Oz the Great and Powerful (2013) ☆ 👁

2,7

2013-10-24 21:28:38 yahooboi (?) #41

Ezt a szégyent...

2013-07-23 07:34:21 JohnnyJohnny (2) #40

Nagyjából úgy, hogy egy olyan női típust játszik, amilyen nem létezik. Szolidan megrebegteti a szempilláit és bájosan mosolyog.

előzmény: mokiszin (#39)

2013-07-19 11:18:09 mokiszin (3) #39

Hogy tud Michelle Williams még egy ilyen felszínes effekt-filmben is úgy játszani, hogy szerelmes leszek belé?!

2013-07-18 08:33:36 BonnyJohnny (2) #38

Mivel ez egy előzményfilm, aminek közismert az eredetije, elég nehéz lett volna megoldani, hogy más legyen Kunis sorsa, mint ami. Ugyanúgy, mint a Star Warsban Anakin Skywalker.

előzmény: Vitelotte (#37)

2013-07-18 08:31:22 Vitelotte (3) #37

Én szörnyen csalódtam hogy a végén nem Mila Kunissal jött össze... valahogy meg kellett volna oldani hogy visszakerülhessen a jó énjébe., ja és úgy látom én vagyok itt egyedül aki rühelli Michelle Williamset.

2013-06-30 22:19:29 miraculum (2) #36

Többnyire nagyon szép a látványvilág, de rettenetesen felszínes, sekélyes az egész film, sajnálom hogy ennyit költöttek rá, de tartalommal elfelejtették feltölteni.

2013-06-08 14:04:28 JohnnyJohnny (2) #35

A Monroes filmet még nem láttam de pótlom akkor :)
Hát örülök neki ha így van, de azért azt hozzá kell tenni, hogy fiatalabb korban még nem ütköznek ki a személyiségbeli előnyök és hátrányok, gimiben még én is így vélekedtem pár emberről aztán buff. Ilyenkor még mindenki a másiknak szeretne megfelelni ill. a követelményeknek, nem magának.

2013-06-08 13:20:35 ChrisAdam (2) #34

Maga Michelle Williams elbűvöl, nem csak ebben a filmjében volt ennyire varázslatos, bár igaz, itt sikerült legjobban eltalálni itt sikerült azt a nem létező karaktert.
De engem már My Week with Marilynben úgy, de úgy megfogott, hogy ott se bírtam ki, hogy a lehető legjobb osztályzattal értékeljem. Na, az az Ő filmje.

Én jól ismerek egy ilyen lányt... Sőt, kettőt is (és mindkettő az osztálytársam!). ;)

előzmény: JohnnyJohnny (#33)

2013-06-08 10:30:25 JohnnyJohnny (2) #33

Michelle Williams egy nem létező női típust ötvöz ebben a filmben is: aranyos, kissé naiv, szeretetre méltó, okos, intelligens ugyanakkor még gyönyörű is, árad belőle a naturális szépség. A valóságban ilyen nincs, vagy nem találkoztam még ilyennel, mindig vagy ez van, vagy az. Talán ebben rejlik a varázsa.

2013-06-08 08:55:48 ChrisAdam (2) #32

A film valóban kettes, sőt.... az egyesen is gondolkodtam. De hogy miért adtam hármast - lent leírtam. :)
Igen, szebb Charlize-nál. :P

2013-06-08 08:46:27 BonnyJohnny (2) #31

Ez a nő, ez a gyönyörű nő a legszebb, akit valaha vásznon láttam.
És Charlize Theron? :P

Amúgy ennek a filmnek a látványvilága sem tetszik. De, ha csak azzal lenne a baj (pláne, hogy bizonyos jeleneteknél meglátszik a ráköltött 200 millió), egyáltalán nem húznám le. Annyitól akár még zseniális is lehetne.
Csakhogy annyira semmilyen (pláne az eredetivel összehasonlítva), hogy eleve hármasról indul. De mivel közben unalmas is, ellenben nem humoros. Simán kettes.

2013-06-07 23:50:08 ChrisAdam (2) #30

Ááááá, bakker! Nem hiszem el. :(
Milyen jó kis film lehetett volna ebből - ezt gondoltam a végén, miután már megbarátkoztam a csudaszép CGI-vel, ami legkevésbé sem idézi fel a jó régi Óz-film hangulatát. Pedig ez egy mese, egy látványt követelő fantáziavilágban játszódó mese. Szóval a látványorgiába és abba, hogy ez a film is inkább arra épít.... nos, belenyugodtam. Pedig igazán jól idézte a fekete-fehér húsz percben a régi Ózt, de aztán egy pillanat alatt lerombolja azt.
Nem is ez a film legfőbb hibája. Sokszor nevetségesen rövidek a kalandelemek, amiknek igazából csak az a lényegük, hogy az éppen elbóbiskoló nézőt felébressze. Valahogy ki kellett tölteni a 130 perces játékidőt, amit nem is értek, miért olyan hosszú...
Hajj, mondhatnék itt temérdek szitokszót, átkozhatnám kenküves ménkűvel Hollywoodot, amiért sárba tiporja becsben tartott klasszikusait, amiért elfecsérelt 200 millió dollárnyi CGI-t, amiért James Franco csak egy tejbetök, mely mikor nem kéne, akkor is vigyorog, amiért a végjáték belefulladt a nézhetetlen kategória fullasztó fertőjébe és még sorolhatnám... de nem teszem, mert egyáltalán nem haragszom a filmre.
És ennek egyetlen, csakis egyetlen oka van.

Michelle Williams.

Ez a nő, ez a gyönyörű nő a legszebb, akit valaha vásznon láttam. Soha senki nem volt még ilyen szép, ennyire magával ragadó, ennyire kisugárzó, ennyire beszippantó, bájos teremtés filmben. És úgy érzem, nem is lesz. Képtelen vagyok ódákat zengeni róla, félek, elillanna a varázsa. De tudom, biztosan tudom, hogy csak ezért is fogom többször megnézni ezt a filmet.
Mert Michelle Williams elbűvölő... hah, milyen elhasznált, ócska szó ez egy ilyen istennőre.

Gyenge hármas, csak miatta.

2013-06-06 09:19:01 JohnnyJohnny (2) #29

Burton-nek az a gótikus, sötét tónusú ábrázolása amivel befutott, a védjegyévé vált és az ilyen stílusú filmjeivel szerintem nem lehet betelni, nincs szüksége a stílus váltásra.

"Engem lenyűgöz az is, mikor színes és bámulatba ejtő világot teremt. Haladni kell a rendezőknek, producereknek egyaránt a korral. Most éppen ez divat."

Persze, most ez a divat, amikor mindent a realitás talaján akarnak kezelni, és megmutatni egy-egy dolognak az árnyoldalát is? Szerintem te az aktuális divat ellenkezőjét írtad le.

Ez az előzmény film pedig utólag belátom, a filmtörténelem egyik legmeghatározóbb filmjét gyalázta meg. Akármennyire is akartam kedvelni, elhitetni magammal, hogy korrekt viszonylag jól összerakott alkotásról van szó, egyszerűen most már nem megy, pláne az 1939-es változat sokadik megtekintése után. Mi a francnak kell egy látszólag gyerekmesébe (amit a felnőttek épp úgy tudnak élvezni) a szexualitást bevonni? Manapság ha valamiben nincs romantika vagy néhány szexuális inger azt már el sem lehet adni?
Miért kellett Oz karakterét ilyen szánalmas, üres poénokkal operáló, nőcsábásznak megírni? A mellék karakterekről nem is beszélve, akik fényévekkel elmaradnak az ikonikussá vált madárijesztő, bádogember, oroszlán triótól. A kis majom figurája még szerethető és a főbb karaktereket alkotó színészek játékával sincs probléma, egyszerűen a forgatókönyv és a karakterek lettek buták és egyszerűek.

Ritkán fordul elő az, hogy belátom egy film túlértékeltségét, de részemről ez most megtörtént. Pedig kedvelem Raimi műveit, de ez most második nézésre hatalmas csalódás volt.

előzmény: simsala (#28)

2013-06-05 22:49:30 simsala (5) #28

Igazán sajnálom, hogy ennyire lehurrogják ezt a filmet. Nekem igazán nagyon tetszett.
A története is teljesen rendben volt, és igaz, hogy az eredeti történetet nem is közelíti meg, de előtörténetnek teljesen rendben van.

Ami pedig Burtont illeti... Szerintem nem kell beskatulyázni. Véleményem szerint egyáltalán nem gond, hogy nem csak sötét-hangulatú filmeket alkot. Engem lenyűgöz az is, mikor színes és bámulatba ejtő világot teremt. Haladni kell a rendezőknek, producereknek egyaránt a korral. Most éppen ez divat.

Szerintem lehet, hogy konkrétan ez a film nem lesz korszakalkotó, de jellemző lesz egy bizonyos stílusra, ami vagy tetszik valakinek, vagy nem. Könnyen el tudom képzelni, hogy 10-15 év múlva is élvezetes lesz nézni. Természetesen miután az ember látta az eredeti filmet.

2013-04-01 17:54:40 dmikee (5) #27

Kislányommal néztem meg, és teljesen magával ragadott. Minden adott egy csodálatos 2 órára. Magába szippantott, és egyáltalán nincs kedvem semmibe sem belekötnio. Nagyon szépen összerakott mese, zseniális látvánnyal. Még sok ilyet!

2013-03-20 09:23:22 showme (2) #26

Iszonyatosan klisés, történetében és forgatókönyvében teljesen kidolgozatlan. 3D eszközkészletet egyáltalán nem használták ki!

Egyszer nézhető, de utána garantált a csalódás :(

2013-03-14 19:18:18 lip (2) #25

Kínosan szar.

2013-03-09 18:14:54 Perzeusz (3) #24

Annyira talán nem volt rossz, mint amennyire leszólják. Bár én is csak 3-ast adtam neki. Szeretem az előzményfilmeket, ahogy az összes apró szálat összevarrják. Mindig nagy örömmel fedezek fel újabb momentumokat, amik a régi filmre utalnak. Itt nem volt sok ilyen. Kapunk egy kész (és már ismert) világot, de azt nem tudjuk meg, hogyan keletkezett.
Az eleje nagyon vontatott, a második felétől már jobb azért. Ami miatt dicsérhető, az a képi világa. Nagyon aprólékosan, gondosan felépített. CGI szintén nagyon jó. Szerintem ez a szerep nem Franco-nak való. 127 órában pl sokkal jobb volt.
Mindent összevetve azért érdemes megnézni. Belecsöppensz egy különleges világba, kapsz egy egyszerű
történetet, élvezed a látványt. Grandiózus csatákra ne számíts! :)

2013-03-09 16:30:40 HejjaX (4) #23

Nem, nincs benne.

előzmény: flake (#22)

2013-03-09 16:03:29 flake (3) #22

A Somewhere over the rainbow elhangzik benne? Ez a kérdés már a trailer óta izgat, számomra elég vészjósló jel lenne.

2013-03-09 13:25:02 JohnnyJohnny (2) #21

Nagyon intenzív kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban... Először is, az eredeti alkotásnak még csak a közelébe sem lép, de ez már egy másik világ, így próbáltam egy önálló modern fantasyként kezelni a filmet. A forgatókönyv valami hihetetlenül pocsék, a színészek meglepően jók, a zenével Elfman alulmúlta magát, de Raimi egy egészen nézhető mozit varázsolt a vászonra. A nyugati boszorkány nagyon badass, Mila Kunis szimplán kissé felejthető, viszont rájöttem, hogy Michelle Williams talán a leggyönyörűbb színésznő, akit ismerek, Rachel Weisz pedig egy szokásos alapot hozott, bár az ő szépségéhez sem férhet kétség. Az alapműre tett utalások nagyon tettszettek, lehetett volna több is belőlük, az egyik legjobb karakter pedig egyértelműen Finley lett, zseniális a kis majomnak a figurája. Ami kiemelendő, az a látvány világ, a vizuális megjelenítés tényleg zseniális, viszont ezt 200 millió budget-ből el is várja az ember. Összességében egy gyenge történettel, jobb karakterekkel és meggyőző színészi játékkal fűszerezett alkotás lett az Óz, a hatalmas, melyet a hibái ellenére meg kell becsülni, mert ez a műfaj egyértelműen kihalófélben van...

Azért azt még sajnálom, hogy manapság már nem lehet eladni egy filmet szirupos és giccses elemek nélkül...

2013-03-08 17:34:28 HejjaX (4) #20

Nehezen értem ezt a sok negatív véleményt. Kétségtelen, hogy az eredetihez nem érhet fel, de ez nem is csoda, hiszen az az egyik legjobb sztori, amit valaha olvastam/filmen láttam. Ennek ellenére nálam az előzménytörténet sem vallott szégyent - mondjuk azt nem értem, hol a 4. boszorkány, de ez a legkevesebb (bár az mintha az eredetiben sem lenne tisztázva).
Hogy Sam Raimi filmje történet nélküli lenne, az meg egyenesen érthetetlenül hangzik számomra, hiszen a sztori nagyon is jelen van ebben a filmben és nem csak üres 3d-t meg cgi-t láthatunk a vásznon. Nem állítom, hogy minden klappol, példának okáértTheodora pálfordulásátén is kissé elsietettnek érzem, valamint Evanora karakterét is kibonthatták volna jobban, de engem a hibái ellenére is elszórakoztatott a film. A története szerintem nagyjából rendben volt, s gond nélkül illeszkedett az eredetihez. Persze lehet, hogy én vakultam bele a kényelmetlen 3d-s szemüvegbe, egy újbóli 2d-s megtekintés majd eldönti ezt is.

2013-03-08 17:13:22 Rorschach (1) #19

Ha mindenképpen üres és unalmas CG-villogtatás a cél, lehetőleg ne egy klasszikust gyalázzanak meg vele (és ne nyújtsák 130 percesre).
Óz, a fantáziátlan.

2013-03-07 15:56:16 JohnnyJohnny (2) #18

Kár, hogy több a lesújtó, negatív vélemény, mint a pozitív, pedig bíztam benne, hogy annyira nem fognak mellé... Ha belegondolok milyen régóta vártam az alapmű modern feldolgozását...

2013-03-07 12:46:08 Daemiaen (1) #17

Megtekintés után 3 pontos volt, most már csak 2. Mert mérges vagyok. :)

előzmény: Ágó (#16)

2013-03-07 12:35:23 Ágó (?) #16

Először még csak simán rossz volt, nem? :)

előzmény: Daemiaen (#15)

2013-03-07 12:09:51 Daemiaen (1) #15

Sam Raimit senki ne engedje nagy költségvetésű mozi közelébe, mert abból jó nem fog kisülni. Az új Oz is egy lelketlen, hamiskásan csillogó, történet nélküli Burton-majmolás (még Danny Elfman is a fedélzeten van...), amelynek egyetlen látványeleme, porcikája vagy kimondott szava sem ér nemhogy Baum, de még az 1939-es film nyomába sem. Szégyenteljes.

2013-03-06 13:30:04 cseppember (3) #14

Tegnap láttam a filmet és anélkül, hogy bármilyen poént lelőnék: ha az Alíz csodaországban bejött, vszínű ez is tetszeni fog, képivilága hasonló ugyan, de messze nem zsaniális, és elég vontatottan indul be a sztori...

2013-03-02 12:28:07 JohnnyJohnny (2) #13

Mila Kunis esetében nekem csak egy bajom van, hogy hiába a szépsége, ha emellé nem párosul sok színészi képesség

2013-03-01 16:30:19 BonnyJohnny (2) #12

... és Mila Kunis. Imádom azt a nőt is. :)

2013-03-01 16:20:42 JohnnyJohnny (2) #11

Igen, most, hogy említetted nálam is egyértelműen elől helyezkedik el, elbűvölő nő :)

2013-03-01 16:01:00 ChrisAdam (2) #10

...és Michelle Williams. Imádom azt a nőt. Ebben a filmben pedig kifejezetten gyönyörű!

előzmény: JohnnyJohnny (#9)

2013-03-01 15:59:59 JohnnyJohnny (2) #9

"James Franco sem találja a helyét mostanság"

Pedig próbálkozik rendesen, az elmúlt három évben tizenhárom filmben szerepelt a jövőben pedig még kilenc produkcióban láthatjuk biztosan. Ennek ellenére egyetértek veled, viszont aki említésre méltó ebből a filmből az úgy gondolom mindenképpen Rachel Weisz, imádom ezt a nőt!

2013-03-01 14:23:00 Hannibal Lecter (?) #8

Burton és Raimi szerintem igen nehezen összemérhető figurák: előbbi - akármennyit is hibázik manapság - egy korszakos zseni, míg utóbbi csak egy szerény talentummal megáldott mesterember. Engem konkrétan ettől a filmjétől is kiráz a hideg, már jó előre. James Franco sem találja a helyét mostanság...

2013-03-01 14:16:57 Tenebra (?) #7

Hát igen, amit Raimitől és Burtontől az utóbbi 10 évben láttunk, nem volt annyira meggyőző. Raimi is szerintem a Darkmaning volt igazán frappáns, Burton meg az Alice-ig (bár én a Charlie-ját sem szeretem). Pedig ettől a filmtől egy Darkmanhez/Batmanhez/Evil Dead 3-hoz hasonló bizarr átértelmezést várnék. Mert hát az Óz sztorit bár hellyel-közzel szeretem, de örülnék neki, ha végre valaki stílusosan meggyalázná.

Igaz, készül critixx filmje, ami hasonló izgalmakat kínál, sőt, izgalmasabbnak ígérkezik, mint ez :D (Igaz, az övé inkább egy társadalomkritikusabb olvasat lesz, amennyire ismerem a sztoriját. )

Aporpó: Ozból nem készült pornóváltozat? Mert az Alice csodaországbanból igen. :D

Amúgy Lumet verziója is érdekes lehet, habár úgy látom, az elég rossz film.

2013-03-01 13:10:25 BonnyJohnny (2) #6

Jó, persze, biztató előjelek vannak. Például a casting. De a közelmúlt tapasztalatai mind a producertől, mind a rendezőtől középszerű látványfilmet ígérnek. Ezt Burton esetében leírni kifejezetten fájdalmas.

Én a Giant Slayert se várom jobban, csak a trailer alapján az talán humorosabb... akar lenni, ami ha sikerül még jól is elsülhet.

2013-03-01 12:55:02 ChrisAdam (2) #5

Én nagyon reménykedek ebben a filmben, ne felejtsük el, hogy James Franco kitűnő választás a főszerepre és a trailer nagyon összeszedett és szép (csupán négyszer láttam eddig moziban, még jó, h megfogott). Én nagyon kíváncsi vagyok, talán még mozis megtekintés is lesz belőle.

Attól az óriásölő baromságtól meg feláll a szőr a hátamon.

2013-03-01 09:48:25 JohnnyJohnny (2) #4

Az a nagy probléma, hogy az eredeti film egy mérföldkő, még a mai napig idéznek belőle, ahhoz pedig biztosan nem fog felérni. Azt a mesés hangulatot, amit 74!! évvel ezelőtt letettek az asztalra biztosan nem fogja visszaadni, legalább is ha a készítők ugyanazt az elvet követik, mint az Alice esetében tették (minél elborultabb karakterek, lenyűgöző látványvilág, felszínes színészi játék és nulla forgatókönyv). Az én toplistámban benne van az eredeti film, szinte minden évben megnézem 1-2 alkalommal, mondjuk lehetséges, hogy azért mert egy-egy darabot mindig vissza ad a gyermekkoromból.

előzmény: Ágó (#2)

2013-03-01 08:32:03 BonnyJohnny (2) #3

Sajnos oda jutottunk, hogy Tim Burton produceri jelenléte és Sam Raimi rendezése már nem ad okot a bizakodásra. :/
És engem az előzetesek sem győztek meg.

A két áprilisi "nehézsúlyú versenyző" közül engem a Jack the Giant Salyer jobban érdekel. Az talán valami humorosabb hangvételű dolog lesz, mint a Stardust.

2013-03-01 08:19:47 Ágó (?) #2

Nagyon remélem, hogy sikerül átmenteni valamit Óz birodalmának mesés hangulatából. Engem az előzetesek tántorítottak el, melyek inkább egy effektparádét ígérnek, semmint hangulatos kalandfilmet. Ne legyen igazam!
Egy héten belül minden eldől. :)

előzmény: JohnnyJohnny (#1)

2013-03-01 08:15:03 JohnnyJohnny (2) #1

Sajnálom, hogy ekkora érdektelenség övezi ezt a filmet. Az előzetesek alapján úgy gondolom nem fog filmtörténelmet írni, bár a látványra nem lesz panasz. Elnézve egy-két kiadott hosszabb jelenetet, a hangulat és a látvány lesz az, ami megmenti a filmet.