2019-05-13 11:47:03 dittike (5) #24

Nagyon ötletes sztorik vannak itt összerakva kérem szépen a valóságtól elrugaszkodva néhol melyek feltárják a budapesti férfi-nő kapcsolatok lényegre törő voltát is szexuális értelemben véve is.

2016-10-27 10:27:23 critixx (?) #23

Szerintem a negatív kritikák hatására igyekeztek ezt a filmet minél hamarabb "eltemetni".

előzmény: Atazzz (#22)

2016-10-27 09:42:53 Atazzz (?) #22

Pedig ez tipik olyan alkotásnak tűnik, ami elférne valamelyik videómegosztón. A Reisz Gáboros epizódot lehet hogy láttam, ha az fut a Péter címmel.

2016-10-23 22:11:58 critixx (?) #21

"vagy csak lement moziban és kész?"

Valahogy úgy. A magyar filmesek sokan úgy gondolkodnak, hogy egy film élete addig tart, amíg elkészül és bemutatják. Aztán ennyi, csókolom. Utóéletről hallani sem hallottak még.

előzmény: Atazzz (#20)

2016-10-23 21:39:02 Atazzz (?) #20

Valahol megtalálható ez a film?
vagy csak lement moziban és kész?

2013-03-30 18:08:18 somogyireka (2) #19

Ismerve az itt leírt hozzászólásokat ültem be a filmre, szóval nem sok jóra számítottam..De ez még annál is rosszabb..Kik ezek a tehetségtelen, buta gyerekek? Miért kell abban a korban megszólalni,amikor még semmilyen szinten sem állt össze a kép? Ők lennének a végzős filmosztály? Ihajjj… kis hazánk reménységei..?És itt nem pénz, hanem ihlet-ötlet és eredetiséghiányról van szó..
Lehúz, rombol, elszomorít. Kínos.Ez a film tényleg baj.
Egyedül a Ferenczik-kisfilm világlik, az akár bájos is, neki jár a 4-es, az ő nevére figyelek majd.

(nem is tudom,miért nem egyes,talán mert én is olyan hülye, bizakodó vagyok,mint a Felelés tanárnője, szóval, hogy holnapra Pistika vagy Soma, tök mindegy, ugye megtanulod majd..)

2013-03-13 22:40:20 sleepingdancer (3) #18

Ime az én erősorrendem, osztályzatokkal. A teljes film átlaga: 2,6

Pluhár W. Attila: Sándorferi - erős egyes, majdnem kettes - gáz az egész

Bálint Dániel: Bálint - kettes- ebben van egy-két élőnek ható figura

Szimler Bálint: Felelés: - kettes - jó ötlet, de valahogy túl üres

Szeiler Péter: Hazatérés - erős kettes - öngyilkost mentenek, aki félóra múlva már vidám

Kárpáti György Mór: Park - gyenge hármas - érdekes ötlet, de nem elég hatásos

Reisz Gábor: Péter - hármas - a lány figura nagyon jó benne,a fiú kevésbé, és jaj, sajnositt is öngyilkost mentenek, aki szintén nagyon gyorsan rendbejön, szépen hazamegy

Ferenczik Áron: Miért vannak olyan messze a székek a HÉV-megállóban? - gyenge négyes - kedves, bájos, ötletes, nem akar sokat, de azt megcsinálja

Kapronczai Erika-Csuja László-Muhi András Pires: Threesome - erős négyes - emiatt az egy miatt érdemes volt megnézni, TÉNYLEG romkocsma-hipszter-szerelmesfilm, de feszültség, élet és szín van benne, igazi emberek igazi szituációban, ez talán 20 év múlva is érdekes lesz

2013-03-12 12:47:12 peterd127 (?) #17

lásd: 2013-03-07 22:42:27 Jereváni Rádió (?)válaszát

előzmény: wurlitzer (#15)

2013-03-07 23:34:49 critixx (?) #16

Elnézést, akkor csak nekem nem esett le.

előzmény: wurlitzer (#15)

2013-03-07 23:22:45 wurlitzer (2) #15

a kritikában - amit egyébként én írtam - benne van, hogy mennyi pénzből gazdálkodhattak az egyes rendezők. a szerény összegből szerintem világosan következik, hogy ebben a buliban senki sem a díjazásért vett részt.

2013-03-07 23:11:19 critixx (?) #14

Nálam változó, volt már hogy nagyon egyetértettem velük, volt már, hogy eszméletlen nagy marhaságot írtak.

előzmény: Jereváni Rádió (#13)

2013-03-07 23:05:43 Jereváni Rádió (?) #13

Az origo kritikái finoman szólva érdekesek, olyan számomra nézhetetlen blöfföket tudnak ajnározni, hogy ihaj.

2013-03-07 22:48:59 critixx (?) #12

Jaj, totálisan félreértettél engem. Aligha érthetnék jobban egyet veled, ugyanezt gondolom én is. Nem ezért írtam. Hanem azért, mert a cikkíró szerint micsoda nagy lehetőség ez, hogy a nagy aszály idején is készülhet magyar film, stb. Csak azt elfelejti hozzátenni, hogy úgy készült, hogy senki nem kapott érte semmi díjazást.

Egyébként nem fogok személyeskedni, de kaján kárörvendéssel tölt el, hogy az origó szerint az lett a legrosszabb kisfilm, amelyik. No, de itt be is fejeztem.

előzmény: Jereváni Rádió (#11)

2013-03-07 22:42:27 Jereváni Rádió (?) #11

Ez igaz, a pénztelenség nyiván sok mindenre rányomja a bélyegét, csak a tehetségre nem. Félreértés ne essék, kell a pénz a filmhez, a jó ötlet, jó dialógusok, jó forgatókönyv viszont nem feltétlen pénz kérdése. Lehet minimál költségvetésből is szuper filmet készíteni, lásd Shop-stop-ot Kevin Smith-től, vagy a Visszajátszást Richard Linklatertől, amiben a cselekmény szó szerint végig egy motelszobában játszódik. Egyébként pl. Szimler Bálint sztárrá kiáltott filmrendező eddigi - MMKA pénzcsap elzárása előtt készült - filmjei (Bölcstelenség, Egymás mellett, Itt vagyok) sem árulkodnak óriási költségvetésről, mégis egytől egyig nézhetetlenek.

2013-03-07 22:14:19 critixx (?) #10

Olvasva ezen sorokat (sajnos) szinte szóról szóra beigazolódott, amire számítottam.

"A Nekem Budapest óriási lehetőség volt az alkotók számára. Manapság alig készül magyar film, ezek a fiatal, jobbára ismeretlen rendezők mégis létrehoztak egyet, amelyet ráadásul még a mozik is műsorra tűznek."

Mindehhez hozzátenném, hogy a stábok és a szereplők semennyi gázsit nem kaptak.

előzmény: Jereváni Rádió (#9)

2013-03-07 21:44:10 Jereváni Rádió (?) #9
2013-03-04 20:53:23 Lil Martin (?) #8

mé kee leszólni, majd szidjátok ha télleg szar. szerintem is az lesz.

2013-03-03 19:46:06 critixx (?) #7

Mint az origó írásából megtudtam, Pluhár filmje Angyalföldön játszódik a "nyomorban". A romkocsmás témák mellett ismét előjön a "nagy magyar valóság" is.....

2013-03-03 19:36:36 Tenebra (?) #6

Idézet az mostani filmvilág kritikájából:

"A Nekem Budaepst nem jött volna létre a romkocsma kultúra nélkül [..] Kapronczai Erika romkocsmás munkájában (Threesome) fura kapcsolatban ténfereg három ember: hol egymásra borulnak, hol a helyzet bizarrsága miatt kihátrálnak a viszonyból. Már a nyitójelent is, ahol a romkocsma homályában a lány nyakába borul [...]"

A romkocsma szó túl sokszor szerepel a cikkben - ami valóban nem sejtet sok jót a filmről. :D

2013-03-03 11:19:56 critixx (?) #5

Ne reménykedj, abban sok egyébiránt tehetséges, helyenként zseniális alkotó működött közre, ezt pedig teljes egészében az SZFE hipsterei csinálták. Tisztelet a kivételnek.

2013-03-03 00:18:15 ChrisAdam (?) #4

Talán életérzéseket, pillanatokat akar bemutatni a film, de ahogy ismerem ezeket a szkeccseket, szarul sülnek el, s lesze benne egy jó, azt cső.
Remélem a Magyarország 2011 szintjét azér megüti....

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

2013-03-03 00:06:58 Hannibal Lecter (?) #3

Pedig valószínűleg igazad lesz. "Semmitmondó", nos ez még talán enyhe kifejezés is.

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

2013-03-02 16:16:33 critixx (?) #2

Kíváncsi leszek, vajon a nyolc rövidfilm közül hányban fog feltűnni a külváros, és mennyi lesz az, melynek az alkotói úgy gondolják, az Árpád híd vonala már valami távoli rurális övezetnek számít.

2013-03-01 22:06:18 Jereváni Rádió (?) #1

Itt a trailere. Nekem eléggé semmitmondó, trendi-hipsternek tűnik, ne legyen igazam.