Woman of the Year (1942) ☆ 👁

(George Stevens)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,8

2022-11-26 22:03:16 sleepingdancer (2) #10

Mélységesen konzervatív, antifeminista üzenete miatt nem éri el nálam a közepest, egyébként helyenként vicces vígjáték. 4/10

2016-03-20 17:13:34 csabaga (4) #9

Még egyszer megnézve,ezt a filmet nem erre a hosszadalmas alkotásokra szakosodott rendezőre kellett volna bízni.
Legalább 10 perccel több a kelleténél és kínosan antifeminista végkicsengése van.

A férfi nem volt átverve,tudta mire számíthat,talán nem kellett volna elvenni ezt az elfoglalt nőt.Az utolsó húsz perc az egyre humortalanabb alkotás mélypontja,hamarosan jött a háború és könyörögtek a nőknek,segítsenek,jöjjenek dolgozni.Akkor ez a film már komikus lett volna.

K.Hepburn filmjein végigfutva,kicsit fura hogy mennyi ilyen,a nők szerepét negatívan megkérdőjelező alkotásban szerepelt és hányszor játszott "vénlányt" vagy egy olyan nőt,akinek az a célja,valaki vegye már végre feleségül.Miközben a valódi életében igazi modern nő volt.
Ezt még a korabeli filmgyártásnak sem lehet betudni,lásd Marlene Dietrich szerepei.

Már a film címe is kínos,hiszen az Év asszonyának a lusta és műveletlen férje a szemébe vágja,nem is igazi nő!
Az igazi nő,ahogy kiderül:nem dolgozik,otthon mos,főz takarít,alsónadrágot stoppol...nagyon kínos.

2013-11-25 17:38:26 BonnyJohnny (4) #8

Na igen, de az nem is egy Tracy-Hepburn vígjáték volt. :)

2013-11-25 16:53:40 csabaga (4) #7

Szerencsére az utolsó közös filmjükben S.Tracy egy komolyan vehető embert játszik,aki nem azzal tölti az idejét,hogy a feleségét a saját jelentéktelensége mögé tolja.

2013-11-25 16:47:50 csabaga (4) #6

Semmi gond...:)

2013-11-25 13:52:38 BonnyJohnny (4) #5

Elnézést kell kérnem csabagától, hogy az Adam's Rib című filmhez írt véleményét bemásolom saját nevem alatt, de másfél évvel ezelőtt még nem volt akkora rálátásom a témára, ma pedig nekem is ugyanaz a véleményem.
Ezekkel a Hepburn-Tracy vígjátékokal az a problémám,hogy a néző egy kicsit át van verve.
Látszólag egy modern nőről szólnak,aki jobb ügyvéd,mint a férje,jobb sportoló,mint amilyen edző a másik,jobb újságíró,de a vége mindig az,ezért bocsánatot kell kérnie,különben a durcás férje elhagyja.

Amúgy én (ahogy azon is) ezen is tudtam nevetni. Meg a Tracy-Hepburn páros is kiváló (és kortalan), de sajnos párosuk filmjeiről ugyanez nem mondható el. Jó film, de ilyen végkicsngéssel és üzenettel, egyszerűen idejétmúlt. Mindenesetre jó előtanulmány Hollywood erős nőkhöz való viszonyáról, így a Frances előtt.

2013-05-12 17:13:05 csabaga (4) #4

Látszólag egy feminista film,de a vége...

A jelentéktelen sportújságíró nála sokkal jobb felesége nekilát a házimunkának,miközben a férje alszik.Paródia?

2012-01-03 19:55:29 Csende Kristóf (3) #3

Kicsit uncsi is, kicsit hosszú is, de Tracy-t bírom, meg Stevens-t is. Ám ez akkor is egy hármas. Nem tudtam rajta nevetni (habár vígjátékokon az ember egyedül nem is tud egyedül nevetni igazán szerintem, ahhoz társaságban kell megnézni). Újra fogom nézni, haverokkal! :)

2010-03-13 15:34:22 Cesare Gonzago (4) #2

Katharine Hepburn a harmincas években többnyire felvágott nyelvű, rámenős újságírónőket, felső osztálybeli „emancipált” amazonokat játszott a filmvásznon. Megcsóvált retiküljét éppoly gyilkos fegyver gyanánt vetette be a kedvesen faragatlan Spencer Tracy és más férfiak elleni „harcban”, mint éles nyelvét. Az év asszonya (Woman of the Year, 1942) című filmhez nem a rendező, George Stevens, hanem maga Hepburn választotta Tracyt partneréül. Amikor összetalálkoztak, az Oscar-díjas színésznő felmérte kollégáját, és aggódva kijelentette, hogy a férfinél némileg magasabb. Tracy sem késlekedett a szellemes visszavágással: „Kénytelen lesz lealacsonyodni hozzám!” (Más források szerint: „Majd méretemre szabom.”) Akár így történt, akár nem, Az év asszonya elsőrangú vígjáték; a „nemek harcának” egyik csípős darabja. A külpolitikai tudósítónő és a baseball-mániás sportújságíró a legkevésbé összeillő pár, de ahogy amerikai filmekben lenni szokott, ezúttal is jelentéktelenné válnak azok a bizonyos „kis különbségek”, amelyek miatt a George Cukor rendezte, 1949-es Ádám bordájában (Adam’s Rib) is ádáz küzdelem dúl férfias ambíciójú asszonyok, és pipogyának tűnő férjek között.

Nagyon jó film, érdemes megnézni.

2007-08-11 16:14:09 oscarmániás (5) #1

hepburn hagyta magát kinevetetni,megalázni a járójelenetben.ő annaka korszaknak a legintelligensebb szinésznője.egy fantasztikus nő.