E tu vivrai nel terrore - L'aldilà (1981) ☆ 👁

(Lucio Fulci)

olasz horror

3,4

2017-01-27 22:52:20 nygaben (4) #8

Remek film, bár tényleg nem könnyű darab!

A felszínen talán egy utolsó undorító és gusztustalan b-mozi, de a végére hatalmas utat tesz meg, a finálé szinte katartikus. A sok helyen emlegetett szürreális vagy ad hoc-történetvezetést nem igazán éreztem: ahogy tomside írta, a vakság motívumán keresztül szépen szét lehetne szálazni az egész sztorit (mondjuk nem mondom, hogy ne akadna közben 1-2 következetlenség :DD) -- de enélkül is szépen átjön az elképzelése a túlvilági erők elszabadulásáról :D. A zene és a fényképezés kegyetlenül jó, meg úgy egészében süt róla a stílus. Kedvcsinálónak ezt a jelenetet tudnám felhozni, remekül összegzi a gore és a profi rendezés filmbeli találkozását.

2013-04-09 19:08:13 coles (3) #7

Tomside, szuper! Fabio Frizzi témáit Walter E. Sear mennyiben segíthette?

A külső rendben lehet, de a belsőn lenne még mit csiszolni. Miféle utasításokat kaphatott a maestro (cameo!)? Pl.: "Azt csinálsz, amit akarsz, csak semmibe ne kerüljön!" (Kb. 400,000 $)
Europe vagy épp´ Quentin kedvence olcsó, okkult erőszakmozi? Minden titka feltárulhat előtted...
Lásd és halld:

Mily´ különös a vér állaga! Is.

2012-11-29 12:15:02 tomside (4) #6

Így visszagondolva, zseniálisan bontja ki a vakság mítoszát. Ki lát? Mit lát? Mit nem lát? Ha visszanézem, szinte mindenki, aki meghal, elveszíti a szemét. Vannak élő és holt vakok. Meg vannak ezekhez jelentések.

2012-11-26 11:26:03 tomside (4) #5

Egy zseniális filmzene kedvcsinálónak.
Csak hallgatáshoz! SPOILERES a videója!

2012-11-25 20:38:28 tomside (4) #4

Nagyon tetszett!
A pókos jelenet, a megfeszítés, a művészi beütés, a kép, a vakság pokoli mítosza és a zene, a zene, az a mocsok jó zene! :) Igen, helyenként lassú, helyenként unalmas, helyenként buta, de ez egy jó film!

2012-01-10 16:54:46 Csende Kristóf (2) #3

A színészi játék még mindig pocsék. Fulci stílusa továbbra sem jön be. És ez a film ellenben a Zombik városával, még még sokkal unalmasabb is - és az csak hab a tortán, hogy a "remek" színészi játéknak köszönhetően még egy fikarcnyit sem tudunk együtt érezni a főszereplőkkel... A zene itt is egész jó, bár annyira korántsem, mint az előző Fulci-ópuszban.

2011-11-01 20:23:00 Dibon (4) #2

Fulci filmjei baromi félelmetesek tudnak lenni, ez sem kivétel, bár idáig a Ház a temetőnél vezet. A közhelyes zombis részeket talán ki lehetett volna hagyni, mert nem sok újat mutat, viszont a többi része egész jó. Mindenesetre, aki szereti az olasz horrort, annak tudom ajánlani.

2009-02-26 19:40:50 wayage (3) #1

Minden tiszteletem Fulci-é, de ez a filmje nem igazán jött be. Ritkán fordul elő velem, hogy egy horrort többször megkell szakítanom. Na nem azért, mert félelmetes, hanem mert unalmas. Az első fele olyan se füle, se farka történet. Nem tudtam magam beleélni. Az utolsó félórája, amikor megnyílik a pokol kapuja s jönnek holtak már egész jó volt. Csak a főhős kifogyni nem akaró pisztolya zavart. Az ilyen dolgok felett általában szemet hunyok, de ez most vmiért feltűnt. Az utolsó jelenete, a zenével baromi jó, így mindent összevetve közepest adok rá.