A Late Quartet (2012) ☆ 👁

(Yaron Zilberman)

amerikai dráma, zenés film

3,7

2016-07-30 15:31:40 kaamir (3) #7

A színészek miatt érdemes megnézni, amúgy eléggé harmatos, inkább TV-film színvonal. A forgatókönyv csak felvázolja a konfliktusokat, nem igazán fejti ki őket, vagy mélyül el bennük.

2013-12-22 14:52:06 zsandar filip (4) #6

Akár egy jól komponált zenemű….

Méltósággal hömpölygő, gyönyörű jelenetekkel lassanként engem is magával ragadott, beszippantott a történet.
Majdhogynem kamaradarab, ahol 25 év "langymeleg állóvízben" aratott, gépiesen leőrölt élet és sikerek után a súlyos betegség kelt a hullámokat, majd a vihart. És ahogyan csendesedik, terelődik hőseink élete új mederbe, már színekben, érzelmekben gazdagabb és mindenképpen emberibb jövőt rajzolva.

Mindezt nagyon érzékletesen tárja elénk a rendező, finom, szinte zenei eszközökkel mutatja meg, kitűnő szereplőkkel és persze gyönyörű muzsikával.

2013-06-26 16:25:44 Hannibal Lecter (3) #5

Jó érzés elmerülni ezeknek a zenészeknek a mikrokozmoszában, de bizonyos idő elteltével a forgatókönyv nem képes árnyalni a négy (illetve inkább öt) ember konfliktusait, megtörik a lendület, s a produkció elhajlik a sablonosság irányába. Szerencsére viszont még így is egy korrekt kis színészfilmmel van dolgunk, amit főként a már említett Hoffman és Walken emel az átlag fölé. Mindketten zseniálisak.

2013-06-23 21:30:03 hhgygy (5) #4

2013-06-15 18:21:03 critixx (4) #3

Igen, ezért is jutott róla eszembe a Premier, mert az is ugyanerről szól, csak ott színházi közegben. Amit a közönség nem lát, de ami annak a hátterében van, hogy az ember elmegy egy színdarabra és másfél órán át szórakozik, azok a művészek, akik egész életüket erre teszik fel. Nem véletlen, hogy a filmet gyártó egyik független cég neve az, hogy Opening Night. :)

2013-06-15 16:20:02 Emberatalpan (3) #2

Nem kiemelkedően zseniális a film, de nem is rossz. Olyan témát feszeget, amibe csak nagyon keveseknek adatik meg bepillantani. A zenész élet rejtelmei, bugyrai és kihívásai, amiből nekünk péntek estére a varázslat születik és mindez egy életen át, finoman fogalmazva sem mindennapos. A színészek hitelesek, a karakterek jól kirajzolódnak, a történet kerek, de valahogy mégsem született egy mestermű. Meg lehet nézni egyszer, s ha van lehetőség utána elmenni egy koncertre!

2013-06-12 13:56:15 critixx (4) #1

Erős hármas, gyenge négyes. Helyenként leül a sztori, néhol pedig sablonos kicsit, de jó látni, hogy ilyenek is készülnek manapság. Klasszikus értelemben vett dráma némi Cassavetes-i ihletéssel, bravúros színészek jutalomjátékával. Film olyan emberekről, akik teljes életüket a művészetnek szentelték, akik a magánéleti válság dacára is folytatják, mert "the show must go on". Walken az utolsó jelenetben zseniális, Hoffman pedig továbbra is napjaink egyik legjobb színésze (lásd még: The Master).