Arizona Dream (1993) ☆ 👁

amerikai-francia dráma, vígjáték

2022-02-09 19:14:48 acidphase (5) #29

átértékeltem 5ösre ezt a filmet, talán ennek a csodaszép zenének is köszönhető:

2015-05-22 14:23:25 Szaracén (3) #28

Ennek a filmnek semmi értelme... Még akkor sem jó film, ha nem keressük az értelmét...Azt hittem, sose lesz vége.... -.-" Ez egy nagy tévedés volt...

2015-01-25 00:37:48 Seymour Glass (5) #27

Nekem ez a kedvenc Kusturica filmem, persze objektíven nézve nem ez a legjobb filmje. De nincs mit tenni, hatalmába kerített, ennek a filmnek köszönhető, hogy elkezdtem szerzői filmeket nézni, hogy megszerettem a filmet, mint művészetet.

2013-11-20 21:46:20 Leppard (2) #26

Nem:)
Igaz, ha figyelmen kívül hagyod a mondatom második felét, akkor így is lehet értelmezni a mondandót.

előzmény: lonecoyote (#25)

2013-11-19 19:43:01 lonecoyote (5) #25

Leppard:
"Nem tudom méltányolni az ilyen filmeket, melyekben egyetlen épeszű karakter sincs ás ezért a hiányosságért humorral sem kárpótolják a nézőt."

Úgy érted, az olyan filmeket nem bírod, amikben nem szürke, végletekig racionális, begyöpösödött pöcsök a szereplők? :)

előzmény: Leppard (#24)

2013-11-18 19:40:05 Leppard (2) #24

2010-03-23 18:19:11 zéel (5) #23

Az, hogy egy film (festmény, költemény stb.) elvarázsol, az ritka pillanat. A művészez (az igazi művészet!) varázslata túl van a megmagyarázhatón. Szerintem. (De nem vagyunk egyformák!:)

előzmény: Killjoy (#22)

2010-03-23 17:37:01 Killjoy (4) #22

Arra, aminél tudom is, hogy miért történt mindez :D

2010-02-18 15:48:14 puttancsospeti (3) #21

"Nem ez a legjobb Kusturica film, de a zenéje nagyon jó, sőt, zseniális "
Maximálisan egyetértek.

Iggy Pop/Goran Bregovic - In the Death Car[link]

Goran Bregovic - In the Death Car (Live) Sarajevo 2000[link]

2010-02-18 15:33:30 zéel (5) #20

imádom...elvarázsol...többször is
ha ez 4es, akkor mire adsz 5öst?!:)

előzmény: Killjoy (#19)

2010-02-18 14:19:19 Killjoy (4) #19

Nálam ez volt az első olyan film, amivel egyszerűen nem tudtam mit kezdeni. A film megnézése után pontosan éreztem azt, hogy én ezt a filmet most imádom. De magamnak sem tudtam megmagyarázni, hogy miért. Valami megfogott benne és mind a mai napig nem tudom megfogalmazni, hogy mi az, pedig 2003-ban láttam először, és azóta is már volt hozzá egy párszor szerencsém. De mindig csak ülök a film után, és el vagyok varázsolva.

2009-09-29 00:42:25 w.e.g.a. (3) #18

Hát érdekes és ellentmondásos érzéseket váltott ki a film belőlem. Ugyanis összességében egyáltalán nem tetszett, nekem túl "őrült" és rendhagyó volt, de nem jó értelemben.
Viszont a finálé jelenet (a zenével együtt) annyira fantasztikus, nálam benne van a top 10ben. Csak azért már megérte megnézni.

2009-03-12 22:25:14 Livcsy (4) #17

jah és humor!!! csak egyet emelnék ki a sok finom humorú jelenet közül:amikor Paul arról kérdezi a csajt a moziban, hogy szabad-e megérinteni egyes színészek arcát... na, vajon kit említ? :D betegre nevettem magam! és ez csak egy!

2009-03-12 22:18:59 Livcsy (4) #16

húúú.... hát nem tudok most így mit mondani... megnéztem és érlelődik valami... szívvel próbálom érteni, de van, amit nem tudok :( Nem áll össze a kép, ugyanakkor tett hatást rám... Zene, vágások, a kameraállások amikor Elaine először mesél Axelnek a vágyáról (repülés). Az asztal körül!!!!!, Zene, jah és a ZENE. (hogy el ne felejtsem)
Még jó párszor meg kell néznem szerintem, úgyhogy egyelőre nem is értékelek...

2009-03-02 22:15:53 Jereváni Rádió (3) #15

A zenéje tényleg jó, a színészekre nem lehet panasz (miattuk adtam 3-ast), de nekem valahogy a film nem állt össze teljes egésszé, ezen felül túl hosszúnak tűnt, urambocsá unatkoztam is rajta. Az általam látott Kusturica-filmek közül nálam mindenképp a leggyengébb, és nem a Macska-jaj miatt (aminek persze minden egyes perce garantált röhögés, egyszóval zseniális), mert Kusturicától a legnagyobb filmnek a Cigányok idejét tartom. Annyiban igaz, hogy ez nem vígjáték, bár néhány humorosabb momentummal is rendelkezik.

Egyébként meg lehet, hogy bennem is van a hiba, mert bizony van olyan film, amit nem lehet teljes egészében érteni, érezni viszont annál inkább (nekem ilyen a Bin-jip). Nem voltam olyan hangulatban, nem kaptam el a fonalat, így nem tudtam úgy befogadni, mint pl. Rituska vagy zéel.

2009-03-02 21:11:42 zéel (5) #14

Ha rám hallgatsz: hallgass Rituskára!:)
Elsőre nekem is csalódás volt ez a film. Talán mert, annyira eltér a korábbi Kusturicáktól!
Meg gyanakodtam is, hogy behódolt Hollywoodnak!
DE NEM!
És, Rituskának hála, újra megnéztem! Nem bántam meg. Sőt!
(Zárójelben: Bregovics hamarosan újra Bp.-en koncertezik. Én az első MüPa koncertjén ott voltam. Hát, mit mondjak...! Óriási volt!)

előzmény: puttancsospeti (#13)

2009-03-02 17:40:21 puttancsospeti (3) #13

Bocsánat! Nem állt szándékomban fájdalmat okozni, Rituska.:) Távol álljon tőlem. De mi az, hogy "ismét"? Csináltam volna valami hasonló galádságot korábban?:) Visszamenőleg is bocsánat!
A zenéje egyébként tényleg jó-egyébként ezzel az érvvel már a Házibuli esetében is levettél a lábamról, pedig azt Goran Bregovic ezen alkotásával korántsem lehet egy lapon említeni.:)Jó tudom, ahhot a filmhet az illett...stb. És meg is hajlok az érv előtt.
"A színészek remekelnek." Ez való igaz! Faye Dunaway pedig nekem nagy kedvencem, egyébként is. De valahogy nagyon leül nekem a történet egy idő után. Igaz, hogy régen láttam, többszöri nekifutással, és akkor is csak az ominózus jelenetig. Majd megtekintem újra, és ezúttal az az ominózus jelenettől(!) Lehet, hogy nekem részleteiben kell megtekintenem ezen alkotást? :) nem számítottam egyébként vígjátékra, bár azért van humor jócskán a filmben. A Macskajaj szerintem is nagyon jópofa. Te láttad Kusturicát tragikus filmfőszerepben, A sziget foglya c. alkotásban?

előzmény: Rituska (#12)

2009-03-02 17:25:30 Rituska (5) #12

Csodálatos alkotás. Az egyik legjobb Kusturica film az álmokról, az életről, a vágyakról. A zenéje fenomenális. Azt hiszem a tökéletesnél is tökéletesebb. A színészek remekelnek. "ez az a film, amit szívvel kell érteni...nem is értheti bárki..." cucorka ezt annyira szépen megfogalmazta.
Néha felbosszantom saját magam, mert idegesít, ha mások nem úgy fognak fel dolgokat, ahogy én, nem érzik át művek igazi mondanivalóját. Az arizonai álmodozók az egyik legérdekesebb és legmélyebb film, amit láttam, számomra furcsa, amikor valaki egy napon említi a Macskajaj című kabaréval, (ami egyébként ugyancsak zseniális), ugyanis ez NEM VÍGJÁTÉK. Az nyilván egyértelmű, hogy mindkét remekmű Kusturica csodája, de semmi közük egymáshoz.
Szegény Kusturicát sokan "beskatulyázzák" a Macskajaj miatt. Ez a filmje egy igazi művészi alkotás, olyan, mint egy csodálatos festmény, ami mellett nem tudsz elmenni, csak megállsz előtte, és bámulod-bámulod.
Puttancsospeti ismét fájdalmat okoztál:) "elég unalmas film". :) biztos azért, mert vígjátékra számítottál. legalábbis gondolom. sokan azért csalódnak benne.

2009-03-01 21:41:05 puttancsospeti (3) #11

Soha nem jutottam tovább a harisnyára felakasztós jelenetnél. Elég unalmas film.

2009-03-01 21:32:52 bearney (2) #10

Annak idején meg bőven a "Macskajaj" előtt néztem, de valahogy nekem sem jött be. A Zenéje viszont nagyon! Lehet, hogy meg kéne mai fejjel is néznem...

előzmény: DjManian (#8)

2009-01-25 12:35:13 Ernestina (5) #9

Nagyszerű film és a zenéje hihetetlenül jó!!! :O Goran Bregovic...

2009-01-16 21:55:31 DjManian (2) #8

Nekem nem tetszett.A macskajaj után ez nekem csalódás volt minden tekintetben, bár csak az első felét láttam.Tovább nem bírtam nézni.

2007-12-20 18:22:46 zéel (5) #7

Korrigálok!!!
Hogy adhattam erre a FILMre közepest!?
Ez csillagos ötös!

2007-11-25 18:10:51 Rituska (5) #6

Ajánlom figyelmedbe az első jeleneteket. Az eszkimósat, és azt mikor Axel a halászhajón elmélkedik. Ha jól emlékszem azt mondja: a halak nem beszélnek, mert mindent tudnak. Annyira jó a zene közben, hogy az egyszerűen hihetetlen.

2007-11-25 17:59:18 zéel (5) #5

Aki ennyire szereti Kusturicát (no meg a Szelíd motorosokat!), annak adok a véleményére!
Meg fogom nézni újra az Arizonai álmodozókat!

2007-11-25 17:18:42 Rituska (5) #4

"ez az a film, amit szívvel kell érteni... nem is értheti bárki..." - hüha, hogy ez milyen igaz.
Ez az egyik kedvenc filmem. Egyszerűen imádom. Olyan képek vannak benne, hogy nem tudom kiverni a fejemből.

2007-05-16 11:22:00 zéel (5) #3

2006-12-04 12:30:17 zéel
RENDEZŐK TOP10

1. Emir Kusturica
2. Woody Allen
3. Nyikita Mihalkov stb.

Hát...ez nagyon szíven ütött!:)
Van aki még nálam is jobban szereti Kusturicát!:)

2007-05-15 16:44:30 cucorka (5) #2

ez az a film, amit szívvel kell érteni...nem is értheti bárki...

2006-11-12 20:47:29 zéel (5) #1

Nem ez a legjobb Kusturica film, de a zenéje nagyon jó, sőt, zseniális (Goran Bregovics).