak. A stáblistás pluszjelenetet pedig így és ennyi idő elteltével kell beszúrni, ezt igazán eltanulhatná a Marvel.

2013-05-25 17:17:04 Zalaba Ferenc (3) #26

"Mert nem sok filmsorozat van, ami ennyire tiszteli a rajongóit."

Lehet, hogy erről azok, akik az első részt az autóversenyei miatt szerették, kicsit máshogy vélekednek. A többit pedig a Transformers-filmekről is el lehet mondani. :)

előzmény: McCl@ne (#24)

2013-05-25 17:16:56 Jason13 (4) #25

Általában a moziszériák a 3. rész után kifulladnak,viszont a Halálos iramban filmek meglehetősen jól tartják magukat,elég bizonyíték erre az,hogy már a 6. epizód égeti a vásznakat,de a közönség még mindig vevő Vin Diesel-re és a gyors verdákra.Azonban az anyagi siker még nem jár kézen fogva a minőséggel,de ezen a téren se érheti panasz a sorozatot,sőt,pont az 5. felvonás sikerült a legütősebbre.De ahogy már említettem,itt a 6-s számú száguldós őrület,ami szintén hozza azt,amit a rajongók kívánnak:Gyors autókat,hajmeresztő akciókat és keménykedős dumákat.
A baj ott van,hogy az előző rész igen magasra rakta a lécet és azt már sajnos nem sikerült megugrania a rendezőnek,hiába a fentebb említett pozitívumok.Azonnal itt a történet,ami elképesztően izzadságszagú és tele van logikai bakikkal(soha véget nem érő leszállópálya és The Rock állandóan változó borostája),ezek mellett pedig eltúlzott drámai szituációkkal is ki van bélelve,melyek olykor megakasztják a cselekmény menetét.
A kivitelezés az,ami megmenti a filmet a pofára eséstől,hiszen a pörgős tempó hamar magába szippantja a nézőt,így már csak akkor lesz idő a hibákon agyalni,mikor már rég elhagytuk a vetítőtermet,tehát amíg tart a játékidő,addig szórakozhat a néző.Ezt garantálják a bombasztikus akciójelenetek (melyek egytől-egyig bemutatnak a fizika törvényeinek),a viszonylag jól teljesítő színészek (Diesel még mindig csúcsformában,Rock pedig meggyőzően hozza a tökös legényt, azonban Walker és a többiek kissé háttérbe szorultak) és a laza hangulat.
Így hát aki kikapcsolt aggyal akar több,mint két órán keresztül szórakozni,mindenképpen váltson jegyet a legújabb Iram-mozira,de akik már az előző részektől is a falra másztak,jobban teszik,ha ezt inkább kihagyják.
A legnagyobb pozitívumot sikerült a végére hagynom:a stáblista utáni jelenet valami elképesztő és egy olyan karaktert vetít a lehetséges 7. részbe,akiből a széria legjobb rossz fiúja lehet.

2013-05-25 17:08:33 McCl@ne (3) #24

Mert nem próbálja meg másnak beállítani magát, mint ami.
Mert van benne - főleg a 6. részben - elég sok önirónia.
Mert nem dokumentumfilm sorozat, hanem akció.
Mert szórakozni ül be rá a néző, aminek nem feltétele az, hogy tiszteljék a készítők a fizikát.
Mert nem sok filmsorozat van, ami ennyire tiszteli a rajongóit.

2013-05-25 16:59:43 Rorschach (2) #23

Ennek a sorozatnak miért szokás elnézni a faszságait? Nem mintha akár minimálisan is kárpótolna valamivel. Döcögős, unalmas, de leginkább vér ciki a hatodik rész is a filmtörténelem leghosszabb kifutópályájával.

2013-05-25 14:06:12 THE (4) #22

Ezt nem értettem a filmben többek között, nem is ezért szeretjük, de csak megkérdezem:
Amikor a tankban mennek, és már rá volt drótozva a kocsi, Shaw mondja a csajnak, hogy menjen ki, és intézze el, mire gondolt? Kiskéssel elvágni a huzalt?

2013-05-24 18:30:45 lesik20 (5) #21

Nem filmes spoiler, de azért kó tudni Már készül a 7 rész. Agusztusban fogják forgatni

2013-05-24 15:31:12 BonnyJohnny (3) #20

Te meg hidd el, hogy valakinek (sokaknak) a cameo tárgya is meglepetés lehet. Nekem az volt. És Corey sem tudta.

előzmény: whiteman 01 (#19)

2013-05-24 15:28:44 whiteman 01 (3) #19

Gyerekek, nem a cameo tárgya a meglepetés, hanem a cameo mikéntje. És az ütni fog nem is kicsit, higgyétek el ! ;)

2013-05-24 15:07:35 Corey (4) #18

Még vagy hatszor írd már le, hogy aki elsőre nem olvasta -mint pld én- az mindenképpen tudjon róla.
Nyilván nem spoiler az, amit 3*2,5 percnyi előzetesben titokban tartanak....
Tekintve, hogy az ő cameoja már alighanem a következő részt vezeti fel, talán felfogható, hogy aki még ezt a részt sem látta, nem szeretné tudni, hogy a következőben mire számítson.

előzmény: whiteman 01 (#15)

2013-05-24 15:05:10 BonnyJohnny (3) #17

Ez igaz. Én például nem tudtam, és ütött. :) Bár nem értem, hogy minek ő is ide? Vagy ő minek ide is?
A főcím alatti stáblistát meg nem volt időm olvasni, mert alatta az első öt részből voltak összevágva felvételek, mintegy összefoglalásául a történetnek és karaktereknek, és az lekötötte a figyelmemet.
Egyébként a moziban a 6 Furious (vagy Furious 6) cím volt ki írva. Most akko mi is a hivatalos cím?

előzmény: Xuja (#16)

2013-05-24 15:00:03 Xuja (3) #16

Mondjuk ez igaz. De pl szerintem egy csomóan a hsz-ed után szereztek információt erről a cameóról, ami így kevésbé fog ütni.

előzmény: whiteman 01 (#15)

2013-05-24 14:50:00 whiteman 01 (3) #15

Spoilerben? mit?? azt, hogy Jason Statham szerepel a filmben? hmm... már egy stáblista is lehet spoileres ezek szerint :D

előzmény: Xuja (#13)

2013-05-24 10:51:13 BonnyJohnny (3) #14

Szerintem az akciók grandiózus mivoltában túlszárnyalta az ötödik részt. Viszont ettől függetlenül gyengébb annál. És így, bár arra megadtam a négyest, erre már nem tudom.
A legnagyobb gyengesége az előző részhez képest, amit sokakkal egyetértésben a széria zenitjének tartok, a karakterek.
Eleve kettő eltűnt, kettő parkolópályára került (ebből az egyik a sorozat kezdete óta főszereplő), a két néger gyakorlatilag humorforrássá degradálódott (Tyrese Gibson konkrétan gyengébb, mint a második részben volt, pedig ott sem volt egy összetett karakter), kettőt pedig kiiktatnak (igaz, tudtuk, hogy ez lesz), de a legfájóbb, hogy a sorozat két főszereplője közül is az egyiket (aki szerintem az alapműben inkább volt központi mint a másik, és ő kapott különálló filmet is, mégha a negyedik résztől egyértelműen Toretto's 11-é vált is a sorozat) sidekické fokoznak le. Ezzel együtt persze a Szikla emelkedett fel (és ő maga egy elég nagy pro érv), jelenlegi segítője Gina Carano viszont az egyik (ha nem a) legelvesztegetettebb karaktere a sorozatnak. Szerepe tulajdonképpen felesleges, csak azért van ott, hogy Rock beszéljen valakihez, és azért nő, hogy catfightoljon Michelle Rodriguezzel, és azért ő, mert a Heywire óta tudjuk, a volt ketrecharcos élesben nyomja. Michelle Rodriguez behozatala Elsa Pataky helyére pedig mind karakter, mind színészi fronton visszalépés. Vin Diesel sem a régi már... családfősége már olyan patetikus fokozatra emelkedett, hogy inkább szektavezérnek néz ki, mint tekintélyes báty-barát-szerető (kinek mi ugyebár) vezetőnek. Szörnyű kimondani, de karakterek dolgában egyetlen pozitív változás történt... igaz az már a G: I: Joe második részénél is elég volt, hogy nézhetővé tegye a nézhetetlent, szóval még mindig csak azt tudom mondani, elég nagy pro érv ő. :)
Az ellenség csipet-csapat egyetlen pozitívuma a nyílt önirónia. Mindenkinek van egy párja,mindenki megküzdhet mindenkivel.
A durva, hogy a minden nagyobb-több ellenére sem tudja tartani az ötödik rész izgalomfaktorát, ami a finálé esetében a legszembetűnőbb.
A film végi cameo, körbezárás és cliffhanger, annak ellenére, hogy nem tudom miért kell ő is ide (vagy ide is ő), csillagos ötös.

2013-05-24 10:06:08 Xuja (3) #13

Nem lehetett volna spoilerben?

előzmény: whiteman 01 (#11)

2013-05-24 09:07:10 Daemiaen (3) #12

Több szempontból iskolapélda a film, és noha az ötödik résszel már elérte a zenitjét ez a franchise, a babaolajtól csillogó tesztoszteron-tornyok letűnt kort idéző látványa a sokszor a cikit is menővé tévő mondatokat is elhomályosítja. Úgyhogy nagyon is él ez a széria!

2013-05-24 01:02:10 whiteman 01 (3) #11

Eddig azt hittem, hogy Chuck Norris bír a legcoolabb cameo-val... tévedtem. Jason Statham !!!

2013-05-23 22:40:05 TomPowell (4) #10

A legagyatlanabb, a fizika törvényeire és a normális párbeszédekre leginkább fittyet hányó, egyben legszórakoztatóbb része a szériának. A film végi cameo pedig csúcs még úgy is, hogy nyílt titok volt. 70%

2013-05-23 03:38:39 McCl@ne (3) #9

Jobb, mint a Fast Five. Minden elemében. A szinkron szar, de ez nem a film hibája.
Aki pedig még mindig azért nézi a sorozatot, hogy hátha talál benne logikát, fizikát, vagy valami más olyan dolgot, ami az előző két részben sem volt, az magára vessen, ha nem tud jól szórakozni. Hihetetlenül pofátlan film amúgy, aminek hihetetlen jól is áll mindez: pontosan megmutatja, hogy mit ígér és nem is hazudik! Annyit fog, amennyit markol, és innentől kezdve már csak a nézőn múlik minden. Sem az előzetesekben, sem az előző részek által sugallt/mutatott koncepcióban nincs semmi dekódolnivaló, nagyon pontosan be lehet lőni, hogy mire lehet számítani, így aki elmegy rá, mert az előzőeket is szerette, az szinte kizárt, hogy csalódjon!

Egyedüli problémám, hogy szerintem egyáltalán nem kellene folytatni. Nincs már hova fokozni az egészet, le is zárnak mindent az utolsó előtti jelenetben. Csak aztán jön még egy...

2013-05-16 17:18:44 The Hungarian (4) #8

Még egy nézője sincs a hatodik résznek, szóval jelenleg 0%-a, de ne hidd, hogy nincs olyan, aki az előzőek nélkül ül majd be rá. Gondolod, hogy nekiáll régieket nézni (ráadásul ötöt!), mikor az újat is nézhetné? Majd utána megnézi a többit is. Nem mindenki konzekvens, ha filmnézésről van szó.

előzmény: McCl@ne (#7)

2013-05-16 16:49:13 McCl@ne (3) #7

:) Szerinted a Fast & Furious 6 nézőinek hány százaléka nem látta/pótolta legalább az 5. részt? :)
Illetve igazad van, ha a széria elejétől néznénk, akkor tényleg nem állna a hasonlat, de mivel a 4. rész óta kb. ugyanaz a recept, így a csalódás esélye nagyon kicsi, sőt! Van csalódás: pozitív irányban! Hiszen abban még a kritikusok többsége is egyetért, hogy ez a széria kb. részről részre jobb lesz!

előzmény: The Hungarian (#5)

2013-05-16 16:47:47 Olórin (3) #6

Szerintem meg pont a véletlenül betévedő "kocanézőket" érdeklik a legkevésbé a sztori hülyeségei meg a mutatványok túlzásai.

előzmény: The Hungarian (#5)

2013-05-16 16:35:19 The Hungarian (4) #5

Minden azért nem lehet komolytalan - csak a filmeken. :) Én csak a nem stimmelő hasonlatra mutattam rá: a dinoszauruszok ill. az autós üldözések csupán a kiindulópontját jelentik a két filmnek. Azon múlik, hogy jó lesz-e a film, hogy mit építenek fel ezekre. A Jurassic Park-folytatások sem a dinók miatt voltak kevésbé népszerűek, hanem mert a dinókon kívül más értékelhető nemigen volt bennük. Mint ahogy a Halálos iramban sem az autós mutatványok miatt kapja az érdemi kritikát, hanem a más egyéb miatt.

Olyan biztos nem nézi meg, aki utálja, de akad köztük majd, aki azért nézi meg, mert épp ez kezdődik, mikor odaér a pénztárhoz, vagy mert erre rángatja el a barátja, márpedig ők nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy volt előtte öt ugyanilyen film, ha nem látták őket. Ők nem ugyanazzal az elvárással fognak leülni, mint te. Szóval nem kiküszöbölhető, amit kívánsz.

előzmény: McCl@ne (#4)

2013-05-16 15:59:28 McCl@ne (3) #4

De ez most nem komoly, ugye? :)
A 4. rész is totál over the top volt, nagyon durván elszálltak abban is, az 5-ben meg végképp. Most meg beül valaki a 6. részre, aminek a final trailerében szigonypuskákkal földhöz rángatnak egy több száz tonnás repülőt, illetve a főszereplő a levegőbe karambolozza magát, hogy elkapja az amúgy amnéziásan rá lövöldöző nőjét, és a kedves néző meg ráncolja a szemöldökét, hogy márpedig ilyen nincs is? :D
Az agyonszidott első részt leszámítva óriási alibi mindnek a sztorija, de ez senkit nem érdekel. Az akciófilmek már csak ilyenek. A világ egyik legjobb akciómozijának az a sztorija, hogy egy FBI ügynök és egy nemzetközi terrorista arcot cserélnek és ezáltal gond nélkül felveszik a másik személyazonosságát.
Van viszont hangulat, van Vin Diesel, akinek a jelenléte többnyire elég is, a fontosabb karakterek 12 éve velünk vannak, az együttes szerepeltetésükkel készült részek (1., 4., 5. és ez) mind jól sikerültek... Lehet utálni, de a szaksajtó java is azzal van tele, hogy az elvárásoknak megfelelő film készült, sőt. Tehát ha valaki úgy ül be, hogy rühelli alapból az egészet, az értelemszerűen rossz szájízzel távozik, de akkor minek ment be? :)

előzmény: The Hungarian (#3)

2013-05-16 15:41:34 The Hungarian (4) #3

A Jurassic Parkot illető hasonlat nem igazán jó, hiszen azért mennek BE, mert dinoszauruszok vannak benne. Mondjuk ha a dinoszauruszok repülni, beszélni vagy lövöldözni kezdenének, ergo olyasmit csinálnának, amit még 65 millió éve sem, na akkor lenne jó. :)

A család stb. meg szép és jó, de azért ne feledjük: bűnözőkről van szó, akik még egy rendőrt (Walker) is megrontottak. ;)

előzmény: McCl@ne (#2)

2013-05-16 15:35:47 McCl@ne (3) #2

Aki 2 résszel az általad is említett dominikai lejtős - gyönyörűen megkoreografált (imádtam, amikor a Buickkal megpördülve választja le a 2. tartálykocsit!), ugyanakkor - eszement állatság után is számon szeretné kérni a fizikát egy forgatókönyvíró- és rendezőváltáson át NEM esett sorozaton, (van/lesz ilyen), az magára vessen. Mintha kijönnél a Jurassic Park 3-ról, mert vannak benne dinoszauruszok.
Amúgy a cikked elején jelzett jelenség - kritikusok netszerte elnézést kérnek, amiért jól szórakoztak - maga a tömény közröhej. Mintha a nyári blockbuster műfaja valami hatalmas mondanivalót kellene, hogy hordozzon, vagy legalábbis valami erkölcsi/morális tanítást közölnie... Bár úgy gondolom, hogy a F&F sorozat még ezen a téren sem marad el, sőt: a családon túli család, becsület és hűség fogalmai - még ha "a franchise saját értelmi szintjén" is, de nagyon szépen jelen vannak!
(valószínűleg a siker is részben ennek köszönhető, látványos akciók máshol is vannak)

2013-05-16 13:53:33 Olórin (3) #1

A maga módján baromi szórakoztató, de aki érzékeny rá, ha egy film folyamatosan seggbekúrja a fizika törvényeit (még inkább, mint az eddigi részek), az még most felejtse el az egészet.