The Spectacular Now (2013) ☆ 👁

(James Ponsoldt)

amerikai dráma, szerelmi történet

3,6

2017-12-09 16:41:37 zsirafcica (5) #11

-Az nem baj, ha az ember a mának él, de az a legszebb a jelenben hogy még előttünk a jövő.

-Szerinted a szépség a tankönyvekbe van benne! De nem, az itt és most az a gyönyörű!

2017-02-22 09:42:08 taxilovearsenal (4) #10

Nekem az jött le, hogy a srác egy nagy csalódás élmény neki, de aztán mégis örül, hogy látja

előzmény: van zan (#9)

2015-09-30 17:49:38 van zan (5) #9

"találkozó pedig szavak nélkül is rengeteget mond."

Neked mi jött le abból a jelenetből? :) Tényleg kiváncsi vagyok mert nekem nem volt egyértelmű, bár a lány arckifejezése valamiért negatív volt számomra.

előzmény: taxilovearsenal (#5)

2015-04-30 16:17:05 Denice (3) #8

Jó-jó, de valahogy mégis lehetett volna több.
A főszereplő srác bár tényleg jól játszott, de valami helyes fiút is választhattak volna, akiről el is hiszem, milyen menő csávó..:) A lány meg pont az ellenkezője, a vak is látja mennyire gyönyörű (és még okos is), hiteltelen volt, hogy csúnyának/cikinek tartják.
Szóval én úgy éreztem, inkább a fiú a szerencsés :D
A karakterkidolgozás viszont nagyon jó volt mindenkinél!

2015-01-21 23:29:55 Rorschach (4) #7

"Ebből az alapanyagból maradandóbb végterméket is ki lehetett volna hozni."

Ez igaz, komolyabb hangvétellel és erősebb rendezéssel csodát lehetett volna tenni ezzel a filmmel, ugyanakkor valamiért mégiscsak a könnyed felnövés-sztori ligában indultak a készítők.
A közepestől egyébként nálam sem sok, konkrétan egyedül Miles Teller pazar játéka menti meg.

előzmény: dabo (#6)

2015-01-21 23:02:56 dabo (3) #6

A pontszámok generálta előzetes várakozásoknak valóban nem tudott megfelelni, ugyanakkor az utolsó 30 percet elnézve nehezen tudom megérteni mit szeretett volna elérni a rendező a teljesen félresikerült első 60-al. Ebből az alapanyagból maradandóbb végterméket is ki lehetett volna hozni.

előzmény: VVega (#2)

2014-06-09 18:36:11 taxilovearsenal (4) #5

Teljesen véletlenül néztem meg ezt a filmet, nem is tudom már, hogy az imádnivaló Shailene Woodley vagy a from the writers of (500) days of summer volt a hívószó, de hihetetlenül kellemes meglepetés volt, és egy nagyszerű filmélmény.

Amellett az általános klisék mellett,melyek jóvá tesznek egy filmet pl. jó a zenéje, kellemes a vonalvezetése, szenzációsak a színészek, két dolgot emelnék ki:

1)a felszínen látható sablonszereplők (bulizó fiú, visszahúzódó okos lány) valójában két nagyszerű és komplex karakter,
2) a film morális tanulság pont megfelelően van elbeszélve, hogy még ne váljon tolakodóvá.

+1) A film vége (itt látható) egészen szenzációs, Sutter nagymonológja megnyerő, a találkozó pedig szavak nélkül is rengeteget mond.

2014-02-01 14:21:39 Mikkey (4) #4

fuu, a jó értelemben vett meghalás/feltámadás/új esély típusú középsulis családi dráma, amit nagyon szerettem.
sokkal mélyebb, zsigeribb, mint mondjuk egy The Perks of Being a Wallflower, ami szintén bőven jó kategória nálam.
fuh kemény dolgok ezek :)

2014-01-11 15:55:16 Mahama (4) #3

Én magam is jobbat vártam,de összességében aranyos film:) Néhol kissé sok a klisé benne. Különösen jó,hogy a szereplőkön kevés a smink.
Amikor a lányt elütötte az autó, az nagyon váratlan volt.

2014-01-04 19:15:17 VVega (4) #2

Sajnos a pontszámok és kritikák alapján jobbat vártam. Na persze kellemes darab és a műfaj kedvelőinek mindenképp érdemes megnéznie, de semmi kiemelkedő vagy világmegváltó.

2013-12-22 13:44:49 Zsombi (5) #1

Kedvenc jelenetem a filmből: http://coub.com/view/5mk7 Lehet Shailene Woodleyt nem imádni?