Los amantes pasajeros (2013) ☆ 👁

(Pedro Almodóvar)

spanyol vígjáték

2,7

2020-05-23 02:39:24 The Cortez (3) #14

Fájóan középszerű közönségfilm a rendező legtöbb stíljegyével, illetve valamennyi kedvenc színészével. A végeredmény jellegében leginkább az első művére hajaz, amit kissé meg is idéz benne. A sztori nagy része egy repülőn játszódik, ahol az idétlen karakterek altesti, egyben deviáns poénokat pufogtatnak, és mindenféle abszurd helyzetbe keverednek. A mozi legerősebb pontja az angol címre utaló I'm so excited felcsendülése lehetne, de a hozzá tartozó buzimusical betét tönkreteszi az élményt, így inkább a stáblista alatt hallható The Look c. track tekinthető annak.

2014-11-03 15:33:46 hellasverona (3) #13

Csak azért néztem végig, mert elkezdtem.
aki kihagyná, ne bánkódjon miatta. egy - két jó poén, de amúgy semmi.

2014-04-19 00:16:14 Ugor (2) #12

Nem, ezt azért mégsem.

2014-03-11 22:37:53 Szökkencs (2) #11

Az én mércém szerint Almodóvar visszafejlődik, a nagyon korai filmjeiben tobzódott ennyire az alpári humorban, aminek se füle se farka. Ennél azóta sokkal messzebbre jutott, kár ezért zagyvaságért. Önmagát lehet, hogy szórakoztatta ezzel a filmmel, engem biztos nem. A munkásságát ennek ellenére nagyra tartom, de ez harmatgyenge volt.

2013-10-20 01:56:44 Hannibal Lecter (2) #10

Te jó ég, Almodóvar is megbolondult pályája alkonyán? Szó se róla, párszor elnevettem magam, de ezek az altesti poénok, ez a kocsmahumor, ezek az erőltetett gegek egyáltalán nem rá vallanak. A zseniális A bőr, amelyben élek után különösen nagy csalódás a Szeretők, utazók.

2013-09-17 14:39:58 Dynast Grausherra (4) #9

A Dilisek vacsoráját juttatta eszembe ez a film. Az is egy hasonló kis vígjáték, egészen jó karakterekkel, ami egy zárt térben játszódik. Öröm volt újra látni egy hasonlót.

2013-09-16 23:33:59 Pityi (2) #8

Kicsit már unalmas ez a ratyi téma. Almadóvár tud igazán mesélni filmmel, kár hogy már régóta nem próbál "más" filmet csinálni csak ilyet.

2013-08-24 22:10:40 hhgygy (2) #7

übergagyi, vagy inkább unter-

2013-08-11 18:31:55 sztacska (?) #6

Nyomasztóan vicces; és kifejezetten érdekes a wc-humor Amlodóvar tálalásában. Hogy homofób lenne (Gyenge Zsolt vádolja ezzel a Revizoron), inkább csak kiábrándult.

2013-03-31 17:32:29 tarax (4) #5

Úgy látszik a kritikákat és a nézői fanyalgásokat most nem értem. Az előzetes alapján a film nem ígért többet és nincs is mögötte több, de attól még jó. Öncélú? Igen. Önreflexió? Igen. (a Megtört öleléseknél sokkal inkább) Túlzás? Mikor nem volt az? Persze, hogy igen!
Almodóvar saját magának, a vágyainak, a fantáziájának csinált egy filmet, amelyben a szexualitás és a meleg jelenetek már-már egy tinivígjáték gusztustalan poénjainak szintjén mozog, miközben telezsúfolja a filmjét a régi szereplőivel, aktuális spanyol sztárokkal és egy ugyancsak ügyes marketingfogással Antonio Banderas és Penélope Cruz nyitja meg a kompániát úgy, hogy véletlenül se felejtsük el, hogy ők a híres színészek, akik csak benéztek, de miattuk egy csomóan bemennek a filmre, ha már Almodóvar neve nem lenne elegendő.
Rendezőként akkor kezdte el a világ csodálni igazán, amikor megtalálta az egyensúlyt a komoly témák és az extravagáns, sok különctől és a mástól hemzsegő stílusa között. Akkor is dicsőítették amikor a második komponenst szinte a minimumra csökkentette (Volver). Most pedig mikor a második fele került előtérbe, akkor sokan fanyalognak. Miért? Ez mindig is várható volt. Készített magának egy könnyed filmet, ahol a társadalompolitikai célzás igazából egy humbug. Egyetértek, hogy a legjobb filmjeivel messze nem említhető egy lapon, viszont őszinte és ezt szeretem.

2013-03-31 14:35:54 Daemiaen (2) #4

Almodóvar-i mércével szinte értékelhetetlen, öncélú és értelmetlen. Persze a rendező letett már annyit az asztalra, hogy öregkorára önmagát szórakoztassa, a kérdés csak az, mennyi nézőt veszít így el a következő filmjére?

2013-03-30 18:42:14 paradicsom (4) #3

Nem tudtam semmit a filmről, mielőtt megnéztem, azon kívül, hogy Almodóvar rendezte, szóval egy mély transszexuális drámára számítottam. Ezzel ellentétben sokat nevettem rajta, és egyáltalán nem gondolom problémának, hogy nem tapasztaltam ennél többet. Ez egy ilyen film. Tetszett.

A stáblista alatti szám (Metronomy - The Look) pedig egyszerűen tökéletes.

2013-03-29 15:57:54 zéel (?) #2

Vicces? Az nekem kevés.
Már majdnem megnéztem, amikor elolvastam - a számomra mindig megbízható kritikus - TPP kritikáját: [link]. (Ki lehet ez a TPP?)

2013-03-20 14:44:57 critixx (3) #1

Vicces film, jól lehet szórakozni rajta, amolyan Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén-típusú őrült vígjáték, de semmi több. Almodóvar számára ujjgyakorlat-féleség lehetett. Homofóbabb emberek számára nem ajánlom.