Dvoje (1967) ☆

Ketten

(Mikhail Bogin)

szovjet dráma, rövidfilm, szerelmi történet

4,3

2019-06-13 13:17:43 oscarmániás (5) #8

Vagy ez:
Maszkból a színek elmagyarázása.
(Előnyben, aki ismeri a filmet...)

2019-06-12 18:17:10 mimóza (5) #7

:) Én inkább OTT felejtem magam a múlt évezredben, köszönöm!
Ám jó, hogy hoztad az adott részletet a Bábelből, nagyot üt, hiszen tökéletes kontrasztot ad a Dvoje hangulatával, érzetével, kisugárzásával. (Legalábbis az én lelkemben.)

2019-06-12 16:55:22 oscarmániás (5) #6

Egy tokiói verzió, egy másik évezredből, részlet a Bábelből:
18+

Köszönet a pozitív ajánlásokért :)

2019-06-12 13:18:28 mimóza (5) #5

Ezekért a pillanatokért érdemes sok filmet nézni.
Ezer közül is meglátni azt az egyet.
Az átlagosan fénylők közt a felragyogót.

Csodafinom etűd az elfogadásról - egy olyan korból, amikor még.

... valóban egy hangszertokban/könyvben/zsebünkben hordtuk az Ő fényképét
... virágot varázsoltunk akárhonnan is
... magunkat legyőzve, ölelés nélkül is tudtunk távozni, ha a másiknak még időre volt szüksége
... megtaláltuk a kommunikáció módját a szeretett személyhez
... boldogok voltunk már a ténytől is, hogy a másik létezik

Az átéléshez valóban nem kellenek szavak, nyelvtudás sem

2013-03-05 21:19:03 somogyireka (4) #4

Egyszer volt, hol nem volt, szerelmes voltam, és akkor értettük meg egymást a legjobban, amikor egy presszóban a könyvem hátuljából kitéptem egy lapot, és csak levelezve szóltunk a másikhoz.
(..itt a vége fuss el véle)

legközelebb süketnéma lennék

2013-03-05 16:22:35 tractorking (5) #3

Ami lepereg előttünk ebben az alig negyven percben, az a legtisztább művészi szándék megindítóan őszinte és szívhezszóló vallomása. Értelemmel és tudatossággal átszőtt líraisága, csöppet sem hivalkodó modernsége teszi igazán kedvessé a filmet.

A fiatal szovjet rendező Mikhail Bogin, - akinek ez a diplomamunkája - hibátlanul beszél a film nyelvén.
Könnyedén, természetesen használja a kamerát, amely szinte együttél hőseivel. Szinészválasztása is szerencsés, a női főszereplő Viktorija Fjodorova pedig valóban csodaszép.

Tartalma világos, szándéka egyszerű: nincs akkora távolság két ember közt, amit a szerelem át ne hidalhatna.

2013-03-05 13:54:54 zéel (5) #2

Kettesben: szépség és szerelem.
Még szívesen néztem volna. De ez egy kisfilm. (Egy nagy kisfilm!) És éppen attól is jó, hogy egy perccel sem hosszabb, mint illene. Helyesen, a nézők fantáziájára bízza a történet kibontakozását.

2013-03-05 00:15:20 tractorking (5) #1

Itt megtekinthető. (Nem fontos oroszul tudni, tökéletesen követhető anélkül is.)